wpz

Ustawienie siewnika Poznaniak do siewu trawy.

Polecane posty

wpz    0

Witam Was.Proszę aby ktoś napisał mi jak ustawić Poznaniaka do siewu trawy(w jednym przejeździe) na 40kg/ha w czystym siewie.Dodam że szer. robocza

siewnika to2.7m.W instrukcji wymagają specjalne koło zębate do nasion drobnych,którego nie mam :(.Czy jest możliwe takie ustawienie.Dziękuję za poświęcony czas i pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Denison    1

Z tego co sie orientuje potrzebna jest wymiana wałków wysiewajacych koleczkowego zespolu wysiewajacego. Walek roweczkowy bedzie chyba najodpowiedniejszy do trawy. Ale skoro innych nie masz to moze masz poprostu uniwersalne.


" Zapamiętaj ... miedza to święta rzecz ... i naucz sie tego bo inaczej znów cie kosa naucze ... "


Sprzedam siano zbelowane, magazynowane pod dachem. TANIO!!! Wiecej informacji udzielę przez prywatne wiadomosci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PLis87    2

My już kilka lat nie bawimy się w zmianę tych wałków i siejemy tymi do zboża.Można się obejść bez wymiany trybu,trzeba tylko otworzyć osłonę (tą nad kołem),obrócić koło zębate siedzące na ośce na której są również nałożone kółka wysiewające,potem drugie koło(z taką wyprofilowaną blaszką)przestawić na dolny otwór.Jak dobrze pamiętam to na a1 jest wysiew ok 40kg(zależy od mieszanki traw),ale musiałbyś zrobić próbę kręconą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KarolTD90    1320

Po prostu przekładnie trzeba ustawić na wysiew zmniejszony. W instrukcji masz napisane jak to zrobić< a później trzeba zrobić próbę kręcono. A pro po próby trzeba dokładnie ważyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wpz    0

Tak jak myślałem mam założone kółka wysiewające do zboża,innych nie mam.Dzięki za wskazówki,muszę przestudiować dokładnie instrukcję i pokręcic trochę korbą.

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niesamowity90    597

A ja może się tu podepnę... właśnie chciałem wysiać trawę poznaniakiem i w internecie znalazłem że liczba obrotów koła na hektar to 1560 przy 63 cm średnicy koła a ja w tabeli mam że 1793...i którą wartością się sugerować?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
funrolnik    4

Sprawdź jaka masz średnicę kola. Jezeli także 63 to ta z Internetu( o ile to sprawdzone źródło). Wg mnie w oryginalnej tabeli dane sa zawsze ok o ile nie masz wymienianych elementów typu, kolo, kolo zebate


Rolnictwo, motoryzacja, majsterkowanie, budowlanka- najlepsze połączenie życia na wsi!

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel121    7

Poratuje ktos ? Chce wysiac trawe w czystym siewie w dawce 40 kg/ha ale proba krecona mi nie wychodzi , na 19,7 obr kola ( bo mam troche mniejsZe kolo temu wychodzi 19,7 obr) na ustawieniach A1 na zwolnionym wysiewie przymknietych denkach ( tych blaszkach z tylu przy skrzyni ) i na wajsze ktora jest z tylu po srodku na pierwszy zab od gory i nie wychodzi mi wysiew , podkreslam tylko ze mam rolki wysiewajace od zboza ale znajomy jak i w internecie podawali ze mozna i na tych wysiac trawe dobrze :/ . poznaniak 2 . 2,7 m

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Mam trochę nowszego poznaniaka (na skrzyni olejowej), ostatnio siałem trawę i nie miałem większych problemów z poprawnym ustawieniem siewnika. Mam rolki do zbóż, denka na 1(identycznie jak zboża), zastawki na 3 (tak jak do owsa) i dźwignia na nr 10 i wysiał 44kg trawy/ha.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
funrolnik    4

Ale wychodzi Ci cały czas za mało ? Czy cały czas za dużo ? Rolki to na 100% nie problem, nawet lucernę na tych zbożowych siałem i 20kg/ha wyszło. Robiłem to ze 3 lata temu i zgubiłem kartkę, a miałem zapisane jak go ustawić zarówno do trawy, jak i do lucerny więc da się na pewno. Pamiętam, że dużo dało kombinowanie z zastawkami i denkami właśnie. Denka nie powinny być mocno dociśnięte, na 3 ząbek spróbuj, a zastawki na 3 są chyba ok, ale spróbuj też na 4. Poza tym, w sianiu trawy Poznaniakem jest jeden szkopuł. Jak na moje oko sieje on odrobinę za rzadko, także jak masz możliwość znaleźć siewnik do trawy w cenie rozsądnej cenie(100-120zl za hektar) to polecam.


Rolnictwo, motoryzacja, majsterkowanie, budowlanka- najlepsze połączenie życia na wsi!

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel121    7

Otoz z proby kreconej (19,7 obr kola bo kolo jest troszke mniejsze )wychodzi mi 350 gram i z moich obliczen wychodzi mi ze zasieje tym pol ara czyli na jeden ar 700 gram x 100 arow = 70 kg .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magic88    9

Ile masz podanych obrotów koła na ha w tabeli, tabela jest napewno dla tej wersji siewnika jak masz, chyba że dokonano jakiejś rzeźby. To ci powiem ile ma wyjść w kręconej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel121    7

Mam znajomego któremu w ubiegłych latach siałem trawę po wyoranych łąkach na gruntach ornych. Zawsze on chciał siać około 55-60 kg/ha i tak siałem. Zaznacze że ma średnią z obory ponad 10tyś L, co 4-5 lat wyorywane trawy i ponownie odsiewane. Mieszankę sam sporządza.

Tabela jest od niego i podane jest 1900 obr/ha . oprocz kol nic nie bylo zmieniane . kolo ma od dolu do piasty (do srodka kola) 31 cm

Edytowano przez pawel121

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magic88    9

Czyli średnica 63cm, 1560 obr/ha, zastawki otworz na max, dna za siewnikiem na 2 ząbek od góry. I skrzynię ustaw, by wyszło przy 78 obr 2,1 kg (dolozone na poślizg koła). Mniejsza liczba obr niesie dużą możliwość błędu

Edytowano przez magic88

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel121    7

Ok wielkie dzieki , dzis zrobie probe i napisze jak mi to wyszlo :)
--
Mam jeszcze do przesiania lake na ktora chcialbym wysiac max 35 kg/ha . Czy dam rade taka ilosc wysiac ? jak tak to jesli mozna by bylo to prosilbym o jakas porade .

Edytowano przez pawel121

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
funrolnik    4

Zrób z zastawkami tak, jak magic 88mowi i wtedy do wysiewu 40kilo na ha będziesz potrzebowal ustawić dzwignie chyba na a3, wiec na a2 bedzie cos kolo 35kg/ha. Tak mi się przypomina. I przy próbie kreconej kręć kolem np na 5arow, a nie na jeden. Bo te pierwsze obroty sa Malo reprezentatywne, zanim ta trawa tam leciec zacznie.


Rolnictwo, motoryzacja, majsterkowanie, budowlanka- najlepsze połączenie życia na wsi!

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel121    7

Gdy zaczynalem probe krecona zawsze wykrecalem tak by na start odrazu byla wysiewana trawa . Dzieki za porade .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel121    7

Zrobilem probe krecona na A1 i zamiast wyjsc mi 2,1 kg z 78 obr kola wyszlo mi 1,48kg , wysialem w tych ustawieniach i na 1,96ha posialem 70 kg (bylo to przesiewanie lak torfowych , moze i troche duzo ale mam nadzieje ze dzieki temu swieza trawa pozniej wyprze rosliny malo wartosciowe ) . Jeszcze raz dzieki za porady

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046

Zrobiłem próbę kręcona siewnik Poznaniak 2,70 ustawienie A1 rolki do wysiewu nasion drobnych i wyszło mi jakieś 65 gram i pomnozylem to przez 100 i wychodzi mi 65 kg na hektar i zastanawiam się czy dobrze zrobiłem próbę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
funrolnik    4

Chyba 6,5kg. Kilogram to 1000 gramów.


Rolnictwo, motoryzacja, majsterkowanie, budowlanka- najlepsze połączenie życia na wsi!

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez yanek_113
      Zastanawiam się który zestaw wybrać… 
      sn300 agromasz 
      Fm 400/3 Unia 
      sn agrotom 3 m
      kazdy ma być na aparacie uprawowym biernym,redlice talerzowe, koła kopiujące. Ma to być ciągane DF agrotron 110… 
      sieje głównie facelie, grykę, łubin, groch i czasami jakieś zboże.
      skłaniam się ku Uni bo jest najlżejszy - coś podpowiecie? A może macie jakieś inne swoje typy? Fajny jest gaspardo dama ale na agregacie talerzowym i jest za ciężki 
    • Przez wesley
      czy ktoś z was ma taki siewnik,proszę o opinie na jego temat...
    • Przez Szymi195
      Witam mam pytanie do posiadaczy siewnikow pneumatycznych ciąganych 3metrowych, ciekawi mnie realna wydajnosc siewu zboż siewnikami takiego typu, jaka srednia wydajnosc na godzine lub dziennie moze udac sie wykrecic i jakim koniem?
    • Przez waldemar2401
      Witam. Szukam do Kupienia Siewnika jak ze zdjęcia lub nowszy. Kutnowiak S068/1 Rolmasz. Może ktoś z Koleżanek/Kolegów z Forum wiedzą pocztą pantoflową, bądź mają do sprzedania. Zdjęcie poglądowe. Z góry dziękuję. Pozdrawiam

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj