Polecane posty

janusz20    106

5e to dla mnie z tyłu wygląda jak ursus 3512 więc się zastanawiam czy ma sens takie cofanie się w przeszłość konstrukcyjną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Czytajcie dokładnie! Dopłata jest 40 groszy do kursy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

ale żeby taki ciągnik o mocy 130KM nie nadawał się do obracalnej 4 to przegięcie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Widać tylko półzawieszane mu pisane. biggrin.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arko2255    8

WOM i gotowe

Aby zmienić szybkość obrotów na minutę z 540 na 1000, wystarczy wymienić końcówkę WOM, jak na przykładzie.

Patologia i ta skrzynia... ale to zielony john, wiec jest bardzo dobrze, kupujcie

Edytowano przez arko2255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

W Marcu to oni raczej pola nie zaorzą. biggrin.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

John Deere wprowadza nową serię ciągników 6D, o mocach 99KM, 118KM, 130KM (97/68 EC).

W serii 6D znajdą się następujące modele:

 

•6100D 73kW (99KM)

•6115D 87kW (118KM)

•6130D 95kW (130KM)

W standardowym wyposażeniu nowych maszyn można znaleźć niemal wszystko - od klimatyzacji przez przekładnię PowrReverser, aż po udźwig tylnego TUZ o wartości 4,4 kN.

 

Ciągniki napędzają 4,5-litrowe silniki PowerTech E, których charakterystyka ma zapewnić wystarczającą moc w szerokim zakresie prędkości obrotowych. Za wtrysk paliwa do silnika odpowiada układ Common Rail. Główną zaletą silników jest zwiększenie wydajności przy niskich obrotach, co przekłada się na niskie zużycie paliwa.

 

Wyskoki komfort pracy zapewnia komfortowa kabina i fotel operatora wyposażony w amortyzację pneumatyczn.

 

Mniejszy rozstaw osi i dzięki temu mniejszy promień skrętu niż w serii 6030 daje dużą zwrotność, potrzebną zwłaszcza podczas pracy z ładowaczem czołowym. Ponadto przekładnia 9F/9R PowrReverser ułatwia sterowanie podczas ładowania, gdyż wyposażono ją w elektrohydrauliczny rewers, przy którym nie ma potrzeby używania sprzęgła.

 

Z myślą o intensywnej pracy z ładowaczem w ciąnikach zastosowano mokre sprzęgło, które ma zapewnić niezawodność użytkowania na lata.

 

Sugerowana cena detaliczna ciągników John Deere serii 6D zaczyna się od 150 290 zł + VAT za model 6100D a kończy się na cenie 185 122 zł + VAT za model 6130D (130 KM) wg kursu NBP z dnia 19.01.2011 i przy wykorzystaniu oferty promocyjne 1 EUR = 3,50 PLN.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lopol92    1

osobiście zastanawiam się nad kupnem ciągnika myślałem nad 6420 używanym, ale za coś mądrego trzeba dać troche ponad 100tys

 

lub 5100R premium ale dziś zauważyłem ta seria 6D i nawet mnie to zaciekawiło tylko za ta cena to mam 5r tak wypasionego ze nie ma porównania

tylko zaś do tego 6d zaczepię pług 4skiby i pójdzie a do 5100r już cięzko na I i II klasa i górkach...

 

co polecicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Duzy1    13

To co Ci z takiego ciągnika 5100R jak Ci nie pociągnie pługa albo będzie miał bardzo ciężko i później będziesz narzekać że za słaby według mnie bierz 6D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel26    2

bardzo dużo zmienili tyle co nic ta seria już była w Europie ale w Polsce nie dopiero w tym rok ale na kombajny niema promocji a co do ser 6D to jest konkurent do zetora ursusa case new hollanda ale ilość biegów mało mogło by być 12 tył i przód

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

pociągnąć to bez problemu, gorzej z podniesieniem :) ma slaby podnośnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radzikus    0

panowie pojawiła się 6D no i pojawiła sie nowa seria 5RN- jakie róznice w porównaniu do 5R ?


C-330,C-360 3P,JCB 530/70 Super Agri, DF Agrotron

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

N to narrow, czyli ciągnik do sadu. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KaGeBe    0

bardzo dużo zmienili tyle co nic ta seria już była w Europie ale w Polsce nie dopiero w tym rok ale na kombajny niema promocji a co do ser 6D to jest konkurent do zetora ursusa case new hollanda ale ilość biegów mało mogło by być 12 tył i przód

 

 

Do jakiego Case/IH to jest konkurencja? Bo gabarytowo to Maxxum. Nie znajdziesz MAxxuma w takiej lekko mówiąc "orientalnej" specyfikacji

 

Porównanie najtańszej (praktycznie w tej samej cenie co 6D) wersji Maxxuma i JD:

 

 

Maxxum 100 JD seria D

Przekładnia 24x24 9x9

Maksymalna prędkość 40 km/h 30km/h

Zbiornik paliwa 176 158

WOM 540/1000 540/1000

Pompa hydrauliki 80 66

Ilość zaworów hydrauliki tylnej ( std. / max ) 2/4 2/3

Maks. Udźwig 5995 4400

Produkcja Austria Meksyk

Klimatyzacja Tak Tak

Głośność w kabinie [dB] 71 82

Rozstaw osi [mm] 2387 2310

Opony przód 440/65R28 13.6R24

Opony tył 540/65R38 18.4R34

Przeglądy [h] 600 500

 

 

ale lakier ma jak inne JD

 

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

seria D standardowo jest wersją najuboższą John Deere. Tak naprawdę jest to ciągnik po liftingu modelu 6403 który na polskim rynku był praktycznie nie osiągalny. To nie jest nowość w JD tylko często te ciągniki były wysyłane do krajów ubogich bez wysokich wymagań a nie do Europy Zachodniej. Wiele firm tak robi i nie dziwcie się że się pojawiła u nas ta seria, na stronie niemieckiej jej póki co nie oferują i chyba nie będą oferować, dlaczego ? to juz wyjaśniłem powyżej. Ursus czy bizon też wypuszcał różne wersje eksportowe porównajcie sobie bizona co wychodził do Iraku, Polski i Danii, albo ciągniki w wersji deluxe. Na stronie powyżej co jest odnosnik do farmphoto kolegi jest taki fajny tysnek który pokazuje że ta seria jest z najniższego poziomu. Jak na poslkie warunki jesteście zszokowani że jeleń ma skrzynie 9/9 i tak słaby podnośnik ale w Indiach czy nawet na Ukrainie to jest nadal cud techniki. Seria SE też była mniej wyposażona z myślą o mnie zamożnych klientach czy tego nie ZAUWAŻYLIŚCIE ? jakoś pełno tych ciągników na rynku i jakością nie odbiegają do tej pory mimo że mają przepracowane tyle samo co wersje bogatsze. Zapytajcie kolegę unkiego jesli nie wierzycie. Na serię M też była nagonka jak tylko weszła na polski rynek i nie jeden już się skusił lub skusi i nie klapie ozorem że żałuje. Na serię D też się znajdzie amator choć cenowo przyznam że nie skusiłbym się osobiście wybrałbym już ciągnik z innej serii. Z drugiej strony jakbym miał tyle pieniędzy i miał dzi skupić ursusa tej mocy to wybaczcie ale bezzastanowienia wybrałbym jelenia ze względu na obecną "polską jakość".


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Faktycznie ten Maxxum kosztuje tyle ile 6D ?-jeżeli tak to kompletnym bezsensem byłby zakup takiego JD.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matus951    6

Dla mnie porażka, ale pewnie dla biedniejszych krajów będzie super ciągnik :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez rabit500
      Witam
      Jak w temacie mam w planach zmianę oświetlenia roboczego z oryginalnych lamp halogenowych na oświetlenie LED. Docelowo lampy wesem seria CRV. Tylko po ich założeniu wyrzuca błąd spalonej żarówki jest jakiś sposób na wyłączenie sprawdzania obwodów w jakiś rozsądny sposób.
       
       
    • Przez marcin3153
      Witam mam problem z jd7430 premium, przetarła się rurka hamulca, po wymianie i odpowietrzeniu przy zaworze pneumatyki hamulce działają ale dopiero za drugim naciśnięciem, dodam że po nocy schodzi powietrze z pneumatyki ale niestety nie mogę zlokalizować nieszczelności. Ktoś miałby jakąś poradę gdzie szukać problemu ?
    • Przez krystianeczek
      Pacjent ciągnik JD 6155m, 2022 rok, 450 mtg, skrzynia Command Quad. Przy pracach polowych w okolicach 1600 - 1800 obr/min występują wibracje, drgania trudne do zlokalizowania. Przeważnie występują przy tych obrotach, kwestia też obciążenia.  Im większe obciążenie i obroty tym większe drgania najczęściej. Może macie jakieś sugestie? Na biegu jałowym silnik nie generuje żadnych wibracji w każdym zakresie obrotów. 
    • Przez mrbarti44
      Witam. Mam dwuletni traktor John Deere 6155m, już po gwarancji. Ostatnio podczas jazdy pojawił się komunikat o niskim poziomie oleju, silnik od razu zgasiłem. Po obejrzeniu silnika zauważyłem, że pod rozrusznikiem wyleciał korek (chyba zabezpieczający przed nadmiernym ciśnieniem oleju), przez który bardzo szybko ucieka olej. Czy miał ktoś podobny problem? Co może być przyczyną wysokiego ciśnienia oleju w silniku? 
      Pozdrawiam 
    • Przez jedenZwielu
      Witam czy to ma tak wyglądać ? robi się tak podczas pracy na zgaszonym olej jest czysty klarowny temp oleju powyżej 60 stopni ciśnienie od 2.6 na niskich obrotach do 4 na wysokich przy rozgrzanym ciągniku 

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj