stachu19

kredyt na na nowe maszyny

Polecane posty

stachu19    1

witam mam do waz pytanie jaki byście polecili kredyt na zakup nowych maszyn i jakie oprocentowanie ale nie może to być kredyt na unie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak nie bierzesz maszyn na dofinansowanie z programu Unijnego np. Modernizacja gospodarstw rolnych to możesz skorzystać z kredytu preferencyjnego na Młodego Rolnika 2% w skali roku do 15 lat spłaty


Chce kupić windę (przekładnie łańcuchową) do podnoszenia, o udźwigu powyżej jednej tony. Proszę o kontakt na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafalJD    0

Ja terz biore a raczej złozyłem wniosek na prow i chce maszyny wziąsc w lizing. dokładnie to w BGZ-ecie. Maja naprawde dosc fajna oferte.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To musisz skorzystać z kredytu pomostowego wydaje mi się że wynosi ok 9% ale musisz się dopytać w banku, zależy na jaką kwotę chcesz wsiąść kredyt bo czym większy to procent jest niższy nawet do 6%.

 

w Leasingu wat jest wracany po wykupieniu np, maszyny.


Chce kupić windę (przekładnie łańcuchową) do podnoszenia, o udźwigu powyżej jednej tony. Proszę o kontakt na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stachu19    1

270tys tyle potrzebuje kredytu i ile trzeba mieć w kładu własnego

Edytowano przez stachu19

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

, czyli po zakończeniu operacji

 

RafalJD możesz przybliżyć tę ofertę z BGŻ?

 

Jeśli chcesz wziąć kredyt na 270tyś to dużo nie utargujesz ale warto próbować.


Chce kupić windę (przekładnie łańcuchową) do podnoszenia, o udźwigu powyżej jednej tony. Proszę o kontakt na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

zależy ile wynegocjujesz w banku, najlepiej udaj sie w poniedziałek w rejs po bankach i dowiesz się na czym stoisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adas323    2

w leasingu vat jest doliczany do każdej raty i sobie zwracasz przy każdej racie. Co do kredytów przy PROW-ie to biorąc w takich bankach jak BNP, Siemens, itp. to nie jest takie piękne jak to jest na ofercie jaką Ci przedstawią, licząc wszystko to wychodzi dużo, dużo więcej. Ostatnio przeliczając z ojcem wyliczyliśmy że ze zwrotu z PROW-u zostanie nam jakieś nie całe 30% licząc te odsetki tych kredywtów ;[ Dlatego jesteśmy takiego zdania, że lepiej wziąć kredyt na nowe technologie na 1,5% rozłożyć na dłuższy okres lat i jest spokój ;) a najlepiej to już teraz spróbuj w tych bankach co wymieniłem BNP lub Siemens. Oprocentowanie według ich ofert 6-7% :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adas323    2

Było brane w BNP Paribas i Siemens wszystko na około jakieś 600-700tyś. Wkład własny to było w przedziale 0-5% zależy jak dało rade się dogadać, teraz co mi wiadomo żądają więcej. Te 30% to wyszło nam że jak spłacimy te kredyty na maszyny to tyle rzeczywiście zostanie z PROW na czysto <_< Bo żeby Ci zostało te 50% zwrotu z PROW to trzeba wyłożyć gotówke na maszyny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stachu19    1

a mi inaczej wyszło bo 50% z pro a vat też był by zwrot to by mi zostało spłaty 50% na 3 lata

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomtu    1

Nawet jeśli ci wyszło 30% mniej czyli 70% wartości maszyn to i tak lepiej niż jak weźmiesz kredyt z dopłatą bo wyjdzie ci minim 104%

czyli maszyny na maxa 600x70% = 420tys a w twoim przypadku 624tys

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adas323    2

Tylko po co mamy dorabiać banki :) i taki kredyt rozłoży się na dłuższy okres i nie jest takim obciążeniem tak jak tutaj odsetki większe niż rata

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kazoo    5

Tylko po co mamy dorabiać banki :) i taki kredyt rozłoży się na dłuższy okres i nie jest takim obciążeniem tak jak tutaj odsetki większe niż rata

 

Tylko to jest 200tys więcej jak obliczył @Tomtu, więc nie wiem czy jest sens. Na ile lat masz ten kredyt?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomtu    1

taka prosta symulacja

kredyt na kwotę 600000zł

komercyjny na 6lat oprocętowanie 8% prowizja 2%

koszty

1rok

prowizja 12tys

zakładam że zanim wpłyną srodki z agencji 3m będziemy płacić odsetki od kwoty 600000tys

oprocętowanie 3mc- 12tys

wpływa z agencji kwota 300tys i płacimy odsetki od tej kwoty

9m-cy po 2tys czyli 18tys

rata kapitałowa 50tys

czyli do zapłacenia w pierwszym roku 12+12+18=50=92tys

2rok rata kapitałowa 50tys odsetki 20tys = 70tys

3 rok 50tys 16tys = 66tys

4rok 50tys 12tys = 62tys

5rok 50tys 8tys = 58 tys

6rok 50tys 4tys 54tys

---------------------------------------------------

koszty kredytu prowizja + odsetki = 102tys zł + kapitał 300tys = 402tys

 

 

kredyt z dofinansowanie 600tys prowizja 2% + osetki 2% na 10 lat

 

rata kapitałowa 60 tys zł prowizja 12tys + odsetki 12tys czyli pierwszy rok 84 tys zł

2rok 60tys odsetki 10800

3 rok 60tys 9600

4 rok 60tys 8400

5 rok 60tys 7200

6 rok 60tys 6000

7 rok 60tys 4800

8rok 60tys 3200

9rok 60tys 2400

10rok 60tys 1200

------------------------------

kapitał 600000 + odsetki i prowizja 77600 = 677600 zł

 

jeśli wydłuży się okres kredytowania to i ilość zapłaconych odsetek wzrośnie

Więc jak jest możliwość to brać na MGR a jak nie to kredyt z dopłatą

PS nie bierzcie tej symulacji jako pewniak zrobiłem przybliżoną a najlepiej jak już dokładnie bank policzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Macie racje to jest takie bezsensowne dorabianie banków, znam wiele osób które wolą wziąć sobie MR na ok 2% na 12 lat i spokojna głowa, bez nerwów niskie raty.


Chce kupić windę (przekładnie łańcuchową) do podnoszenia, o udźwigu powyżej jednej tony. Proszę o kontakt na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

tylko że bank i tak tyle samo zarabia, bo różnicę pomiędzy oprocentowaniem komercyjnym 7-8% a oprocentowaniem płaconym przez rolnika 2% pokrywa ARIMR

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wiem ale chodziło mi o to że te 5% nie z naszej kieszeni idzie


Chce kupić windę (przekładnie łańcuchową) do podnoszenia, o udźwigu powyżej jednej tony. Proszę o kontakt na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

biorąc kredyt na 400tys na 12 lat na 2% w stosunku rocznym spłacamy, odsetek ok 45333 zł

biorąc kredyt na 200tys na 5 lat na 8% w stosunku rocznym spłacamy, odsetek ok 40660 zł

 

więc jak widać bardziej "wzbogacamy" banki z własnej kieszeni biorąc kredyt na niższe odsetki na większą sumę na na dłuższe lata

Edytowano przez qazi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stachu19    1

a to prawda że w bgż jest na 4,4 na rok

Edytowano przez stachu19

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
    • Przez Okisz
      Czesc,
      Czy bedąc czynnym płatnikiem VAT mogę wystawić fakturę rolnikowi ryczałtowemu? 
      Znajomy chciałby kupic odemnie soję, natomiast ja potrzebuje mieć na tą sprzedaż fakturę. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj