malkolm

Jaki ciągnik 40-60 konny zamiast C-330

Polecane posty

malkolm    25

Witam.

Zamierzam złożyć wniosek na prow i szukam małego ciągnika który mógł by zastąpić c-330, kryterium to prześwit przynajmniej 380mm i waga do 3 ton, najlepiej do 2,5, ciągnik ma służyć w uprawach warzywniczych (opryski, pielenie, ) i przy suszeniu i zbiorze siana. Bardzo przydatny był by podnośnik ponad 2 tony.

poniżej odnośnik do tabelki z ciągnikami o mocy do 70 koni, raczej omijałem sadowniki, co dziennie coś nowego dodam, można sobie zrobić wykresy, miłej lektury życzę.

http://jaslan.net/traktory.ods

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mack    1

Moze byc farmtrac B) tylko z napedem czy bez tylko ze przeswit nie jest taki jak trzeba :blink: np:

535 bez napedu:

masa:2492kg

przeswit:261

moc:33km

tylny podnosnik:1050

 

a 555/555DT z napedem:

moc:47,6 km

przeswit:272/300

masa:2773/2933

tylny podnosnik:1400/1500 z dodatkowym silownikiem

 

Mozesz jeszcze zobaczyc ciagniki specjalistyczne claasa albo fendta :P

Edytowano przez Mack

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

ciągnik obowiązkowo musi mieć przedni napęd, te farmtracki oglądałem ale te prześwity mają strasznie małe, prześwit w trzydziestce bez dolnego zaczepu to 450 mm więc przydało by się zbliżyć do tej wartości.

dzwoniłem do przedstawiciela kioti i 451c nie miał w cenniku, za 551c chciał cennikowo 74 tys netto a to nie mało jak za taki ciągniczek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

ten deere wygląda przyzwoicie tylko nie mogę jego wymiarów znaleźć, co do kornika to musi być ciągnik z kabiną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

ciekawie wygląda ten http://www.mccormick.net.pl/id0121.php , chyba będzie trzeba go obejrzeć, trochę ciężki ale reszta parametrów w miarę ok

a co do jelonka 5E to tylko cena jest dobra, ciągnik bardzo ubogi, bez rewersu nawet mechanicznego i niema możliwości inaczej co już go przekreśla, cena z kabiną 72 tys netto

prześwit w najsłabszej wersji jedynie 310mm

Edytowano przez malkolm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmag    54

na początku odrzuciłeś td a mackornik to podobne gabaryty,do pielenia ziemniaków i warzyw to chyba z rozstawem kół będzie problem(pewnie ze 150cm).też szukałem coś idealnie do tych prac za 330,a tu biednie na rynku,albo większe od 360 albo sadowniki. skusiłem się na kioti dk 451c;prześwit 38,masa 2 tony,rozstaw osi 1,9m,rozstaw kół 1,3m,wom 540,750,1000,tuz 1200,biegi w miarę spasowane,hydraulika wydajna(4 złącza),spalanie w granicach 2-3 litra,rewers,bardzo zwrotny(na 6 metrach kółko kręci,bez hamulca),spokojnie zastępuje 360.na piaskach w kombajnie bolko spokojnie(360 się kopie),mulczer 2 metry,orkan,nawet 3 skiby.to co chciałem robi nawet ponad,jakieś pytanka to na tel 795584853 co wiem to powiem.

Edytowano przez wiesmag

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

a ja nadal szukam :)

kioti obejrzę sobie w Kielcach na targach, pewnie będą, i jeszcze wiele innych :)

jest jeszcze ursus 50 konny ale waga 3150 bez obciąrzników,

chyba jak znajdę chwilę wolnego to zrobię tabelkę i powpisuje wszystkie dane, łatwiej będzie jakiś kompromis osiągnąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

do tego beznadziejna skrzynia.

jest jeszcze jedno ale, ciągnik będzie musiał poradzić sobie z turem o udźwigu minimum 650 kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

w pierwszym poście dorzucam tabelkę w formacie ods , można sobie pobrać z serwera i zobaczyć co i jak, co dziennie będę dodawał po kilka ciągników, miłej lektury życzę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinPykuS    68

Panowie, a jaki ciągnik używany polecacie zamiast C-330 - moc w granicach 50km, oczywiście 4x4, współpracowałby z ładowaczem czołowym?

 

Ciągnik używany w gospodarstwie do lekkich prac-opryskiwacz, rozsiewacz nawozu, ładowacz cyklop, no i z turem. Poza tym zimą w pługu śnieżnym, a przez lato najprawdopodobniej zamiatarka. Cenowo tak w granicy 30tys-oczywiście bez tura.

 

Do głowy przychodzi mi Zetor 5245, jak ze spalaniem tego ciągnika w lekkich pracach?

 

Proszę o inne propozycje.

 

Pozdrawiam :) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

Jeśli miałby pracowac z ładowaczem to najlepiej aby posiadał rewers lub przynajmniej lepiej spasowane przełożenia. Zetory przeważnie nie mają tego wyposażenia choc zdażają się też wyjątki.

 

Może MF352 silnik 3T 55KM skrzynia 8/8


♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1562

Rewers nie jest aż tak konieczny, polecałbym zetorka 5245, do tura musi być wytrzymały przedni most i w miarę dobra pompa, a 5245 to posiada ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

tyle że kolega pisał o do 50 koni i ma zastąpić c-330 , a zetor na pewno będzie o ponad tonę cięższy i 2 krotnie mocniejszy, a nie o to chodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1562

Ty chyba nie wiesz o czym piszesz... A zetor 5245 to niby ile koni ma ? :blink: 51km !

 

Waga zetora to 3180kg i co z tego że będzie cieższy ? :blink: Do tura własnie lepiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Ma 47 KM, 51 miały wersje starsze rocznikowo i na export. Do nas chyba nie trafiały. Z taki zetorek 5245 to spokojnie koło 3,5t będzie ważyć.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinPykuS    68

Na razie pytam teoretycznie. Teraz mam zamiar zabrać się za mały remont wizualny C-330 i spróbować ją sprzedać. Potem dołożyć coś pieniędzy i kupić ciągnik trochę mocniejszy, z napędem 4x4.

 

Co do wagi ciągnika-im więcej tym lepiej. Czy do tura, czy do pługa śnieżnego.

 

A jak ze spalaniem takiego 5245 w różnych pracach-lekkich i ciężkich?

 

Inny ciągnik o tej mocy i w tej cenie nie przychodzi mi do głowy. Może Wy macie jakieś inne propozycje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

Nie do tylko w granicach 50KM (czyli +/-10%)

Zalekki ciągnik do ładowacza nie jest zbyt dobrym wyborem sam posiadam Zetora 5340 z ładowaczem i twierdzę iż nie bardzo się nadaje do tej roboty.


♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez katopo
      Jaki nowy tani ciągnik polecacie w mocy około 35km?
    • Przez molibden01
      Witajcie.
      Na wstępie chciałbym się przywitać z Wami. Odnoszę się z problemem wyboru traktoru (zaznaczam, że nowego, ponieważ sytuacja na rynku używanych ciągników mnie do tego zmusiła). Stoję przed wyborem modelu. W pierwszej kolejności od czego to się zaczęło to promocja na serię 5D i 4E w Deutz Fahre: 5080d w cenie 158 tys. zł netto.  Traktorem miałem przyjemność jeździć, fajny, zwrotny, nie głupi. Macie jakieś opinie na jego temat bo już jest kilka lat po premierze a w poprzednich postach żadnych opinii z użytkowania.
      Tylko co jak co, ma tylko 3 cylindry i turbo. Dlatego w głowie chodzi, a może wybrać co innego. Myślę o Kubocie serii M4-073. Moc podobna, ale 4 cylindry i wyższa pojemność. Jeżeli znacie obecnie ceny Kuboty (z dilerem w tym wypadku sie jeszcze nie kontaktowalem) lub polecacie inne ciagniki w podobnej mocy to będę wdzięczny za pomoc.
       
      Dodam że ciagnik ma głównie pracować w gospodarstwie przy opryskiwaczu ciąganym z nadmuchem, sadzarką karuzelowa, do jakiś prac pomocniczych ale zapewne czasem i jakiś pług 3 skibowy się zapnie lub mniejszy agregat.
       
      Pozdrawiam serdecznie.
    • Gość murtek
      Przez Gość murtek
      Witam szanownych kolegów.
      Z racji faktu, iż zbliża się nieubłaganie kolejny nabór PROW, chciałbym zasięgnąć opinii (TYLKO) użytkowników kilku marek i wersji ciągników rolniczych. Interesują mnie tylko trzy firmy, tj. John Deere, Deutz Fahr oraz ewentualnie Fendt. Mam dylemat również jakiej mocy ciągnik wybrać.
       
      W sumie 120 czy 160 KM i tak będzie raczej ciągnął 4 skibowy pług obrotowy (chyba że się mylę). Skłaniam się raczej do kupna trochę większego ze względu na moją bronę talerzową, która ma nie małe zapotrzebowanie mocy (obecnie współpracuje z Ursusem 1634 i niekiedy brakuje mocy, a raczej tej talerzówki nie sprzedam tak szybko).
       
      Ciągnik ma być z przednim TUZem wraz z obciążnikiem, raczej z resorowaną osią i kabiną. Zastanawiam się również nad TURem.
       
      Co do JD to jaką wersję proponujecie: classic, comfort czy może premium. Jakie są między nimi różnicę (oprócz oczywiście ceny)
       
      Aha jeśli ktoś się orientuje i dostał świeżą ofertę to proszę się nią pochwalić (mam co prawda cennik lecz bodajże z zeszłego roku). Dużo droższy jest JD od DF ?
       
      Dlatego proszę użytkowników tych maszyn o poradę. Proszę również o wypowiedzenie się w sprawie awaryjności, serwisowania, spalania, komfortu jazdy itp.
    • Przez bortys2001
      Witam. 
      Ktoś się pokusi o porównanie,np Deutz 5080keyline, new Holland T4/t4s
    • Przez Krzyszt0f
      Witam planuje podnieś moc w moim massey ferguson 5445 dyna 4 i teraz pytanie co sądzicie o tym podnoszeniu mocy i czy jest to bezpieczne czy nie za bardzo?
      ciągnik ma niby 90km a chce podnieś tak do 110/115km 
      a i jaka firmę polecacie do podniesienia mocy? 
      -agrotronic
      v-tuning
      -Agroecopower
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj