farmer40

Valtra S vs Fendt 900 Vario

Polecane posty

farmer40    0

Tak jak w tytule, który ciągnik jest lepszy :rolleyes: mile widziane wypowiedzi użytkowników tych modeli ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer40    0

No to się rozpisaliście że ho ho, co jest z Wami, nikt z Was niema nic do powiedzenia na temat ty traktorów :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

no wiesz... zbyt wielu użytkowników tych ciągników na forum nie ma :) Aczkolwiek jeden który miał porównanie twierdził, że fendt jest lepszy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Na af tak jest zawsze fendt jest najlepszy NH nie ma siły a JD dużo pali :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fendtrisix    32

Ja mogę się wypowiedzieć tylko na temat Fendt'a. Ogólnie jest bardzo wygodny, amortyzacja przedniej osi i kabiny działa świenie, jak wszystko dobrze ustawisz to praktycznie każdą maszynę da się obsługiwać dwoma przyciskami, teraz co do awaryjności, to w pobliskim gospodarstwie jesienią spędził 3 tygodnie w serwisie (ciągnik był kupiony wiosną 2008 roku) może poprostu wadliwy egzemplarz, może nie. Pracuje dosyć dużo teraz ma około 6000 motogodzin.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61
Aczkolwiek jeden który miał porównanie twierdził, że fendt jest lepszy :)

Tutaj calkowicie się zgadzam z Hubertem.

Miałem możliwość ogladania S i powiem szczerze nic ciekawego, Fendt jest lepiej wykonany, jakość spasowania elementów w kabinie jest w eSce gorsza niż w serii T blink.gif. Dodatkowo taniej w RP kupić Fendta od ździerającego ze wszystkich Korbanaka niż Valtrę S unsure.gif Jak dla Mnie to ich porąbało smile.gif

Dodatkowo:

-mogli by w końcu w Valtrze dać jakiś normalny fotel dla pasażenia, seria T to porażka, ale ten w S niby już wygląda jednak konfort też niby jest

- niby jest te 12 ton na podnośniku ale te 175l/min hydraulika jakoś mi do tego nie pasi, Fendt ma w opcji ponad 210l/min więc 12 ton podniesie napewno

Ogólnie jak go ogladałem z zewnątrz to jakoś mi nie pasił sad.gif Ojciec jak jeździł, to po informacji od handlowca, że to ta sama skrzynia co w Fendzie też nie był zadowolony z przekazania napędu na podłoże

Edytowano przez Lukasz1987

Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer40    0

Dzięki za info ;)

 

Dodatkowo taniej w RP kupić Fendta od ździerającego ze wszystkich Korbanaka niż Valtrę S

 

O jakie RP Ci chodzi?

Edytowano przez farmer40

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

RP- Rzeczypospolita :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Tutaj calkowicie się zgadzam z Hubertem.

 

yyyy...albo nie pamiętam żebym pisał w tym temacie, albo usuneli mój post B)

 

Tak jak Łukasz piszę. Biorąc pod uwagę cene Valtry S i Fendta 900 cenowo Valtra to porażka.

Pisałem w jakimś temacie wrażenia po testowaniu Valtry S 362 i zaniepokoiło mnie to że 2-3 razy się zagrzała w pługu 8x50. Pozatym tak jak Łukasz piszę. Za tę cene wnętrze powinno przypominać Masseratti, Bugatti a nie KIĘ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

Wybacz Hubert, wiedziałem, że Ty ją krytykowałeś, tylko, że zapomniałem iż było to w prywatnej rozmowie. sad.gif


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Nie to że krytykowałem, bo szczerze powiedziawszy żeby była tańsza pewnie by stała na podwórku :P wyraziłem tylko negatywne odczucie na jej temat, oraz to co zaobserwowałem na testach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

Fakt Hubert źle się wyraziłe, ale jak zawsze za Valtra stałem to po obejrzeniu Serii S mam mieszane uczucia huh.gif


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

@LOW mf 8690 cenowo kształtuję się na poziomie Valtry, czyli droższy od Fendta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

ogolnie seria 900 w fendt nie jest taka droga patrzac relatywnie na inne serie, gdy za 714 trzeba dac 100tys euro to juz za 927 jedyne 30% wiecej


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

zobaczymy co będzie jak owa 900 wejdzie smile.gif z SRC


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer40    0

A co ma być, nie wiadomo jakiej rewolucji to nie zrobi , nowa 800 już ma SCR to przypuszczam że i nowa 900 też już na ten rok wyjdzie z SCR.

A ktoś wie ile idzie tego AdBlue/ON jakie to proporcje? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dudek    1

Podobno jakieś 5% w stosunku do paliwa ale zalezy przy czym pracuje. Niedługo sie przekonamy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam do wyboru trzy ciągniki:
      -Fabrycznie nowy MTZ 892.2 
      -Lub John Deere 6330 z 2008 z przebiegiem prawie 10tys 
      -Oraz John Deere 6310 z 1998 roku z przebiegiem prawie 10 tys godzin (obstawiam że więcej). Jaka jest w ogóle dostępność części do tego ciągnika?
      Cena między 6330 a mtz mniej więcej to samo, a 6310 około 40 tys taniej.
    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj