Lechu

Ceny części-dlaczeo dilerzy naciągają rolników ?

Polecane posty

Lechu    11

Nad tym tematem myślę już od dłuższego czasu. Skąd biorą się te ceny części u dilerów? Kilka dni temu chciałem zamówić części do claasa dominatora 86. Konkretnie chodziło mi o blachy wymienne na końcu podsiewacza szt.2. Rzecz nie duża i prosta w budowie-kto ma klasa to wie o co chodzi. Akurat trafiłem na promocje 2660 zł. Aż bałem się zapytać jaka była wcześniejsza cena. Kiedyś przeglądałem allegro i zobaczyłem obciążnik do JD o masie 600 kg za sumę 6900 zł, ludzie tona stali budowlanej kosztuje poniżej 3 tys. W jelonku chyba jest mniej awaryjna ta stal. Największego szoku dostałem jak w prasie NH padł mi wałek szerokokątny. Występuje tam podwójny krzyżak który połączony jest kołem w którym jest mała tarczka dzięki której wałek trzyma poziom.Ona niestety pękła.Dzwonie do dilera NH. Oczywiście część była ale kosztowała bagatela 6650 zł. Przez dłuższą chwile nie mogłem złapać powietrza. Jak otrzeżwiałem to posłałem go do diabła używając oczywiście innych słów. Znalazłem nr. tel. do producenta tych wałków i co się dowiaduje u nich taki cały wałek kosztuje 3670 zł a ta część 1120 zł. Koledzy, czy wszyscy muszą robić rolników w balona? Oczywiście za kilka dni sam szew dzwonił z przeprosinami że oczywiście jak dla mnie to będzie inna cena(bo dziadom dałem dobrze zarobić kupując od nich wiele maszyn)Ale już mam ich w d.... Ostatecznie znajomy ślusarz zrobił mi to za 300 zł i działa bez zarzutu. Więc piszcie o podobnych przypadkach gdzie ewidentnie widać że zawyżane są ceny przez sprzedawców.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
denzel    28

w tamtym roku robiłem remont skrzyni biegów w kombajnie john deere 965H i okazało sie ze wałek główny napendu skrzyni był ugienty(dł.ok50cm osadzone dwa koła zembate i koniec zafrezowany) diler zaproponowal mi ten walek za ponad 1000 EURO i jeszcze sie pytał na kiedy potrzebna cześc jak za dwa dni to dopłata 1000zł a tak to za dwa tygodnie.PARAMOJA

ostatecznie znalazłem zamiennik za 800zł i

a za tylno szybe do ciagnika NHTD80 w serwisie NH krzykneli 1000zł a u producenta z przywiezieniem jego prywatnym transportem 400zł. nawet filtry do ciagnika opłaca sie kupic przez internet i dołozyc za przesylkie i bedzie taniej i do domu dostarcza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz(ZDUN)    327

Owszem ceny części oryginalnych sa wyższe niż podróbek czy zamienników ale to sa zawsze podróbki i zaminenniki, to zalerzy gdzie są wykonywane jak w chinach to są tańsza ale nie każdy chce chińskie gówno produkcja w europie jest dużo droższa jakość jest bagatelnie leprza , ale i cena za tym idzie ja chandluję czesciami i czasem zanim cenę podam muszę się nadzwonić i ceny są faktycznie różne zgodzę się z tym ze u producenta jest zawsze taniewj ale nie zawsze da sie go znaleść dojść która to pozycja w jakim modelu i wtedy diler a nie tyle on co koncern ma pole do popisu Diler tyle może za ile sam kupi marże na poziomie 5-7 procent czy 10-12 na banałach po kilka złotych to norma więc nie myślcie ze na tym się krocie zbija że jest 100 % przebitki. Idzcie do salony to auto wam sprzedają po cenie po to aby klienta zdobyć a później przejedzcie się na serwis nowym autkiem to dopiero zaboli........ Z ciągnikiami jest róznie to zalerzy od dilera jakie da ceny a z częsciami...... niestety nie wiele od niego zalerzy ja czasem jak zobaczę cenę jakiegoś duperelu to mnie samego zatyka a chandluję nie od dziś i aż mi się robi szkoda człowika jak mam mu cenę podać nie jednokrotnie rezygnuję z podawania i mówię ze jest za droga i poszukam mu jakiegoś tańszego zamiennika. Ale podam wam przykład z francji oni trochę wcześniej doszli do tego do czego my teraz dochodzimy mieliśmy sieczkarnię claasa jakiegoś jaguara nie pamietam teraz modelu i potrzebowaliśmy do niego dwa koła zębate do przekłądni hederu w przeliczniu wyszło to na nasze około 10000 zł 10 lat temu to była masa kasy i mój szef zapytał francuza za co on ma zapłacić te 10000 zł ?? za dwa mało kółka które zrobi w polsce za 1000zł a moze mniej ?? to mu koleś odpowiedział, że on nie płaci wcale za te koła tylko za materiał z którego są wykonane i chciałby zobaczyć polskie tryby po chociaż jednym sezonie. Szef go wyśmiał koła zostały dorobione nie pamiętam już gdzie ale na tamte czasy to był naprawde dobry zakłąd produkcyjny, maszyna poszłą na usługi i co się okazałoo poszły trzy czy cztery takie komplety przez jeden sezon , i dopiero zrozumieliśmy co to jest jakość wstyd było się pokazywać ale suma sumarum wzieliśmy te koła z franckji przerobiliśmy jeszcze sezon czy dwa i poszła dalej do klienta i dopiero maszyna była w pełni sprawna i aż się chciało nią robią wnioski wyciągnijcie sami.


Mechanika Rolnicza.
Naprawy ciągników zachodnich , wszystkie podzespoły i układy, regeneracja uszkodzonych części, regeneracje pomp hydrauklicznych tłoczkowych. Części zamienne nowe i używane. 501832246 Mariusz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalkom555    13

Claas mercator 60, obudowa wariatora od przyśpieszacza(kawałek żelaza jak mała miska do zupy) oryginał bagatela 250zł, dorobienie w prywatnym zakładzie 50zł B) Taka śrubka która zakładana jest na przewód aby paliwo nie mogło z powrotem wrócić do zbiornika, 15km od domu 60zł, 140km od domu(czekałem na przestawienie pompy wtryskowej, to było jakieś 2miesiące później) 8zł :lol: Agregat uprawowy 3m akpil rylec, w jednej firmie 4700zł(cena luty 2010) 250km od domu, a 50km od domu 6tysi, dodam że w samym tym całym pilznie chcieli też 6tysi :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Dlaczego psy liżą się po ja**ch?? Bo potrafią ;) .

Tak samo jest z dealerami, jak mogą zarobić, to czemu mają nie skorzystać. Siłownik gazowy szyberdachu do MF kosztuje u Korbanka 150 zł, na allegro można taki kupić za 40 zł. Łożysko do zwrotnicy: Korbanek 200 zł, sklep specjalistyczny 100 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lechu    11

Owszem ceny części oryginalnych sa wyższe niż podróbek czy zamienników ale to sa zawsze podróbki i zaminenniki, to zalerzy gdzie są wykonywane jak w chinach to są tańsza ale nie każdy chce chińskie gówno produkcja w europie jest dużo droższa jakość jest bagatelnie leprza , ale i cena za tym idzie ja chandluję czesciami i czasem zanim cenę podam muszę się nadzwonić i ceny są faktycznie różne zgodzę się z tym ze u producenta jest zawsze taniewj ale nie zawsze da sie go znaleść dojść która to pozycja w jakim modelu i wtedy diler a nie tyle on co koncern ma pole do popisu Diler tyle może za ile sam kupi marże na poziomie 5-7 procent czy 10-12 na banałach po kilka złotych to norma więc nie myślcie ze na tym się krocie zbija że jest 100 % przebitki. Idzcie do salony to auto wam sprzedają po cenie po to aby klienta zdobyć a później przejedzcie się na serwis nowym autkiem to dopiero zaboli........ Z ciągnikiami jest róznie to zalerzy od dilera jakie da ceny a z częsciami...... niestety nie wiele od niego zalerzy ja czasem jak zobaczę cenę jakiegoś duperelu to mnie samego zatyka a chandluję nie od dziś i aż mi się robi szkoda człowika jak mam mu cenę podać nie jednokrotnie rezygnuję z podawania i mówię ze jest za droga i poszukam mu jakiegoś tańszego zamiennika. Ale podam wam przykład z francji oni trochę wcześniej doszli do tego do czego my teraz dochodzimy mieliśmy sieczkarnię claasa jakiegoś jaguara nie pamietam teraz modelu i potrzebowaliśmy do niego dwa koła zębate do przekłądni hederu w przeliczniu wyszło to na nasze około 10000 zł 10 lat temu to była masa kasy i mój szef zapytał francuza za co on ma zapłacić te 10000 zł ?? za dwa mało kółka które zrobi w polsce za 1000zł a moze mniej ?? to mu koleś odpowiedział, że on nie płaci wcale za te koła tylko za materiał z którego są wykonane i chciałby zobaczyć polskie tryby po chociaż jednym sezonie. Szef go wyśmiał koła zostały dorobione nie pamiętam już gdzie ale na tamte czasy to był naprawde dobry zakłąd produkcyjny, maszyna poszłą na usługi i co się okazałoo poszły trzy czy cztery takie komplety przez jeden sezon , i dopiero zrozumieliśmy co to jest jakość wstyd było się pokazywać ale suma sumarum wzieliśmy te koła z franckji przerobiliśmy jeszcze sezon czy dwa i poszła dalej do klienta i dopiero maszyna była w pełni sprawna i aż się chciało nią robią wnioski wyciągnijcie sami.

Zgadzam się z Tobą że podróbka to nie orginał ale 1120 u producenta 6650 u sprzedawcy to nie jest nawet100% tylko prawie 600%.Dla mnie to jest k.......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

ostatnio załatwiam sprawy z kupnem auta.

Dealer - proponuję panu felgi enzo za XX PLN a po rabacie będzie YY.

Ja - a za ile kupię je na allegro?

Dealer - napewno taniej ;)

Efekt - co się da biorę poza serwisem bo produkt ten sam a cena mniejsza.

 

Takie życie - każdy drze z kupującego ile wlezie, ot co.

 

Co do jakości - czasem orygiały są lepsze niż podróbki, czasem podróbki są lepsze od oryginałów. Trzeba naprawdę uważać i myśleć przy zakupie.

Pompa wody orygiał do ciapka - taka sobie, zamiennik - droższy i lepszy.

Pompa wody do U1014 - zamiennik lipa, w starej zmieniłem łożyska i dalej jedzie choć za łożyska i uszczelniacz dałem połowę wartości pompy.

 

Idźmy dalej - łożyska w rozmiarze 32211

SKF - po 25-30PLN sztuka

FAG - po 50-70

FŁT - z zapasów magazynowych po 35PLN bez faktury.

a jakość wymienionych łożysk różna.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz(ZDUN)    327

Mniemam że pisząc ze jakość rózna chodzi ci o to ze FŁT jest deko droższy od SKFa.SKF też jest robiony już w wielu miejscach na świecie jakie kraje mam na myśli wiadomo. Więc tak Ja z reguły kożystam z SKFa Faga TNTna Koyo czy Timkena ze względu na to , że nie stosowałęm polskich łożysk ale mam zamia zacząć bo ostatnio kilka razy byłem mocno ździwiony jak zamawiałem oryginalne łożyska do CASEa i to do dużych modeli ponad 200konnych między innymi na przednią piastę i zwrotnicę, a tam są poteżne naprężenia i obciążenia a tu niespodzianka w opakowaniu siedziało FŁT, jedyną różnicą , od łożysk dostępnych w naszych sieciach sprzedazy był brak napisu Made in Poland co mnie mocno wkurza, bo zachód owszem bierze od nas masę zeczy tylko nikt nawet o tym nie wie, bo nie chcą mieć sygnatur skąd to pochozi. Wniosek jes taki i może trochę dwuznaczny, a mianowicie, skoro te łożyska trafiają do takich maszyn więc napewno przeszły rygorystyczną selekcję producenta, aby mogły stać się szęściami zamiennymi i częsciami na pierwszy montarz, sygnowanymi logiem znaczącego się producenta, jako część orydinalna. Drógi aspekt jest taki, że mam wielką nadzieję że czasy produkcji dla nas i na zachód przemineły wraz z PRLem tłumaczyć chyba nie trzeba.


Mechanika Rolnicza.
Naprawy ciągników zachodnich , wszystkie podzespoły i układy, regeneracja uszkodzonych części, regeneracje pomp hydrauklicznych tłoczkowych. Części zamienne nowe i używane. 501832246 Mariusz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tygrysek    21

witam serdecznie rok temu kupiłem rozrusznik do case 5120 oryginał bosch 3000złnetto zamiennik iskra 1050zł netto jak się po fakcie dowiedziałem silnik cummins 4t-390 rozrusznik bosch 790zł netto montowany do case 580( koparka z tym samym silnikiem)dużo rzeczy trzeba kupywac nie koniecznie w sklepie rolniczy ale nawet w sklepie z częściami do maszyn budowlanych 2 przykład grzałka bloku oryginał granitu 1100zł netto +kable zasilające 600zl netto zamienniek calix 513zł netto z kablami , 3 przykład Reflektor case 474,24 netto, zamiennik z firmy Granit 468,95 netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

dokładnie, trzeba patrzeć na ceny.

 

Co do łożysk - szukałem w rozmiarze 32211 i najtaniej wyjdzie mi poszukać po allegro wyprzedaży z zapasów magazynowych. Za 80 PLN z przesyłką mam 2 łożyska FLT z PRLu. Za jedno marki FAG Agroma-Sznajder krzyknęła mi 70PLN brutto. Poza tym jest u nas parę sklepów z cześciami do Starów itp i tam warto zaglądać bo mają czasem jakies starocia a co mogło stać się łożysku od leżakowania w suchym magazynie? Jeżeli nie zardzewiało to będzie dobre (przynajmniej do moich celów -> wymiana w przyczepie). A PRLowskie FLT są naprawdę mocne.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wertus    0

Co do łożysk FŁT to fabryka należy już do japońców, ale jakość to już nie sądzę, że taka sama jak KoYo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

obecne FŁT ma inne opakowania i w żniwa kląłem na ich łożyska bo straciłem cały dzień bo jedno było wadliwe. Dlatego rozglądam się za starymi na wyprzedażach ;)


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek1977    1308

Tak to już jest jak dzisiaj kupisz od dilera maszynę to drugą musi zarobić na częściach i nie ma zmiłuj.A weź dzisiaj kupuj bez internetu lub telefonu to nie wiedza cię zniszczy,sam każde zakupy części zaczynam od komputera i obdzwonienia wszystkich sprzedwców.Takie czasy!!!. :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Planujecie zakup nowego ciągnika rolniczego w tym roku? Macie jakieś wyceny nowych ciągników? Odwiedziliście jakiegoś dilera?
      jeżeli znacie ceny nowych ciągników lub zamówiliście nowy ciągnik podzielcie się informacją z innymi użytkownikami, na pewno pomożecie podjąć decyzję.
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez damian00
      Witam
      Kupię Ursus c362
      Może ktoś ma do sprzedania?
    • Przez mate2132
      Witam 
      Jaki polecacie kombajn na 100 ha? Cena do 200tys, i co myślicie o nh tx 66 bo takiego mam na oku. Jak z dostępem do części i awaryjnością
    • Przez mlodyrolnik21
      Czy ktoś wie jakie są cenyny kosiarek dyskowych 3m firm vicon, krone, pottinger i class
    • Przez rolnikursus
      Zakładam nowy temat o cenach przyczep rolniczych bo chciałem zobaczyć ile kosztuje nowa Pronarka a tu nie ma takiego tematu jest dotyczący Uni, Metal Techu ale pozostałych marek nie ma.
       
      Wiec tak przyczepa Pronar T635/2 6ton z wyposażeniem plandeka, koło zapasowe, podest jest do sprzedania za 33 tyś brutto, moim zdaniem to bardzo tanio
       
      sorki za błąd w tytule ale dopiero teraz zobaczyłem i nie wiem jak to zmienić
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj