SZYMANOX

Stukanie w silniku T-25

Polecane posty

SZYMANOX    480

Witam,ostatnio usłyszeliśmy z tatą dziwne stukanie w silniku we władku przy średnich obrotach :blink: , ale nie wiemy co jest przyczyną :( ....Może macie jakieś pomysły ?

dodam iż ciśnienie oleju w silniku jest takie samo jak kiedyś,myśleliśmy że to może łożysko w wentylatorze ale nie,łożyska ma wale są ok ,luzu na kole pasowym niema....Dźwięk jest podobny do stukania bijaków , jak się śrutownik zatrzymuje i ten dźwięk nie jest regularny.POMOCY!!! :unsure:




Księga życzeń i zażaleń na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SZYMANOX    480

karol012011@-ale co panewki ?wyrobione raczej nie są... wypaść to żadna nie wypadła bo by ciśnienie spadło a ciśnienie się przez pół roku nie zmieniło.... :unsure:

@martinezo@-napisałem że nie ma luzu ;)




Księga życzeń i zażaleń na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BUSTED    63

zobacz łapki na sprzęgle mogły ci popękać sprężynki i tak stuka mój znajomy tak miał

Edytowano przez BUSTED

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SZYMANOX    480

No cóż ....ojciec podejrzewa że to coś z wałem więc remont silnika się szykuje ;)




Księga życzeń i zażaleń na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafal29    9

Prawdopodobnie pękł ci wał, objawia to sie właśnie rytmicznym stukaniem w pobliżu miski olejowej bez spadku cisnienia oleju

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SZYMANOX    480

wszystko możliwe ,wał i tak jest podejrzany a poza tym ma już swoje lata więc pewnie będzie nowy B)




Księga życzeń i zażaleń na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

Lub ustaw tłoki dlatego może tak stuka ja na wiosnę u siebie ustawiałem :D

 

A jak się ustawia tłoki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KarolT25    41

Zapal ciągnik i niech pochodzi trochę i zgas go tylko zgas bo na gazie nie wyciągaj odprężnika i wtedy zdejmujesz pokrywy i tam nam robił mechanik bral takimi jak nóż czyśćił i ustawił jakoś i teraz nie stuka ;)Ja tak powiedzałem tłoki bo nei wiedziałem jak sie to nazywa moze to cos sie nazywa ianczej B)

Edytowano przez KarolT25

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GoodFarmer    27

U mnie pare lat temu też coś zaczeło stukać i chodził w ogole nie tak w pewnym momencie zaczeło stukać już bardzo głośno i szybko został zgaszony. Okazało się że wał pekł. Karol u ciebie to ustawiał luz zaworowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pitero36    0

Stawiam na tulejkę korbowodu kilkanaście lat temu też miałem taki przypadek trzeba zrobić jak najszybciej bo otwór w korbowodzie będzie jajowaty i wymiana korbowodu albo rozwiercanie i dorabianie tulejki na wymiar.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolego u mnie w Ruskim też tak bylo i okazało się że przeciw waga na korbowodzie się poluzowala poprostu odkręcily się sruby ,,, rozbierz sobie silnik i zrob to bo nam urwaly się potem sruby i zrobilo zajebistą dziure w bloku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SZYMANOX    480

Wiem muszę michę zdjąć ale to w sobotę ....na razie nie ma czasu ;)




Księga życzeń i zażaleń na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Biesy    0

Witam.

Mój władek jak chodzi to nic nie puka, ale jak go gaszę i ma już przestać się obracać to robi takie"klap,klap"

Trochę mnie to niepokoi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Biesy    0

Dzieki.Władek z 1983, 2500mh,czasami jak mu przygazuje to puszcza trochę białego dymu, poza tym maszyna nie do zajechania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszekbrzuze    297

witam. Podepnę się do tematu:

Otóż mój zdezelowany silnik też stuka, ale przy gaszeniu. Dzieje się to, kiedy ciągnik stoi pod górkę i gdy wał już ledwie się obraca, to po prostu puka (tak ze 3 razy i stoi).

Dodam, że zawsze gaszę odprężnikiem, więc kompresja go nie odbija.

Czyżby to znaczyło, że mi się mocno zowalizowały czopy wału?

 

Wał się też przesuwa dość znacznie tył-przód, ale to pierścienie oporowe juz są wyrobione.

stukanie jest, gdy wał jest przesunięty do tyłu.


KPK Kumurun Team
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki,

GG: 33264431 t: 724772311

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

Ciągnik powinno się gasić gazem, odprężnik to ostateczność.

Kiedy dokonywałeś regulacji zaworów?

Silnik zużyty to dużo można się spodziewać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ZETORRRRRR
      Witam mam taki problem nie wiem co jest wymienialiśmy pompę olejową bo się klin wyrobił na nową silnik jest ustawiony jak mówi książka na 1,5 do 3,5
      jest ustawiony na 3 złapie lekko tem. i szaleje ciśnienie skacze i maleje.
      Co jest jak je dobrze ustawić co może być wadą może regulator. Piszcie czy mieliście takie problemy i jak mieliście jak je rozwiązaliście. Pozdrawiam
    • Przez MarcinKdziak
      założony nowy docisk i łożysko oporowe i dalej nie chce wysprzęglać.Bez odpalonego ciągnika jak jest bieg wrzucony i wciśnie się sprzęgło ,to nadal jest na biegu i wogule nie wysprzęgla tylko czuć załączony bieg .
    • Przez pronarek
      mam pytanie jak zamontowac rozdzielacz hydrauliczny we władku i czy według was jest sens montowania masztu od widlaka na przód czy wytrzyma os itd.
      czekam na odpowiedzi mój tata mówi ze to spokojnie wypali.(i tak zaraz złożymy wniosek na tura do mtz ale jeszcze nie wiem jakiego wybrac)
    • Przez Tomaszzt25
      Witam!
      Przy jakiej temperaturze i obrotach docierać? 
    • Przez leszeksz2
      Witam. Przy okazji naprawy hamulców zauważyłem że na kole zębatym blokady mam uszkodzone zęby. Rozkręciłem śruby mocujące i wyjąłem kołki mocujące do korpusu mechanizmu różnicowego. Próbowałem zdjąć tą zębatkę, ale ani drgnie (ściągaczem, obstukiwanie itp.). 
      Jak zdjąć tą zębatkę. Czy trzeba wyjmować cały mechanizm różnicowy ze skrzyni?
       
       
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj