Skocz do zawartości
NitroX

John Deere 2040 s

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
john
NitroX    1

A co tam z tymi powrotami, poodtykałeś? Z doświadczenia wiem, że jak zajedziesz do pompiarza z niesprawnym autem czy ciągnikiem to zawsze winna jest pompa, w samochodach już trzy razy mi chcieli robić pompy, a zawsze okazywało się coś innego. A zapala dobrze; czyli od pierwszego obrotu wału?

teraz po wymianie pompy, to i gaz cięgiełko trzeba było regulowac,bo wtedy były niskie a teraz zamiast niskich były wysokie.Ale to już ustawione. Palic Pali ładnie,Powroty podtykane I teraz nawet zrobione że ominięte wtryski i to samo. Ojciec Jeździł to po tej wymianie głowiczki, mówi że ciutke lepiej idzie. Ale nadal to samo I nie wiem czy to nadal paliwo, czy co rozrząd może? Wiecie jak sprawdzic czy dobrze rozrząd ustawiony?

jak się da 4 i gaz to dymi na czarno za nim cały czas.

Edytowano przez NitroX

Ktoś już tu pisał o wałku rozrządu, zmierz wielkość wciśnięcia poszczególnych zaworów i podaj na forum ,na pewno ktoś odpowie dla porównania.

Wiadomość z agroFakt.pl

Ten dym wyglada tak jakby bylo za malo powietrza wzgledem paliwa. Pompe napewno sprawdzales ale czy sprawdzales czy dostatecznie otwieraja sie zawory zeby dopuscic odpowiednia ilosc powietrza? Pisalem ci wczesniej w jaki sposob. P.S. nie wiem czy byl jeszcze pruszany temat podkladek pod wtryskami

kevin25    158

Siemanko nei wiem cyz coś pomoge ale moj wujek miał ostatni podobny problem tylko przy MWM problemem był brak dziurki znaczy zatkanie zaciagu powietrza do baku wcale siły nei miał a znowu drugi kumpel załozył do MTz za cienkie przewody paliwowe i siły nei miał wcale

NitroX    1

możliwe że właśnie coś z tymi zaworami, bo on tak jak schodzi z obrotów to tak w filtr powietrza bije (tak mi się zdaje takie bu bubu)

NitroX    1

Ciągnik poszedł do rozbiórki, będzie wyciągany wałek rozrządu :unsure:

BRAMA    0

Będziecie wymieniać tylko ten wałek czy regenerujecie całą głowice?

NitroX    1

Głowica już była robiona, Ciągnik rozebrany I wałek wytarty dobrze ktoś tu mówił z tym wałkiem, Tak samo rozrząd przestawiony był bo teraz nie bije w filtr, Aby kupić wałek i składać, wiecie gdzie taki wałek można dostać ?

NitroX    1

Dany Oryginalny wałek rozrządu używany, rozrząd przestawiony i Chodzi Ok, już wchodzi w wysokie obroty, niedługo zobaczymy jak w polu będzie

NitroX    1
Napisano (edytowany)

Ile wydałeś na te wszystkie części i regeneracje?

oj dużo, można policzyc

Głowiczka w pompie nowa 1100zł

sprawdzenie pompy i wtrysków,

robienie nadmiarów nowe,

termostat,

wałek rozrządu org, john deere

pompka zasilająca

pierścienie

honowanie

głowica robiona

laski nowe

popychacze nowe

w kołach przód wymienione łożyska, uszczelniacze

nowe paski zębate

kpl, uszczelek

simering przy pompie hydraulicznej

sworzeń w przodzie

, chyba tyle, możliwe że było więcej ale już nie pamiętam, trzeba by się bawić w liczenie.

ps, już jest Wszystko Ok, ma siłe, tylko pucha jak się wyciągnie miarkę ? u was też tak jest?

Edytowano przez NitroX

NitroX    1

NitroX -jak się sprawuje jonder ,ma siłę jak powinien?.

Tak, już jest wszystko w porządku, John deere zrobił się o wiele szybszy bo nie właził tak na obroty jak teraz, i Moc ma też o wiele większą :P

Dzięki wszystkim za Pomoc

MARCINO91    0

Witak kolegów mam pytanie mam Jon deere 2040 z 1989r bez przedniego napędu.

Mam takie pytanie czy by szło dorobić przedni napęd do tego modelu.

tom31    11

Koledzy niebede zakladal nowego tematu potrzebuje serwisówke do john deere 2040 z 1986r gdzie moge ewentualnie pobrac badz moze posiada ktos w wersji pdf

MateuszN    1

Witam was może macie jakiś schemat jak ustawić w jd 2040 rozrząd bo głowica poszła do remontu i nikt nie zaznaczył jak ma być ustawiony i teraz jest problem bo niby jest jakiś przyrząd (krzyżak lub szablon) do ustawienia zebatek na rozrządzie, a tam są jeszcze przeciwwagi. Potrzebuje to nie dla siebie tylko dla jednego znajomego jak możecie to napiszcie lub jakieś foto tylko jak najszybciej

Jelonek1996    0

Witam mam prośbę również dotycząca JD 2040S czy ktoś może wie jak w tym modelu przełączyć obroty WOM z 540 na 1000?

I czy w tym modelu jest to w ogóle możliwe

d4rek    16

W 2140t minimalny ruch zaworow tez ma byc 11mm ? Wszystko posprawdzane, wymenione a kopci i za slaby wiec przed wymiana walka dobrze by pomierzyc

m4r4as    0

Witam. Przymierzam sie do wyciagniecia walka rozrzadu i prosze o podpowiedz czy jest mozliwosc wyciagniecia go bez odkrecania glowicy i rozpolawiania.

d4rek    16

Jak bedziesz robierał porob zdjecia cos jak manual jak nie bedzie problemu

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Kamilek1997
      Witam jestem tu nowy i nie znalazłem na forum podobnego tematu. posiadam od nie dawna John deera 28-50 i mam taki problem nie ważne zimny czy ciepły , wywala płyn korkiem chłodnicy dzieje sie tak tylko wtedy gdy jedzie sie na pełnych obrotach po przejechaniu około kilometra, na postoju można trzymać na obrotach i nic się nie dzieje, proszę o pomoc 
    • Przez marek3080
      Witam
      Tak jak w temacie. Konedata pokazuje że to ten sam model silnika (4239TL) ale jest różnica w mocy. Jeśli ktoś wie i mógłby napisać skąd w 2850 biorą się dodatkowe 8 KM byłbym wdzięczny. I jeszcze na dokładkę czy można zrobić coś z silnikiem w 2650  aby miał te dodatkowe konie jak 2850? Czy to tylko dawka paliwa czy może inna turbina?
      Pozdrawiam
    • Przez krecikkkkkkkk123
      Witam .
      posiadam JD 2140 4x4 79 r 82 km + Turbo 
      Mam pytanie mam miedzy nogami takie małe pokreło i po prawej stronie tez mam takie 2 pokretła jakby , i nie wiem do czego to słuzy .
      Moze wy mi powiecie .?

• Przez Maciek0903
      Witam,
      Zakładam nowy temat ponieważ nie znalazłem odpowiedzi w innych postach które czytałem na forum. Jestem po generalnym remoncie mojego ciągnika (wymiana połowy skrzyni, obie nowe  pompy olejowe itp.). Mam teraz taki problem przy podniesionym TUZ-ie jak stoję na wolnych obrotach ciągnik dostaje jakby " padaczki". Dosłownie zaczyna telepać się cały i wtedy nie mogę nawet kierownicą ruszyć. Gdy przygazuje to pomaga lecz jak puszcze gaz to po chwili wraca. Jak opuszę podnośnik to tego problemu nie ma. Dodam iż gdy zostawię  wyłączony ciągnik z podniesionym pługiem to nawet na centymetr nie opadnie, nawet po dwóch dniach. Dodatkowo zaobserwowałem, że gdy gazuje to podniesiony już na maxa podnośnik unosi się na około 10 cm, a gdy przestaje gazować to opada o te 10 cm. Posiadam tur. oleju mam na full.
    • Przez kierowca12
      Witam 
      Chciałbym się dowiedzieć jak jest zasłożony przedni wom w jd 3050 mógłby ktoś mi wyłać zdjecie albo chociaż napisać jak to jest zamontowane