Skocz do zawartości
grzesiekxy

Ceny pasz pełnoporcjowych dla krów mlecznych

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Ceny
danielhaker    803

Godzinę temu przywieźli mi tonę osiemnastki z de heus po 108zł

Edytowano przez danielhaker

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    94

trzeba się rozsądnie zadłużać a raczej inwestować

prawda jest taka ze żywienie krów nie jest proste

 

ciekawi mnie ile teraz kosztuje PMR21 z Agrocentrum

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki0489    8

Przelewanie z konta na konto to jest kupno otrąb w tym momencie. Cena niewiele niższa od pełnoporcjowej a efekt sami widzicie... Pełnoporcjowa to jest jeden z tańszych sposobów na uzupełnienie białka w diecie. Przeciętna śruta zbożowa ma ok 12-14% białka, otręby podobnie. Ale niestety własnych pasz nie można za dużo sypać bo zaraz zapalenia, komórki i w efekt odwrotny od zamierzonego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiadomość z agroFakt.pl

luki0489    8

nie musisz bo i tak dobrze się powodzi.. wydajność może nie rewelacyjna bo niecałe 8tys ale dla mnie jest satysfakcjonująca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ryba    4

@luki0489 ma racje. U mnie wydajnosc troszke przekracza 8tys ale na moj poziom zywienia i zyski mnie satysfakcjonuje. Mam znajomego ktory w zywieniu krow wszystkie rozumy pozjadal. Wydajnosc jak twierdzi 9tys tylko z jego wyplaty 40% ,,pożeraja" roznego rodzaju sruty i dodatki a w gospodarstwie sa tez inne wydatki na ktore jemu najzwyczajniej czesto brakuje. Wydajnosc jest,a gdzie sens??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki0489    8

@rolstudent dużo i nie dużo bo granulatu dostają po 5-8 kg na dobę. QQ w testach wyszło rewelacyjnie ale mało więc nadrabia się braki energii wysłodkami melasowanymi. A sianokiszonka pozostawia niestety wiele do życzenia...

@Ryba Te 9 tysięcy to nie taki nieosiągalny poziom. Genetykę poprawić, łąki przesiać i po paru latach pracy bez większych nakładów można tyle osiągnąć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    94

8 kilo to sporo taka krowa dziennie powinna produkować przy najmie 32 litry mleka dziennie

a przy 5kg 26litrów

ciekawią mnie jeszcze wskaźniki rozrodu

bo kiedyś żywiłem krowy tak samo ale zawsze był problem z rujami i zacieleniem

od roku zmieniłem sposób robienia sianokiszonek i ich skład gatunkowy

teraz kiszonka z trawy ma 20% białka

kiszonka z kukurydzy ma do 13% i jest bardzo energetyczna

u mnie podstawę stanowi kukurydza 2/3 dawki objętościowych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolch    0

ja też biorę z nutreny paszę, ostanio za kromilk 20 trzeba było zapłacić 1120 zł/t ale z tego co wiem już podrożała. U mnie krowy w szczycie laktacji dostają od niedawna 9 kg/szt. Objętościowe wyszły podobnie jak u @luki0489, czyli kiszonka z kukurydzy bdb, a sianokiszonka mogła by być lepsza dlatego daję jeszcze krowom młóto browarniane :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnikix    4

Może się uśmiejecie ale co tam :)

Lepiej zapytać niż w przyszłości w ewentualnym przypadku chowu bydła mieć problemy ...

 

 

Czy granulat który wymieniacie to ta pasza pełno-porcjowa(znaczy się ona jest w granulkach?) ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki0489    8

@rolostudent to sianokiszonkę masz naprawdę rewelacyjną i faktycznie mogłeś się zdziwić że pełnoporcjówką nadrabiam białko bo u mnie sianokiszonki mają tylko 12-14% białka...

@karolch po ile za młóto płacicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki0489    8

Teraz Stabilo jest po 1270 za tonę... Czarna rozpacz ale co zrobić

A wy karol dostaliście od roberta te lizawki na testy? bo jakby jakby nie najgorsze były

Edytowano przez luki0489

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki0489    8

Nutrena ma na testach lizawki witaminowe i może w połowie roku będą w sprzedaży. Tylko nie wiesz tego ode mnie że są na testach.... :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiekxy    15
Napisano (edytowany)

GL 18 z provimi 1090 zł za tone luzem na podwórko.

Edytowano przez grzesiekxy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    52

De heus 20% po 1080 luz z dostawą a tu powiem ze wysłodki melasowane kosztują 1090 zł za tone a zwykłe 1040 normalnie myslełem ze buty mi spadna z wrażenia:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bugsik    0

ta cena za 20% to z kiedy? bo chyba nie po ostatnich podwyżkach...

Edytowano przez nasil90
Cytowanie posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    803

Ja miesiąc temu (18.01- pisałem na poprz. stronie) bralem 18% za 108zł. Też De Heus jeszcze przed podwyżką.

Edytowano przez danielhaker

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    52

Taka cena była 3 tygodnie temu:), a teraz to nie wiem po ile jest pasza ale juz niedługo sie dowiem hehe, a moze ktorys z was mnie oswieci?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×