PRZEMEK321

belarus 820.3 czy farmer 8244

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
PRZEMEK321    2

potrzebuje ciągnika pomocniczego i do ładowacza na 40 hek który bedzie u mnie robił rocznie około 150 mtg wiec sami widzicie ze nie opłaca mi sie kupować nic lepszego i drozszego wieć moje pytanie co o nich sądzicie który by mi sie bardziej nadawał-ciągnik ma być tani w utrzymaniu i w naprawach ,mało palić-komfort to wiadomo jaki jest za tą cene wieć którego brać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemrolnik    14

"Tani w utrzymaniu i w naprawaCh" Wszystko to daje Kumurun tzn. Belarus 820.3 :)

Ja bym wybrał Belarusa.. ponieważ dużo sie nasłuchałem o Farmerach-beznadziejna opinia posiadaczy.. ;)

A na belarusa.. mówią dobrze i źle aczkolwiek na farmera wiecej ludzi sie złości :) Wybrałbym belarusa ponieważ jest nawet tańszy niz farmer. I nie pali aż tak wiele, ale w Farmerze jest taki sam silnik- MMZ :)

Edytowano przez przemrolnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jobsik    0

belarus, z tego co słyszę to jest lepszy, belarus nawet mało pali, komfortu to tam za bardzo nie ma, ale radził bym belarusa, a o farmerach złe opinie słyszałem

Edytowano przez jobsik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
limusine    9

Przecież belarus to złota maszyna :D Miedzy belarusem a JD, fendtem czy np Nh mogłbym sie zastanawiac ale jak wybierasz miedzy belarusem a farmerem to bier belarusa :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
edpawel    0

Witam ,ja jestem raczej za belarusem ,jak do tura to weż z mostem carraro i monoblok by sie tez przydał :lol:

 

Ps: Kiedyś miałem mtz 82 ze sportową kabiną , super sprzęt (zaparcie miał) , ale troche zadużo z niego ciekło :blink: Jak miałbym kupowac nowy traktor to wybrał bym coś z NH albo zetora ale narazie moge sobie pomarzyć :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer8244    11

A ja polecam farmera i prosze o wypowiedzi uzytkowników farmera nie nie słyszałem tak srak, nie widziałeś to sie nie odzywaj nie pisz. U mnie nie było nic powazego fajny ciągnik :D Do tura fajny skrzynia 12/12 z rewrsem :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

hmm, mam 952.3 i pisałem już wielkokrotnie że wg mnie Belarus/MTZ nie nadaje się do TURa.

Szału bym dostał jakbym miał manewrować TURem i wajchą (lewarkiem) od skrzyni biegów.

Jak do TURa to tylko coś z rewersem jak farmtrac lub nawet farmer. Belarus lepszy do upraw polowych a nie do gospodarstwa gdzie ma chodzić z TURem.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

to już Ty musisz sobie odpowiedzieć.

Zależy czy miałbyś kasę, zależy czy w przyszłości powiekszysz produkcję, zależy czy np będziesz chciał komuś pomagać tym ciągnikiem z TURem.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRZEMEK321    2

panowie jak myślicie dopracowali troszke tego farmera bo był bym moze skłonny go kupić-moze te nowe są juz lepiej wykonane niż pierwsze egzemplarze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jak u nas orali na ciężkiej ziemii oboma ciągnikami to belarus sobie dużo lepiej radził ;p natomiast na lekkiej nie było znacznej róznicy ;) i belarus napewno mniej pali ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus914    6

Panowie, do TUR-a MTZ ??? Ktoś tym robił w ogóle ? Ktoś może chociaż TUR-em z innym ciągnikiem robił ?? Bo ja moim ciągnikiem (kubota) robie przy turze rocznie 300 mth, a pozostałe 200 bez, i bez rewersu sobie tego nie wyobrażam. A tym bardziej jak ktoś trochę MTZ jeździł to wie że ręce od wajchowania odpadną przy tak częstej zmianie przełożeń, mam z tymi ciągnikami do czynienia na co dzień, A i farmery u nas chodzą. Oczywistym jest że do TUR-a tylko farmer, zwrotniejszy, z rewersem, troszkę niższy, a nie z młotem do ładowacza...


Poland,Austria and Japan= moc naszego gospodarstwa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

widzisz, ja jeździłem JD2850 i JD2650 z TURami oraz JCB 530 4 czy 5 lat temu a ostatnio kumpla NH z rewersem elektrohydraulicznym a sam mam na podwórku Z10145 i MTZ952.3 i jakoś nie widzę tych moich ciągników jako bazy do TURa. Ogólnie ciężko ludziom wytłumaczyć że rewers to konieczna rzecz przy TURze.

Ty to wiesz, ja to wiem bo na tym robiliśmy. Rewers jest potrzebny nie tylko po to aby nie zajechać się z wajchowaniem biegami ale po to aby robota szła szybciej.

Edytowano przez Nikita_Bennet

pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus914    6

Masz całkowitą rację. No i rzeczywiście nie dopisałem że to zwiększa znacznie wydajność pracy. No i poza tym brak synchronizacji w MTZ wydłuża czas zmiany biegów, pomijając już nawet brak rewersu.


Poland,Austria and Japan= moc naszego gospodarstwa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRZEMEK321    2

dziwne bo jakoś prawie wszyscy co kupują belarusa biorą do niego ładowacz bo twierdzą ze choć wygody nie ma to jak coś sie urwie lub jakaś awaria to za grosze sie kupi a co brać zetora,farmera czy inny z mechanicznym rewersem i po max tys mtg sprzegło synchronizarory do wymiany wieć też nie jest tak słodko jak piszecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus914    6

Zużycie sprzęgła, czy pękanie jakiś elementów to w ogromnej mierze zależy od operatora, bo jak ktoś ma dobrą nogę to 1500 czy 2000 z ładowaczem do się spokojnie zrobić. bellarus tani to każdego na ładowacz stać i bierze, to było ok jak nie było w polsce ciągników z rewersem. Synchronizacja wpływa na żywotność skrzyni, z resztą samo jej wykonanie jest lepsze więc przy wymianach oleju, i właściwym użytkowaniu posłuży długo. Mój sąsiad ma renówkę z turem rewers 24/24 5000 mth i jest elegancko.


Poland,Austria and Japan= moc naszego gospodarstwa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

nie wiem czy zauważyliście ale kończą się czasy 20-40 hektarowych gospodarstw. Dzisiaj taki gospodarz musi mieć dodatkową pracę lub działalność lub o tym myśleć. Poza tym każdy chce mieć czas dla rodziny. Czasu tego brakuje a wynika to właśnie z błędnego podejścia do użytkowania maszyn. Ciągnik do TURa z rewersem oszczędza czas, są to sekundy przy podjeździe pod belę ale 100 bel, 200 i każdą na przyczepę i później na stóg a później ze stogu do obory czy chlewni. Naprawdę jako rolnicy musimy myśleć jak oszczędzać czas. Moi znajomi mówią mi po co Ci dwa 90konne ciągniki jak jednym obrabiasz to spokojnie. Ja im na to mówię - owszem ale nas jest dwóch i ja i tato a na dwa ciągniki robotę robię znacznie szybciej. Robota zrobiona szybciej - mamy czas na papierkologię, sprawy nie związane z rolnictwem (u mnie dodatkowa praca) itp. Czas to pieniądz.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55

dokładnie rewers to podstawa do tura a najlepiej zeby byl elektrochydrauliczny wtedy to juz jest wygoda

 

A tak moze ktos sie orientuje ile kosztuje sprzeglo do np proximy i belerusa bo np nh tdd to juz wydatek 3200 zl a u tych wczesniej wymienionych jak kasztaltuja sie ceny? najbardziej interesuje mnie proxima

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

jak u nas orali na ciężkiej ziemii oboma ciągnikami to belarus sobie dużo lepiej radził ;p natomiast na lekkiej nie było znacznej róznicy ;) i belarus napewno mniej pali ;)

 

Farmery też mają silniki MMZ, chyba że chodzi o model z silnikiem Johna Deere. I szczerze gdybym miał wybierać to z pewnością z silnikiem Johna. Twierdzisz inaczej? Spalanie to nie jedyny czynnik świadczący o silniku.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRZEMEK321    2

nikita bennet taki z ciebie obszarowiec ze sekundy liczysz-bez przesady , ładnie gadasz i masz racje z tym rewersem ale teorja swoje i zycie swoje i nie jest z tym tak pięknie wiec czasem moze lepiej ze 100 godzin w roku pomachać ręką i zaoszczedzić 50 tys tym bardziej ze ciągnik bedzie mało pracował.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Pracując jako rolnik ciężko znaleźć czas wolny, zawsze jest coś do pracy. Więc argument rewersu w ciągniku uważam za obowiązkowy w pracy w TURem. Nawet w razie gdy musimy sporo dopłacić. Ale warto.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315
nikita bennet taki z ciebie obszarowiec ze sekundy liczysz-bez przesady , ładnie gadasz i masz racje z tym rewersem ale teorja swoje i zycie swoje i nie jest z tym tak pięknie wiec czasem moze lepiej ze 100 godzin w roku pomachać ręką i zaoszczedzić 50 tys tym bardziej ze ciągnik bedzie mało pracował.

tylko nie obszarowiec!!!

Na sprzętach jeździłem u ludzi za granicą stąd wiem jaka jest różnica. Sam zrezygnowałem z NH z elektrohydraulicznym rewersem bo nie brałem TURa gdyż zrezygnowałem ze zwierzaczków. Dlatego też wziąłem MTZta bo do pola jest wg mnie lepszy. Liczy się czas i pieniądz, życie to nie ciągły zapieprz od zmroku do zmroku. Popatrz na powody dla ktorych ludzie biorą zachodnie maszyny - wygoda, oszczędność czasu w polu i przy naprawach bo mniej się psują ponoć. A najważniejsze - po 10godzinach orki człowiek jeszcze może pocieszyć się z dzieciaków czy zając innym hobby.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez TomZet
      Dzień dobry,
      posiadam Zetor 5245  4x4 z 1989 roku, chcialbym wymienić na cos nowego w budżecie 130-160k brutto.
      Chciałbym żeby był 4x4 w okolicach 50kM, Zatory Major chodzą w okolicach 200k, chciałbym cos 40-50k taniej.
      Co mi polecicie sprawdzonego? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj