malkolm

Jaki ciągnik 40-60 konny zamiast C-330

Polecane posty

MarcinPykuS    68

A jak ze spalaniem Zetora? Chodzi mi o model 5245.

 

Nie chce kupować ciągnika dużego, taki 50km mi w zupełności wystarczy, ma zastąpić C-330. Na ładowacz planuje założyć zamiatarkę, wtedy bez problemu będę mógł opróżniać kosz. Poza tym zimą do załadunku materiału do posypywania dróg, jak zajdzie potrzeba to do ładowania śniegu. W gospodarstwie tylko to bali słomy, ale nie jakiś tam dużych ilości. Obornika raczej nie będę ładował. Poza tym mam jeszcze ładowacz cyklop.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

daruj sobie tego przedpotopowego zetora, pali jak smok, duże i pokraczne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinPykuS    68

Masz taki ciągnik? Może jakaś inna propozycja?

 

Zobaczę jak to będzie latem, może dołożę jeszcze coś do tego ciągnika i kupie na przykład MF-a 3050, może silnik większy, ale spalanie takie samo. Może nawet przy lekkiej pracy weźmie mniej niż Zetor. Tylko jest to już ciągnik ciężki i duży. Najlepszy dla mnie byłby Ursus 3514, ale niestety cena odstrasza :( .

 

Tak, czy siak, wpierw muszę sprzedać C-330 i mieć pewną robotę do tego nowego ciągnika, żeby nie stał, a zarabiał :) .

 

Na razie pytam teoretycznie. Chodzi mi o informacje na temat waszych propozycji ciągników i ich opinie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal4610    141

ja bym odradził tego 3050... Znajomy ma 3060 i ciągle mu siada elektryka... Mówił że już by takiego nie kupił i chętnie by go sprzedał tylko robił silnik i mu szkoda... Lepiej rozejrzyj sie za jakimś 675(niecałe 70KM). Ciągnik prosty w budowie be zbędnej elektroniki, mało pali, mało awaryjny. Zrobisz jak zechcesz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinPykuS    68

Co do MF-a to się raczej nie boje. Mam 2 nieco większe na placu :rolleyes: . Wszystko jest do zrobienia :) .

 

Właśnie, tylko to już 70km, a ma to zastąpić C-330 :( ... Coś najlepiej w granicy 50km, podstawa to napęd 4x4.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

mam zetora i nie polecam.

do jakiej kwoty to ma być ciągnik??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinPykuS    68

Kwota szału nie robi, ale ma to być tylko zastępca C-330. Na dzień dzisiejszy trochę ponad 30tys zł, oczywiście bez tura. Co do dokładnej ceny okaże się przez lato, jak będę czegoś już szukał na poważnie.

 

Jeszcze raz-moc ~50km, napęd 4x4, w miarę komfortowa kabina, najprawdopodobniej dostanie tura, ale nie od razu. Ciągnik chciałbym kupić na akcje zima 2011/2012, a więc jego główną pracą będzie pług śnieżny i ładowacz cyklop. Latem zamiatarka i jakieś lekkie prace w gospodarstwie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

za taką kasę to chyba naprawdę ten zetor najgorszy nie będzie , przynajmniej części w miarę tanie, a to już wiekowy sprzęt wyjdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1562

@malkolm A co ty chiałeś za 30 tyś nowego kupić ?

Znajomy ma zetorka 5245 i o ile wiem to go chwali, i pali mniej od c-360, w końcu ma 3 cylindy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25
Napisano (edytowany)

@malkolm A co ty chiałeś za 30 tyś nowego kupić ?

 

nie mówię o nowym ale za 50 tys chyba lepszy kupi niż za 30 :P

Edytowano przez milanreal1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinPykuS    68
Napisano (edytowany)

Nie, na razie jakiś ciągnik trochę lepszy od C-330-głównie chodzi o 4x4 i troszkę więcej kucyków. Do odśnieżania wąskich dróg, osiedli-gdzie pełno płotów itd-nada się idealnie. Na szersze drogi mam większe zestawy.

 

Czyli co panowie, spalanie takiego 5245 będzie takie samo jak C-360?

 

Niestety za te pieniądze nic innego nie kupie. Co innego gdybym szukał wersji 2x4, ale na zimę podstawą jest napęd na wszystkie koła.

Edytowano przez MarcinPykuS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

tyle tylko że ten zetor jest duży i ciężki, chodnika to tym nie odśnieżysz, większy od sześćdziesiątki,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinPykuS    68

Na dzień dzisiejszy planuje nim odśnieżać tylko drogi, a jak będzie po przetargach to się wszystko okaże jesienią.

 

Gdybym miał odśnieżać nim tylko chodniki, to zostawiłbym C-330. Ciągnik lekki, ekonomiczny i zwrotny. Jednak gdyby przyszło do odśnieżania też dróg, to się nie nada. A wymieniać go na ciągnik trochę większy, ale bez 4x4 mi się nie widzi. Jednak przedni napęd dobra sprawa :) .

 

Na razie temat zamykam. Zobaczymy co pokaże lato, jak co to się potem odezwę :rolleyes: .

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1562

tyle tylko że ten zetor jest duży i ciężki, chodnika to tym nie odśnieżysz, większy od sześćdziesiątki,

 

Po twoich postach sądze że ty w ogóle zetora 5245 na oczy nie widziałeś :blink: Zetor jest duży i cieżki ? przecież 5245 to praktycznie to samo co c-360 tylko z większą kabiną i napędem - chodzi o podobną budowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

wielkością jest podobny do sześćdziesiątki ale jest ponad tona różnicy pomiędzy nimi , a to jest dość dużo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1562

Ale powidz mi jedno co ma waga do wielkosci ciągnika ? @Marcin szuka ciągnika do odsnieżania i tura więc im cięższy tym lepszy a ty ciągle masz jakieś problemy, że niby za duży za cieżki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

z tego co wyczytałem to ciągnik ma również zastąpić c-330 a ten zetor warzy ponad dwukrotnie więcej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1562

To jak ma zastąpić c-330 to musi ważyć tyle co c-330 ? :blink:

Wyraźnie napisał :

 

Co do wagi ciągnika-im więcej tym lepiej. Czy do tura, czy do pługa śnieżnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Zetor 5245 będzie palił tyle samo co 5211 czyli w granicach 5l :) Jeśli model będzie dosyć zadbany to będzie hulał aż milo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinPykuS    68

Jesteś zadowolony z Zetorka :rolleyes: ?

 

Tak jak już pisałem wcześniej, gdybym chciał odśnieżać chodniki, to zostawiłbym C-330. Na razie nastawiłem się na odśnieżanie dróg, dlatego przydałby mi się ciągnik większy od C-330, ale mniejszy od Ferdków, które obecnie posiadam. Chodzi o to, żeby bez problemu wyrabiał się w ciasnych, wąskich miejscach :) .

 

Wszystko okaże się przez lato :) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jak na ten czas to w 100%. wymieniliśmy tylko wężyki od paliwa, i były odpowietrzane hamulce, do wymiany jest jedna pompka ;) a poza tym nic, także polecam :D

Edytowano przez robuch6

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

tyle tylko że ten zetor jest duży i ciężki, chodnika to tym nie odśnieżysz, większy od sześćdziesiątki,

 

To ze jest ciężki to raczej jego zaleta. Większa masa=większy uciąg. A duży nie jest. Od C-360 jest nawet krótszy to w końcu to 3 cylindry. A komfort tez dobry więc @marcin w czasie odśnieżania nie zmarzniesz i radia sobie posłuchasz ;)


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1562

Zanim coś napiszesz to radze temat przeczytać ;)

Tu jest mowa o używanym ciągniku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez katopo
      Jaki nowy tani ciągnik polecacie w mocy około 35km?
    • Przez molibden01
      Witajcie.
      Na wstępie chciałbym się przywitać z Wami. Odnoszę się z problemem wyboru traktoru (zaznaczam, że nowego, ponieważ sytuacja na rynku używanych ciągników mnie do tego zmusiła). Stoję przed wyborem modelu. W pierwszej kolejności od czego to się zaczęło to promocja na serię 5D i 4E w Deutz Fahre: 5080d w cenie 158 tys. zł netto.  Traktorem miałem przyjemność jeździć, fajny, zwrotny, nie głupi. Macie jakieś opinie na jego temat bo już jest kilka lat po premierze a w poprzednich postach żadnych opinii z użytkowania.
      Tylko co jak co, ma tylko 3 cylindry i turbo. Dlatego w głowie chodzi, a może wybrać co innego. Myślę o Kubocie serii M4-073. Moc podobna, ale 4 cylindry i wyższa pojemność. Jeżeli znacie obecnie ceny Kuboty (z dilerem w tym wypadku sie jeszcze nie kontaktowalem) lub polecacie inne ciagniki w podobnej mocy to będę wdzięczny za pomoc.
       
      Dodam że ciagnik ma głównie pracować w gospodarstwie przy opryskiwaczu ciąganym z nadmuchem, sadzarką karuzelowa, do jakiś prac pomocniczych ale zapewne czasem i jakiś pług 3 skibowy się zapnie lub mniejszy agregat.
       
      Pozdrawiam serdecznie.
    • Gość murtek
      Przez Gość murtek
      Witam szanownych kolegów.
      Z racji faktu, iż zbliża się nieubłaganie kolejny nabór PROW, chciałbym zasięgnąć opinii (TYLKO) użytkowników kilku marek i wersji ciągników rolniczych. Interesują mnie tylko trzy firmy, tj. John Deere, Deutz Fahr oraz ewentualnie Fendt. Mam dylemat również jakiej mocy ciągnik wybrać.
       
      W sumie 120 czy 160 KM i tak będzie raczej ciągnął 4 skibowy pług obrotowy (chyba że się mylę). Skłaniam się raczej do kupna trochę większego ze względu na moją bronę talerzową, która ma nie małe zapotrzebowanie mocy (obecnie współpracuje z Ursusem 1634 i niekiedy brakuje mocy, a raczej tej talerzówki nie sprzedam tak szybko).
       
      Ciągnik ma być z przednim TUZem wraz z obciążnikiem, raczej z resorowaną osią i kabiną. Zastanawiam się również nad TURem.
       
      Co do JD to jaką wersję proponujecie: classic, comfort czy może premium. Jakie są między nimi różnicę (oprócz oczywiście ceny)
       
      Aha jeśli ktoś się orientuje i dostał świeżą ofertę to proszę się nią pochwalić (mam co prawda cennik lecz bodajże z zeszłego roku). Dużo droższy jest JD od DF ?
       
      Dlatego proszę użytkowników tych maszyn o poradę. Proszę również o wypowiedzenie się w sprawie awaryjności, serwisowania, spalania, komfortu jazdy itp.
    • Przez bortys2001
      Witam. 
      Ktoś się pokusi o porównanie,np Deutz 5080keyline, new Holland T4/t4s
    • Przez Krzyszt0f
      Witam planuje podnieś moc w moim massey ferguson 5445 dyna 4 i teraz pytanie co sądzicie o tym podnoszeniu mocy i czy jest to bezpieczne czy nie za bardzo?
      ciągnik ma niby 90km a chce podnieś tak do 110/115km 
      a i jaka firmę polecacie do podniesienia mocy? 
      -agrotronic
      v-tuning
      -Agroecopower
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj