Polecane posty

mllodyyy    1

cisek9403 a z jakim wyposażeniem będzie ten JD ??

Edytowano przez mllodyyy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaczorro    0

spalane johna 5100R

1. pług obrotowy rumpstadt 4 skibowy - 14l/ha na ciężkich ziemiach 17-20 l/ha

2. agregat ścierniskowy 3m - 8-10 l/ha

3. zestaw upr- siewny agromasz 3m z packerem plus siewnik 3m 8-10 l/ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boku27    226

Hmmmm nie mówię że to dużo ale u mnie pali tyle samo NH 6070 RC 140 kM z pługiem Kuhna 4x50 ścierniskowy tez 3m i agregat upr-siew Kuhna Integra . Ziemi głównie 3-4 ale część sporych górek i glin . Tyle że twój pewnie w transporcie spali mniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galaxy    0

witam ja mam 1,5 roku m 5100 bardzo dobrze się sprawuje ma 800 godzin spalanie jest małe pod warunkiem że jazda bedzie utrzymanana obrotach 1500 1800 jestto róznica nawet 20procętowa mam wersje comfort pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pronarek80a    1

Podtrzymuję słowa urzytkownika @galaxy, jeżeli nie będziemy go kręcić powyżej 1800 obr będzie palił niewiele, ja wlałem 4 konewki (40 l) co prawda było co nieco jeszcze ale wskaźnik dotykał już "dna", i zasiałem 5 ha agregatem uprawowo-siewnym famarol, nie przekraczając 1800 obr!

Edytowano przez pronarek80a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tofik420    45

kiedyś też liczyłem ile mój JD pali ale ogólnie godz. na zbiornik , praca różna od tura , transport, do orki... Średnia zawsze mi wychodziła 7-7.5l/h raczej też zwracam uwage na obroty!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon123    0

Witam mam mały dylemat kupuje nowego jelonka i zastanawiam się czy wybrać JD 5080R CZY M różnica między r prenium a m comfort wynosi 20k.Ciągnik głownie będzie pracował:

tur,siewnik.transport,opryskiwacz co możecie powiedzieć o tej skrzyni m i jaki mode byście poradzili do ładowacza??

Jeszcze chciał bym się dowiedzieć średnie spalanie

5080m??

5080r??

Edytowano przez szymon123

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gajor24    1

ja biore 5100R cene mam za niego 175tys. diler tez radził R niz M ale tez mnie ciekawi spalanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon123    0

Po pierwsze tur John deere jest daleko w tyle a po drugie już jest na placu i nie ma tego w specyfikacji diler proponuje mi mx u 10 co o nim sądzicie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MDSikor    6

Jeżeli do transportu to seria 5R


Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil496    39

A mój spalił przy samej jeździe po drodze na docieraniu ok 3 l na godzine, John Deere 5080m ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravo95    2

@@UP

 

Moze kiedy go holowaliście to 3l spalił, ale wątpię ze przy zwyklej jeździe tyle wypalił.

Edytowano przez ravo95

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil496    39

przejechane 7 godzin i spalone 22 l ropy. Proste równanie, i mówie że ciągnik w tym czasie z niczym nie pracował tylko jazda po drodze ;d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam00019    0

Potwierdzam małe spalanie. Posiadam JD 5090M zrobione 400 godz. spalanie - łądowacz czołowy ładowanie bal siana i obornika (praca na wolnych obrotach ) 3 - 3,5 l/h

prasowanie siana oraz przejazdy ok. 4 - 4,5 l

praca agregatem uprawowym bez siewnika i orka ok 7 l.

Dodam ze za kazdym razem dolewam bak do pełna i sprawdzam spalanie

jak do tej pory jestem bardzo zadowolony z ciągnika i ze spalania (niskiego)

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravo95    2

5080M 160-170tys brutto w wersji Comfort ale to zalezy co jeszcze do niego wezmiesz np przedni tuz to dodatkowe 10tys brutto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil496    39

Koledzy doradźcie, bo mam Jd 5080m przepracowane nim 15 godzin i są 2 usterki a mianowicie; podnośnik jak podniesie na wyznaczoną wysokość to bardzo syczy dopiero jak sie lekko opusci to jest ok, a druga spawa dotyczy wyskakującego drugiego biegu pod obciążeniem i teraz nie wiem czy zgłaszać to na gwarancji przy tym przebiegu czy czekać jeszcze 85 godzin na przegląd. Czekam na odpowiedź. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MDSikor    6

Zgłaszaj wszystkie usterki na bieżąco.


Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafftti    32

Witam.Mam taki problem z moją emką.Podczas jazdy i zdjęciu nogi z gazu podczas zwalniania lub podczas zmiany biegu czuć że się włącza przedni napęd. Nie zapala się kontrolka tylko czuć że się włącza napęd. Jak wyłączyć to bezsensowne hamowanie przednim napędem??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez rabit500
      Witam
      Jak w temacie mam w planach zmianę oświetlenia roboczego z oryginalnych lamp halogenowych na oświetlenie LED. Docelowo lampy wesem seria CRV. Tylko po ich założeniu wyrzuca błąd spalonej żarówki jest jakiś sposób na wyłączenie sprawdzania obwodów w jakiś rozsądny sposób.
       
       
    • Przez marcin3153
      Witam mam problem z jd7430 premium, przetarła się rurka hamulca, po wymianie i odpowietrzeniu przy zaworze pneumatyki hamulce działają ale dopiero za drugim naciśnięciem, dodam że po nocy schodzi powietrze z pneumatyki ale niestety nie mogę zlokalizować nieszczelności. Ktoś miałby jakąś poradę gdzie szukać problemu ?
    • Przez krystianeczek
      Pacjent ciągnik JD 6155m, 2022 rok, 450 mtg, skrzynia Command Quad. Przy pracach polowych w okolicach 1600 - 1800 obr/min występują wibracje, drgania trudne do zlokalizowania. Przeważnie występują przy tych obrotach, kwestia też obciążenia.  Im większe obciążenie i obroty tym większe drgania najczęściej. Może macie jakieś sugestie? Na biegu jałowym silnik nie generuje żadnych wibracji w każdym zakresie obrotów. 
    • Przez mrbarti44
      Witam. Mam dwuletni traktor John Deere 6155m, już po gwarancji. Ostatnio podczas jazdy pojawił się komunikat o niskim poziomie oleju, silnik od razu zgasiłem. Po obejrzeniu silnika zauważyłem, że pod rozrusznikiem wyleciał korek (chyba zabezpieczający przed nadmiernym ciśnieniem oleju), przez który bardzo szybko ucieka olej. Czy miał ktoś podobny problem? Co może być przyczyną wysokiego ciśnienia oleju w silniku? 
      Pozdrawiam 
    • Przez jedenZwielu
      Witam czy to ma tak wyglądać ? robi się tak podczas pracy na zgaszonym olej jest czysty klarowny temp oleju powyżej 60 stopni ciśnienie od 2.6 na niskich obrotach do 4 na wysokich przy rozgrzanym ciągniku 

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj