Zaloguj się, aby obserwować  
Wersik21

Liny elastyczne

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Wersik21    36

Nie wiem gdzie wiec zamieszczam w temacie ogolne. A wiec, chodzi mi o to czy ktos wie gdzie mozna kupic liny grube elastyczne do np wyciagania ciagnikow?? na statkach maja takich lin pelno ale wiadomo problem zeby od nich skołowac, moze ktos wie gdzie mozna kupic lub na internecie zamowic?? Na allegro nie ma sa same cienkie :/ Czekam na wasze odpowiedzi.


Deutz-Fahr Agrotron M 650 i Deutz-Fahr Agrotron 130 główne konie pociągowe w gospodarstwie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wersik21    36

A ja ciagle szukalem elastyczne :/, dzieki wielkie za info kolego :D


Deutz-Fahr Agrotron M 650 i Deutz-Fahr Agrotron 130 główne konie pociągowe w gospodarstwie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PanJoker    4

Chciałbym odświeżyć temat. Interesowała by mnie taka lina kinetyczna. Tylko nie wiem jaką ma mieć siłę zrywającą. Głównie ma posłużyć do wyciągania ciągników i samochodów ciężarowych. Myślałem o takiej 42 tonowej. Nie wiem jak to ma się tylko do tych oporów które taka lina napotka bo może być zbyt mała?? No i jaka jest potrzebna optymalna długość takiej liny?? Za wszelkie udzielone wskazówki dziękuję :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Podepne się do pytania ponieważ od jakiegoś juz czasu rozglądam się za dobra liną do wyciągania samochodów cięzarowych oraz ciągników. Te ciężary mogą czasem dochodzić do 30t może więcej ale jak to się ma np do szarpnięcia bo wiadomo wtedy siła zrywalności wzrasta. Czy przykładowo taka linka którą 42t zrywalności to wytrzyma?


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PanJoker    4

No właśnie i ja sam nie wiem, ale wydaje mi się że to chyba będzie za mało te 42T. Bo przykładowo do wyciągania samochodów terenowych są nawet 22 tonowe. Nie wiem czy tu nie potrzebna będzie lina która ma przynajmniej te 65ton. I to nie wiem czy nie mało...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Otóż to bo wiadomo czasem uda się ciągnąc jak napniesz linę ale czasem trzeba szarpnąć i wtedy może być już dwie linki. Właśnie nie wiem jak one się zachowują pod tym względem.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

Jaką średnice macie tej 42 tonowej? Przecież jest elastyczna kinetyk, więc się trochę rozciąga więc szarpać chyba ciężko jak na stalowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

No tak rozciągnie się ale czy nie za bardzo. Wiadomo na stalowej to szarpnięcie czuć aż za mocno czasem. Uważać trzeba żeby czegoś nie urwać. A średnica tej 42t to 48mm.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

to 65mm ile ma? macie jakieś dane tych lin? bo na allegro są cumownicze od statków po 13zł/mb i się zastanawiam czy nie wziąć, 65mm akurat są. Potrzebuje do ładowarki bo stalowej niema gdzie schować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Może ktoś na forum takie linki użytkuje i wypowie się na ich temat.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Ciekawe ile uciągu wytrzymuje.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
S-Piotr    58

Miałem kiedyś taką fajnie się spisywała tylko szczury przegryzły http://allegro.pl/li...3861435241.html to producent zawsze można zadzwonić i dopytać.


Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PanJoker    4
Napisano (edytowany)

Powiem tak:

42tony ma 48mm, 49ton - 52mm, 65ton - 60mm, 74tony - 64mm i np za tą 74tonową o długości 5 metrów trzeba zapłacić 799zł Dostępne są oczywiście i inne długości z tym że cena wtedy idzie nieco w górę. Te liny niestety nie są tanie ale warte chyba swojej ceny. Na zachodzie jest dużo takich lin więc muszą być dobre.

Edytowano przez PanJoker

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PanJoker    4

Szczerze mówiąc nie mam pojęcia. 13zł za metr to nie wiele, także możesz spróbować. Jeżeli będzie to strzał w dziesiątkę to tylko pogratulować zakupu. A jeżeli się urwie przy pierwszej próbie to już nie będzie tak kolorowo. Bo ta o którą mi chodzi to za metr jest 160zł. I jest to lina typowo to ciągania. Także wiadomo za co płacę. I wiem że wytrzymuje te niby 74tony. Ta co Ty mówisz niby ma te 65mm czyli powinna wytrzymać tyle samo. Ale z czego jest zrobiona i jak jest zrobiona to nie mnie oceniać. Fakt faktem różnica jest kolosalna jeżeli chodzi o cenę :)) Czekamy na inne wypowiedzi, może ktoś będzie tu lepiej poinformowany niż my :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

Niby ze statku jest, a przy cumowaniu tez musi dość dużo wytrzymać

 

Sent from my RM-914_eu_poland_347 using Tapatalk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez tmic
      Czy ktoś się już spotkał  z umową dzierżawy gruntu pod instalację wodorową ? Szukam informacji o problemach i opłacalności.
    • Przez Michle18
      Witam mam problem renault 90-34 zauważyłem że wałek od przedniego mostu jest uszkodzony (zjedzony frez) od strony skrzyni jest ok moje pytanie brzmi czy jeśli pominę tuleje która łączy wałek z przednim mostem i zespawam to na stałe czy pochodzi to trochę czy musi być jakiś luz na tej złączce wału? Chce zrobić coś na szybko bo robota w polu się szykuje z góry dziękuję za opinie
    • Przez michalsoft
      Witam,
      w sąsiedztwie mojej działki powstać ma turbina wiatrowa. Dziś był przedstawiciel firmy z zapytaniem o zgodę i propozycja dzierżawy  na to żeby nad moimi działkami kręciło się śmigło z wiatraka , ewentualnie może być na tej działce kawałek fundamentu. Ma być ro wiatrak o mocy około 3MW
      Na jakie zapisy w umowie dzierżawy zwrócić uwagę ? CO jest ważne w tym aspekcie ? 
      Czy macie jakieś doświadczenie z tego typu sprawami ?
      Jaki może być ewentualny czynsz dzierżawny?
    • Gość
      Przez Gość
      Czy ktoś wydzierżawił grunty pod fotowoltaike? Szukam informacji czy to opłacalne, jakie mogą być problemy i czy umowy są faktycznie takie piękne i przejrzyste. W tygodniu było już dwóch przedstawicieli chętnych na dzierżawę ziemi.
    • Przez AgroJacek
      Witam wszystkich miłośników ciężkiego sprzętu rolniczego!
      Zwracam się do Was z dość specyficznym zapytaniem – od dłuższego czasu rozglądam się za ciągnikiem Kirowiec K-700 i chciałbym dowiedzieć się, gdzie najlepiej poszukiwać ofert sprzedaży tego typu maszyny. Może ktoś z Was niedawno przechodził przez proces zakupu i może podzielić się doświadczeniem? Interesują mnie zarówno oferty z drugiej ręki, jak i możliwe źródła, gdzie można znaleźć sprawdzone egzemplarze w dobrym stanie technicznym.
      Szczególnie jestem ciekaw:
      Czy są jakieś strony internetowe, aukcje online lub fora, które specjalizują się w sprzedaży ciągników rolniczych i mogą mieć w swojej ofercie K-700?
      Jakie sklepy lub komisy rolnicze w Polsce mogą posiadać takie ciągniki?
      Czy istnieją grupy na portalach społecznościowych lub aplikacje dedykowane sprzedaży używanego sprzętu rolniczego, które mogłyby być pomocne w moich poszukiwaniach?
      Będę wdzięczny za wszelkie wskazówki i porady, które przybliżą mnie do zakupu tego legendarnego ciągnika.
      Z góry dziękuję i pozdrawiam!
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj