Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
nickfrey

Rozwiązanie umowy z arimr

Polecane posty

nickfrey    0

Czy ktoś z Was rozwiązywał umowę z arimr na dofinansowanie? Jak wyglądała sprawa zwrotu kasy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krystian88    0

A zrealizowałeś już któryś z etapów czy poprostu zostały ci przyznane pieniądze i chcesz się z tego wycofac??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hodowca94    168

Z tego co mi wiadomo to można się wycofać albo całkowicie albo z wybranych maszyn piszesz uzasadnieni ze twój stan finansowy nie pozwala na kupno takich maszyn i tyle.Mój ojciec się pytał właśnie czy w razie coś można się wycofać bo rodzice też składają na maszyny w tym naborze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiadomość z agroFakt.pl

krystian88    0

Wydaje mi się że jeżeli wszystko zostało zrealizowane i pieniążki pobrałeś na dofinansowanie to nie można juz zerwac umowy. Działa to na zasadzie "skorzystałeś z dotacji,spełniaj wymogi"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    83

Tez koledzy mam mały problem: w tym roku poraz pierwszy złożyłem na siebie dopłate tj płatnośc obszarowa i ONW czyli podjołem tym samym 5-cio letnie zobowiązanie. Ale wynikła taka sytuacja nie bende pisał o szczególach, ale chodzi o to ze pokłuciłem sie z jednym kolesiem którego własnością jest kilka kawałków pola które ja obrabiam i które podałem w tym roku do dopłaty i otrzymałem za nie pieniądze. I mam teraz pytanie co trzeba zrobić aby wycofac te kawałki pola z dopłat bo juz niechce podawać ich w 2011 roku, niech ten koleś se je wsadzi :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemas8595    0

Roki wycofać tego teraz nie idzie, musisz dostarczyć do agencji oświadczenie osoby która w tym roku będzie brała płatności ONW na te działki co Ty brałeś, jeżeli nie dostarczysz to kasa do zwrotu wiem bo też w tamtym roku to przerabiałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    83

Ale ja własnie chce kase oddać, bo miałbym oddać chyba tylko za samo ONW za te działki których juz składac nie bende, a to jest tylko 2 tyś bo ten koleś mi oświadczenie nie da ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz7604    99

Od 2010 ONW liczy sie tylko na jeden rok. Nie musisz nic oddawać.

Nickfrey, wszedł teraz taki przepis że 5 lat liczy się od daty podpisania umowy a nie od daty płatności, trzeba tylko podpisac aneks w agencji.

Edytowano przez lukasz7604

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemas8595    0

roki to czekaj jak będziesz składał wniosek na ten rok to dostaniesz wezwanie przy rozpatrywaniu wniosku że nie zadeklarowałeś ONW i wtedy jeżeli nie złożysz zaświadczenia to kasę oddasz i po sprawie

Edytowano przez przemas8595

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

 • Podobna zawartość

  • Przez karol
   Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
  • Przez jestem_z_miasta
   Cześć, 
   mam nadzieję, że trafiłem w dobre miejsce. Odziedziczyłem 6 hektarów ziemi (2 łąki, 4 ziemi) łąki w 3 działkach, pola w 2 + budynki gospodarcze i maszyny. 
   I nie wiem co z tym zrobić. 
    
   Mieszkam w mieście 70km od wsi w której znajduje się ziemia. I raczej nie zostawię mojej pracy, bo po prostu ją lubię, a codziennie dojazdy nie wchodzą w grę. 
    
   Mielibyście jakieś porady, co mógłbym zrobić, aby zarabiać na tej ziemi i jednocześnie nie musieć tam pracować non - stop? Szukam czegoś, co pozwoli wyciągnąć z tego więcej niż na dzierżawie. 
    
   Mam nadzieję, że ktoś podrzuci jakieś fajne pomysły  
    
   dzięki!
  • Przez Aries
   Na własnej posesji od dzisiaj czyli 01.01.2017 można wycinać drzewa bez zezwolenia jeżeli nie odbywa się ona na cele gospodarcze. Czyli u siebie prywatnie można już ciąć wszystko według uznania, pamiętając tylko, że wycina się łatwo a na urośnięcie trzeba długo czekać.
    
   Na cele gospodarcze zezwolenie obowiązuje na drzewa, których obwód pnia na wysokości 130 cm nie przekracza 100 cm w przypadku: topoli, wierzby, kasztanowca zwyczajnego, klonu jesionolistnego, klonu srebrzystego, robinii akacjowej i platanu klonolistnego. W przypadkach pozostałych gatunków drzew – 50 cm czyli np. dąb, brzoza, sosna, świerk, grab, buk i inne nie wymienione w przedziale powyżej 100 obwodu.
    
   Warto ochłonąć po tym nagłym uchyleniu niesprawiedliwej blokady i najpierw przemyśleć co naprawdę trzeba wyciąć. Często człowiek rzuca się na możliwość kiedy tylko ona powstanie a potem żałuje.
    
   ====================================================
   4 stycznia - Dodaję praktyczną informację z gminy Gniezno
    
                              *   *   *
   1 stycznia 2017r. weszła w życie ustawa o zmianie ustawy o ochronie przyrody oraz ustawy o lasach. Znosi ona wymóg uzyskania zezwolenia na wycinkę drzew i krzewów, które rosną na nieruchomościach stanowiących własność osób fizycznych i są usuwane w celach niezwiązanych z prowadzeniem działalności gospodarczej oraz są usuwane w celu przywrócenia gruntów nieużytkowanych do użytkowania rolniczego.
   W pozostałych przypadkach (dotyczy to m.in. użytkowników działek na terenach Rodzinnych Ogrodów Działkowych, osób fizycznych i podmiotów prowadzących działalność gospodarczą, wspólnot mieszkaniowych, osób prawnych) wymagane jest uzyskanie zezwolenia na usunięcie drzewa, którego obwód pnia liczony na wysokości 130 cm przekracza: 100 cm – w przypadku topoli, wierzb, kasztanowca zwyczajnego, klonu jesionolistnego, klonu srebrzystego, robinii akacjowej oraz platanu klonolistnego; 50 cm – w przypadku pozostałych gatunków drzew, oraz na usunięcie krzewów rosnących w skupisku o powierzchni powyżej 25 m2. Wszelkie informacje w tym zakresie można uzyskać w  Wydziale Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego pokój numer: 46, 47 oraz pod numerami telefonów: 61 426 04 45, 61 426 04 46, 61 426 04 47. Wnioski w sprawie wydania zezwolenia na wycinkę drzew lub krzewów są dostępne w Wydziale Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego ul. Lecha 6, 62- 200 Gniezno pokój nr 46, 47 oraz na stronie internetowej: www.gniezno.eu.
   http://www.informacj...ug-nowych-zasad
    
   Już nie ma wątpliwości - u siebie prywatnie tniemy jak chcemy a w "pozostałych przypadkach" (wymienione wyżej) jest ograniczenie między innymi w postaci podanych średnic mierzonych na wysokości 130 cm.
  • Przez coolman111
   Jakie są ceny ziemi w waszych rejonach?
    
   Wątek o cenach ziemi w 2013 i dyskusja z tym związana dostępna tu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72441-ceny-ziemi-2013/
   Dyskusja o cenach we wcześniejszych latach do zobaczenia tu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/5089-ceny-ziemi/
    
   Statek a co ma powiedzieć "normalny" rolnik co ma z 20ha . Kupować działki o pow. nie więcej jak 1ha i bawić się na takich małych powierzchniach jeśli powiedzmy jest przyzwyczajony, że ma co najmniej z 10ha w jednym kawałku.
  • Przez Arni
   Czy musieliście zrobić plan i dostać pozwolenie od sąsiadów żeby zrobić dach na oborze?
   Jak to było u was?
    
    
   Pozdro Arni
×