Arni

Case CS PRO

Polecane posty

b0gdan    90

jak jesteś taki mądry to po ile tarczek jest na każdym biegu w mf 5400....po drugie 8 biegów elektro hydraulizcnie sterowanych w mf to nie 1 tgz półbieg w jxu..jak

to po co kupowałeś JXU, trzeba było kupić sobie JX, albo jeszcze lepiej Ursusa ze skrzynią 10/2, tam masz suche sprzęgło i dwie tarcze :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jupiter    0

bogdan..to co ja kupuje to moja sprawa

 

brzozak2 nie odzywaj się nie pytany to raz ..nie masz pojęcia o budowie dyna 4 to dwa ...nie rozbierałeś nigdy żadnej skrzyni z tarczkami bo byś głupot nie pisał ...widząc to twoje logo to ty i dziewczyny nigdy nie rozbierałeś jak jusz to taką blee.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A co kolega taki nerwowy ? Nie krytykuj innych trochę kultury. To co niby każdy ma pytać się ciebie czy może coś napisać tak ? Sorry, ale trochę żałosny jesteś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

bogdan..to co ja kupuje to moja sprawa

 

brzozak2 nie odzywaj się nie pytany to raz ..nie masz pojęcia o budowie dyna 4 to dwa ...nie rozbierałeś nigdy żadnej skrzyni z tarczkami bo byś głupot nie pisał ...widząc to twoje logo to ty i dziewczyny nigdy nie rozbierałeś jak jusz to taką blee.

to dlaczego krytykujesz mój zakup :) Kupiłeś ciągnik którego skrzyni biegów i tak sam nie naprawisz...

a kolega @brzozak2 wielokrotnie rozbierał takową skrzynię :)

z tekstami o dziewczynach gdy brak im argumentów wyjeżdżają pryszczate nastolatki :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jupiter    0

bogdan ja nie krytykuje twojego zakupu bo co to mnie obchodzi..brzozak2 jak jest oblatany w temacie napraw to witam w klubie ale powinien odpowiedzieć prawidłowo jeżeli jusz chce się udzielić ..poza tym o moje naprawy się nie martw bo nikt na nas nie narzeka .. czas nastolatka to mam jusz dawno za sobą..a z tą dziewczyną to nie brak argumentów tylko przejaw lekkiej arogancji i żartu z mojej strony ..co do skrzyni dyna 4 nie chętnie się wypowiadam bo nie chce nikomu spędzać snu z powiek i tak czas każdemu pokarze bo ja np wolał bym mieć kredyt w banku nisz to coś w ciągniku ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

Słyszałem o różnych awariach w MF 54** i Arionach, ale nie było mowy o awariach skrzyni biegów. Oczywiście pomijając jednego gościa, który co nie co zaniedbał coś takiego jak wymiana filtrów i nie mieszanie olei. Gwarantuje Ci że naprawa skrzyni w Case o podobnym stopniu komplikacji nie będzie tańsza w znaczący sposób niż w MF.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

na kazdy powershift masz sprzeglo tak? czyli jak dyna-4 ma 4 stopniowy powershift to ma 4 sprzegla, skoro case ma 2 stopniowy to ma 2, czy jest inaczej?

 

@b0gdan akurat powershifta - przepraszam dynashifta - nie musialem rozbierac, jest to caly blok, ktory sie wyjmuje ze skrzyni. dobrac sie musialem do zebatek biegow glownych.

 

co do dziewczyn to moze w innym temacie, albo na chacie :)

mf 5400....po drugie 8 biegów elektro hydraulizcnie

fachowcu od skrzyn chyba sie za duzo folderow naczytales, dyna4 ma 4 biegi zalaczane pod obciazeniem, a nie 8. to nie kornik :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jupiter    0

nie łap mnie za słowa z tymi biegami inie wyskakuj mi tu z folderami bo przejże twoje wypowiedzi i pojadę po tobie ..chcesz parę lekcji przyjedz do mnie a z pewnością nazwiesz mnie profesorem..nie chce mi się dalej pisać bo zachciało mi się jakiejś małolaty więc lece .... bo życie jest jak sex trzeba ru...ć żeby przeżyć .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

no comment, profesorze...

 

taa przejrzyj 4500 postow :):D:) :) bo umre ze smiechu. dzieci nie wypowiadajcie sie niepowaznie na powazne tematy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

z tym rozbieraniem to wiedziałem, że coś dzwoni tylko nie wiedziałem w którym kościele :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jupiter    0

brzozak2 co ty z tymi dziećmi masz inną orientacje uważaj bo cie zamkną

 

po co mi czytać twoje wszystkie posty jak nie dawno napisałeś kompletną głupote o ilości tarczek w dyna 4 a wystarczy policzyć kosze

 

jak napisałeś tyle postów to pewnie nic nie robisz tylko się przy nich onanizujesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krolikNH    56

@jupiter spuść z tonu bo ban puka do drzwi


Moje fotografie chronione prawem autorskim!!!
"Fotografia to sztuka, a nie naciskanie palcem na przycisk"

© 2016 krolikNH All rights reserved.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kwiapa    11

Cs ma dziwnie delikatna przednia oś. JXU ma o wiele masywniejszą. Nie wiadomo w prawdzie jakie sa przekroje ścianek odlewów ale pierwsze wrażenie w tym elemencie, przemawia za JUX. Kokpit także zgrabniejszy w JXU. Ale za to cała reszta sprawia, że chyba wybiorę CS. Prosze o opinie użytkowników obu modeli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jupiter    0

kwiapa... to dwie różne konstrukcje najlepiej jeździj u dilera jednym i drugim ja wybrałem jxu ze względu na cenę a przede wszystkim mniejsze doładowanie niesprawdzoną jeszcze tgz nową technologią co się wiąże z ciągłym myśleniem czy coś się zepsuje czy nie oraz dużo mniejszym prawdopodobieństwem jakiś napraw w przyszłości co za tym idzie wkur...nia się i hu..nia bo kiedy się zepsuje zimą nie tylko w czasie największej roboty...skrzynia jxu to stara sprawdzona fiatwoska konstrukcja wzbogacona o półbieg.mokre sprzęgło.....jutro napisze resztę bo coś mi wypadło .nara

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jupiter    0

witam kwiapa cd....jxu ma bdb skręt przez umieszczenie pod skosem zwrotnic.pewnie zobaczyli u johna. co jest lux sprawą do tura..nie wiem jak jest w cs .ogólnie ciągnik bardzo mi się podoba ma dobrą widoczność z kabiny.biegi wchodzą ładnie ale ma też parę wad... w jxu jest źle umieszczony przełącznik od kierunków ..często włącza się nogą czy przy wsiadaniu czy odwrotnie...za daleko do tyłu jest sterowanie ehr ..projektował to jakiś jełop...siedzenia są takie sobie za tą kase mogły by być lepsze ..słupki w kabinie mogły by być czymś obłożone .zmienili ostatnio nie wiem po hu.. otwieranie maski;trzeba czymś dzióbać ..napęd sprężarki jest na stałe a pasek musi być mocno napięty bo popiskuje przy końcowym dobijaniu..układ wspomagania chodzi jakby z lekkim oporem nie jest źle ale wymieniłem przewody hydrauliczne na większy przekrój i jest lepiej .. amortyzatory tylnej szyby źle umieszczone lub za krótkie lub za słabe bo przy otwartej szybie na dołkach się uginają .....z awarii to u mnie ma dopiero 400 mth.. wymieniałem pasek sprężarki;spalił się bezpiecznik od świateł, siadł amortyzator tylnej szyby ale wymienili 2.przez jakiś czas lekko pociła się sprężarka ale chyba się uspokoiło ....poza tym ok wady te mogą dotyczyć się innych modeli najlepiej niech wypowiedzą się ich użytkownicy ale z tym jest gorzej bo z reguły każdy chwali swoje ...kupując ciągnik zwróć uwagę na dilera i serwis bo ja tego nie zrobiłem i jest przesrane..

 

brzozak2 dlatego zetora omijam szerokim kołem

 

Nie pisz posta pod postem - używaj opcji EDIT

Edytowano przez krolikNH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jupiter    0

kroliknh jak przez przypadek zjadłem jakąś literę to nie napierda...jej na czerwono i nie udawaj polonisty może umówimy się na spotkanie wtedy dostaniesz taką przekopke że zobaczysz jesień średniowiecza po drugie mam prawo do wolności wypowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

masz prawo do wolności wypowiedzi, ale musisz też przestrzegać ogólnie przyjętych zasad na tym forum, którymi jest m.in. poprawna ortografia.

 

 

a oferta spotkania, tak jak tekst z dziewczynami, na poziome pryszczatego nastolatka :blink:


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jupiter    0

to dlaczego komu innemu nie poprawia tylko do mnie się przyje....to mi tylko racjonalnie wytłumacz poza tym w jakiej epoce żyjemy że są nie do przyjęcia jakieś teksty i każdy wspomina o poziomach na na których pewnie chciał by sam być.. po ile wy macie lat że nie możecie przełknąć trochę oderwania od rzeczywistości która nas otacza ..poprawiajcie lepiej wypowiedzi idiotów nie mających o czymś zielonego pojęcia a wypowiadających się na jakiś temat i wprowadzających w błąd czytelników którzy czytając jakieś idiotyzmy na forum sami nie wiedzą co mają robić bo robi im się mętlik w głowach ...jak ja komuś coś wytknę to zaraz osaczają cię swoimi mądrościami jak stado wściekłych psów z tego tytułu że jakiś czas ze sobą piszą .kur.. co za ludzie trzeba szczepić bo jeszcze kogoś pogryzą ...poza tym jak komuś się nie podobają wypowiedzi o dziewczynach czy same dziewczyny to niech idzie na forum dla pedałów a jak nie to niech spier....na kamczatkę tam mając 60 lat przynajmniej nie będzie się pienił na widok jakiejś laski i stukał sobie widłami w łep że przez te lata tylko zapierda...na polu czy w jakiejś oborze jak tygrys za antylopą był z tego powodu cały czas zch***ły i sobie dobrze nie poru...

 

Ostrzeżenie zgodnie z punktem VI 1a Regulaminu Forum

Edytowano przez krolikNH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krolikNH    56

Po pierwsze nie poprawiam błędów tylko Tobie - jeżeli takowy zauważę to edytuje post. Jestem wyczulony na ortografię i mam prawo dawać ostrzeżenie za 3bł ort w poście. Po drugie masz chyba krótką pamięć, gdyż nie zjadłeś żadnej litery w poście #92, tylko napisałeś "chydrauliczne". Po trzecie spuść z tonu bo nie jesteś jakimś bogiem. Po czwarte otrzymujesz kolejny % za używanie wulgarnych i obraźliwych zwrotów oraz robienie OT w tym temacie. Jeżeli dalej będziesz to robił będę zmuszony wysłać Cię na urlop.

 

kroliknh jak przez przypadek zjadłem jakąś literę to nie napierda...jej na czerwono i nie udawaj polonisty morze umówimy się na spotkanie wtedy dostaniesz taką przekopke że zobaczysz jesień średniowiecza po drugie mam prawo do wolności wypowiedzi

 

Za powższy cytat mógłbym z miejsca dać Ci odpoczynek, ale wstrzymam się

 

Pozdrowienia


Moje fotografie chronione prawem autorskim!!!
"Fotografia to sztuka, a nie naciskanie palcem na przycisk"

© 2016 krolikNH All rights reserved.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kwiapa    11

Jupiter

dzieki za rzetelne info nt. jxu. Podzielam twoje uwagi bo miałem przejażdżkę i jux i cs. Zdecydowany plus jxu to właśnie masywna oś i lepszy skręt oraz zgrabny kokpit. Minus jak dla mnie brak podręcznego ehr.

 

skłaniam sie zatem ku cs.

 

Może podrzuci kto minusy tego własnie sprzetu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

pozwolę sobie zauważyć, że nastawy EHR robimy zazwyczaj, tylko raz rozpoczynając pracę z danym typem maszyny, więc jego umiejscowienie z tyłu nie uważałbym za wadę .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jupiter    0

kroliknh twoje poprawki wobec tylko mojej osoby nie zdarzają się po raz pierwszy wystarczy wejść na forum o jx. .wchodząc na twój profil mało nie spadłem z fotela jak zobaczyłem z kim mam do czynienia wkur.... mnie tak dalej a będzie według przysłowia "góra z górą się nie zejdzie"

 

Zgodnie z zapowiedzią - ban, 3 dniowy z resztą, tak na ochłonięcie. Jesteś taki cwany to tez się pokaż - ja nie mam nic do ukrycia. Dobranoc

Edytowano przez krolikNH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kwiapa    11

pozwolę sobie zauważyć, że nastawy EHR robimy zazwyczaj, tylko raz rozpoczynając pracę z danym typem maszyny, więc jego umiejscowienie z tyłu nie uważałbym za wadę .

[/quo

 

 

EHR to mam na myśli elektrohydrauliczne sterowanie podnośnikiem z kabiny. W Maxxumie mam takie wygodne przyciski ma dżojstiku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez roxor
      Witam panowie mam do was taka prośbę chce kupić case mx 135 to mój pierwszy case i nie wiem na co trzeba zwrócić uwagę w tym ciągniku jeżeli ktoś wie coś na temat tego ciągnika to proszę o wasze rady dzięki i pzdr.
    • Przez johny
      Witam czy miał ktoś z was styczność z ciągnikami tej serii JX a szczególnie chodzi mi o JX 90 a jak wiał to jakaś opinia jak wygląda itd >??
    • Przez messot
      Witam
      Pacjent bliźniaczo podobny do case mx 
      Przy zmianie z 3 na 4 połbiegu delikatnie przydusza silnik i tak samo z 2 na 1
      z 1na 2 ok 
      Z 2 na 3 ok
      Z 3 na 2 ok
      Ciśnienia posprawdzane po 19 na każdym połbiegu
      Cewki podmienione z innego ciągnika 
      Obserwacje przy zmianie z 2 na 1 na drugim koszu ciśnienie spada do ok 15b na ułamek sekundy i dopiero spada liniowo
      Na pierwszym koszu narasta liniowo 
    • Przez agromichu
      Case 4220 podnośnik nie opada pod obciążeniem. Dodatkowo dźwignia od wysokości opadania podnośnika (ta do pługa) tylko podnośniła i opuszczała. Ostatnio tata jej używał i zaczął cały ciągnik drżeć i koniec końców coś się zrobiło tak, że teraz nawet podnośnik nie chce opaść pod obciążeniem. Nie wiem czy to ma znaczenie ale przy uchwycie cięgna centralnego od podnośnika wychodzi jakiś bolec i jest na wierzchu. Gdzie szukać przyczyny? Co to może być? Proszę o pomoc.
    • Przez ProstyRolnikZPodlasia
      witam objaśni mi ktoś od czego są wszystkie pokrętła ehr w case mx 135? z góry dziękuję
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj