Zaloguj się, aby obserwować  
karol012011

Wymiana dachu

Polecane posty

karol012011    1

Witam jak myślicie ile będzie kosztować całkowita wymiana dachu o pow.120m2 dach jest dwu spadowy wymiar; 10mX6m jednego spadu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebau1212    21

Wszystko zależy w jakim stanie są krokwie i inne jaki dach będziesz kładł czy blacha czy dachówka ;) Ja jak wymieniałem dach też 2 spadowy to sam sobie robiłem długość jednej płaty blachy było 12 metrów także było co robić i tylko pod blachę przybiłem deski żeby było równo i parę krokwi wymieniłem bo były w nie najlepszym stanie to mnie koszt wyniósł gdzieś około 5 tys za powierzchnię 24x12 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darkos795    4

Karol, obliczyłem Ci to na podstawie cen w mojej okolicy i zakładając, że kładziesz blachę trapezową profil T-20.

Więc tak: 22 kozły 16-8 długości 6m to 1.69m sześciennego. Zakładając że łatę będziesz bił co 50cm o wymiarach

6-4 to daje nam 0.625m.Więżba średnio kosztuje ok.800pln więc koszt to 2320pln. Nie znam cen blachodachówki,

trapezówka kosztuje 20.5pln to daje koszt ok 2500pln, ale to łatwo sobie obliczysz sam, bo na dwuspadowym dachu

nic Ci nie odchodzi blachy. Do tego koszt gwoździ i farmerów[50pln za 250szt.]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darkos795    4

Spoko ;) W tamtym roku zmieniałem jeden dach, w tym roku będę robił drugi, więc temat znajomy :) Jak będziesz miał

możliwość wyboru drewna to bierz przywiezione z południa Polski. Znajomy ma tartak, przywożą mu z gór drzewa to

żywica aż się leje z nich. U nas[centrum]strasznie ściągają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
djgrove    0

Witam! posiadam stodołę szer.22m dł. 11m i chciałbym zrobić do niej dach dwuspadzisty, chodzi tu o całą konstrukcję+blacha trapezowa+inne niezbędne materiały. Trzeba będzie zrobić wieniec zapewne. Chciałbym aby w stodole były maksymalnie 4 słupy. Jaki może być koszt budowy takiego dachu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin10    0

Witam. Dlaczego chcesz położyć blachę? Ja przymierzam się do budowy obory i nie przykryję niczym innym jak eurofalą. Sąsiad 5 lat temu położył nowy dach na oborze z blachy trapezowej i już się poodparzała. Jak poczytasz trochę o eurofali to możesz zmienić zdanie. Mój znajomy bardzo ją sobie chwali. Myślę, że to pieniądze nie wyrzucone w błoto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez kamilek2000
      Cześć wszystkim! Mamy w planach budowę płyty drugiej płyty obornikowej w gospodarstwie. Chciałbym Was zapytać jak wygląda prawnie budowa takiej oraz czy mój pomysł z płytami ma sens. Płyta ma mieć wymiary 6m;4.5m;1.5m, pomysł jaki się narodził to zrobienie jej z płyt drogowych (1.5m w ziemi i 1.5m nad ziemią, (płyty mają wymiar 3;1.5) Około 40m3. Chciałem na początku wykopać "L" usadzić płyty, a na końcu wybrać ziemię i pod spadem wylać płytę. 1.Jakie dokumenty i pozwolenia będę musiał załatwić? 2.Od czego zacząć biurokrację? 3. Czy taka płyta spełni wymagania co do szczelności płyty? 4. Czy przy płycie obornikowej musi być zrobione szambo? Szambo posiadamy przy starej płycie oraz osobne przy chlewie, ale czy w przypadku nowej płyty muszę mieć osobne szabo. 5. Czy musi być robiony projekt czy można to zrobić na zgłoszenie np. zmniejszając na początek wielkość płyty, a później dodając elementy do "L" Nie wiem jak się za to zabrać dlatego pytam, pozdrawiam i dziękuję za odpowiedź :)
    • Przez Papkin
      Chciałbym (prawdopodobnie dopiero w przyszłym roku) pobudować mały magazyn na zboże. Wymiary budynku mniej więcej 6x14, niestety ilość miejsca mnie ogranicza. 
      Może jest ktoś kto ostatnio coś budował? Jak to wygląda od strony prawnej, wystarczy zgłosić przed budową w gminie?  Jak jest z odległością od sąsiedniej działki? Z tego co wyczytałem to 3m jeśli nie będę miał okien,czy jest możliwość żeby to obejść np. za zgodą sąsiada? 
      Z jakimi wydatkami się liczyć na materiał? 
    • Przez 5714mf255
      witam wszystkich mam takie pytanie czym ogrzewacie domy zima stoję przed wymiana kotła i szukam wydajnego a zarazem w miarę taniego rozwiązania.
    • Przez Marcin133
      Witam. W związku z bardzo drogim opałem myślę nad ogrzewaniem domu pompa ciepła. Proszę użytkowników którzy już posiadają lub myślą o założeniu o wypowiedzenie się w temacie. Jakie pompy polecacie itd. 
    • Przez pawelxx
      witam, planuje utwardzi. podworko betonem b25 który będzie zatarty na gładko jak myślicie czy warstwa 15 cm wystarczy?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj