ziom3

praca ciągników w lesie

Polecane posty

tomekzet    78
Ale wiadomo koń nie ma takiego uciągu jak ciągnik ;)

fakt, ale jest wiele miejsc w lesie gdzie ciagnik nie dojedzie a kon dojdzie, u nas w sasiedniej wsi najczesciej do lasu uzywany jest ciagnik c 330, mały zwrotny itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zecio    0

U nas też u C-330 ale mój dalszy sąsiad jeździ u C-360 3p- ten ciągnik już przeszedł wiele.... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamyk514    2

Ja też jeżdżę do lasu koniem choć mam trzy ciągniki gdy jest ciepła pogoda to po co palić paliwo jak można zaoszczędzić nałożę cały wóz pniaczków i jedziemy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zecio    0

Mówiliśmy o ciągnikach, koniach a może teraz o LKT ?? Wiem, że są to ciągniki stworzone do lasu, opowiedzcie jakie przygody mieliście... związane z tymi ciągnikami ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamyk514    2

Osobiście to widziałem w pracy LKT w państwowym lesie robili wycinkę lasu ponieważ będą sadzić nowy spisywał się super wieszczych problemów nie miał pracował w lesie ponad tydzień ale nie wiem kto był jego właścicielem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zecio    0

Mi się wydaje, że mi nie opłaca się kupowac LKT na własne potrzeby tzn. wycinac swój las. Ołaca się wtedy gdy ktoś pracuje w nadleśnictwie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamyk514    2
Mi się wydaje, że mi nie opłaca się kupowac LKT na własne potrzeby tzn. wycinac swój las. Ołaca się wtedy gdy ktoś pracuje w nadleśnictwie.

Też tak uważam jeśli jedziesz nawet dwa trzy razy w tygodniu do lasu to i wystarczy Ursus czy Zetor ciągnik taki jak LKT to na całodzienną prace w lesie u nas w nadleśnictwie mają na jakieś 50ha lasu tylko trzy ciągniki MF255 Ursusa 385 i jakiegoś Zetora z przednim napędem przystosowanego do lasu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamyk514    2

Ja nie pracuje w nadleśnictwie ale kiedyś pomagaliśmy w wycince lasu i sadzeniu wiem że mają Dwie przyczepy z HDS jedna jest oryginalna a druga sam samoróbka do lasu głównie służy im Zetor a ursus z MF do transportu drzewa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziom3    0

LKT w akcji widziałem wiele razy jest mocne (chodz ma silnik od 80) ale jak coś walnie to troche kosztuje. wiec nie polecam kupić jak jest mało roboty dla lkt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zecio    0
LKT w akcji widziałem wiele razy jest mocne (chodz ma silnik od 80) ale jak coś walnie to troche kosztuje. wiec nie polecam kupić jak jest mało roboty dla lkt.

 

Jak transportujesz drzewo masz jakąś przyczepe??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamyk514    2

Ja ostatnio robiłem dużą wycinkę lasu to drzewo woziłem zwykłym wozem a ładowałem wysięgnikiem z dziobem i łańcuchem

takim sprzętem przywiozłem około 25 chojniaków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piochu    8

W mojej okolicy znajomy posiada firmę zajmującą się wycinką drzew i ma: 2x Ursus C330 (pracują z wciągarkami do drzewa), LKT, Ursus C360, Ursus C4011, Ursus 1224, i John Deere 4455 (93r, 190kM, pracuje z rozrabdniaczem o szerokości około 4m). Wszystkie ciągniki są przerobione na wersje leśne.


http://www.youtube.com/user/Piochu2 - moje filmy na YT. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zecio    0
W mojej okolicy znajomy posiada firmę zajmującą się wycinką drzew i ma: 2x Ursus C330 (pracują z wciągarkami do drzewa), LKT, Ursus C360, Ursus C4011, Ursus 1224, i John Deere 4455 (93r, 190kM, pracuje z rozrabdniaczem o szerokości około 4m). Wszystkie ciągniki są przerobione na wersje leśne.

 

Przerobione tzn orurowane jakoś??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziom3    0

Jak transportujesz drzewo masz jakąś przyczepe??

 

 

 

 

 

 

 

ja sie zajmuje wycinkom i zrywkom , nie worze drewna . mam kilka fotek i filmików starej tatry jak sie ładuje, ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez luki987654321
      witam, stoje przed zakupem wycinaka piłowego do kiszonek na tylny tuz, jaką markę wybrać strautmann, triolet, bvl czy inny? na co zwracać uwagę przy zakupie i jak z ceną i dostępnością części zamiennych
    • Przez SeverusSnape
      Dzień dobry,
      Szanowni forumowicze, posiadam przyczepę Autosan D-45. Niestety, przedni siłownik strasznie leci. Przymierzam się do remontu tej przyczepy i myślę nad wymianą siłownika, jednak niestety nie umiem go nigdzie znaleźć. Czy posiada ktoś może katalog do tej przyczepy? Ewentualnie mógłby pomóc w zlokalizowaniu takiego siłownika? 
      Z góry dziękuję za pomoc
    • Przez Dominikw52
      Witam,
      mam problem z uruchomieniem silnika w  ładowarce Manitou MLT 634 LSU Turbo rok 2003. Myślę ze pompa hydrauliczna przestawiona jest na pełna moc, co wytworzyło bardzo duże ciśnienie w instalacji hydraulicznej. Ładowarka ta nie posiada potencjometru przy pompie wtryskowej. Co może być przyczyną tak wysokiego ciśnienia w instalacji hydraulicznej ? Dodam że silnik jest w 100% sprawny. Proszę o rady. Z góry dziękuje.
    • Przez dominikl95
      czy ktoś posiada tego typu kosiarkę czy jest ona czegoś warta i czy nadaje się na łąki torfowe?
    • Przez Macieks
      Witam was mam do was jedno pytanie ktoś może wie co to za marka obsypnika ? niestety nie posiadam tabliczki znamino wej 


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj