mon21051

Agregat uprawowo siewny bierny

Polecane posty

mon21051    0

Mam zamiar kupić agregat uprawowo bierny i moje pytanie jest następujące jaka szerokość mam 82 km ciagnik i zastanawiam się nad 2.7 cz 3 m. I do tego jakiś siewnik. Tylko jest jedno ale mam zamiar w przyszłości zakupić wiekszy ciągnik 110 120 km. I nie wiem jak rozwiazać tę kwestię bo siwnik jest mi potrzebny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel6485    242

Kolego w ciągu agregatu biernego 3metrowego ciągnik 80km w optymalnych warunkach z zupełnościa sobie poradziaczklowiem może miec problem z dzwiganiem tej maszyny. Najlepiej gdyby wypowiedzieli się użytkownicy takowych zestawów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz dosyć mocny podnośnik to bierz 3-ke ;) U mnie lampo 70 ma lekko w agregacie 3m więc 82km powinno dawać radę z agregatem i siewnikiem 3m ale to zależy też jeszcze od ziemi na jakiej będzie pracował ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mrcase85    1

Zależy do ciągnika czy ma cięzki przód czy lekki.Bo jak lekki to niema sesu go zrywać i męczyć 3m

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qqq    19

Mam zamiar kupić agregat uprawowo bierny i moje pytanie jest następujące jaka szerokość mam 82 km ciagnik i zastanawiam się nad 2.7 cz 3 m. I do tego jakiś siewnik. Tylko jest jedno ale mam zamiar w przyszłości zakupić wiekszy ciągnik 110 120 km. I nie wiem jak rozwiazać tę kwestię bo siwnik jest mi potrzebny.

 

 

Ciągnik o mocy 82km spokojnie sobie poradzi z zestawem 3 metrowy,o ile ma 4x4;jezeli tak to spokojnie da radę nawet pod spore górki.Co do lekkiego przodu to zazwyczaj każdy w swoim zakresie dociąża ciągnik,gdyż fabrycznie jest zawsze za mało.Mówiąc o konkretnych maszynach to zapraszam do mojej galerii tam mam taki zestaw i 81 km radzi sobie znim,polecam agregat WOLFF Qltus ,bardzo dobrze sie sprawuje ,nie topi sie w ziemi jak to jest w przypadku popularnych agregatów,oraz hydropak wydaje się być wytrzymały, co do siewnika to proponowałbym oczywiści AMAZONE D7 bądź D8 bardzo dobre siewniki ,precyzyjne i mało awaryjne,tylko musisz dobrze poszukać i znaleźć egzemplarz nie zużyty mocno,najważniejsza jest przekładnia reszta jest praktycznie wieczna.Ze względu na Twoje plany zakupu ciągnika większej mocy ,agregat 2,7 odpada na starcie

Edytowano przez qqq

Jeżeli masz wszystko pod kontrolą to znaczy ,że jedziesz zbyt wolno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krupekf16    8

Witam mam aresa 3 m zazwyczaj chodzi z nim agrofarm 100 ale podczepiałem też do pronara 82 i powiem ci ze w uciągu nie ma różnicy ważny jest dobry podnośnik i dociażenie przodu oczywiscie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

my mamy agregat bierny z Amazonem d7. 3 metrowy zestaw i zetorem 7711 z przodem dołożonym go ciągaliśmy to na uwrociach podnosiło przód ale przy dobrym dociążeniu dawał rade:D Teraz mamy case jx90 i ciekawe jak będzie dobie dawał z nim rade:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fezoi    170

Jaka jest różnica 2,7 m a 3,0 m ? Na szybkiego spojrzałem na stronę jednego z producentów i mamy na agregacie 20kg różnicy (600 kg-2,7m, 620kg-3m )Z siewnikiem będzie podobnie ,nie ma o co kruszyć kopi .Jeśli rozpatrywać 2,5m a 3 m to różnice będą bardziej istotne.Moim zdaniem 3m i skupić się na wyborze solidnej i przemyślanej konstrukcji .Dociążenie przedniej osi też nie podlega dyskusji .Jak kolega kupi mocniejszy ciągnik to praca będzie szybsza i być może nie trzeba będzie składać zestawu na uwrociach .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzik90    6

Moim zdaniem 3 metrowy zestaw jest do takiego ciągnika.A jeśli w przyszłości planujesz większy traktor to już na pewno.

Ciągnący go traktor najlepiej jakby miał:napęd na 4koła,odpowiedni udźwig i dodatkowo dociążony przód(najczęściej traktory o tej mocy mają lekki przód,ale zawsze można samemu dodać kilka obciążników).Sam posiadam zestaw uprawowo siewny 3metrowy,który doskonale współpracuje z MTZ 82.Fotki zestawu znajdują się w mojej galerii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Weź 3m. ciągnik da rade jest na AF kilka przykładów co ciągnik dał rade ale obciążnik w miarę konkretny musi już być... B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miras6336    0

ja mam zestaw john deere 6530 ( moc znamionowa 120km z możliwością dołożenia mocy do 140km) i agregat bierny BRODNICA i do tego siewnik KUNA 3m. w tym agregacie ten ciągnik daje sobie rade dośc dobrze, ale przydało by sie jeszcze pare koników. Musisz brac pod uwagę to jaką wybierzesz skrzynie nasienną. Mojego jelonka podnosi do góry z załadowaną skrzynią nasienną o pojemności 650kg :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mon21051    0

oczywiście ma 4x4 i ten agregat by pracowwał przeważnie na 5. 4 klasa ziemi to mam nadzieje że sobie da reda a ile może ważyć cały taki zestaw 3m ??????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrb14    192

zależy wszystko od ziemi i ukształtowania terenu... na większych pagórkach może braknąć koni bo wiadomo bierny to nie aktywny z te 10 km/h trzeba jechać żeby bierny dobrze uprawił. dobrze w takich agregatach sprawdza się wał packera dobrze rozdrabnia i zagęszcza glebę... i kupuj agregat z hydropakiem lepiej będzie ci z nim jechać wiem bo sam mam zestaw 2,5m aktywny (brona wirnikowa rabe + nordsten) i powiem ci że na opuszczonym hydropaku z 300 kg ziar podnosi i da się jechać ale czuć że przód podrywa odrobinę a z złożonym hydropakiem jest ok.

Edytowano przez piotrb14

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daro20    514

Ja mam ursusa 1212 120 KM i agregat 3m z hydropakiem agro-masz + siewnik poznaniak.

Przodu nie podrywa bo jest długi bo to 6 cylindrowy silnik i do tego z przodu 200kg obciążników a w polu jak dociąże na podnośniku to i dzie śmiało :)

A sąsiad ma MTZ 82KM i zestaw z uni to podrywa mu przud i po wierzchu tylko bierze agregatem bo nie daje rady ;)

W Twoim przypadku wybrałbym 3m jak masz plany kupić większy ciągnik :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Quercus78    5

Witam!!!

Czy poradzi mi ktoś jaki agregat uprawowo siewny 2,7 m kupić?

Mam ursusa 904 i siewnik Poznaniak 2,7 m. Jakie wały brać pod uwagę, ziemie mam lekkie IV-V klasa.


Zetor Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Witam szukam opini na temat firmy Janpol która produkuje maszyny rolnicze. Chciałbym kupić ich agregat ale nic niemogę o nich znaleść. Jak z jakością ich maszyn.Mile widziane odpowiedzi na maila. goliat1603@wp.pl Z góry dziękuje.
    • Przez dam4
      Witam,
      mam pytanie czy ktoś używał brony wirnikowej aktywnej LXG170 TRX i może wypowiedzieć się na jej temat? Brona ma noże 20cm czy nie będzie to za płytko? Ewentualnie czy ktoś poleci bronę aktywną w przedziale 10-15tyś?
    • Przez Lukas85
      Może ktoś wie ile oleju należy wlać do wanny brony wirowej Amazone ke303? potrzebuje tez informacji z jakim momentem należy dokręcać nakrętki wirników. może ktoś wymieniał w takiej bronie łożyska? nie mam pomysłu jak wydostać bieżnie zewnętrzne z tulei w ramie. po wybiciu wirnika łożyska i uszczelniacz wychodzą ale zostają po obu stronach pierscienie
    • Przez armin089
      Witam poszukuje naklejek takich jak na zdjęciu. 

    • Przez cris10
      Tak jak w tytule. Posiada ktoś brony 6metrowe Batyra z Lublina i może coś o nich powiedziec? Patrząc na wykonanie innych maszyn całkiem schludnie to wygląda. Ewentualnie jakie polecacie 6 metrowe na zębie 20.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj