Adi16l

Przyczepy UMEGA

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Adi16l    2

Czy ktoś cos wie na ich temat?? ktos uzytkuje przyczepe tej firmy?? Niedaleko mnie jest dystrybutor tych przyczep UMEGA z litwy na stronie www.kalchem.com.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krupekf16    8

Cena w miare przyzwoita ciekawe jak z jakością trudno powiedziec nie ma to jak na żywo sprzęt obejrzeć

 

kaniuka125 cena pronara może i niższa ale ja pronara nikomu nie polecam mam od dwóch lat i żaluje zakupu lepiej było kupić dwie jakieś HL lub inne używane za tą cene bly by w idealnym stanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

44tys to do dosyć dużo ale żależy jeszcze od jakości przyczepy i wyposażenia ale też czy to cena brutto czy netto ;) o jakości niech wypowiedzą się jej użytkownicy, dla porównania przyczepa Zasław 10t kosztuje brutto 54tys

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krupekf16    8

ja mam co prawda 6 ton to tak

1 farba z burt juz po przyprowadzeniu zaczeła odłazić

2 koła małe bezdentkowe ale tak porobione ze wszystkich koł powietrze zchodziło musiałem pozakładał dentki i mam spokoj

3 bardzo nie stabilna z ciężarem przy predkości ponad20km/h

4 przy załadunku pełnych 6 ton grzja sie opony przyczepa trzeszczy strach jechac poprostu

5 mam do niej dorobione 3 burty do qq to przy ładunku do pełna trzeba bardzo powoli zbierać zakrety jest wąska i wysoka

 

ale widziałem u znajomego 10 wersja do 40km/h czyli do transpoetu to wygladala niezle nie wiem jaka planyjesz kupic.

Jak daleko masz pola co bedziesz woził

Edytowano przez krupekf16

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaniuka125    0

przedchwilą dzwoniłem za tą przyczepą-z plandeką kołem zapasowym i tylnym zaczepem i wyjściami na drugą przyczepe kosztuje 47 netto za 10 ton.tak przy okazji powiem że dzwoniłem również za tymi przyczepami http://www.pom-eko.com.pl/pl/oferta-produktow/przyczepy/przyczepa-pwt-14.html za 10 ton-gołą przyczepa 45 netto a pełne wyposażenie(plandeka koło i zaczep) to razem 49 tys netto.a ten zasław za 54 tys to brutto???

Edytowano przez kaniuka125

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dannygumis    21

No własnie Pronar 10t jest wąski, dopiero 12 t jest szersza. Natomiast Zasław I Wielton robią 10t szersze ale za to krótsze. Ja jak bym miał wybierać to 12 Pronara szerokość taka jak 10 Wieltona ale za to dłuzsza wiec wiecej bel wejdzie. nawet na 10 pronara można wiecej belek włozyć bo jest dłuższa od wielton czy zasław. Wiadomo do qq szersza lepsza. A co do opon to zależy co wezmiesz, jak masz takie jak w starych rozrzutnikach to pod ciezarem+ predkosć bedą sie grzać napewno. A co do lakieru pronar poprawił technologię produkcji i myślę że nie jest zły pozatym kolorek też można se wybrać. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adi16l    2

bylem dzis ogladac skorupowa 14 ton to calkiem przyzwoita przyczepka za 56 tys netto z plandeka, kolami 420 bodajze, oraz hydrauliczna stopka gdzie z Metaltechu dostaem oferte na 12 ton za 67 tys netto;O w podobnym wyposazeniu, jak na placu stala ta Umega wyglada to bardzo solidnie ciekawe jak w uzytkowaniu

 

http://otomoto.pl/kita-puspriekab-umega-A20520.html cos takiego tylko wezsze kola

Edytowano przez Adi16l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
david62    0

A byłem dziś w siedzibie Kalchem i oglądałem przyczepki umega tandemówkę 3 stronny wywrot i dwuosiówkę obydwie 12 tonowe. Musze stwierdzić że bardzo dobrze wykonane są i plusem jest to że dzielone burty, podest roboczy są w standardzie. Pozatym w tandemie jest możliwość montażu resorowanego dyszla co bardzo podnosi konfort jazdy. A jeszcze w standardzie wyposażone są w wzmocnione osie ADR z prędkością dopuszczalną do 60 km/h.

Edytowano przez david62

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rudemenes    2

Zasław 10 ton, plandeka, koło zapasowe, zaczep tylny automatyczny - 44 000 netto po targowaniu.

Zasław na bardzo bogate wyposażenie standardowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315
Czy ktoś cos wie na ich temat?? ktos uzytkuje przyczepe tej firmy?? Niedaleko mnie jest dystrybutor tych przyczep UMEGA z litwy na stronie www.kalchem.com.pl

Powiem coś w tym temacie.

Sprzęt mało popularny w PL - jak coś się posypie to problem z oryginalną częścią. Wiele tutaj się popsuć nie może ale zawsze coś. Przyczepy dość drogie jak na to co oferują. Ja zakłdam zawsze że jeżeli coś jest kupowane od wschodnich sąsiadów to musi być tańsze niż wyprodukowane w PL aby w razie awarii czy problemów nie było dużej straty. Poza tym pozostaje aspekt sprzedaży - autosankę łatwiej sprzedać po 10 latach bo produkt znany rolnikom i części każdy znajdzie a do takiej UMEGA? No właśnie.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert812    101

Osobiście oglądałem ostatnio taką przyczepke UMEGA 10 ton dwuosiową ponieważ niedaleko mnie jest dealer. Na oko jest to bardzo solidna konstrukcja, wydaje sie byc udany model. Sam jednak zdecydowałem sie na przyczepę Metal-fach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PAWEL0128    8

Witam wszystkich ja posiadam przyczepe umega 12 ton od roku jestem zadowolony zboża na max wchodzi 13 ton na rzepak super szczelna,super się otwiera lekko i bez problemu jak i zamyka, wykonanie bardzo solidne niema co porównywać do pronara czy metal techu i fachu moim zdaniem te firmy są gorzej wykonane i droższe. Jest dość wysoka ale już się przyzwyczaiłem, woziłem nią zboże i buraki . Załuje że nie wziołem szerszych opon bo ostatnie lato było bardzo mokre i przy pełnym ładunku siadałem na polu. Wyposażona dobrze (podest,plandeka,wszystkie wyjścia z tyłu,koło zapasowe,ałtomatyczny zaczep z tyłu,tylny szyber,burty dzielone,gruba blacha podłoga 5mm burty 3mm) dałem za nią 44000 netto. Na rynku tańszej nie było z tym wyposażeniem.Ps.wywiozłem nią 380 ton buraka i farba z niej nie zeszła kumpel 100 ton z pronara i w środku prawie farby nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ghost    0

Witam wszystkich ja posiadam przyczepe umega 12 ton od roku jestem zadowolony zboża na max wchodzi 13 ton na rzepak super szczelna,super się otwiera lekko i bez problemu jak i zamyka, wykonanie bardzo solidne niema co porównywać do pronara czy metal techu i fachu moim zdaniem te firmy są gorzej wykonane i droższe. Jest dość wysoka ale już się przyzwyczaiłem, woziłem nią zboże i buraki . Załuje że nie wziołem szerszych opon bo ostatnie lato było bardzo mokre i przy pełnym ładunku siadałem na polu. Wyposażona dobrze (podest,plandeka,wszystkie wyjścia z tyłu,koło zapasowe,ałtomatyczny zaczep z tyłu,tylny szyber,burty dzielone,gruba blacha podłoga 5mm burty 3mm) dałem za nią 44000 netto. Na rynku tańszej nie było z tym wyposażeniem.Ps.wywiozłem nią 380 ton buraka i farba z niej nie zeszła kumpel 100 ton z pronara i w środku prawie farby nie ma.

 

 

Przymierzam sie do skorupy 10T tej firmy bo póki co najtaniej w PL z takim wyposażeniem. W metaltechu kolejka na poł wrzesnia za skorupami 10 T;/ latego coraz powazniej mysle o tej Umega. Podeslij jakies fotki lub podziel sie glebszymi opiniami. Najlpeiej na gadu do mnie napisz 4012067

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PAWEL0128    8

po Swiętach wrzucę foty wziołem jeszcze jedną taką samą. Jak narazie niemam do nich zastrzeżeń jak byś pytał o coś konkretnego to pisz to Ci odpowiem.narka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ghost    0

po Swiętach wrzucę foty wziołem jeszcze jedną taką samą. Jak narazie niemam do nich zastrzeżeń jak byś pytał o coś konkretnego to pisz to Ci odpowiem.narka.

 

 

Zaczepiach ta przyczepe na Hitch czy na zwykły rolniczy zaczep a moze opuszczasz górny?mocno naciska na ciągnik?ile zboża wejdzie na nia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tomb2
      Zbliża sie zima ;D a więc planuję wyremontować moją 4,5 t jednak nie wiem czy dojdzie to do skutku ??? Jeżeli znajomu udostepni mi garaż to tak bo on ma ogrzewany A więc mam kilka pytań.
      - ile mogą kosztować burty do przyczepy 4,5 t typ D-46B
      - Lepszcze są z blachy falistej czy z prostej ?
      - Jakiej grubości blache dać na podłoge ?
      - czym najlepiej wyczyścić przyczepe, czy piaskowanie się opłaca ile może kosztować?
      Narazie tyle
    • Przez MichaKpiski
      Chcę przerejstowac przyczepę Sanok D47A (wywrotka) , w dowodzie mam wpisane rok produkcji, numer podwozia , dopuszczalną łatwość 3500, Pani w starostwie powiedziała że diagnosta będzie musiał ustalić pozostałe dane. Czy ktoś by się podzielił pozostałymi danymi jakie ma wpisane w dowodzie ? z góry dziękuję
    • Przez PawelS
      Witam potrzebuję opinii na temat firmy Perfect-Agro Koluszki, gdyż prawdopodobnie będę u nich zamawiał przyczepę, są one całkowicie odnowione i wyglądają jak nowe a cena to jest 1/2 w porównaniu do Nowej np Pronarki. Czy ktoś z użytkowników kupił od niech przyczepę i czy jest zadowolony jak z trwałością i wykonaniem >? Za każdą informację będę wdzięczny 
      http://www.remonty-przyczep.com/ 
    • Przez Hinco
      Czy teraz można zarejestrować jednoosiówke SAM do traktora? Bo kiedyś ojciec zrobił do samochodu i problemu nie było, a jakby sie dało traktorową rejestrnąć byłoby miło..
    • Przez koyack
      Witam wszystkich. Zastanawiam się nad zakupem przyczepy uniwersalnej  ściana przesówna. Służyła by do transportu zboża, kiszonki z qq oraz jaka rozrzutnik obornika. Przeglądając oferty różnych firm trafiłem na ogłoszenie firmy Agrotechnology z Rzeszowa. Ale nigdzie nie mozna znaleźć informacji o ich produktach. Interesujące jest uniwersalne podwozie do różnych przeznaczeni np można po ściągnięciu zabudowy przyczepy zamontować na podwoziu beczkowoz.  Czy ktoś miał doczynienia z tą firmą? Jakieś opinie? Z góry dziękuję za wszelkie informacje.  Załączam link do ogłoszenia. 
      https://www.otomoto.pl/maszyny-rolnicze/oferta/agrotechnology-przyczepa-ze-sciana-przesuwna-up-pza-27-jedna-rama-wiele-narzedzi-ID6Gg380.html
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj