Polecane posty

Jarolek19    0

w pgr-że jak zakładali nowy silnik do supra to silnik chodził non stop na wolnych obrotach prze dwa dni tak opowiadał mi tato

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

no to fakt dwadni i tylko rope lac a pozniej w pracy nie dawac mu po garach tylko stopniowo


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczewko    33

docieranie tylko na wolnych obrotach nie ma większego sensu.na początku na wolnych obrotach ale np.po 6 godzinach można obroty podnieść do 1200-1300.przy wyższych obrotach jest większe ciśnienie oleju,mniejsze drgania silnika wiec warunki lepsze.jestem mechanikiem samochodowym i kilka silników docierałem wiec wiem to z doświadczenia.fakt bizona nie docierałem ale silnik dieslowski to silnik i wielkiej różnicy nie ma pomiędzy nimi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rataj    3

ja jak docieralem swojego bizona w zeszle zniwa to 3dni


Claas Dominator 98sl classic, Zetor Forterra 12441, Zetor Proxima 85 plus, Zetor 7211, Ursus c330


AgroFoto -----> najlepsza stronka w sieci;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
helus89    9

moj sasiad ma bizona od 88 roku w orginale przez 10 latek kosił cała okolice. a docierania on nie widział miał 5mth jak poszedł w jetrzmien na pełnym przyspieszeniu i wiem jednonie ma bizona we wsi nad niego teraz robi mało bo rocznie koło 200mth bo kosi tez kuku :P a wujek jak docierazł to bizonek chodził cały dzien a na drugi poszedł w jetrzmien pełne opuznienie i tak sie bujał ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Tak jak już zostało napisane wcześniej docieranie tylko na wolnych obrotach nie jest dobrym pomysłem, obroty trzeba stopniowo zwiększać aż do maksymalnych. Jedynie nie powinno się przeciążać silnika czyli nie powinien odrazu iść w pole na pełną wydajność

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz15    3

Ja nie mam bizona tylko Fortschrita i jak robiliśmy remont silnika (tłoki, tuleje, panewki ale nie ruszaliśmy wału) to też nic nie był docierany i 4 lata po remoncie i nic się nie dzieje.


Publikowanie moich zdjęć bez mojej zgody ZABRONIONE!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Turbina    10

Po zmontowaniu silnika, ze 2 godziny na biegu jałowym musi pochodzić a potem Ful-Pull i w pole, trza tylko pilnować żeby nie miał za ciężko, tak jak kolega wyżej napisał jęczmień lub jakieś słabsze żyto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz15    3

No wiadomao, że nie odrazu mu dawać popalić tylko jakieś słabe zboże i wolniej jeżdzić bo jak nie to odrazu można robić od nowa a po co 2 razy kase ładować i się męczyć jak można raz a dobrze.


Publikowanie moich zdjęć bez mojej zgody ZABRONIONE!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

A ile kosztuje zestaw naprawczy tzn. tuleje, tłoki, pierścienie i panewki do rekorda?

 

I ile może być warty silnik w dobrym stanie z turbo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarolek19    0

silnik możesz wsadzić z turbem od autobusu marki Autosan H12 czy jakoś tak

tam jest ten sam silnik co w Suprze tylko z turbem wystarczy pojechać do jakiegoś PKS-u i popytać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZetorPower    0
silnik możesz wsadzić z turbem od autobusu marki Autosan H12 czy jakoś tak

tam jest ten sam silnik co w Suprze tylko z turbem wystarczy pojechać do jakiegoś PKS-u i popytać

no no silnik ten sam ale i tak zeby wsadzic go do kombajnu to musisz założyc prawie cały osprzęt z ogrinalnego silnika z rekorda bo np misa olejowa nie pasuje bo ma inne tłoczenie a jak misa to i smoka do oleju trzeba przestawic i pompe wspomagania założyc itd....... a te z autosana H12 to niektore miały już turbo


zetor 7211  zetor 10540  zetor 11441  zetor 18345  XTZ T-150K

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

No tak ale już mam rekorda i ojciec kupił drugi silnik, chciałem tylko sprawdzić czy dobrą cene dał :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZetorPower    0

ale kompletny z rekorda z osprzętem? to ile dał??


zetor 7211  zetor 10540  zetor 11441  zetor 18345  XTZ T-150K

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Nie z rekorda tylko ze stara (prawdopodobnie wcześniej był w autosanie), na wolnych obrotach trzyma 5 barów, na turbinie nie ma luzów, po wierzchu jest troche wycieków ale są do opanowania :( kosztował 2 tysie :( żeby założyć do bizona trzeba zmienić miske, obudowe sprzęgła, wyjąc sprężarke i podobno zmienic pompe wtryskową bo są inne..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZetorPower    0

no no przystawke sprzegła też a pompa taka sama tylko do stara pewnie inaczej był ustawiony zapłon. ja siedziałem przy tym na wiosne wyciagalismy silnik z rekorda i wkładalismy ze stara, a jak cisnienie trzyma 5 bar to gitara ten co przełożylismy ze stara to ma 6 bar na rozgrzanym oleju . a mysle ze 2 tysiące to dobra cena, szczeze to nawet niewiem po ile takie silniki chodza


zetor 7211  zetor 10540  zetor 11441  zetor 18345  XTZ T-150K

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Na allegro SW400 są po 4 tysie ale wątpię żeby ktoś kupował za taką cene... Co do pompy to podobno inny jest regulator wolnych obrotów czy obciążenia czy czegoś takiego, nie wiem dokładnie ale w kombajnie mam pompe po remoncie i nowe wtryskiwacze więc to się przełoży :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZetorPower    0

my założylismy najpierw pompe ta co była przy silniku czyli ze stara ale tak jak mowie zapłon był ustawiony tak zeby miał siłe jeszcze ciagnac przyczepe a jak założylismy do rekorda to dymił i na 4biegu niemiał siły jechac po sciernisku i niemoglismy ustawic zapłonu we własciwy punkt to założylismy pompe ta co była orginalnie i elegansio, a jedyna roznica to przy tej małej popmpce do przepompowywania w starze była na 2 sroby a tu jest na 3 a tak to wszystko pasuje


zetor 7211  zetor 10540  zetor 11441  zetor 18345  XTZ T-150K

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek7G    1

Co do docierania - W SKR Z056 wypalił beczkę ropy, i szedł w pole

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzepo    32

Mowicie że macie w swoich bizonach silniki ze stara. Moje pytanie dotyczy tego czy jest to silnik sw400, czy s359? Silnik sw400 byl rzadziej spotykany w starach, dlatego zakladam że chodzi o silnik s359, który ma ok 150KM i do rekora moc by pasowala. Ciekawi mnie czy ten silnik s359 da rade zaadoptowac do zwyklego supra? Dobrze by bylo gdyby ktoś napisal, kto ma taki silnik w swoim sprzecie i jakie przeróbki robił bo pisali wczesniej coś o innej misie i obudowie sprzegła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukaszjarm    4

a ja w swoim bizonie mam oryginalny silnik andoria leyland

z tego co widzialem to troszeczke sie rozni od polskiego sw400 detalami i osprzetem

pracuje juz 20 lat i tylko pierscienie mial wymieniane na 60 ha spala ok 10 l oleju z sieczkarnia kosze caly czas

ale teraz claas bedzie kosil glownie a bizon dorywczo :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzepo    32

Juz chyba wiem. s359 mimo ze maja 150KM to wygląda że są mniej trwałe (wiecej aluminium) od sw400 dlatego się nie nadają do warunków pracy bizona. Jednak spytam dalej czy może ktoś ma silnik s359 w swoim bizonie i jak to chodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1218

Docieranie na wolnych obrotach to nie jest dobre rozwiązanie. U nas gość tak kiedyś 56 docierał 2 dni na wolnych obrotach a potem w pole i za rok remont. U nas 2 lata temu docieraliśmy rekorda najpierw kilka godzin na wolnych obrotach, potem wyższe, znowu niższe. Chwilowe zwiększanie powoli na maxa i tak na zmianę. Potem jak przeszło do koszenia to 1 bez przyspieszacza a pod koniec żniw już 2jką. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Rolniczek95
      Panowie i panie  mam problem z uszczelkami do skrzyni biegów do rekorda, macie jakieś namiary na sklep, producenta który robi takie uszczelki? Wiem że sam mogę zrobić takie uszczelki, ale czy jest sens kupować materiał który kosztuje 40 zł wycinanie itd
    • Przez daree
      Witam, aktualnie remontuje kombajn Bizon Sampo 2020. 
      Podczas składanie części pojawiły sie pewne wątpliwości. W zwiazku z powyzszym chcialbym zapytac czy na forrum jest ktos z wojewodztwa Lubelskiego u kogo można by podejrzeć pewne szczegóły dotyczące ememetów kombajnu ?
    • Przez OsiolKUMURUN
      Jestem po wymianie synchronizatorów w swoim zetorze i początkowo po skręceniu wszystko chodziło elegancko ale dziś natrafiłem na problem, mianowicie po przesunięciu wajchy półbiegów z najwyższego na średni silnik zaczął się dławić, zareagowałem puszczając gaz i ciągnik zgasł. Problem występuje cały czas nawet gdy nie ma załączonego biegu i dotyczy półbiegu pierwszego i drugiego. Podczas rozpoławiania wymieniłem taśmę, która wyregulowałem trzema śrubami, wymieniłem też manszet na tłoku który napina taśmę, kosza wzmacniacza nie rozbierałem, wałek przekaźnika działa. Gdzie szukać przyczyny?
    • Przez Bonex157
      Cześć, 
      Zastanawia mnie czy silnik 3p od mf 255 bedzie pasował bez wiekszych przeróbek do MF tea 20. Ogólnie na 1 rzut oka nie widze różnicy. 
    • Przez Rolniczek95
      Z wujkiem zastanawiamy się czy dało by się przerobić instalacje elektryczną w bizonie z 24v na 12v, co sądzicie, czy gra jest warta świeczki ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj