Bigfarmer

Nowy Polski do 5 tys zł

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
hubertuss    4653

Rozrzuca równo czy więcej za ciągnikiem? Wg mnie jeśli nawóz spada na tarczę w przestrzeni powiedzmy między 9 a 11. Gdy na tarczę patrzymy z tyłu. Do tego nie na środek a powiedzmy w połowie promienia. To siłą odśrodkowa najwięcej nawozu wyrzuci prosto do tyłu. Natomiast jeśli w rozsiewaczu mamy jak by dwa lejki i nawóz spada w okolicy środka tarczy to wysiew jest bardziej równomierny. Siły odśrodkowej na tarczy nie da się oszukać.

PS moje wnioski oparłem na podstawie oględzin kłosa dwu tarczowego. Ten, który ty masz wygląda ze zdjęć, że granulki spadają na tarczę w okolicy godziny 7 do 9 więc może i sieje równo.

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1153

patrząc po pszenicy nie widać aby w ścieżkach jakoś się odróżniała od pozostałej części, więc rozrzut jest równomierny, być może nie idealny, ale w tej cenie nie oczekujmy że producent przeprowadzi jakieś testy, jak to w przypadku "zachodnich" siewek z górnej półki


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Masz do niego może jakąś instrukcję ustawienia łopatek na tarczach? Jeśli tak możesz podesłać foto?  Mam tego kłosa co prawda kupiłem pod kątem wysiewu wapna. Nawozów w ścieżkach w zasadzie nie sieję. Ale w kłosie akurat wysiew jest spieprzony. Ze względu właśnie na to o czym pisałem. Ciężko uzyskać deklarowane 12 m. Może coś tam doleci. Ale są to bardzo nie wielkie ilości. Kombinowałem z rożnymi ustawieniami łopatek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1153

przekładnia i talerze te samo co w większych, więc opinie będą takie same jeśli chodzi o wysiew
popatrz w galerii, ktoś takim się chwalił


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elektro2015    89

Czy może mi ktoś napisać jak ustawić Rosiewicz Woprol tak żeby wysiewał 200kg soli potasowej na 12 m a najpiej na 10 @Ronan176 wypowiesz się

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roman176    4601

kolego a masz książkę z woprola ?  napisz mi tak lub nie później bd dalej działać z problemem 


Lewaki to ludzie silnie zaburzeni emocjonalnie. Ciągle są czymś PRZERAŻENI, gdyż sami to ciągle w wypowiedziach potwierdzają. Stąd tez u nich 100% emocji i 0% logiki i stąd też nie potrafią być skuteczni, bo nie potrafią podejmować racjonalnych działań w kryzysowych sytuacjach.

A jak chcesz lewaka totalnie rozmiękczyć i rozchwiać emocjonalnie, to pokazujesz biedne dzieci:

 

Prawica - charakteryzuje ją szacunek dla tradycji, autorytetów, religii, istniejącej hierarchii społecznej oraz wstrzemięźliwość przy dokonywaniu zmian w systemie społeczno-gospodarczym i politycznym. Poglądy prawicowe są przeciwstawiane lewicowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elektro2015    89
Roman176 napisał:

kolego a masz książkę z woprola ?  napisz mi tak lub nie później bd dalej działać z problemem 

Napisałem wiadomość prywatną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
erni337    0

Po pierwszych oględzinach langren 600 zastanawiam się jak uzupełniać smar czy olej w przekładni, bo w ciągu 10 lat chyba będzie trzeba. Nie ma oficjalnej instrukcji obsługi na stronie langren/altro, może już ktoś to rozbierał-naprawiał?  Mieszadło też obraca się chyba tak jak tarcze, na pewno z podobną prędkością. Rama nie najlepiej pomalowana i to widać gdy stoi długo na placu. Czekam żeby zobaczyć jeszcze ten tańszy lejek dwutarczowy, ale chyba bedzie wysoki i niewygodny do załadunku, nie powinno za to tyle zostawać nawozu na dnie. U was dużo zostaje na dnie? jak z wapnem granulowanym, da rade siać tym zielonym langrenem? Podobny rozsiewacz wypuścił teraz Janpol, może ktoś już go użytkuje. Wygląd taki sam, posiada kółka transportowe, troche solidniejsze mieszadło, przekładnia taka sama. Jakie macie opinie zwłaszcza o tych lejkach langrena? u mnie nosiłby go c330.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1153

smaru w przekładni nie uzupełniasz a wymieniasz całość w razie potrzeby, w rotinie widziałem że są korki
mieszadło bez oporu kręcie się z tą samą prędkością, ale przy obciążeniu wibruje, gdzieś na FB nawet był film z pracy
z dna zbieram zwykle wiadro 10l granuli
kredę miałem przyjemność sypać, problem w tym że jednak się trochę mieliła i zbijała, więc trzeba było kilka razy otwierać aby zaczęło lecieć


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agrarmrc    88
Dnia 20.01.2020 o 23:31, erni337 napisał:

Po pierwszych oględzinach langren 600 zastanawiam się jak uzupełniać smar czy olej w przekładni, bo w ciągu 10 lat chyba będzie trzeba...

 

20200124_213612.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    355

Planuję kupić rozsiewacz 600l i najlepszym wyborem chyba jest langren bo ciężko coś nowego w tej cenie. Macie jakieś nowe doświadczenia z nim?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1153

tak trudno przeczytać kilka stron ?

sypie równo, malowanie ramy średnie, zbiornika ok

zapewne kupiłbym kolejny raz taki, bo jak już nie raz pisałem trafić na wschodzie używkę do pracy czy lekkiego remontu w tej cenie ciężko


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agrarmrc    88

Nie wiem jak z sianiem ale malowanie to tak średnio na jeża ... nawet kosz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    355
14 godzin temu, izydor6280 napisał:

tak trudno przeczytać kilka stron ?

sypie równo, malowanie ramy średnie, zbiornika ok

zapewne kupiłbym kolejny raz taki, bo jak już nie raz pisałem trafić na wschodzie używkę do pracy czy lekkiego remontu w tej cenie ciężko

Używka nie wchodzi w grę bo to na prow. Waham się jeszcze nad rauchem bo cena podobna. A co sądzisz o kwasowce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1153

dla mnie strata $$, bo jak wspomniałem sam zbiornik jest dość dobrze pomalowany, przynajmniej w moim przypadku
wolałbym aby ramę dali z nierdzewki, bo to ona bardziej cierpi


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agrarmrc    88

Chociaż by ocynkowali i pomalowali. To już byłoby coś. A tak to jak wyjdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
erni337    0

Mam i ja- zielony 600l z żółkiewki. Malowanie ramy takie sobie zobaczymy po roku co będzie, innych niedoróbek  póki co nie widze. Pytanie- jak ustawiacie do Zaksan na 12m?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simson2812    423

jak ktoś poszukuje to mam rauch mds na sprzedaż


W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateuszmtz    55

Szukam jakiegoś rozsiewacza na gdzieś 35ha co polecacie? Co powiecie na temat Altro? Budowa chyba ta sama co Langren. Jak wygląda z dokładnością rozsiewu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzechooo    788
erni337 napisał:

Mam i ja- zielony 600l z żółkiewki. Malowanie ramy takie sobie zobaczymy po roku co będzie, innych niedoróbek  póki co nie widze. Pytanie- jak ustawiacie do Zaksan na 12m?

W sobotę kupiłeś? też tam wczoraj byłem. Langreny tam idą jak ciepłe bułeczki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1153
20 godzin temu, erni337 napisał:

Mam i ja- zielony 600l z żółkiewki. Malowanie ramy takie sobie zobaczymy po roku co będzie, innych niedoróbek  póki co nie widze. Pytanie- jak ustawiacie do Zaksan na 12m?

0/2 łopatki i 540 na wałku
w zależności od dawki i prędkości szczelina bliżej połowy skali


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aktis    319
mateuszmtz napisał:

Szukam jakiegoś rozsiewacza na gdzieś 35ha co polecacie? Co powiecie na temat Altro? Budowa chyba ta sama co Langren. Jak wygląda z dokładnością rozsiewu?

Altro wydaje się bardzo podobne do Langren. Z większych różnic, które ja widzę, to troszkę inne talerze rozrzucające nawóz, do Altro mozna dokupić limiter, kosz jest chyba z nieco grubszej blachy). Malowanie jest z grubsza OK. Mi po paru sezonach mocno skorodował wałek mieszadła (niby wygladał na ocynkowany). Do wysiewu nie mam zastrzeżeń, ale to tylko moja wzrokowa ocena.


Dawkę jednak trzeba sobie metodą doświadczeń ustawić, bo nie zawsze pokrywa się z tabelą wysiewu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
erni337    0
Dnia 16.02.2020 o 21:55, Grzechooo napisał:

W sobotę kupiłeś? też tam wczoraj byłem. Langreny tam idą jak ciepłe bułeczki...

Już mam ok. 2 tygodnie, jeszcze nie testowałem- chociaż od 15 lutego już można by go sprawdzić. pierwsze modyfikacje to: przykręciłem od spodu ramy 4 kółka co by się z nim nie szarpać i postawić tam gdzie chcę, druga rzecz to wywaliłem tą sprężynę przy siłowniku i będę sterował ręcznie przy c330 i c3360. Ogólnie za te pieniądze to jak na wieś to może być! ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzechooo    788

Mają tam różne rozsiewacze, używki i nowe, ale te langreny cieszą się naprawde dużą popularnością. Przy mnie przez ok godzinę poszły 3 szt. W ubiegły poniedziałek ponoć miał świeżą dostawę. Ja zaszalałem i wziąłem ze skrzynią z kwasówki, a co tam unia płaci😎

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ceston
      Witam jakie opinie o tym rozsiewaczu i jak dostepnosc czesci? rocznik 2010
       
    • Przez PiotrekMTZ
      Co sądzicie o tych rozsiewaczach?
      Bo planuje Kupić MDS 700l :lol:
    • Przez ceston
      Witam proszę o opinię na temat tego rozsiewacza i dostępność części rocznik 1999
    • Przez ARTURO04
      Witam potrzebuje pomocy może ktoś pomoże, poleci kogoś, a mianowicie problem dotyczy rozsiewacza a konkretnie wydaje mi się, że sterownik coś szwankuje konkretnie po kilku kalibracjach zaczyna zaniżać dawkę nawozu trzeba przywrócić do ustawień fabrycznych i kilka kolejnych kalibracji można wykonać i znowu robię próbę na 300kg i tyle w próbie wychodzi a już na polu ok.180 kg i na nowo do ustawień fabrycznych... Może ktoś miał podobny przypadek rozsiewacz kverneland ds-ew bez wagi z czujnikiem na koło zdjęcia sterownika  


    • Przez kingway
      Witam , czy są tutaj posiadacze rozsiewacza do nawozu Amazone ZA M 1501 ??? Czy polecacie i na co zwrócić uwagę ??? Mam na oku taki no moim zdaniem full wypas no polskie menu,komputer Amatron +,limiter,osłony przeciwblotne,plandeka nadstawka L1000,czujnik prędkości,tarcze 24 -36 m.  i cena trochę też duża ponad 30 tys.  Na co zwrócić uwagę przy zakupie ?  A może polecacie coś innego ?? Co oznacza ten czujnik prędkości ?? To oznacza , że jaką prędkością będę rozsiewał to on mi sam dawkę poda ? Sorry za te pytania , ale nigdy nie miałem z takim do czynienia rozsiewaczem 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj