Bawidamek

Jak przewozić knury

Polecane posty

Damix    2

Spróbuj przymocować wiadro na ryj jednemu i drugiemu i powinno pomóc. Bynajmniej ja tak robię jak dwie maciory wioze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bawidamek    1

Kolego taki sposób to na króciutka trasę na nie na przejechanie całej polski. Chyba jutro zabiorę się za robienie przegród bo będzie 7 knurów i nie widzi mi się każdego knura na inny poziom ładować a tak to knury pójdą na samo górę a świnie na 2 pozostałe i będzie chyba dobrze. I na pewno poobcina im się kly na wszelki wypadek i będzie się je ładowało na przemian(6969696).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

A niby czemu nie mógł byś ich razem przewozić?? Jeden drugiego raczej nie zgwałci :D


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bawidamek    1

Oj Andrzej no wiadomo że się nie zgwałcą, ale mi chodzi i to żeby się nie poharatały bo muszą ładnie wyglądać wiec tak jak pisałem wyżej to obcinam kły i jutro robię przegrody mam nadzieje ze zrobię ich przynajmniej 6 choć materiału zbyt dużo nie mam. Gorzej jak będzie więcej tych knurów niż ma być to muszę się jakoś zabezpieczyć. Może ich poleje ropa żeby nie czuły swojego zapachu lub każdego złapie za ryj i przywiąże do kratek. Jakoś muszę sobie poradzić;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Wiązać to nie bardzo bo jak wiedziesz w dziurę i zacznie bujać samochodem to im te ryjki pourywasz. Najlepszy by było jakiś "kaganiec"


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bawidamek    1

Eee co ty nie pourywają się nie ma takiej możliwości bo uwiąże je nisko to powinny leżeć podczas jazdy choć trochę się boje żeby nie przegryzły tych powrozkow. Bo tak to będzie wojna na samochodzie 7 knurów przegrodzonych od siebie i X knurów razem w jednej przegrodzie o wadze ok 300 kg walczących na samochodzie ze sobą masakra miejmy nadzieje ze będzie ich tylko 7

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Domyślam się ze to ich ostatnia przejażdżka bo gdyby nie to są środki które obniżają agresje ale niewiem jak z karencja przed ubojem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jan2130    17

Witam odemie gościu co bierze maciory i knury to zawsze knurowi na wadze daje zastrzyk i mówi ze potym zastrzyku to już są zobojętniałe chyba karencji niema na ten zastrzyk bo one jada prosto do rzeźni zresztą Polacy już jedzą skażone mięsa z zagranicy to niby lepsze wiec te parę knurów nic nie zrobi :P


Kto nie inwestuje ginie!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
blacha    26

Z uspokajających to znam tylko Stresnil, ale on ma karencje 7 dni.

Szczerze mówiąc na twoim miejscu ograniczył bym się tylko do naprawdę solidnych przegród(najlepiej tak zrobionych aby umożliwiały mu ruch tylko przód-tył, położenie się i jednocześnie uniemożliwiały obrócenie się i przeskoczenie nad przegrodą - wiem wydaje się skomplikowane, ale jest to do zrobienia), ale jednocześnie zrobionych tak, aby knury nie miały ze sobą kontaktu wzrokowego(czyli w ściankach raczej jakaś pełna płyta, albo coś takiego, foli i plandeki odpadają bo będzie z nich szatka).

Środków farmakologicznych bym raczej nie ryzykował bo one m.in zwalniają czynność serca, a dla takiego 300 kilogramowego knura może się to źle skończyć, szczególnie jeśli przedobrzysz z dawką (czytaj zaśnie na amen).


Pomogę tyle co mogę - dalej się zobaczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jan2130    17

Niestety nie pomogę ci bo nie pytałem o nazwę ale podjedz do lecznicy tam napewno ci doradza i dasz i będziesz miał spokój niż się z dziadami mordować i każdego do klatki pchać a tak nawiasem ile za kilo knura 1,5 ???


Kto nie inwestuje ginie!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, w związku z przepisaniem na mnie siedziby stada weterynaria wymaga by sporządzić ,,spis,, tzn żywienie ile kg czego przypada na 1 sztukę tucznika np i bydła, robił ktoś coś takiego? ma jakieś dane orientacyjne? ile czego zawiera opcjonalna mieszanka paszowa dla 1 byka/ 1 tucznika? na dobę.
    • Przez karuś
      Na rynku jest kilka zakładów mięsnych co prowadzą taką formę współpracy. Według mnie jest to bardzo dobre. Ma się pewną dostawę warchlaków i pewny zbyt, a to dzisiaj przy dużej produkcji jest bardzo ważne.
    • Przez Młodyrolnik16
      witam Mam taki problem że oprośiła się 2 maciory jedna 4 dni wcześniej od drugiej ale ta druga ma tylko 1 prosię i chciałbym połączy do wcześniejszej maciory która ma 12 prosiąt ,ale kiedy daje tego 1 prosiaka to ona chce go ugryźć i nie wiem co zrobić PS: Maciory są utrzymywane bez kojców
    • Przez Tatka
      Witam, locha rodziła pierwszy raz, urodziła 3 martwe prosiaki, wyglądają jak na zdjęciu. Druga locha też urodziła dwa, martwe lub "zgniłe" . Co może powodować taki rozwój płodu ? 

    • Przez Slawusslawus
      Witam podpowie ktos jak to jest teraz z przepisami hodowli trzody na wlasny uzytek chce kupic prosieta ktore są zarejestrowane i co dalej z tym zrobic
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj