Cysio

Same Explorer3 czy massey Ferguson 5435 na 15 ha

Polecane posty

Cysio    0

Witam serdecznie koledzy potrzebuje waszej pomocy. posiadam tylko 15 ha ziemi ornej i chciałbym kupic nowy traktor do 100km. wiem ze na taki areał wystarczyłby 60km ale chce 100km z 2 powodów. jeden to taki ze mam na niego 180000 tys a drugi to taki ze traktor kupuje sie raz w zyciu w moim przypadku. wolę miec zapas mocy zwłaszcza ze jezeli chodzi o spalanie to nie ma to wielkiego znaczenia dla mnie czy on bedzie palił 6 czy 11l w lekkiej pracy bo ciezko zapewne nie bedzie miał napewno poniewaz nie mam zadnego agregatu tylko pługi 4x35. ponadto mam 2 dodatkowe traktory zetor 7011 po kapitalce cały 7 tys na same czesci poszło + 4 nowe oponki i c 360. proszę o rade mianowicie co wybrac Same czy masseya???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PaWeL1995    1

Same powinnein się zmiejścić w cenie :) A on spalanie za dużego też nie, ale dla ciebie nie ma znaczenia :P

Edytowano przez PaWeL1995

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kostekk1990    0

O kurde 15 ha i nowy ciągnik :blink: ? Podziwiam! Ile lat będziesz go spłacał

Edytowano przez kostekk1990

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cysio    0

biore za gotówkę. poza tym mam tartak wiec tur by sie przydał i jakas przyczepa 6 ton

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kostekk1990    0

A to chyba że tartak to co innego.Ja bym wybrał mf.Jak teraz z tarcicą?Sa klienci na to? skąd jestes?

Edytowano przez kostekk1990

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cysio    0

z Lubelskiego okolice Lublina. jest zbyt na drzewo,duzym plusem jest to ze same jeziora do okoła a co za tym idzie działkowicze i kaskasmile.gif teraz drzewo strasznie idzie w górę ale chetnych nie brakuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cysio    0

ile MF z ładowaczem netto???za sam traktor powiedział mi diler 150 000netto na poczatek do negocjacji tylko za model 5425

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MDSikor    6

Na 100% sobie poradzi w tym pługu.


Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalkom555    13

A z kąt jesteś?

Same będzie traktorem bardziej prostym w budowie :o Na 100km i takie 4skibowce to na pewno da radę B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koks    40

Ten massey 5425 na ziemi 3 klasy,oral obornik z plugiem 5*35.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalkom555    13

To ja napisze że sąsiad orał moim 4skibowcem trawę za stodołą która parenaście lat nie była ruszana, ursusem 3512, nawet głęboko było, ziemia dosyć mokra była, czasami po zimie woda tam stała :unsure: Troszkę się kopał ale szedł dalej :D To ten mf będzie sobie śmigał spokojnie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koks    40

To jaka tam jest ziemia i jaki to byl plug,bo przeciez ursus 3512 ma tylko 47 km.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MDSikor    6

i pewnie 2km/h..


Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalkom555    13

Pole równe jest, to była działka 20arów, 3terenowa mówi wam coś? Pisałem że trochę się kopał miejscami, to pług troszkę w góre i jak na obroty wszedł znowu głębiej jakiś czas B) Dodam że opony ma szerokie, ja w swoim 5314 mam 16.9 r34 to w 3512 są ciut mniejsze :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MDSikor    6

To wszystko jasne.


Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Młodyoporowiec
      .
    • Przez Tomtu
      Na początek pragnę się przywitać z forumowiczami.
      Ale do rzeczy interesuje mnie wasza opinia jaki ciągnik może chociaż na początek ile koni powinien mieć waszym zdaniem główny ciągnik na 150 ha:
      Będzie współpracował z: pługiem obrotowym (ma być dobrany do ciągnika 4 lub 5 skib + wał)
      agregat siewny Amazone RPD 301
      duże przyczepy 10t 14t
       
      wydaje mi się ze coś w granicach 160KM tylko czy tyle wystarczy na pług 5 skib plus wał na przedni tuz a może odpuścić sobie 5 skib i skupić się na porządnej 4
    • Przez massey12
      chce nowy ciągnik jakis lepszy niz 1614 najlepiej jakis zachodni
    • Przez Insens88
      Witam wszystkich!
      Odziedziczyłem małe gospodarstwo sadownicze z sprzętem. Sprzęty stare tj. Ursus C360, opryskiwacz sadowniczy na kołach, opryskiwacz sadowniczy zawieszany, rozrzutnik nawozów, rozdrabniacz (rotosan), platformę sadowniczą hydrauliczną.
      Jako, że ciągnik jest już bardzo stary - chyba 1968 rok - chciałbym zakupić dodatkowy ciągnik, który podoła wyżej wymienionym sprzętom i da radę to zrobić na 2 ha sadów.
      Polecacie coś konkretnego?
      Pozdrawiam.
       
    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj