michal85

MF 595 - Spadają obroty.

Polecane posty

michal85    9

Mam Fergusona 595. Zrobilem mu gruntowny remint... ale jest problem. Po jakimś czesie jazdy (ok 30-40min) spadaja obroty. Pompa byla regenerowana. Proszę o pomoc.

Z góry dziękuję za wszystjie odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hmm.. :unsure: jeśli spadają obroty w ciągniku a po remoncie to nie wiem.. Nie wiem jaka jest temperatura wody, może się podciera nie ma smarowania bo np. pompa oleju padnięta lub cuś. Ale co, chodzi i po 30 min spadają obroty i będę spadać aż ciągnik zgaśnie? Musisz lepiej opisać problem :) Poczekaj może ktoś miał podobny problem. Pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal85    9

Nie gaśnie, chodzi ale nie ma mozliwości zwiększenia obrotów. Kiedy go zgasze to po jakiś czasie jak "ostygnie" to znów jest ok. Był robiony gruntowny remont silnika, regeneracje wszystkich pomp, itp. stan wszytkich płynów jest w normie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal85    9

Tak z 3 lata temu byla regenerowana, niby pracowala ok, ale teraz mechanik ktory robil mi ciagnik dal ja jeszcze raz do regeneracji bo twierdzil ze coś jest nie tak z uszczelkami w niej czy coś takiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemrolnik    14

jak ja mialem595 było to samo :unsure: Wymień wszystkie filtry Paliwowe i powietrze wymień, wiem że drogi ten ostatni ale musisz go wymienić . Będe obserwował temat bo też jestem ciekawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Massey1993    15

zacznij od filtrów też tak miałem jak to nie pomoże to działaj po kolei dalej, a jak powietrzne nie są zjechane ostro to wystarczy porządnie przedmuchać sprężarką


kupię przyczepę wywrotkę 4,5t, sprzedam ursus c330m 1991r, rozsiewacz KOS na podnośnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal85    9

No jeszcze nie wiem, bo robie teraz cala instalacje i fizyczne nie mam mozliwosci go sprawdzic. Filtr paliwa byl wymieniony, a powierza przedmuchalem porządnie. a mam pytanko: na dolocie powierza do silnika mniej więcej na połowie długości, jest coś wkręcone (jakiś czujnik albo jakaś świeca) i nie wiem za bardzo co to jest. Przy samam śilniku jest jeżeli sie nie myle świeca żarowa... a to jest tak 20 cm dalej na metalowej rurze. Wychodzi z tego taki gumowy wężyk. Czy ktoś mi powie do czego to jest i gdzie to podłączyc???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

Kolego jesli jest to sprawdz w korku zbiornika paliwa czy jest drozna dzurka.

Edytowano przez mtracz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankes84    0

Kolego ten wężyk to jest podłączony do filtrów paliwa skąd idzie paliwo do świecy płomieniowej(nie żarowej) która masz podłączona do kolektora ssącego:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

witam mam mf 4 cylindrowy silnik ad4.203 i jak ruszam z miejsca i nie dam dużych obrotów powyżej 10 jednostek na skali obrotomierza przed 'puszczeniem' sprzegła to ciągnik nie przyspiesza pomimo iz daje gaz do pełna i wtedy nie moge zwiekszyc obrotów dopiero musze go wyszprzeglic i dodac gazu i puscic sprzegło, dopiero wtedy mozna przyspieszyc, no i były wymieniane wtryski, pompa wtryskowa była sprawdzana i została wymieniona pompa paliwowa. co może byc tego przyczyną??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

dzieki chłopaki rozgryzłem już ten problem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzajn    0

Witam również posiadam problem ze spadającymi obrotami silnika w MF 698 wymieniałem filtry paliwa, filtry powietrza sprawdzone, co może być tego przyczyną?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KamilK199    9

MIchał ten wystajacy krociec z dolotu z gumowym wezykiem jest od czujnika filtra powietrza, jesli go nie masz musisz koniecznie zatkac ten krociec bo przez niego bedzie ciagna kurz i brudy i silnik raz dwa szlak trafi. Jak zaczyna spadac z obrotow polej zimna woda pompe paliwa, wykluczysz wtedy jej rozczelnienie.


Ursus:360, 360 3P,Białoruś JUMZ koparka rolnicza,MF 595 MKII MP:)
a w przyszłości Fendt(612 145KM) lub MF(8110-8120,135-145KM):)
Jeśli jesteś z okolic Wielunia i Sieradza napisz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzajn    0

Dziękuje KamilK za wskazówkę, jak się okazało przyczyną były jednak wtryskiwacze koszt wymiany jednej końcówki to 50 zł. Przypomnę że mam MF 698 z silnikiem A4.318 z założoną turbiną, poj. 5.21 l moc 110 km i moment obr 388 Nm przy 1500 obr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez huard
      Witam panowie chciałem się dowiedzieć czy ktoś zwiększał moc w MF 5460 posiadam takiego z 2008rok oryginał ma 115 chciałbym zwiększyć na 125 czy się da? Jakie koszty, i czy trzeba w nim wyciągać pompę?
    • Przez center
      Witam wszystkich mam problem związany z wyciekiem oleju z prawej zwolnicy z mojego MF255, po pracy gdy został umyty i stał w garażu olej wyciekł ze zwolnicy na świeżutko umytą felgę trudno powiedzieć czy jest to między uszczelką czy na wałku trudno tam teraz zajrzeć dokładnie. Ale chcę się spytać czy to ktoś rozbierał może? jest to bardzo skomplikowane żeby wymienić same uszczelniacze? pozdrawiam
    • Przez slavo666
      Witam
      Od jakiś dwóch lat sporadycznie pojawiają się głuche stuki z okolic silnika przy pracy pod duzym obciazeniem  ponad 2000 obr.  Czasami ustaną same po chwili jak zmniejszę obroty a czasami muszę zagasić silnik. Obstawiałem na początku panewke ale po takim czasie to już by waliło cały czas poza tym nie widzę spadku cianienia oleju. A poza stukami nie ma żadnych innych objawów. Jakieś propozycje?
      Uprzedzam stuki zależne są od obrotow a nie od predkosci jazdy. Zawsze swój początek mają od przeciążenia ( np podjazd pod górkę z ładunkiem) 
    • Przez luki08
      Witam zastanawiam się nad zakupem agregatu do mojego ferdka i tu pytanie czy użytkuje ktoś podobny agregat i mógłby się podzielić opinią.  Pole i tak uprawiałbym wstępnie  agregatem na wąskim zębie z podwojnym wałkiem strunowym a ten byłby do ostatniego przejazdu z siewnikiem 

       Ten agregat nie ma hydropaka ale jest lekki około 250 kg i "krótki " myślę że jak z przodu dorzuce 100kg powinno się dać tym pracować.  
      Będę wdzięczny za każdą poradę.
    • Przez Dabek321
      Witam ostatnio często Massey nie chcę wogule ruszyć ni nic wchodzą dwa biegi, 1 i 3 wtedy rewers ani nic nie reaguje massey nie chce ruszyć trzeba odczekać jakiś czas żeby to minęło dość długo. Czy ktoś miał podobny problem?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj