Bigfarmer

Nowy Polski do 5 tys zł

Polecane posty

warchest    253

rozsiewacz i opryskiwacz to najważniejsze maszyny z całego parku maszynowego dzięki nim uzyskuje się wysokie plony równomiernosc oraz oszczędność aby sial równo i porządnie nawóz taki drogi.. 3 tony polifoski równowartość rozsiewacza. jeżeli ma być nowy i polski to unia brzeg . pozdrawiam

 

zgadza sie ze najwazniejsze maszyny ale powiem tak mam opryskiwacz biardzki 1000 l placilem za niego chyba 7 tys zł dobrze sie sprawuje nie narzekam choc ma swoje wady a moj kolega kupil opryskiwacz krukowiaka z komputerem bajerami itd za okolo 100 tys zl i mowie co masz lepsze plony dzieki temu nie ma takie same plony jak ja ot taka roznica gospodarstwa podobne w arealach ok 50 ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
renovoltage    480

Mimo wszystko nie warto pchać się w  rodzime wynalazki, w tych pieniądzach nic sensownego nie kupisz, watro sobie nerwów oszczędzić.

 

Szukaj na spokojnie używek amazone, rauch  co jakiś czas można trafić fajny rozsiewacz w dobrym stanie w przyzwoitych pieniądzach.

 

Nawet używka dojechana będzie dłużej działać od jakiegoś wynalzku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Te zachodnie uzywane to tylko na zdjeciach dobrze wygladaja a w praktyce to przekladnie maja wyruchane, blache zgnite z nowym lakierem a rama może sie zarwac w kazdej chwili, talerze na wykonczeniu a 1 talerz kosztuje Ponad 1k pln, dzisiejsze nowe wynalazki polskie nie odbiegaja jakoscia wysiewu od starych zachodnich, a sa przynajmniej nowe, na gwarancji i w opcji mozna sobie nawet nierdzewke wziac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2255

Skoro twierdzisz że te rzemieślniki mają porównywalną jakość siewu co zachodnie starsze nie widziałeś ni tego ni tego. 

Polski z brzegu mimo że malowanie jest porażką to jakością nie odstaje od zachodnich. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hardkor113    637

Widzie Songo nie wiesz co mowisz zawsze zachodnie maszyny beda lepsze od polskiego tym bardziej od takiego za 5 tys lub mniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MF675ursus    1450

Ok. Konkurs. Znajdźcie mi rozsiewacz 600 l, z niedzielonym koszem, hydraulicznym otwieraniem, malowany tylko przez fabrykę, dwutarczowy, w cenie tego:

 

https://www.olx.pl/oferta/roziewacz-dwutarczowy-600l-800l-1200l-altro-gawarancja-3lata-dostawa-CID757-IDiFrRn.html#297ee2f942;promoted

 

W promieniu 50 km od Wielunia

Edytowano przez MF675ursus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2255

Ten to jest porażka, nie dość że rozsiewacz zgnije to jeszcze tył ciągnika. Te stojaki na zawleczki to już całkiem. 

 

Co mają km do tego? Rozsiewacz na przyczepce samochodowej przywieziesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Shaun    243

Jeżeli chodzi o mnie to tak sobie czytam i czytam o sprzetach różnej maści, przeznaczonych do przeróżnych prac, produkcji krajowej i zagranicznej i wniosek nasuwa się jeden: klamot polski jest "be" lub średni a zachodni o wiele lepszy. Ale też i wiele droższy. Nawet używany np. Kuhn do zadań jakichś tam, może być droższy (lub w podobnej cenie) co tego typu maszyna nowa polska. Efekt pracy też przemawia za zachodnim ale znów cena daje znać o sobie. A na parunastu ha idzie się jednak w te tanie rodzime graty i już. Trzeba się z tym pogodzić. Co innego jeśli hektarowiec może sobie pozwolić na PROW i w ogóle nieźle prosperuje. Ale dzialkowicz orze jak może i producent widzi, że rynek potrzebuje takich a nie innych propozycji. Sam jeśli zmienię lejka na to rzemiosło za 5 koła to pójdę do przodu i zadowolony będę. Inne a tym bardziej droższe mi nie potrzeba do tego typu prac, tej ilości pola. Gdzieś kompromis znaleźć trzeba żeby i sens ekonomiczny zachować.
Poza tym, jest tutaj wiele tematów i można coś się dowiedzieć, w galerii także i da rade wybrać coś żeby to miało ręce i nogi na miarę własnych upodobań, potrzeb, możliwości. Czy to w ciagnikach, przyczepach czy czy jakimkolwiek innym sprzęcie. Pozdro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MF675ursus    1450

Ten to jest porażka, nie dość że rozsiewacz zgnije to jeszcze tył ciągnika. Te stojaki na zawleczki to już całkiem.

 

Co mają km do tego? Rozsiewacz na przyczepce samochodowej przywieziesz.

Ponieważ nie mam przyczepki, nie mam haka i nie mam czasu na dalsze wycieczki aby oglądać pomalowane szroty wyciągnięte z niemieckich krzaków. A ten rozsiewacz podobno ma blachę 2,5 mm. Langren w ocynku kosztuje ok 5000 zł, ale widzę że i w tej cenie nic z zachodnich w dobrym stanie nie ma. A tak z ciekawości, czym siejesz? Edytowano przez MF675ursus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej78    588

Sam mam podobny dylemat. Firmowe posiadają tabele wysiewu z precyzyjnym ustawianiem .Dobry rozsiewacz o szerokości siewu  12m musi rzucać na szerokość 24 m.Oglądałem kilka MDS-ów i tylko jeden na pięć miał przekładnię bez zastrzeżeń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MF675ursus    1450

Wszystkie maszyny kupiłem w promieniu 50 km. A za rozsiewaczem jeździłem nawet dalej, i były szroty jak wszędzie. Moim zdaniem nie jest możliwe kupno używki w bardzo dobrym stanie w tej cenie, wy też przecież propozycji dla mnie nie znaleźliście... To czym aktualnie siejecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A ja AgroMax 1000kg tabela wysiewu idealna(12-24 m) szerokość siewu , gwarancja dwa lata, hydrauliczne zamykanie i otwieranie . Niedzielony zasy, siatka przeciw gródkom , spulchniacz i rozdrabniacz nawozu , plandeka na niepogodne dni . Przekładnia i talerze Amazone. Malowane proszkowo opcja kwasówka. Talerze osłony z kwasówki standard i to tylko za 4700zł jak dobrze pamietam albo i taniej :) I niech ktoś mi powie że zrobiłem zły zakup jak ktoś kupuje starego amazone w kiepskim stanie i płaci 4 tyś to śmiać mi sie chce  .... Ale jak kto woli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kizak    2196

      No ,kupiłem budżetówkę  Strumyka 1200,za 3 z ogromnym hakiem,znajomy pokazał kilkunastoletniego amazone 808 lub podobnie za 2 z haczykiem,chciałem mieniać nie patrząc że dobry tysiąc w plecy,żadnej rdzy nawet na wytartym,,.Ale  amazone nowe 20+ i jeśli masz ha..................,nie patrzysz na budżetówkę,proste,lub ddobra używka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krystian1982    139

koledzy nie oszukujmy sie te polskie garażówki nie sieją znajomy kupił stumyka a my bogbale wiadomo cena bez porównania stumyk jak pasy były po lejku tak są po strumyku a u nas bajka jak przyjechał to ojciec ile kasy a teraz trzemu go prędzej nie było z polskich to unia ładnie sieje ot tyle odemnie w temacie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Shaun    243

Bo lejkiem trzeba umieć siać i pasów nie będzie. Zresztą jak każdym innym gratem. U mnie wiele lat to coś pracuje i jakoś pole przyzwoicie wygląda, łan równy, ładny. W burakach czy ziemniakach tak samo. W duży wiatr rozsiewac to wiadomo, że zniesie. A na Strumyka to chyba każdy jeden psioczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2255

A ja AgroMax 1000kg tabela wysiewu idealna(12-24 m) szerokość siewu , gwarancja dwa lata, hydrauliczne zamykanie i otwieranie . Niedzielony zasy, siatka przeciw gródkom , spulchniacz i rozdrabniacz nawozu , plandeka na niepogodne dni . Przekładnia i talerze Amazone. Malowane proszkowo opcja kwasówka. Talerze osłony z kwasówki standard i to tylko za 4700zł jak dobrze pamietam albo i taniej :) I niech ktoś mi powie że zrobiłem zły zakup jak ktoś kupuje starego amazone w kiepskim stanie i płaci 4 tyś to śmiać mi sie chce  .... Ale jak kto woli

 

 

Śmiać to się można jak ktoś bierze rzemieślnika za 5k, gdzie po dotacji mam za tyle samo amazone bądź kuhna. 

Ale co kto woli. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No właśnie jak Ci unia daje kase to bierzesz ,jak jesteś takim rolnikiem jak ja bez Uni bo nie da rady to kupuje  ten sam sprzęt tylko Polski za własne zarobione pieniądze sieje tak jak pisałem od 12-24 m żadnych pasów łan równy zero przepustów  . Pozdrawiam i dalej się śmieję z takich :)

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartek500    17

Wczoraj byłem oglądać amazone 600l za 2000 tys zł, na zdjęciach w miarę, sprzedawca też chwali że zachodni lepszy itd. Zobaczyłem wszystkie luzy i od razu zamówiłem polskiego za 4tys. Tak samo miałem z plugiem, że zachodnia stał lepsza itd. Kupiłem polski za 3.500zl przeoral że sto ha i jeszcze następne sto i wymienię w nim części za tysiąc zł i znów będzie jak nowy. A zachodni kupiłbym za 10000zl i co? I byłbym 5k do tył! Mocne maszyny fakt jak masz 500ha to wtedy się to może kalkuluje, a na 20-50ha wystarczy polskie rzemiosło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2255

Jak masz czas klepać, spawać i łatać podkładem wyłuskaną farbę to tak. ~200ha polskim za 3.5k bez wymiany elementów roboczych? Dobra bajka.

Wogóle chodzi tylko Tobie żeby się nie łamało? To kup ruskie tam gniotsa nie łamiotsa, a tu chodzi i o efekt wykonanej pracy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1154

lepiej kupić amazonkę, nie ważne w jakim stanie byle był kolor i napis, dla wielu już to czyni z tych rozsiewaczy cud techniki default_grin.gif


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

mi się amazonki nie podobają ostatnio rauchy oglądam, ale w cenie 4tys same szroty... mój lejek jest z 94r i nigdy nie wymienialiśmy mu elementów roboczych a co rok obsiewał 20-30ha, polifoskami saletrami, orne i łąki :D i do dziś prócz tego, że tarcza i łopatki trochę pordzewiały nic mu nie jest, ale zawsze po robocie był myty i impregnowany starym olejem i garażowany :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ceston
      Witam jakie opinie o tym rozsiewaczu i jak dostepnosc czesci? rocznik 2010
       
    • Przez PiotrekMTZ
      Co sądzicie o tych rozsiewaczach?
      Bo planuje Kupić MDS 700l :lol:
    • Przez ceston
      Witam proszę o opinię na temat tego rozsiewacza i dostępność części rocznik 1999
    • Przez ARTURO04
      Witam potrzebuje pomocy może ktoś pomoże, poleci kogoś, a mianowicie problem dotyczy rozsiewacza a konkretnie wydaje mi się, że sterownik coś szwankuje konkretnie po kilku kalibracjach zaczyna zaniżać dawkę nawozu trzeba przywrócić do ustawień fabrycznych i kilka kolejnych kalibracji można wykonać i znowu robię próbę na 300kg i tyle w próbie wychodzi a już na polu ok.180 kg i na nowo do ustawień fabrycznych... Może ktoś miał podobny przypadek rozsiewacz kverneland ds-ew bez wagi z czujnikiem na koło zdjęcia sterownika  


    • Przez kingway
      Witam , czy są tutaj posiadacze rozsiewacza do nawozu Amazone ZA M 1501 ??? Czy polecacie i na co zwrócić uwagę ??? Mam na oku taki no moim zdaniem full wypas no polskie menu,komputer Amatron +,limiter,osłony przeciwblotne,plandeka nadstawka L1000,czujnik prędkości,tarcze 24 -36 m.  i cena trochę też duża ponad 30 tys.  Na co zwrócić uwagę przy zakupie ?  A może polecacie coś innego ?? Co oznacza ten czujnik prędkości ?? To oznacza , że jaką prędkością będę rozsiewał to on mi sam dawkę poda ? Sorry za te pytania , ale nigdy nie miałem z takim do czynienia rozsiewaczem 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj