MarcinBelarus

Zatrudnienie stażysty w gospodarstwie.

Polecane posty

Witam. Mam pytanie, nigdzie nie jest udzielona odpowiedź na nie a prawnicy w internecie nie potrafią udzielić odpowiedzi. Mianowicie, jeśli gospodarz jest płatnikiem Vat'u to czy może zatrudnić stażystę? Jest ktoś w stanie odpowiedzieć mi na to pytanie bo jestem ślepy czytając te artykuły o stażu.

 

Pozdrawiam i dziękuję !


Technika Rolnicza! (.pl)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogrodnikPPL    0

Z miłą chęcią również bym ten temat zgłębił aczkolwiek jak mówi mój przedmówca nie wielu może o tym temacie coś powiedzieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian7k    110

Nie jestem pewny,trzeba mieć działalność i uprawnienia pedagogiczne żebyś stażystę poprawnie uczył zawodu.

Edytowano przez marian7k

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheCinek    3

Możesz zatrudnić, idź do urzędu pracy wszystko wyjaśnią ;) Jesteś vat-owcem czyli pół drogi za tobą bo musisz mieć regon. Z tymi uprawnieniami pedagogicznymi to pojechałeś :lol: Są pewne haczyki tego wszystkiego bo np. po zakończeniu stażu musisz zatrudnić stażystę na umowę o prace na minimum 3miesiace na min. najniższa krajowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No no już do przodu. Ale tutaj chyba nie chodzi o pedagogikę a o przełożonego stażysty czyli w gospodarstwie kto miałby nim być? Sam gospodarz? Bo nikogo nie mam zatrudnionego.


Technika Rolnicza! (.pl)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na zdrowy rozum masz rację. Mamy stażystę, przyjmujemy go i robi to co gospodarz (zapoznaje się z pracą na roli). Tylko co na to prawo? Jak to ugryźć?


Technika Rolnicza! (.pl)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheCinek    3

Nic :D Mówię jak jest, z doświadczenia ;) pierwszy twój krok to do urzędu pracy złożyć zapotrzebowanie na stażystę, i tam na pewno wszystko wyjaśnia, a jeśli masz chętnego to super i aby mieli kasę na staże ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki dzięki tylko pytanie czy Ty orientujesz się w tym czy na chłopski rozum podszedłeś do tematu? Bo przekopałem internet i jestem albo ślepy albo nie ma nic o tym aby zatrudnić stażystę w gospodarstwie rolnym.


Technika Rolnicza! (.pl)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
absolwent21    1

Wiele zależy od urzędu pracy bo jak zauważyłem to takie państwo w państwie i każdy działa na troche innych zasadach. Ale generalnie to taki staż jest możliwy jak jesteś na Vacie. A po okresie stażu możesz zatrudnić stażyste ale nie musisz. Wszystkie ubezpieczenia i pensje dla stazysty płaci urząd pracy. Po zakończeniu stazu wystawia sie opinie. Wiem bo sam jestem w trakcie załatwiania stażysty do gospodarstwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Jesteś vat-owcem czyli pół drogi za tobą bo musisz mieć regon.

 

Ja nie jestem VAT-owcem i REGON posiadam.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheCinek    3

@Sadek Też tak miałem... Mi chodziło ze do stażysty trzeba mieć regon a jeśli on jest na Vacie to regon ma ;) pisze że z "doświadczenia" czyli wniosek powinien być taki ze miałem z tym do czynienia :D Tzn. rodzice mieli stażystę a ja byłem u nich na stażu czyli wiem o tym z dwóch stron. a tak poza tym ja załatwiłem stażystów dla dwóch sąsiadów. Jestem weteranem w tej sprawie :D jedyny twój koszt jest taki ze po zakończeniu stażu musisz zatrudnić na 3 miesiące i płacić. Wynagrodzenie + ubezpieczenie czyli miesięcznie ok 1600-1700zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj