grzesiekxy

Ceny pasz pełnoporcjowych dla krów mlecznych

Polecane posty

grzesiekxy    134

Witam. Podajcie ceny mieszanek pełnoporcjowych dla krów mlecznych w waszym rejonie oraz nazwę producenta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Spidi    0

Lubelszczyzna w grudniu brałem pasze 18 z polpaszu to kosztowała 950 zł za tonę z dowozem na miejsce teraz jeszcze nie brałem ale już widziałem że kosztuje powyżej 1000 zł za tonę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Antek21    1

Mazowieckie. W piatek jeżdziłem do polpaszu (mieszalnia Suchożebry) to za 18 płaciłem 956za tone...


:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnikix    4

1.Może mi ktoś wytłumaczyć co to znaczy "pasza 18"?

2. Czyli rozumiem, iż nie dajecie krowom mlecznym własnych śrut? Żywienie ogranicza się do tej mieszanki pełno-porcjowej + jakieś kiszonki+ siano/sianokiszonki?


Sprzedam pług 2-skibowy, sadzarkę, przetrząsacze widłowe- maszyny z własnego gospodarstwa
W celu kontaktu proszę pisać prywatne wiadomości na tym forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ryba    5

Warminsko-Mazurskie,18 de heus kosztuje 870zl/t. :D wczoraj przywiezli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
foka71    1

A gdzie dorwałeś tak tanią paszę.Ja za 18 de heus dopiero zapłaciłem 995/t ;[,tylko,że w podlaskim.

Edytowano przez foka71

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Spidi    0

Ja daję tą 18 + śruta własnej roboty + dodatki typu śruta rzepakowa, witaminy, drożdże, a poza tym to sianokiszonka, kiszonka z kukurydzy, słoma i siano.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiekxy    134

Ja za 18 GL z Provimi Białystok w połowie grudnia płaciłem 880 za tone luzem z tym że mam rabat 5%(czyli około925 kosztuje).Daje samą 18 około 6 kg na krowe + w okresie wycieleniowym 25kg Lactostartu z jasery no i oczywiscie kiszonka z kukurydzy + sianokiszonka do woli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Antek21    1

W tamtym tygodniu kumplowi przywozili z de heuse to płacił po 104, za metr luzem. A ja daje tez swoja srute i mieszam z koncentratem, witaminkami i drożdzami z de heuse. A tak to kuku i sianokiszonka dosyta:)


:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro30    11

18 Z WIPASZ-u płaciłem na koniec roku po 935 teraz podobno jest po 1035zł tona dodam że pasza przywożona luzem biorę po nad 3 tony co 26 dni

Edytowano przez jaro30

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalfalk1    27

ok.10grudnia paszę granulowaną 21% ze starego kobylina(przez pośrednika)płaciłem 950zł/1t z terminem płatn.3-msc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnikix    4

Słyszałem kiedyś o tych mieszankach pełno-porcjowych ale cena skutecznie mnie odstraszał, teraz zboże jest niewiele tańsze więc zastanawiam się nad innym sposobem żywienia wiec wybaczcie moje pytania ale chcę się jak najwięcej dowiedzieć.

 

Mam pytanie do osób które oprócz tej paszy dodają własne śruty, czy sama ta mieszanka nie daje rady że musicie dodawać swoje produkty, czy może z innego powodu tak postępujecie?

I jak duża różnica w mleku(oraz jego składzie) jest widoczna?


Sprzedam pług 2-skibowy, sadzarkę, przetrząsacze widłowe- maszyny z własnego gospodarstwa
W celu kontaktu proszę pisać prywatne wiadomości na tym forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182

słuchaj swoja pasza jest tańsza

i skoro możesz zrobić ja sam to po co kogoś wzbogacać

po za tym własnymi śrutami i komponentami białkowymi trzeba zbilansować pasze objętościowe

nie da się tego zrobić tylko paszą pełno porcjową

 

a tak z innej beczki kilogram granulatu czyli pełno-porcjówki powinien odpowiadać 2 litra mleka

jeśli po bilansie paszy obietoscowej krowa ma dać ci 20 litrów a daje 28 to znaczy ze powinieneś dosypać jej 4 kg paszy pełno-porcjowej

 

ja nawet zastanawiam się czy kupić granulatora

mam dużo mieszanki zbożowej dodał bym do tego soje i makuch może wytłoki kukurydziane ewentualnie koncentrat i witaminki

i zrobił bym granulat

może ktoś z was już tak robi

dodam ze paszy szybkiej nie mogę podać w stacjach paszowych

Edytowano przez rolstudent

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnikix    4

Wiem że mogę zrobić sam za trochę taniej przy obecnej cenie zbóż, ale jeśli po tej mieszance pełno-porcjowej miałbym więcej mleka, więcej czyli tyle że mimo różnic cen własnej paszy a zakupionej pełno-porcjowej wyszedłbym chociaż na 0(najlepiej na +) to bym spróbował chętnie czegoś nowego. Dlatego między innymi chciałbym usłyszeć opinię jak największej liczby osób na pytania moje postawione w tym temacie w poprzednich postach.

  • Like 1

Sprzedam pług 2-skibowy, sadzarkę, przetrząsacze widłowe- maszyny z własnego gospodarstwa
W celu kontaktu proszę pisać prywatne wiadomości na tym forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki0489    10

osobiście to w życiu sam bym się nie bawił w produkcję własnej paszy pełno porcjowej. Zrobienie czegoś "podobnego" do kromilka wyniosło by mnie o wiele drożej niż ta z mieszalni. Po pierwsze to ciężko było by zdobyć śrutę sojową w rozsądnej cenie. A jak ktoś chce białko otrzymać z makuch to szczerze życzę powodzenia.

A wracając do tematu to od 2 lat podawana jest śruta z Nutreny "Kromilk 20 Stabilo" a ceny nowej nie znam ale jak wspominał dealer to wyjdzie koło 1100 zł za tonę. A i pochodzę z mazowieckiego.

Nie chce jechać na de hausa ale on jedzie na śrucie rzepakowej i makuchach i nie ma już w swoim składzie otrąb pszennych tylko z pszenżyta i podajże żytnich. A cena jej mnie zaskakuje......

@Rolnikix

razem z pełno porcjową można jak najbardziej stosować własną śrutą. mleka na pewno ci wzrośnie bo jak nie stosujesz żadnych koncentratów to krowy mają za mało białka w diecie.. tak przypuszczam

Edytowano przez luki0489

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Antek21    1

Chodzi o to że jak bardzo bys sie srarał to sam nie zrobisz takiej 18ki jak w mieszalni. policzcie sobie teraz sruty, koncentrat, witaminki i takie resztki oraz zboże to za chiny wraz nie bendzie jak gotowe. I na mleku tez jest roznica...


:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182

a ja się z wami nie zgodzę

chociażby dla tego ze jednym ze sposobów produkowania własnej pełno-porcjówki jest bilansowanie jej laktomą

ja akurat za sano nie przepadam ale to jest jakiś tam sposób

również nutrena posiada koncentraty służące do produkcji własnej paszy

Kromilk 32% czy Kromilk 38%

 

ja akurat korzystam z pasz agrocentrum i polecam koncentrat milkor

 

i jeżeli naprawdę nie będziecie oszukiwali i zrobicie ta pasze tak jak się należy to mleka nadoicie tak samo jak z granulatu

 

to jest tak samo jak z tuczem trzody kto umie robić dobre mieszanki sam to jeszcze jakoś się mu to opłaca lub wychodzi na 0 a przy kupnej jest problem

 

a z praktyk w kilku mieszalniach mam swoje obserwacje

z resztą sami wiecie jakiej jakości zborze często trafia do paszami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnikix    4

Dobrze, że wywiązała się dyskusja :)

 

Uważacie, że jaka powinna być proporcja przy żywieniu zarówno mieszanką pełno-porcjową oraz śrutą jednocześnie? Podajcie mi chociażby zależności na waszych przykładach.


Sprzedam pług 2-skibowy, sadzarkę, przetrząsacze widłowe- maszyny z własnego gospodarstwa
W celu kontaktu proszę pisać prywatne wiadomości na tym forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ryba    5

A ja wyskocze z pytaniem z innej beczki. Piszecie tu o stosowniu roznego rodzaju pasz, premiksow, witamin itp. itd. ale czy obliczaliscie oplacalnosc takiej produkcji mleka? Jak sie ma cena mleka za litr a jakie koszty wyprodukowania tego litra? Wielu z Was tutaj napewno sie ze mna nie zgodzi ale ja staram sie produkowac mleko jak najtanszym kosztem-tylko sruta pelnoporcjowa i tylko 1/2 dawki zbilansowanej na sztuke. Uwazam ze przy takiej cenie mleka,uslug i roznego rodzaju pasz nie oplaca mi sie wpedzac w koszty i przelewc pieniadze z konta na konto :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stachux    6

Tydzień temu kupywałem pasze z Starego Kobylina 21% i za tonę płaciłem 1050zł


KPK Kumurun Team...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182

A ja wyskocze z pytaniem z innej beczki. Piszecie tu o stosowniu roznego rodzaju pasz, premiksow, witamin itp. itd. ale czy obliczaliscie oplacalnosc takiej produkcji mleka? Jak sie ma cena mleka za litr a jakie koszty wyprodukowania tego litra? Wielu z Was tutaj napewno sie ze mna nie zgodzi ale ja staram sie produkowac mleko jak najtanszym kosztem-tylko sruta pelnoporcjowa i tylko 1/2 dawki zbilansowanej na sztuke. Uwazam ze przy takiej cenie mleka,uslug i roznego rodzaju pasz nie oplaca mi sie wpedzac w koszty i przelewc pieniadze z konta na konto :(

 

 

i tu z kolegą się zgodzę nie warto przeinwestować

ale trzeba wykorzystać potencjał jaki się ma

podstawą powinny być oczywiście wysokiej jakości pasze objętościowe bo to najtańsza pasza

tylko trzeba je zbilansować odpowiednio

jeśli to dobrze zrobimy to mozemy myslec o paszy pełnoporcjowej

a ilosc jaką podajemy dla poszczegulnych sztuk powinna być określana indywidalnie wg predyspozycji krowy

i powim na własnym przykładzie

ja mam sztuki które czesto oddają ponad 12tysiecy z 305 dni

ale jak bym ich nie doceniał paszą to niedosć ze tyle mleka by nie oddały to jeszcze miały by problemy ze zdrowim

a zdrowe stado zawsze żywi się taniej

 

wiec często opłaca się skosić tydzień wcześniej trawę- zejść z plonu podnieść jakość

skosić kukurydze przed same kolby -większa strawność mniej pisaku wieksza koncentracja energi

czy po prostu zacząć uprawiać choć by łubin którym fajnie zastępuje się soję

 

a pasza pełno porcjowa służy tak naprawdę jako uzupełnienie naszej podstawy żywieniowej

a zysk przez nią generowany często jest tym co nam zostaje w kieszeni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Spidi    0

Również zgadzam się z kolegą powyżej trzeba ciąć koszty, np mój wujek nie stosuje pełną porcjówek, zaś jeżeli wie że nie wystarczy mu własnego zboża wtedy dopiero dokupuje pasze pełno porcjowe. Ja jak pisałem wcześniej stosuję i pasze własne i pełno porcjówki jeżeli jest wszystko dobrze zbilansowane wtedy można osiągnąć dobre wyniki produkcyjne choć i tak według mojego wujka najlepsze wyniki produkcyjne osiąga się zadając paszę TMR.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Antek21    1

Dobrze mowisz tylko takie ale jest.

Po pierwsze żeby utrzymać stado na jakimś poziomie trzeba dbac bo na tym nie można oszczedzac.

po drugi jak ktoś sie zakredytował to robi wszystko żeby oddać pożyczki i jeszcze zostalo wiec tak czy siak to krowy na to robia.


:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj