C4240

Case 5120 czy 4240??

Polecane posty

C4240    0

wiec mam zamiar kupić ciągnik tak powyżej 90Km i się zastanawiam nad 2 : Case 5120 i Case 4240. Pod uwagę muszę też wziąć przede wszystkim spalanie i awaryjność (a z tym się wiążą ceny części). Proszę o odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
caseih4230    0

seria 51.. mają dużo elektroniki dużo się włącza elektrycznie a seria 42.. ma tylko 2 przyciski na pulpicie włączanie blokady mostu i napędu. Ten 5120 jest wygodniejszy napewno i większy o wiele i więcej spali to napewno bo 4 gary a 6

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz(ZDUN)    327

Jakie 4 a 6 czy ty wiesz o jakich ciągnkach piszesz ?? 5120 nie ma żadnej elektroniki w starszych wersjach nawet rewers był przełączany elektrycznie zwykłym przełacznikiem później dodali moduł zeby była pozycja neutralna a przed samym końcem produkcji dodano inne sterowanie półbiergami, ale to nie jest elektronika podnośnik to też nie EHR tylko zwykły hydro mechaniczny podnośnik z elektryczną funkcją góra duł i uruchamiania z zewnątrz dopiero seria MX został na poważnie wyposażona w elektronikę . porównujesz dwa zupełnie inne ciągniki wagowo , klasąuciagu, ilością przełożeń to się nie da porównać który jest leprzy, bo jeden jest leprzy do tego a drógi do tamtego. Oczywiście że seria 4000 spali mniej bo jest mniejszy, lrzejszy itp itd ale seria 5100 jest w stanie wykonać dużo więcej pracy ze względu na dużo wiekrzą wagę , a co za tym idzie i siłę uciągu, więkrzą ilość przełożeń pod obciażeniem itd.


Mechanika Rolnicza.
Naprawy ciągników zachodnich , wszystkie podzespoły i układy, regeneracja uszkodzonych części, regeneracje pomp hydrauklicznych tłoczkowych. Części zamienne nowe i używane. 501832246 Mariusz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
caseih4230    0

srory nie pomyliło mi się z 5130

 

case 4240 ma 92 konie a 5120 ma 90 zbiorniki paliwa te same wydajność pompy 4240 to 68 litrów na min a 5120 to 72 l/min

case 4240 ma pojemność 4392 a case 5120 ma 3922 waga 4240 to 3490kg a 5120 to 4640 kg

udźwig podnośnika 4240 to 3500kg 5120 to 5340kg case 4240 są 2 modele produkowane jeden od 93-97 a drugi 97-98 a case 5120 90-96

Jak chcesz z turem to bierz 4240 zwrotniejszy bo mam 4230 i wiem a 5120 duży gabarytowo moj ma udźwig tura 2,5 tony

a co do elektryki to mają dość jej i niech mi nikt nie ściemna jeden kabel sie przerwie i szukasz po 4 albo 5 albo jakis elektro magnec czy zawó sie rozwali i płać 1 tyś ale od pół biegów wszystko elektronicznie napęd sie wlancz przy hamowaniu elektronicznie

blokada i wałek elektronicznie czujniki obrotów predkości ciśnienia oleju i hamulca są przydatne ale umnie połowa nie ma kabli nie wiem czemu i nie wiem ja się za to wziąść bo tego za dużo jest]

 

a o ceny lepiej nie pytaj jak byś chciał składać od nowości każdą część to byś wydał lekko 100 tyś i by zabrakło u mnie drzwi do mojego lewe 1,5 tyś mufa od wałka przednia 1,5 tyś tarcza sprzęgła 1,5 tyś mógł bym ci to wymieniać xD

Edytowano przez caseih4230

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz(ZDUN)    327

Jezu gdzie ty się w częsci stołujesz chłopie i masz mało racji co do elektroniki i nie myl układów czysto elektrycznych z modułową elektroniką nie strasz ludzi jak ty za złaczkę od przedniego napędu bo tak to rozumiem zapłaciłeś 1500zł to ja chcę żebyś u mnie częsci kupował będę krocie na tobie zarabiał to samo z tarczą dzwi ostatnio za 1100 albo 1200 sprzedawałem nie pamiętam już i czy ty nie wiesz co to są zamienniki??

  • Like 1

Mechanika Rolnicza.
Naprawy ciągników zachodnich , wszystkie podzespoły i układy, regeneracja uszkodzonych części, regeneracje pomp hydrauklicznych tłoczkowych. Części zamienne nowe i używane. 501832246 Mariusz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
caseih4230    0

Tak zapłaciłem tyle za orginał ściągane z zagranicy od case. A to podaj mi twój numer tel. i jak masz strony to będę od ciebie częśći zamawiał i czy masz do case 4230

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz(ZDUN)    327

Mam do wszystkich Case new holland fiat ford nie licząc tych z lat 70tych bo katalogów do tego nie mam jak oryginał jest drogi to nie jednokrotnie można go zastąpić dobrym zamiennikiem albo wyrwać coś prosto od producenta podzespołu Mariusz 501832246


Mechanika Rolnicza.
Naprawy ciągników zachodnich , wszystkie podzespoły i układy, regeneracja uszkodzonych części, regeneracje pomp hydrauklicznych tłoczkowych. Części zamienne nowe i używane. 501832246 Mariusz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
C4240    0

Chciałbym jeszcze się spytać, jak dopasować opony do case 5120 żeby się nie ścinały jak włączę napęd na 4 koła, podajcie dokładne wymiary.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
C4240    0

Po waszych wypowiedziach i sprawdzeniu danych technicznych zdecydowanie stwierdzam za Case 5120 jest dużo lepszy.

Lecz ostatnio tak rozejrzałem się nieco i tych Case jest niewiele. I ostatnio wypatrzyłem też Renault Ceres 95x na silniku Fendt.

I teraz takie pytanie mi się nasuwa na myśl czy ten Renault aby nie był lepszy od Case.

Mam na wydanie jakieś 55tyś co byście doradzili na gospodarstwo 30h(17h zboża i 13h siano-kiszonki(na baloty)) Renault Ceres 95x czy może Case 5120???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
caseih4230    0

Waga renault to 3730 kg a case 4640kg udźwig podnośnika renaul to 4480kg a case 5340kg case ma większe opony komfort wydajność pompy renaul to 46,4 l/min a case 72 l/min. Bierz case 5120 więcej ludzi go ma a tak remaul jest słabsze w udźwigu uciągu .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
C4240    0

Wybrałem case, dziś pakowane we Francji, w niedługim czasie dotrze do POLSKI :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krystian834    0

Osobiscie mam case 5120 i swietnie sie sprawuje a jak twoj zakupiony chodzi ? Na poczotku sie balem ze bedzie sie psul ale terez z pewnoscia moge przyznac ze dokonalem dobrego zakupu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Artur1985    2
Dnia 13.01.2011 o 19:13, mariusz(ZDUN) napisał:

Jakie 4 a 6 czy ty wiesz o jakich ciągnkach piszesz ?? 5120 nie ma żadnej elektroniki w starszych wersjach nawet rewers był przełączany elektrycznie zwykłym przełacznikiem później dodali moduł zeby była pozycja neutralna a przed samym końcem produkcji dodano inne sterowanie półbiergami, ale to nie jest elektronika podnośnik to też nie EHR tylko zwykły hydro mechaniczny podnośnik z elektryczną funkcją góra duł i uruchamiania z zewnątrz dopiero seria MX został na poważnie wyposażona w elektronikę . porównujesz dwa zupełnie inne ciągniki wagowo , klasąuciagu, ilością przełożeń to się nie da porównać który jest leprzy, bo jeden jest leprzy do tego a drógi do tamtego. Oczywiście że seria 4000 spali mniej bo jest mniejszy, lrzejszy itp itd ale seria 5100 jest w stanie wykonać dużo więcej pracy ze względu na dużo wiekrzą wagę , a co za tym idzie i siłę uciągu, więkrzą ilość przełożeń pod obciażeniem itd.

Masz w domu słownik ? Twoje błędy aż w oczy rażą

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam do wyboru trzy ciągniki:
      -Fabrycznie nowy MTZ 892.2 
      -Lub John Deere 6330 z 2008 z przebiegiem prawie 10tys 
      -Oraz John Deere 6310 z 1998 roku z przebiegiem prawie 10 tys godzin (obstawiam że więcej). Jaka jest w ogóle dostępność części do tego ciągnika?
      Cena między 6330 a mtz mniej więcej to samo, a 6310 około 40 tys taniej.
    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj