stachu19

kredyt na na nowe maszyny

Polecane posty

Gość   
Gość

5% w złotowkowym kredycie ??? Kolego albo się pomylileś albo czegos nie zrozumiałeś! A co kredytu w frankach to jest bardzo dobry czas na to kiedy frank jest drogi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

Ja w siemiensie mam koło 5% złotówkach. Żadnych Franków.zarabiam w złotówkach i spłacam w złotówkach.

Hehe, za pewne tak ci się tylko wydaje, że 5%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

Przeczytaj uważnie umowę to zobaczysz że nie 5% tak samo jak te różne sklepy rtv/agd robią kredy 0% to jak by tak było to bankom by się nie opłacało zawsze są koszty ukryte. najwięcej idzie zaoszczędzić jak jest jakaś akcja co prowizji nie pobierają ale to zawsze wtedy % mogą sobie odbić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcelo    0

witam.mam pytanie odbiegające od tematu,a mianowicie czy na kredyt młody rolnik można kupić używany samochód dostawczy/ciężarowy do 5 lat?dziękuję za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prow007    0

Słuchajcie, potrzebuje kredytu na prow ok. 540 tys. jakie banki polecacie? ktore są najtańsze, z najlepszą ofertą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stachu19    1

odnawiam temat panowie czy na 8% to dobry kredyt czy to zadurze oprocentowanie tylko niewiem czemu w bs jest takie samo % jak w bgż

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strzechu    254

Kredyt komercyjny 8% w skali roku to b.dobry kredyt . Tylko czy to jest rzeczywiste 8% w skali roku , czy wyliczony jakis srednioroczny koszt ,albo inna machlojka finansujacego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

koledzy polecacie lising na zakup ciągnika cena ok 250 tyś brutto swoich jakieś 110 tyś.M

 

 

Czmu Leasing ? w celu zrobienia kosztów ?

Ogólnie przy takim udziale własnym to lepiej pożyczkę...

 

w 3 msc dodatkowo zwrot Vatu na poczet kredytu i zostaję około 94 000 pln do spłaty ...


Siemens Finance
Region: ogólnie to cała Polska :) (głównie Polska Północno-Wschodnia i Centralna)
Finansowanie Fabryczne URSUS, FARMTRAC
Finansowanie Fabryczne Schaffer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bogusia    0

A słyszeliście o czymś takim jak pożyczka leasingowa? Czym to się różni od normalnego leasingu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3867

w dużym uproszczeniu - tym, że maszyn na prow nie można brać w leasing, ale w pożyczkę leasingową już tak :P


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bogusia    0

Zważywszy na fakt iż nie wymagają wkładu własnego i jest (ponoc) możliwosc sfinansowania całej operacji (łącznie z vatem) to chyba niezłe rozwiązanie? jak myślicie? nie znam szczegółów ale chyba wbk ma taką ofertę. Tak słyszałam ale w rejs po bankach dopiero sie wybieram więc wtedy się upewnię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chrobi123    1

witam, jaki w jakim banku najlepszy kredyt na zakup maszyn na modernizację? jak jest z tą zdolnością kedywową jak to się liczy? ja mam 15ha pola swojego i dzierżaw 30 ha, spłacam kredyt klęskowy zostało 30 tys a wniosek mam złożony na 300 tys zwrotu, czy jest jakaś szansa żeby dostać taki duży kredyt? poszę o rady

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A słyszeliście o czymś takim jak pożyczka leasingowa? Czym to się różni od normalnego leasingu?

 

 

Chodzi o zwykłą pożyczkę ;)

 

Są 4 produkty finansowe:

 

- Leasing operacyjny

- Leasing finansowy

- Leasing zwrotny

- Pożyczka

 

W przypadku 3 pierwszych produktów właścicielem w Dowodzie rejestracyjnych (np ciągnika) jest finansujący

W przypadku pożyczki w dowodzie rejestracyjnym właścicielem jest pożyczkobiorca, a pożyczkodawca jest tylko i wyłącznie na cesji z polisy AC.

 

Zabezpieczeniem we wszystkich produktach są maszyny, więc muszą posiadać AC przez cały okres finansowania.

Edytowano przez SiemensFinancialService

Siemens Finance
Region: ogólnie to cała Polska :) (głównie Polska Północno-Wschodnia i Centralna)
Finansowanie Fabryczne URSUS, FARMTRAC
Finansowanie Fabryczne Schaffer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

SFS - tak z ciekawości, u Was leasing zwrotny jest traktowany jako oddzielny produkt? Czy chodzi bardziej o podejście do klienta (sprawdzanie dochodowości itp).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chrobi123    1

witam, byłem dziś w banku spółdzielczym odnośnie kredytu na modernizację, mam podpisaną umowe na dofinansowanie i zdziwiła mnie jedna rzacz a mianowicie to że chcą zabezpieczenie 130% wartości całego kredytu, no a większe pół to przecież weksel z agencji i podatek vat,, wie ktoś coś dokładnie na ten temat? czy nie lepiej maszyny pod zastaw? tylko znów dochodzi autocasco

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Bo to bank spółdzielczy. Śmieszni 130% z podpisaną umową.

AC to podstawa, bez niego nikt nie da ci kredytu. Za AC w BGŻ chcieli 6 tyś a ja zrobiłem w tej samej firmie za 3 tyś.

W Siemiensie płacę 1500 zł a też w tej samej firmie zrobiłem za 300 zł.

Chodzi o te same firmy ubezpieczeniowe, ale oni nie biorą żadnych zniżek, walą z grubej rury do oporu.

 

 

BGŻ, WBKBZ, SIEMENS daję tylko pod maszynę, z podpisaną umową w ręku zapraszają cię do współpracy i co tydzień sami dzwonią z pytaniem kiedy chcesz kasę. Albo i dwa razy w tygodniu.

Ja mam w Simiensie i BGŻ i są zastawy w sądzie, ale nic nie ma wbitych w dowodach rejestracyjnych.

 

Osobiscie radzę brać AC bo wymiana lusterka z uchwytem w NH ciągniku to 1400 zł.

Raczej nie bede rezygnował z AC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dokłądnie, raz że AC to obligo w każdej instytucji finansujacej, dwa że to są często duże kwoty i warto się zabezpieczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chrobi123    1

czyli nie polecacie kredytu pod hipotekę? i wszędzie w BS musi bć zabezpieczenie na całą sumę a nie tylko na to co zostanie po zwrotach? mi osobiście się bardzo podoba to w BS że biorę sobie kredyt na 10 lat a spłacam go wcześniej i nic za to nie płacę bo wiadomo rolnictwo a jeszcze do tego warzywa to nie ma stsałego dochodu a u nich tak jest że mam kase to w każdej chwili zanoszę do banku i mam mniej do spłacenia i żadnych opłat nie biorą za to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
edi25    0

Kredyty z częściową spłatą kapitału (linia kredytowa CSK) do którego dopłaca ARIMR

 

czy mozna taki kredyt wziasc na zalozenie stada bydla miesnego czyli zakup jałówek limousine?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

czyli nie polecacie kredytu pod hipotekę? i wszędzie w BS musi bć zabezpieczenie na całą sumę a nie tylko na to co zostanie po zwrotach? mi osobiście się bardzo podoba to w BS że biorę sobie kredyt na 10 lat a spłacam go wcześniej i nic za to nie płacę bo wiadomo rolnictwo a jeszcze do tego warzywa to nie ma stsałego dochodu a u nich tak jest że mam kase to w każdej chwili zanoszę do banku i mam mniej do spłacenia i żadnych opłat nie biorą za to

 

 

Właśnie w tym jest problem że BS robi zabezpiecznie na całość kwoty finansowanie, a nie tylko na to co zostanie po zwrotce.

 

A do tego jeszcze dochodzi piękny wpis w BIK ;)


Siemens Finance
Region: ogólnie to cała Polska :) (głównie Polska Północno-Wschodnia i Centralna)
Finansowanie Fabryczne URSUS, FARMTRAC
Finansowanie Fabryczne Schaffer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przekazanie informacji przez bank do BIK, o wysokości zaciągniętego zobowiązania. Później raporty jak idzie spłacanie ;)


Siemens Finance
Region: ogólnie to cała Polska :) (głównie Polska Północno-Wschodnia i Centralna)
Finansowanie Fabryczne URSUS, FARMTRAC
Finansowanie Fabryczne Schaffer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3867

ale lepiej mieć jakąkolwiek historię w BIKu pozytywną mam na myśli niż nie mieć nic.


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się lepiej mieć, niż być incognito ...


Siemens Finance
Region: ogólnie to cała Polska :) (głównie Polska Północno-Wschodnia i Centralna)
Finansowanie Fabryczne URSUS, FARMTRAC
Finansowanie Fabryczne Schaffer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
    • Przez Okisz
      Czesc,
      Czy bedąc czynnym płatnikiem VAT mogę wystawić fakturę rolnikowi ryczałtowemu? 
      Znajomy chciałby kupic odemnie soję, natomiast ja potrzebuje mieć na tą sprzedaż fakturę. 
    • Przez MichaKpiski
      Witam jestem jednym ze spadkobierców gospodarstwa rolnego. Czy ktoś przechodził tą ścieżkę po kolei jak już postanowienie nabycia spadku wydanego przez sąd ?  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj