wlkpmder

odstawa buraków 2010/2011 wasze opinie

Polecane posty

wlkpmder    6

Witam nie wiem czy taki temat jest nie znalazłem chodzi o to jak u Was z odstawą buraków cukrowych w tym sezonie jakie macie opinie na ten temat.U mnie plon jak na ten rok dobry ale oceny cukier trudno powiedzieć bo ewidentnie cukrownia pobrała go z kapelusza a buraki kopane były koniec Października i u mnie było sucho na polu .

Edytowano przez wlkpmder

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal4610    142

u mnie plon także niezły tylko cukier... Pod koniec września miałem próbe cukru na polu bo zostałem wylosowany to miałem 16.5 a po wykopaniu buraków największy miałem 16. Jeszcze w trakcie odbioru zaatakowała zima i chcieli nam doczyszczarke zabrać bo tiry nie mogły dojechać i dzień i noc chodziła na pusto bo już kilka zamarzło. Musieliśmy sami traktorami odśnieżać bo drogowcy już nie chcieli telefonów od nas odbierać. W zeszłym roku odbiór był dobry tylko kopanie było bardzo ciężkie ze względu na pogode. I tak to sie wiedzie rolnikom... ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

w tym miejscu apeluje do rolników domagajcie się powołania niezależnych instyucji kontrolnych jeżeli do cukrowni przjechli by niezapowidziani kontrolerzy pobirali próby to uwżano by co się wyrabia , bo związki rolników ,izby rolnicz nie mają nic do gadania to jest fasada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlkpmder    6

'marbaremilia'

do jakiego koncernu masz buraki i jeśli mozna wiedziec do jakiej cukrowni ?

przy sprzedaży rzepaku zawsze dostaje próbkę by wrazie czego zbadał ją niezalezne laboratorium a w cukrowni dziki zachód .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlkpmder    6

ja odstawiałem w grudniu 64t/h 17,3 cukier

Edytowano przez wlkpmder

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian83    13

a u mnie dzis przyjechali brać jedna wanne wzieli mysz sie utopiło i pojechali sobie..


...zadużo kasy i wolnego czasu = porabane w głowie ROLNICTWO chroni mnie przed jednym i drugim...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Ja buraki kopałem dopiero 11.01.2011 :D od listopada były problemy żeby wjechać na pole, potem mróz, próbowaliśmy jak zamarzło ale Ropa też siadła, dopiero jak przyszła odwilż, zniknęło trochę śniegu, wykopaliśmy 3,5 z 5ha lekkim kombajnem Kleine. Ogólnie planowy odbiór był na połowę listopada, a dopiero w styczniu byli odebrać u mnie w okolicy.

Do tego na końcu nie używali już doczyszczarki i wszystko było ładowane ładowarką, przez co dowalili procenty na zanieczyszczeniu.

Po prostu pogoda zaskoczyła i ja nikogo nie winię, bo co zrobić z deszczem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lambogrand    52

Za niedlugo dojdzie do tego ze w marcu bedziemy sie mijac na polach z firmami zbierajacymi jeszcze buraki po polach, do czego to doszlo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arek676    18

u mnie na szczescie brali 2 pazdziernika a pogoda była taka ze sie w koszulce jeszcze chodzilo. Tyle ze u mnie jak brali to 1 transport zostawili (mieli limit samochodow na dzien) i przyjechali po to 4 dni pozniej a trzeba bylo za nimi biegac i pilnowac. Smiech co tu sie dzieje. Mam nadzieje ze w tym roku tez tak bede miec :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jan23    1

Witam, piszcie może z jakich cukrowni jesteście ja jestem z Opalenicy, u mnie brali buraki 12 grudnia co do samej odstawy to poszło dość sprawnie 150 ton w 2 godz., zanieczyszczenia twierdzę że też w porządku 9-10 procent, a cukier chyba tak jak wszędzie ok 17 procent.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    856

U znajomego jeszcze buraki na polu około 15ha, a cukrownia kluczewo juz nie pracuje, podobno do niemiec ma wywozić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris82    77

Chełmża odbiór w połowie listopada 52z ha cukier 17,5 zanieczyszczenie 11.75 (od 9 do 12) odbiór w miarę dobry gorzej z wysłodkami bo nie chcieli wjeżdżać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian83    13

cukrownia GOSTYN DZIS STANEŁA odemnie wcz brali ale ciągnikami bo samochody to niedawały rady na polnych dróżkach cukier troche ponad 16%


...zadużo kasy i wolnego czasu = porabane w głowie ROLNICTWO chroni mnie przed jednym i drugim...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jan23    1

Napisz skąd jesteś, jaka cukrownia. Zastanawiam się jaki będzie cukier przy tak wczesnej odstawie. U nas planują ruszyć 15 a 20 września cukrownia Opalenica tak było mówione na zebraniu, chyba że coś się zmieniło, my mamy mieć odstawę na początku października.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Davido    28

U nas też jakoś bodajże 8 kampania się rozpoczyna. Odbiór mamy na 1-3 października, gdzieś za dwa tygodnie ruszamy w kopaniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlkpmder    6

Ja jeszcze nie wiem kiedy będę miał odstawę ale mam zamiar do końca października wykopać (holmerem -jak co roku)Znajomy kopał na wczesną odstawę na czysto 85t/ha przy 16% cukru. Odstawiam do Gostynia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Z tego co słyszałem, ludzie w mojej okolicy [pow. Września] którzy mają kontrakty na ponad 1tys T buraki będą odsyłać koleją do Glinojecka, co w pewnym stopniu odciąży Środę Wlkp.

Edytowano przez kris14

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alio    116

U mnie odstawa 18 listopada. Leżały ok 2 tygodni na pryźmie. Plon 68t/ha cukier 17,4 zanieczyszczenia 9,02 tylko nie wiem skąd aż tyle!!


Witold zdjął lekkim płaszczem jorurt z

 drzewka...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj