Bigfarmer

Nowy Polski do 5 tys zł

Polecane posty

kuba55    501

napewno  nie kupil bym  tego  lejka dwutarczowego  ,  i pamietajcie jedno ze nie zawsze  do 500 l wejdzie 500 kg nawozu ,    wybor macie duzy  ,  kiedys  to wyboru byly tylko lejki   lub kosy ,  ja  jakos nie jestem przekonany do tych rzemieslniczych rozsiewaczy gdybym  osobiscie kupowal to bym szukal uzywany z brzegu lub rauch


coraz gorzej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1150

oczywiście że 500l pojemności nie oznacza 500kg masy


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

panowie z tego co się orientuję to 500kg saletry to jest ok 600l, a 500kg mocznika to ok 800l, a z polifoską jak jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2241

lepiej kupić amazonkę, nie ważne w jakim stanie byle był kolor i napis, dla wielu już to czyni z tych rozsiewaczy cud techniki default_grin.gif

 

 

Problem w tym, że Ja miałem ten truposza z napisem i mam polskiego także wiem co mówie, a Ty niestety nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

ja na polskiego lejka który jest u nas od 94r nie mogę powiedzieć złego słowa nigdy się w nim nic nie stało :D ale ma swoje wady takie jak: mała pojemność i niedokładnie rozrzuca nawóz, w 1 stonę na 5m a w drugą 4 nie umie dorzucić... ale trwałość jest na prawdę świetna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2241

Mój dziadek też nie narzekał na kosa, dalej stoi gdzieś pod dachem w stanie idealnym, ale co to ma do rzeczy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

no przecież pisałeś, że polski to się zaraz posypie, i że dużo nerwów na naprawy, łatania itd... ostatnio oglądałem kilka rauchów w cenie do 4tys i im dłużej je oglądam tym bardziej jestem przekonany do polskiego, bo sorry, ale polskiego langrena mogę mieć za 4tys z hydrauliką, a rauch nie dość, że bez hydrauliki to jeszcze nawet nie ma regulacji szerokości wysiewu, tylko zazwyczaj 12m sieją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2241

no przecież pisałeś, że polski to się zaraz posypie, i że dużo nerwów na naprawy, łatania itd... ostatnio oglądałem kilka rauchów w cenie do 4tys i im dłużej je oglądam tym bardziej jestem przekonany do polskiego, bo sorry, ale polskiego langrena mogę mieć za 4tys z hydrauliką, a rauch nie dość, że bez hydrauliki to jeszcze nawet nie ma regulacji szerokości wysiewu, tylko zazwyczaj 12m sieją.

 

Przepraszam, a co się ma sypać w kosie? Porwany łańcuch, złamany dyszel czy wyszczerbione łopatki bo to chyba standard?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roman176    4599

nierdzewka Langren 600l czy Woprol dwu tarczowy proszę opinie właścicieli, patrzyłem jeździłem za zachodnim ale same jakieś trupy  


Lewaki to ludzie silnie zaburzeni emocjonalnie. Ciągle są czymś PRZERAŻENI, gdyż sami to ciągle w wypowiedziach potwierdzają. Stąd tez u nich 100% emocji i 0% logiki i stąd też nie potrafią być skuteczni, bo nie potrafią podejmować racjonalnych działań w kryzysowych sytuacjach.

A jak chcesz lewaka totalnie rozmiękczyć i rozchwiać emocjonalnie, to pokazujesz biedne dzieci:

 

Prawica - charakteryzuje ją szacunek dla tradycji, autorytetów, religii, istniejącej hierarchii społecznej oraz wstrzemięźliwość przy dokonywaniu zmian w systemie społeczno-gospodarczym i politycznym. Poglądy prawicowe są przeciwstawiane lewicowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matias95    80

Z tego zestawienia, to za mną Wop rol-akpil ( to też Woprol, tylko z naklejką akpila i droższy) przemawia. Rozsiewacz dokładny, nie rdzewieje jakoś tragicznie i możliwość uzbrojenia go w wysiew graniczny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roman176    4599

Langren 600l kwa sówka z dzielonym jednym zbiornikiem  podoba sie mi ten zbiornik niedzielony ale jak sieje ??


Lewaki to ludzie silnie zaburzeni emocjonalnie. Ciągle są czymś PRZERAŻENI, gdyż sami to ciągle w wypowiedziach potwierdzają. Stąd tez u nich 100% emocji i 0% logiki i stąd też nie potrafią być skuteczni, bo nie potrafią podejmować racjonalnych działań w kryzysowych sytuacjach.

A jak chcesz lewaka totalnie rozmiękczyć i rozchwiać emocjonalnie, to pokazujesz biedne dzieci:

 

Prawica - charakteryzuje ją szacunek dla tradycji, autorytetów, religii, istniejącej hierarchii społecznej oraz wstrzemięźliwość przy dokonywaniu zmian w systemie społeczno-gospodarczym i politycznym. Poglądy prawicowe są przeciwstawiane lewicowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

W tym roku kupiłem rozsiewacz agromax 600l, rewelacji po takiej cenie się nie spodziewałem i dotychczas jestem w miare zadowolony.

Plusy:

- duża skrzynia

- plandeka w standardzie

- niska cena

- otwieranie/zamykanie do wyboru ręcznie lub hydraulicznie

- i co ciekawe ilości wysiewu w instrukcji bardzo zbliżone do osiąganych w polu

Minusy:

- kilka niedoróbek, przede wszystkim większość śrubek wymagała dokręcenia

- powłoka lakiernicza słaba, ale w maszynach w takim segmencie cenowym to norma że oszczędzają na farbie

- dziwny wysiew saletry, lewy talerz rozsiewacza ledwie dorzuca do ścieżki, prawy wali tak na boki że dorzuca do kolejnej ścieżki (muszę pokombinować z innym ustawieniem łopatek)

- różnice ilości wysiewu za pomocą dźwigni są znaczne, trzeba kombinować za pomocą przejazdu na innych biegach ciągnika.

Ale reasumując w porównaniu do kosa i lejka to znaczny skok.

I na koniec dodam że prawie rok rozglądałem się za rozsiewaczami, początkowo miała być amazone 602, ale w tym segmencie cenowym to były szroty do remontu.

  • Like 1

Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roman176    4599

kupiłem woprola 2017 niech mi ktoś powie czym się różni ten 2017 od tego starszego ??


Lewaki to ludzie silnie zaburzeni emocjonalnie. Ciągle są czymś PRZERAŻENI, gdyż sami to ciągle w wypowiedziach potwierdzają. Stąd tez u nich 100% emocji i 0% logiki i stąd też nie potrafią być skuteczni, bo nie potrafią podejmować racjonalnych działań w kryzysowych sytuacjach.

A jak chcesz lewaka totalnie rozmiękczyć i rozchwiać emocjonalnie, to pokazujesz biedne dzieci:

 

Prawica - charakteryzuje ją szacunek dla tradycji, autorytetów, religii, istniejącej hierarchii społecznej oraz wstrzemięźliwość przy dokonywaniu zmian w systemie społeczno-gospodarczym i politycznym. Poglądy prawicowe są przeciwstawiane lewicowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Shaun    242

W tym roku kupiłem rozsiewacz agromax 600l, rewelacji po takiej cenie się nie spodziewałem i dotychczas jestem w miare zadowolony.

Plusy:

- duża skrzynia

- plandeka w standardzie

- niska cena

- otwieranie/zamykanie do wyboru ręcznie lub hydraulicznie

- i co ciekawe ilości wysiewu w instrukcji bardzo zbliżone do osiąganych w polu

Minusy:

- kilka niedoróbek, przede wszystkim większość śrubek wymagała dokręcenia

- powłoka lakiernicza słaba, ale w maszynach w takim segmencie cenowym to norma że oszczędzają na farbie

- dziwny wysiew saletry, lewy talerz rozsiewacza ledwie dorzuca do ścieżki, prawy wali tak na boki że dorzuca do kolejnej ścieżki (muszę pokombinować z innym ustawieniem łopatek)

- różnice ilości wysiewu za pomocą dźwigni są znaczne, trzeba kombinować za pomocą przejazdu na innych biegach ciągnika.

Ale reasumując w porównaniu do kosa i lejka to znaczny skok.

I na koniec dodam że prawie rok rozglądałem się za rozsiewaczami, początkowo miała być amazone 602, ale w tym segmencie cenowym to były szroty do remontu.

Masz rozeznanie na jakiej zachodniej maszynie ten agromax jest zrobiony lub jaki produkt bardzo przypomina ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Szczerze mówiąc to nie mam pojęcia na podstawie czego jest odwzorowany.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek026    76

Mam jedno ale za***iście ważne pytanie:

Ile litrów rozsiewacz musiał bym kupić żeby na najdalsze pole na raz zawozić 700kg nawozu np oraz saletrzaku lub saletry, czy 800l pomieszcze i żeby jeszcze nie rozsypywać po drodze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Jeśli używka z "zachodu" jest w miarę dobrym stanie technicznym (choć trudno o to) wytrzyma dłużej niż większość polskich rzemieślniczych, robionych w garażu z 2 kg naklejek.

  • Like 1

"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PolPol    0

Witam mam pytanie który rozsiewacz Polski  jest najlepszy  chodzi mi o firmy bo jest dużo nie wiem  z której firmy kupić tak do 5tys i czy coś kupie w tej cenie 2-wu tarczowy tak aby 500 kg big zmieścił się chodzi mi o równomierność wysiewu ustawienie i żeby za szybko nie rdzewiał ale to pewnie każdy rdzewieje z tych polskich i interesuje mnie tylko nowy polski  rozsiewacz  . NIE WIEM Z KTÓREJ FIRMY WYBRAĆ.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1150

w tej cenie altro lub langren, oba w farbie i pojemności nawet 1200l, nieco drożej wyjdzie nierdzewlka langrana czy woprol

jeśli chcesz na spokojnie sypać po 500kg większości nawozów to bierz 800l, masa i koszt niewiele większy a masz dobrą bazę pod rozbudowę pojemności


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PolPol    0

ludzie macie rozsiewacze a nie chcecie podzielić się opinia ? na temat swoich rozsiewaczy  np,są użytkownicy  nie pamiętam kto ale ktoś pisał ze ( langren) nierówno sypie i są na polu widoczne pasy jasny ciemny .Może ktoś napisać   z której  firmy kupić rozsiewacz wybrać zależy mi na równym rozrzuceniu nawozu , która Polska firme polecacie ?langren myślałem też ale czytałem ze nierówno sypie. Ktos pomyśli ze jeszcze nie kupiłem ano nie kupiłem muszę sprawdzić z której firmy wybrać nie chce patrzeć później   na pole jak jest nierówno posiane ,zboże rośnie to pokazuje jak rozsiewacz rozsiał ,, a ja nadal starym lejkiem sieje ;|Proszę  napiszcie z której firmy wybrać rozsiewacz  żeby równo rozsiewał nawóz, a  z sipmy nie kupie za drogi Pozdrawiam.   

 izydor6280 dzięki że napisałeś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

mam langrena kwestia ustawienia łopatek, ogólnie to dobry rozsiewacz, ale samemu trzeba zrobić własną tabele wysiewu i ustawień łopatek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez PiotrekMTZ
      Co sądzicie o tych rozsiewaczach?
      Bo planuje Kupić MDS 700l :lol:
    • Przez ARTURO04
      Witam potrzebuje pomocy może ktoś pomoże, poleci kogoś, a mianowicie problem dotyczy rozsiewacza a konkretnie wydaje mi się, że sterownik coś szwankuje konkretnie po kilku kalibracjach zaczyna zaniżać dawkę nawozu trzeba przywrócić do ustawień fabrycznych i kilka kolejnych kalibracji można wykonać i znowu robię próbę na 300kg i tyle w próbie wychodzi a już na polu ok.180 kg i na nowo do ustawień fabrycznych... Może ktoś miał podobny przypadek rozsiewacz kverneland ds-ew bez wagi z czujnikiem na koło zdjęcia sterownika  


    • Przez kingway
      Witam , czy są tutaj posiadacze rozsiewacza do nawozu Amazone ZA M 1501 ??? Czy polecacie i na co zwrócić uwagę ??? Mam na oku taki no moim zdaniem full wypas no polskie menu,komputer Amatron +,limiter,osłony przeciwblotne,plandeka nadstawka L1000,czujnik prędkości,tarcze 24 -36 m.  i cena trochę też duża ponad 30 tys.  Na co zwrócić uwagę przy zakupie ?  A może polecacie coś innego ?? Co oznacza ten czujnik prędkości ?? To oznacza , że jaką prędkością będę rozsiewał to on mi sam dawkę poda ? Sorry za te pytania , ale nigdy nie miałem z takim do czynienia rozsiewaczem 
    • Przez Rolnik1234566
      Witam mam problem z rosiewaczem gdyż kiedy rozsiewam na 20 metrów tam niecałe nawoz leci dobrze na boki a za ciagnik zaś wysiewa mniej gdy roślina pobiera azot są takie pasy ciemniejsze a tam gdzie ciagnik jechał to jaśniejsze  rozsiewacz na wysokości około 70 80 cm od ziemi do rozsiewacza kat skręcony trochę na cięgle w sensie delikatnie zadarty do góry łopatki takie jak trzeba ładnie tak samo talerze proszę pomóc bo rozsiewacz dobry a osobiście denerwuje mnie to że takie pasy robi 
    • Przez quxfrix
      Witam wszystkich
      Mam zamiar kupić nowy rozsiewacz do nawozu w cenie do 1200zł tylko nie wiem bardzo jaki byłby odpowiedni dla mnie.Myślałem nad tymi:
      1.Pierwszy rozsiewacz
      2. Rozsiewacz 400 litrów z metalową tarczą
      3.Rozsiewacz nowość
      4.Ocynkowany i jeszcze jeden używany:Rozsiewacz Amazonka Nie wiem który byłby najlepsz, więc prosze o pomoc użytkowników tych rozsiewaczy lub innych osób znających się na rozsiewaczach.Za wszelką pomoc z góry dziękuje i pozdrawiam

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj