ilnicki96

co hodowac na 34 ha

Polecane posty

kalipso156    2

teraz obecnie mam ok 3h łąki i 7h ornego teraz dobieram jeszcze 2h ale to w tym roku pójdzie pod grykę bo hol***ie urośnięte... zastanawiam się ile potrzebuje przeznaczyć na qq dla ok 5 szt opasów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kalipso156    2

a siano kiszonkę robić czy dać spokój i dawać samo siano??

 

a tak nawiasem ile na maksa dał bym radę utrzymać opasów??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ilnicki96    4

ja na twoim miejscu bym nie robił siano kiszonki tylko kiszonke z qq a z tak 10/12 sztuk moze utrzymasz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ilnicki96    4

koledzy podjołem decyzje ze bede trzymac swinie ile najlepiej trzymasz sztuk i ile zarobie na nich??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kalipso156    2

powiem tak jak liczyłem w tamtym roku oczywiście ceny zboża były dużo niższe wychodziło w najlepszym okresie ok 50zł za sztukę odjęta jest cena paszy koncentratu energi opieki wetenaryjnej no i oczywiście koszty zboża potrzebnego na śrutę zawyżyłem troszkę koszty odrazu mówię. jak odejmniesz jescze koszty kupna warchlaka to zostanie tylko obornik.... tak mi wychodziło w zeszłym roku a w tym nie wiem bo ostatnią partię odstawilem w październiku... przeżucam się teraz na opasy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ilnicki96    4

znaczy ja mam zamiar miec swoje tak z 2/3 maciory zostało mi dosyc zboza a teras swinie ruszaja ponoc w gure a tak z 3 macior to ile bym zarobił??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kalipso156    2

wię tak załóżmy że będziesz miał 3 maciory oproszą się 2razy w roku(tu zależy w jakim wieku prosięta będziesz odsadzał ale nawet jak długo będziesz trzymał to 2 razy zawsze wyjdzie) w miocie średnio wyjdzie 7szt(to z mojego doświedczenia)wyjdzie jakieś 42szt rocznie zostanie ci jakieś 2000-3000 rocznie to jest wersja oparta na cena z zeszłego roku teraz może być różnica no założyłem pesymistyczna wersję...osobiście uważam że mniejszy partii jak 100szt/200szt rocznie to nie ma sensu trzymać bo to jest mało opłacalne jeżeli masz gdzie trzymać i co dawać to zarezykuj i rusz na głęboką wodę zakup conajmniej 10szt macior i próbuj osobiście przechodze na opasy ponieważ wydaje mi się że jest trochę mniej pracy i troche lepszy zysk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ilnicki96    4

no wiesz ja to i tak jako zarobek bo mam 15 lati to jako zarobek dodatkowy zawsze bedzie naturalny nawóz i jakis grosz na nawozy i tp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kalipso156    2

a masz jakieś zaplecze maszynowe typu śrutownik bijakowy i mieszalnik? bo bez tego to nacharujesz się jak wół zależy jeszcze jakie karmniki wybierzesz sądzę że będą to skrzyniowe które trzeba ręcznie zasypywać i są mało efektywne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ilnicki96    4

srutownik mam i mieszalnik na on pojemnosc 250 kg no pasze to bede im podawał w koryta bo tak jest w chlewni wiec narazie nie bede zaduzo kasy wydawal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie rubcie se jaj swinie nie są opłacalne mozna trzymac i wpieprzac kase i czekac asz bendą znowu po 5 moze po 6 złoty albo jak bedzie fary to moze po 7 złoty oooooooooo wtedy to byście sie w kasie kompali. ale teraz to jak byś nie kołował (chyba ze masz klase ziemi 1 i wiesz jak ją wycisnąć dobrze bez nawozuw) kalipso156 z 5-6 klasą sie niewyrywaj do rolnicstwa chyba ze ule postawisz zasiejesz czegoś tam i mid bedziesz zbierał albo owce albo kozy. ja mam 5-6 klase ziemi i mam tego badziewia 20 ha jak niedam nawozuw w chu.. i obornika to se w bucie moge palcem pomerdac coś wyrośnie ale na 100 sztuk swin albo ze 30 opasuw to za wsze czasy nie nakarmie ich z tego przy 1 klasie ziemi to jest co innego. ja mam owce i nie załuje ze przeszłem na nie .


Ursus c-360 niby cieki ale daje rade chłopak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie wiem czy zauważyliście, ale, nikt się do rozmowy nie włącza, wiec nie lepiej pogadać wam na GG, szybciej i sprawniej :mellow:

 

Zresztą nikt nie chce czytać takich BYKÓW :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ilnicki96    4

jezu co wy macie z tymi bykami to nie moja wina ze jestem dysortografem a tylko jak bys zauwazyl to nie wszyscy maja gg a po zatym po co jest to forum ??? zeby sobie nawzajem doradzac wiec wiesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DobryxD    1

Siema jest taka sprawa mam zamiar kupić gospodarstwo 38 ha i nie wiem czy hodować krowy i sprzedawać zboże

dobre ziemie są z 38 ha to ile krów bym mógł wykarmić ??i co ile czego posiać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ilnicki96    4

opsiej jak ja zbozami i kukurydza i rzepak jeszcze i lepiej na tym wyjdziesz jak na tych zwierzetach ja tez mialem pare byków swinie i polikwidowalem to jedynie to króliki trzymam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rava1155    1

Zbuduj szuszarnie zasiej kukurydzy i czekaj na dobrą cene tylko zebys nie musial dzików ganiac po polu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez LukasSch
      Witam mam pytanie około 5 dni temu kupiłem kury nioski wszystko z nimi ok tylko niechcą wyjść z kurnika na wybieg i tu pytanie czy dać im czas czy wyciągnąć je samemu na zewnątrz ? 
    • Przez Szejmuś
      Ma ktoś namiary na handlarza końmi na mięso?
      I przy okazji ile za kilogram. Ogierki, klacze, ale dorosłe nie źrebaki.
    • Przez Lupek
      Czy ktoś zajmował się tym, co o tym sądzicie?
    • Przez elektrotech
      Ciekawe czy u kogoś pracuje jeszcze koń....tak tak u mnie dziadek ma i śmiga bronami ) takie drobne prace
    • Przez burtek
      Witam serdecznie,
      w swoim nabytym nie dawno gospodarstwie posiadam 3 duże psy (dwa bernardyny i jeden owczarek niemiecki). Psiaki karmie resztkami z jedzenia, chlebem oraz kupuje im kości z mięsem z masarni. Chciałbym jeszcze kupić im karmę, aby poprawić ich wygląd. Jaką dobrą i tanią karmę polecacie dla psiaków? Jak Wy karmicie swoje psy?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj