Zaloguj się, aby obserwować  
janusz11

agroasystent

Polecane posty

janusz11    0

Mam zamiar zakupić program obsługujacy gospodarstwo i nie wiem jaki wybrać mam na myśli agroasystenta firmy agropower lub bitfarmę. Jeżeli ktoś uzywa tych programów to proszę o opinie. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr2691    8

my używamy tego programu gdzieś pół roku i jesteśmy zadowoleni, były na początku problemy, bo mamy windows 7 i coś tam nei chodziło, ale Pomoc Techniczna jest bardzo sprawna i po zrobieniu aktualizacji do następnej wersji, którą przygotowali wszystko chodzi Bardzo Sprawnie... tylko jest jeden problem, nie można usunąć działki z daną uprawą, jeśli sie pomyliłeś... jescze tego nie zgłaszaliśmy, ale będzie trzeba się dopytać... :)

 

ogólnie to dobry program :)


Kupie siewnik Stanhay, najlepiej czterorzędowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej

Piszę właśnie pracę mgr. na temat programów komputerowych wykorzystywanych w rolnictwie. Jeżeli chcesz pomóc wejdź na link i uzupełnij ankietę. Jeżeli możesz prześlij go do znajomych którzy posiadają gospodarstwa(nie muszą być wcale duże, ani posiadać tychże programów), liczy się liczba wejść. Wyniki są ogólnie dostępne w skutek czego mogą się komuś przydać jako podpowiedz w wyborze aplikacji. Z góry dziękuję.

 

http://www.ankietka.pl/ankieta/68286/programy-komputerowe-w-rolnictwie.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Slawek14    0

Posiadam program bitfarma z 2010r. Ale nie jestem zadowolony. Jest jeszcze bardzo dużo dziur do załatania. Jest tani, ale dużo czasu marnujesz na wprowadzanie danych i oczekuje się odzyskania go przy wyciąganiu informacji, a tu nagle jakiś bug i źle policzył. Irytujące! Obecnie rozglądam się za czymś bardziej profesionalnym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetores    16

raczej tak, agrosystent troche trudny jest w obsludze :mellow:


Zetor 7540
Zetor 5320
Ursus C330-M

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

mozna wprowadzac wlasne nazwy jak najbardziej. tez zakupilem agroasystenta, wlasnie go rozkminiam.

 

moge rowniez potwierdzic, ze pomoc techniczna dziala bardzo szybko.

 

przy wyborze sciagnalem sobie demo agroasystenta i bitfarmy, no i ten pierwszy bardziej przypadl mi do gustu.

 

farmworks to wydatek prawie 4000 pln, wiec jeszcze nie teraz :) . ten system posiada po prostu wszystko, powiem szczerze, ze na dzien dzisiejszy i tak chyba by mnie przerosl.

Edytowano przez brzozak2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Slawek14    0

mam bitfarme z tamtego roku i nie podoba mi się. Za dużo dziur np. w magazynie. No i jak dla mnie za mało informacji jeszcze przechowuje. Nie liczę co prawda na coś analogicznego do SAPa BO dla przedsiębiorstw, gdzie jest również księgowość ale raz wpisane dane powinny być dostępne wszędzie tam gdzie potrzeba. Do księgowości mamy dość dużo programów ( ja polecam microSubiekt i rachmistrza firmy insert) Idealnie byłoby teraz skorzystać z ERPa rolniczego który potrafi zaczytać fakturki i od razu efekt widać w magazynie. Bez zbędnego wprowadzania danych.

 

Widziałem kiedyś webową wersje angielskiego programu który był naprawdę rozbudowany. dla przykładu podam do jakiego poziomu szczegółowości info. schodził : Przechowywał informacje jakim olejem zalało się zwolnice w danym ciągniku, po ilu h wymiana. Jak wpisało sie liczbę aktualną h przepracowanych nim to w kalendarzu wyskakiwał alert że należy wymienić olej! No i to rozumiem! Tylko za cholerę nie mogę teraz odnaleść linka :/ No ale co prawda to prawda był skomplikowany i zagmatwany. :)

 

Farmworks zapodalem triala, bardzo rozbudowany jeżeli chodzi o GPS i rolnictwo precyzyjne. Ale tam gdzie nie ma pobierania prób, map pól i nawożenia GPS to funkcionalnościa schodzi po poziomu bez mała asystenta i bitfarmy, a na pewno nie opłaca sie wydac za niego 4 razy więcej...

 

Dziwi mnie fakt że na rynku nie ma jeszcze dobrego programu który by odzwierciedlał rzeczywiste mechanizmy w produkcji rolnej, choćby miał kosztować 10 tyś. to bym zainwestował bo w papierach spędzam wiecej czasu niż w polu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez lisek
      Cześć
      Używacie tego programu. Mam kilka problemów przy obsłudze. Np. nie chce drukować, nie pobiera powierzchni pola przy ewidencji nawożenia azotem itp.
    • Przez polarolniczka
      Witam! Używacie jakiegoś programu do zarządzania gospodarstwem? Poradźcie proszę na jakie funkcje powinnam zwrócić uwagę. Jest może taki, który dodatkowo pomagałby uruchomić sprzedaż produktów albo można przez niego kupować np. nawozy?
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, są tu osoby posługujące się nawigatorem polowym? Oczywiście mowa tu o pomocniczym, wiadomo że program nie jest dokładny. Da się jednak anteną zwiększyć jego dokładność, są jakieś anteny w ludzkich pieniądzach? wydawanie 900 zł za antenę tylko po to żeby mi pokazało na mapie gdzie są ścieżki to kiepski pomysł, nie ma jakiś tanich alternatyw? pozdrawiam :]
    • Przez kwiapa
      Witam,
      zastanawiam się nad subskrypcją tego systemu. Aktualna cena to ok 1100 zł netto za rok. Tylko jeżeli się już wejdzie w to to trzeba kontynuować bo szkoda tracić mnóstwa wprowadzonych danych. Proszę napisać o ewentualnych "minusach" tego systemu lub alternatywnych programach.
    • Przez yacenty
      Witajcie,
      chciałbym was zaprosić do nowej strony - www.agrodzienniczek.pl
      Jest to nowy projekt - w całości zaprojektowany przeze mnie i wdrażany przez naszych programistów.
      Chodzi mi o to, aby stworzyć najprostszą możliwą kartę pola. Z informacjami o kosztach, z fajnymi modułami do wykresów i aspektu finansowego gospodarstwa.
      System dziś jest w wersji beta - w kolejnych dniach wprowadzamy nowe proste funkcje które ułatwiają nam prace.
      Dla przykładu dodanie wszystkich prac dla mojego 30 ha gospodarstwa zajęło mniej niż godzinę czasu.
      Oczywiście jesteśmy w wersji beta więc jest jeszcze sporo niedoróbek ale cały czas nad nimi pracujemy.
      Jeśli chcecie potestować to gorąco zapraszam.
      Można się logować swoim kontem z AgroFoto.pl
       
      Na dziś rozwiązanie jest w 100% darmowe. Docelowo jednak będą moduły płatne, ale cena będzie na poziomie kilku złotych miesięcznie tak aby tylko pokryć koszty pracy naszych programistów.
      Jeśli zauważycie jakieś błędy - śmiało tu piszcie, lub do mnie na maila. To samo tyczy się pomysłów na rozwój programu - jestem do Waszej dyspozycji.
      Pozdrawiam
      yacenty
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj