grzesiekxy

Ceny pasz pełnoporcjowych dla krów mlecznych

Polecane posty

timasz    55

Wiesz kolego ja tam przy tych cenach zboza to rozumiem ze pełnoporcjowa pasza musi kosztowac 1200 ale juz nie ma pojecia za co sie płaci w suszonych wysłodkach które zwtkle kosztuja 1040 a melasowane sa po 1090 zł za tone przecierz tona cukrowki kosztuje najwyzej 120 zł wiec gdzie tu takie ceny po inne lata wysłodki były po 500-650 zł i tez im sie oplaciło wiec wole dac nawet i 1200 i zrezygnowac z dodatku wysłodkow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bugsik    0

daniel 120 zł to rozumiem, że za 18% bo 20% to już koło 130 zł :/

z wysłodkami też nie jest ciekawie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miki7211    8

Witam jakie u was są aktualnie cenny za pełnoporcjowe pasze dla bydła ? U mnie Lira - 1120zł/t 18% , Nutrena -1100zł/t 18% :)


Moje Filmiki

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kokoman0    305

B20 (białko 20%) z mieszalni pasz Netta II - 1170zł/t (luz)- granulat

Pszenmiks 17,5 (białko 17,5% albo 18%- gdzieś kartkę zgubiłem :P ) ja płaciłem jeszcze po 820zł/ tonę ale prawdopodobnie już jest po 860zł/t (bigbag)- granulat

Edytowano przez kokoman0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinAG    0

Niestety ceny pasz będą tylko rosły, trendu nie odwrócimy. a na dodatek ich ceny rosną szybciej niż ceny płodów rolnych.

Polski rolnictwo doszło do miejsca gdzie rolnik, aby być konkurencyjnym musi prowadzić zaawancowane działania zakupowe. Co niestety wymaga czasu, którego często po prostu brakuje. Według moich doświadczeń to czas poświęcony analizowaniu ofert robi się równie ważny jak cena zakupu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel20    49

Kto kupuje kromilk stabilo 20% białka, jaka cena za tone luzem? Nutrena "seryjnie" produkuje pasze o większej zawartości białka nic powiedzmy te 20%?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kristaps    9

Więcej jak 20 % to nutrena raczej nie produkuje.


,,Unia Europejska jest instrumentem Niemieckiej hegemonii w Europie.'' Margaret Thatcher

Nie pij za kierownicą. Stukniesz kogoś w zderzak i sobie rozlejesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek18055    0

Kto kupuje kromilk stabilo 20% białka, jaka cena za tone luzem? Nutrena "seryjnie" produkuje pasze o większej zawartości białka nic powiedzmy te 20%?

cena 1450 zl brutto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dodi    517

Chyba trzeba będzie zainwestować z w zbiornik w mojej okolicy workowany Kromilk 20% 1520zł/t.

 

Przepraszam że pytam tu ale przydała by mi się szybka opinia osób użytkujących pasze z De Heus? Macie może jakieś nie miłe doświadczenia KROWMIX 18? Przeszedłem na tą pasze z Dossche o niestety efekt zmiany po kilku miesiącach jest dość negatywny. Jak wypada De heus przy Nautrenie?

Edytowano przez Dodi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariox    4

De heus, Nautreni i Provimi to teraz jeden koncern KARGIL i z tego co mi żywieniowiec mówił to pasze maja taką samą tylko nazwą się różnią. Ja biore z provimi 20% chyba J432 jak sie nie myle i jestem zadowolony, w lutym przywieźli mi ją po 1191 netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dodi    517

Właśnie też mam tą informacje co bogdan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbysiu    8

@dodi jakie negatywne skutki po paszy de heus spadek mleka, złe parametry czy jak???

my już kilka lat jedziemy na paszy tej firmy i nie narzekamy nie mówię że to najlepsza firma ale kiedyś braliśmy z polpaszu to szału nie było :)

cena z ostatniej dostawy KROWIMIX20-1222zł netto/tona ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

Moje krówki miały problem z pobieraniem paszy de heus, ale może to dlatego , że przechodziłem z Sano

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dodi    517

Spadek energii=problemy z wstawaniem, zacielaniem, spadek wydajności, ketoza. Ogólnie jest źle

 

@b0gdan i na jaką pasze teraz zmieniłeś?

Edytowano przez Dodi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

aktualnie idą własne zboża, soja, rzepak i dodatki ( mocznik, bufor z drożdżami, oraz mieszanka min wit), ale już niedługo będzie pełnoporcjówka z Wipaszu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbysiu    8

@dodi a może objętościówki zmieniłeś w tym czasie np otworzyłeś nową pryzmę z kukurydzą lub jakaś sianokiszonka słabsza była

jak wiadomo podstawa to objętościówki u mnie ostatnio spadł mocznik mleko też ale spodziewałem się tego bo dawana była gorsza sianokiszonka widać było też jak niechętnie to jadły :( nie wiem czy tylko ja tak robię ale krówki na początku laktacji są premiowane dodatkami białkowymi jak i energetycznymi i większych problemów nie ma ;) warto też skorzystać z porady żywieniowca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez danielhaker
      Jak Waszym zdaniem będą się kształtować ceny paliw w 2024? Czy można liczyć na obiecywane w kampanii wyborczej spadki?
      Dziś wiodące koncerny zaktualizowały cenniki uwzględniając nowe stawki podatków i opłat, a więc olej napędowy drożeje o +5,3gr
      Najlepszego w Nowym Roku
       
      kontynuacja zeszłorocznego tematu:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj