Zaloguj się, aby obserwować  
mon21051

grunty w Dzierżawe

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
mon21051    0

mam takie pytanie dotyczące dzierżawy a mianowicie Czy grunt który został przejęty przez komornika można wydzierżawić na jakiś okres. Wiedząc że i tak nikt tego nie kupi????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tanco96    10

RACZEJ MOŻNA


Autor niniejszych postów, nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ich treść,a co za tym idzie w przyszłości nie mogą być one wykorzystywane przeciwko niemu...udzielanych wskazówek proszę nie traktować jako WYROCZNI

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamj24    8

Po pierwsze komornik nie przejmuje żadnych gruntów czy nieruchomości tylko na zlecenie wierzyciela dokonuje licytacji nieruchomości, by odzyskać kasę od dłużnika. Komornik zleca wycenę nieruchomości i wystawią ją na licytację komorniczą, jak pierwsza nie zakończy się sprzedażą obniża cenę i ogłasza drugą licytację. Wszystko to robi na wniosek wierzyciela np. banku. Zajęta nieruchomość do czasu sprzedaży jest cały czas własnością dłużnika i może nią cały czas rozporządzać. W przypadku gruntów rolnych to może je uprawiać lub wydzierżawić lecz gdy taka umowa dzierżawy została zawarta już po zajęciu gruntów przez komornika to wygaśnie automatycznie wraz ze sprzedażą gruntów na licytacji komorniczej. Gdyby umowa dzierżawy zawarta została z datą pewną ( u notariusza lub w urzędzie gminy) przed zajęciem nieruchomości przez komornika to taka dzierżawa nie może zostać zerwana przez nowego właściciela, który nabył grunty na licytacji komorniczej. Gdy na licytacjach brak jest chętnych na nabycie nieruchomości to wierzyciel może przejąć taką nieruchomość na własność ale nie musi, wszystko zależy od rodzaju nieruchomości, wysokości długu, itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    856

U nas komornicy sami obrabiją grunty, w większości dzierżawią ale są też takie które zajęli a najlepsze jest to ze to wszytko obrabiaja sprzętem który maja zajęty, co chwila to inny ciągnik z innym opryskiwaczem na polu. A na sprzęcie naklejki ze sprzęt zajęty przez komornika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamj24    8

Zajęty przez komornika sprzęt do czasu licytacji stoi u dłużnika, być może komornicy po prostu kupili to na własnej licytacji |(przez członków rodziny) gdzie ogłoszenie o tych licytacjach wisiało tylko w biurze komornika na nie istniejącej tablicy ogłoszeń i nikt o tym nie wiedział a cena była wyjątkowo okazyjna bo wycenę robił znajomy rzeczoznawca itp. Przecież to Polska, dziki kraj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    856

Jak to u nich jest to nikt dokładnie nie wie. W czasie zniw jeden z komorników przyjechał swoim jeppem (oczywiscie samochód kupiony od innego komornika) na pole zobaczyć jak koszą, staną na wysokim ściernisku i ściernisko zaczeło sie palić od gorącego katalizatora, samochód oczywiscie sie spalił, ale kilka dni później juz komornik smigał inną terenówką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj