Zaloguj się, aby obserwować  
yacenty

Jaka przyczepe najlepiej kupic?

Polecane posty

yacenty    3883

Witam!

musze cos kupic bo moje to ciut malo, rok w rok pozyczam cos w zniwa i zaczyna mnie to juz wkurzac, chce byc bardziej niezalezny,

mysle o czyms duzym - moze 12tonowa wywrotka brandys bss? co powiecie o takich przyczepkach? widzialem juz za 7 do 10tys w niby calkiem niezlym stanie.

mysle tez moze nad jakas hlka 8tonowa, jednak chyba bardziej wolalbym 12ton, zapinam 1 do zetorka i swiety spokoj, zawsze to latwiej wycofac, poza tym jedne swiatla do naprawy, jedne hamulce i przede wszystkim jedne gumy, dodatkowo do takiej duzej przyczepy pewnie bedzie mniej kolegów :)

 

czym wy wozicie zboze? co byscie mi polecili?

pozdrawiam

 

YacentY


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witek    2

ja mam same HL dwie 6tonowe i 1 8tonowa super przyczemy...mam tez 3.5tonowa ale ona juz praktycznie nie chodzi :) troszke za mała ale HL 8 ton doby wybór


2-08-2007 3400gram 52cm to mój Kacperek

12-07-2008 2831gram 43cm to moja Oliwia

2008-04-01 Firma Wit-Rol rozpoczyna działalności

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piootr    4

brandys nie polecam bo jest z krutka i za wąska ja podniosłem burty na 127 cm sypie na nią 8 baki z bizona na hl 8011 sypie 6 baki

 

brandyska jest wysoka i przez to niestabilna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol I    1

A może coś w stylu kirowca 3 osiowa przyczepka z dzieloną krypą super sprawa, jak na kosz 4,5m sypie zboże to najpierw jedna połowa a potem druga. Super sprawa :-) tylko trzeba mnieć też traktor odpowiedni bo na zakrętach jest co ciągnąć;-)


 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gumis45    1

Yacenty a nie zastanawiales sie nad nowa z metaltechu miroslawiec np. 10 tonowa kosztuje cos okolo o ile sie nie myle 30 tys bierzesz na spo odliczasz vat i zostaje ci nowa przyczepa cos za okolo 12 tys a jak masz dac za uzywke 8 10 dokladasz 2 3 i masz nowa.przemysl to


Niezawodność Jest Naszą Siłą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witek    2

tak ale najpierw tzreba dostac SPO a to juz inna bajka :)


2-08-2007 3400gram 52cm to mój Kacperek

12-07-2008 2831gram 43cm to moja Oliwia

2008-04-01 Firma Wit-Rol rozpoczyna działalności

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralf    15

ja własie dostałem na pare klamotów i wziołem sobie przyczepe ale z pronaru 6t ale to troche jakby mało no i cena nie za niska bo prawie 27000

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witek    2

nom 27tys za bryczke...hmmm troszke drogo za to cene napewno moze kupic innem maszyny a bryczka uzywan napewno wystarczy


2-08-2007 3400gram 52cm to mój Kacperek

12-07-2008 2831gram 43cm to moja Oliwia

2008-04-01 Firma Wit-Rol rozpoczyna działalności

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

najpierw trza dostac spo, pozniej miec Vat itp


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Massey    0

ja posiadam HL 8 i brandys BBS 12 i szczerze mowiac obydwie sa dobre ale gdybym mial teraz kupic nastepna z pewnoscia wybralbym brandys, nie prawda jes jak ktos predzej napisal ze jest niestabilna bo jest o wiele stabilniejsza od HL, moja brandyska ma burty wysokie na 1.50 i nie ma zadnych problemow z jej niestabiolnoscia oraz z wyciagnieciem, ja na polu poniewz jest na blizniakach wiece w [polu prowadzi sie leko i na drogach jest bardzo stabilna, wysoka jest dlatego ze ma prosta rame w przeciwienstwie do HL i o wiele sztywniejsza i wytzrymalsza, wozilem na poczatku mokre wapno HL tzw Slampras i kiedy raz facet naladowal troche wiecej to pozniej przy kipowaniu rama sie wygiela jak kartka papieru po opuszczeniu wrucila do swej pierwotnej pozycji a pozniej wozilem brandyska to facet ladowal prawie pewna i tam nic takiego nie bylo zeby sie cos gielo lub dzialo sie cos innego, pozatym to ze jest wysoka tez ma swoje plusy bo np przy kipowaniu np wapna czy wyslodkow czy innych rzeczy ktore nie sa sypkie lepiej sie kipuje poniewaz przez to ze jest wysoka lepiej z niej zjezdza ladunek i nie wpada tak pod kola. Pozaty nie jest waska jak ktos tu tak pisal sprawia tylko takie wrazenie bo jest wysoka ale na pewno nie jest wezsza od HL jak nie szersza>

U mnie chodza obydwie razem w zestawie brandys jest z tylu wiec jest bardziej narazona na kolysanie z wiadomych przyczyn ale nie jest na pewno wywrotna prowadzi sie elegancko.

Rzepaku na zestawie mam zawsze okolo 22 ton ale HL ma tez podwyzszone burty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gelo707    21

Hej, podłączam się pod temat żeby niepotrzebnie tematów nie produkować:)

Do znawców tematu: czy opłaca się kupić przyczepę polską, zdaje sie że d-55 lub d-50 6t, przyczepa z wojska za sumę ok 8 tys. wywrotka lub 7,5tyś. sztywna? Przyczep jeszcze na żywca nie oglądałem ale ponoć stan dobry. Generalnie z doświadczenia wiem że w wojsku taki sprzęt zazwyczaj więcej stał niż jeździł i co roku był konserwowany i malowany, ale wiem tez że przy sprzedaży czasami wymieniało sie to i owo aby lepsza część została. generalnie chodzi mi o to czy kasa nie jest wygórowana za taką przyczepkę. No i są to przyczepy samochodowe z wszelkimi papierami do zarejestrowania


c20xe- to 150 powodów do bezczelności na szosie;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarecki21    35

D-55 polecam. Jak nie zajechana i sprawna, to za 8 tys dobra okazja. Robisz podwójne burty i 8,5t pszenicy wchodzi jak nic. Dorabiasz tylny otwór wysypowy i naprawdę bardzo użyteczna przyczepka. Mam takie 3 i dają radę, mimo, że lekko nie mają. Jedyna wada, to może to że trochę wąskie opony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
manik    34

Ponad 5 ton to ja sypie na autosanke 4 tonową, a więc na D55 wejdzie spokojnie ponad 6 ton.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Clark
      Wiem, że temat wałkowany wielokrotnie ale mam kilka pytań a odpowiedzi nie znajduję. Otóż: wyczytałem, że stary olej można wypchnąć sprężonym powietrzem i teraz pytanie w jaki sposób?
      Rozbieranie całego układu odpada. Jedynie co pozostaje to czyszczenie za pomocą układu ciągnika ale to strata kilku albo nawet kilkunastu litrów oleju a tani on nie jest. Wpadłem więc na pomysł aby wstępnie wydmuchać układ sprężonym powietrzem a następnie podłączyć pod ciągnik i wypłukać resztę.
    • Przez Hinco
      Czy teraz można zarejestrować jednoosiówke SAM do traktora? Bo kiedyś ojciec zrobił do samochodu i problemu nie było, a jakby sie dało traktorową rejestrnąć byłoby miło..
    • Przez tomb2
      Zbliża sie zima ;D a więc planuję wyremontować moją 4,5 t jednak nie wiem czy dojdzie to do skutku ??? Jeżeli znajomu udostepni mi garaż to tak bo on ma ogrzewany A więc mam kilka pytań.
      - ile mogą kosztować burty do przyczepy 4,5 t typ D-46B
      - Lepszcze są z blachy falistej czy z prostej ?
      - Jakiej grubości blache dać na podłoge ?
      - czym najlepiej wyczyścić przyczepe, czy piaskowanie się opłaca ile może kosztować?
      Narazie tyle
    • Przez MichaKpiski
      Chcę przerejstowac przyczepę Sanok D47A (wywrotka) , w dowodzie mam wpisane rok produkcji, numer podwozia , dopuszczalną łatwość 3500, Pani w starostwie powiedziała że diagnosta będzie musiał ustalić pozostałe dane. Czy ktoś by się podzielił pozostałymi danymi jakie ma wpisane w dowodzie ? z góry dziękuję
    • Przez PawelS
      Witam potrzebuję opinii na temat firmy Perfect-Agro Koluszki, gdyż prawdopodobnie będę u nich zamawiał przyczepę, są one całkowicie odnowione i wyglądają jak nowe a cena to jest 1/2 w porównaniu do Nowej np Pronarki. Czy ktoś z użytkowników kupił od niech przyczepę i czy jest zadowolony jak z trwałością i wykonaniem >? Za każdą informację będę wdzięczny 
      http://www.remonty-przyczep.com/ 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj