ilnicki96

co hodowac na 34 ha

Polecane posty

ilnicki96    4

kozy czymałem ale to gupie zwieze a opłaca sie czymac 3 krowy dojne z 8 byków i z 2 maciory??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol012011    1

A posiadasz maszyny? Ja żebym miał tyle ziemi to bym zaczoł hodować opasy B) .Tylko na początku musisz zainwestować doprowadzić pola do porządku,zasiaś .Zabezpieczyć się w pasze i kupić na początek z 10sztuk.I puźniej pomału się rozwijać.A nie jak niektóży kupią na raz ze 30 sztuk niedopilnują połowa zdechnie lub niemają czym karmić. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    499

Hahaha 10 sztuk na raz - pozdro. Odpajanie koszmar przeżyłem to potem w miarę z górki. Ale i tak muszę od nich obornik wywalać ręcznie - 1,5 godziny od 3 sztuk co 2 tygodnie. <_< Dokladnie też jak poprzednik napisał - obliczyć sobie czy damy rade je wykarmić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Indiana    32

kozy czymałem ale to gupie zwieze a opłaca sie czymac 3 krowy dojne z 8 byków i z 2 maciory??

 

 

 

...może nie koniecznie "czymac"...ale trzymać dlaczegóż by nie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ilnicki96    4

koledzy na ja w oboze mam miejsce tylko na 12 sztuk i mam jeszcze pomieszczenie na swinie tez mam ochote na 2 maciory tylko nie wiem czy to sie opłaca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ilnicki96    4

no własnie w tym problem ze nie bo dziadek upar sie zeby czymac parenascie sztuk swin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ilnicki96    4

koledzy ile bede potrzebował zasiac łonki bo teras zostały mi miejsze grunty mam tylko 12 ha i chce trzymac 5 krów i nie wiem ile zasiac zeby starczało i ile qq

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na 5 sztuk to ze 3ha trawy i 1,5ha kukurydzy wystarczy, ale zależy też jakie przewidujesz zbiory bo jak nie schowasz się w kukurydzy to z 3ha zasiej to później najwyżej zasiejesz mniej żeby wyrównać.


Chce kupić windę (przekładnie łańcuchową) do podnoszenia, o udźwigu powyżej jednej tony. Proszę o kontakt na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kalipso156    2

mam zamiar wlaśnie zająć się chodowlą opasów na początek około 5-7sztuk zakupię ziemie posiadam od 3-6klasy teraz ile mi potrzeba qq ile ląki aby je wykarmić no i ile łąki przeznaczyć na sianokiszonkę a ile na samo siano?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kalipso156    2

nie w moim przypadku poniewarz pracuję a przy mlecznych jest za dużo pracy mam gospodarstwo i jest ono tylko dodatkowym źródłem utrzymania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kalipso156    2

jest u mnie facet który zajmuje się wyłącznie świńmi i muszę przyznać że ladnie mu idzie w tym roku nówka DF z turem agregat ścierniskowy pługi 4 akpila uprawowo siewny z siewnikiem a no i jeszcze beczka (wszystko oczywiście prosto ze składnicy) i podwórko w kostce. a wracając do opasów to muszę jeszcze to przemyśleć bo za dużo osób na to przechodzi.... noi niestety jak zawalą rynekto cena na łeb poleci...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ilnicki96    4

ja mówie tak wszyscy kturzy mieli swinie szybko zlikwidowali bo bybyki byki ale za dniedugo bedzie tak ze bedzie w h..j wolowiny na rynku a swin bedzie malo i cena za wieprzowine moze bedzie a cena byków moze byc jak teras swin po 3.90 -4.20 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kalipso156    2

ze świńmi będzie to samo co jest becnie z cukrem ;[ był okres że nie opłacało sie siać buraków a teraz proszę....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ilnicki96    4

no tak ale ja i tak te 120 sztuk rocznie bede odstawial i z 5 krów na mleko i cielkakami chandlowac kokosów nie bedzie z tego buk wie jakich ale zawsze cos a ty ile masz ha?? :unsure:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez LukasSch
      Witam mam pytanie około 5 dni temu kupiłem kury nioski wszystko z nimi ok tylko niechcą wyjść z kurnika na wybieg i tu pytanie czy dać im czas czy wyciągnąć je samemu na zewnątrz ? 
    • Przez Szejmuś
      Ma ktoś namiary na handlarza końmi na mięso?
      I przy okazji ile za kilogram. Ogierki, klacze, ale dorosłe nie źrebaki.
    • Przez Lupek
      Czy ktoś zajmował się tym, co o tym sądzicie?
    • Przez elektrotech
      Ciekawe czy u kogoś pracuje jeszcze koń....tak tak u mnie dziadek ma i śmiga bronami ) takie drobne prace
    • Przez burtek
      Witam serdecznie,
      w swoim nabytym nie dawno gospodarstwie posiadam 3 duże psy (dwa bernardyny i jeden owczarek niemiecki). Psiaki karmie resztkami z jedzenia, chlebem oraz kupuje im kości z mięsem z masarni. Chciałbym jeszcze kupić im karmę, aby poprawić ich wygląd. Jaką dobrą i tanią karmę polecacie dla psiaków? Jak Wy karmicie swoje psy?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj