MarcinC360

Ile byków dam radę utrzymać?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
soltys48    19686

kwestia jak do tego podejdziesz , ja kupuje różnie ale przeważnie mniejsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19686

kupując odsadka szybciej masz towar na sprzedaż ale zaczynając hodowlę walisz mnóstwo kasy od ręki

żeby sprzedać ok 20 rocznie to trzeba trzymać ok 60 sztuk żeby mieć ciągłą rotacje

Pamietaj jedno karmić trzeba tak żeby było jak najtaniej a prz tym jak najlepiej rosły^_^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ozzborn   
Gość ozzborn

na łancuchach czy luzem ? 

jezeli na łancuchu to możesz kupowac jak popadnie

jezeli luzem to musisz wstawiac jednolite partie 5 czy 10 szt 

zeby kupic 10szt odsada musisz wyłozyc od razu ze 30 tys 

ile chcesz tych byków trzymac wkoncu ? bo widze ze sam nie wiesz ...

Edytowano przez ozzborn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19686

30 to takie minimum a to już kasa a niech sie nie daj Bóg noga powinie i padnie cóś , małe zdechnie mała strata duże zdechnie duża strata

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ozzborn   
Gość ozzborn

wstaw ze 20 byków i do roboty

w trakcie bedziesz widział czy dasz rade wiecej utrzymac, jezeli tak to bedziesz zwiekszał obsade ...

tak bedzie najlepiej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19686

na dzię dobry bał bym sie bez doświadczenina tyle wstwiać wg mnie max 10

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ozzborn   
Gość ozzborn

z tym ze 20szt odsada to juz ładna kwota ....

odchowane cielaki 150kg też słono kosztują

a wiec wszystko rozbija sie o kapitał jakim dysponuje dandys :) 

małych cielaków bez doswiadczenia lepiej niech nie wstawia bo to najwieksze ryzyko upadków ...

Edytowano przez ozzborn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ozzborn   
Gość ozzborn

odsadek 3 tys 

2 tys koszt utrzymania srednio

a to ile wezmiesz to temat rzeka ..

za tego samego byka mozesz wziasc 5500 albo 6500, wszystko zalezy czy sprzedasz handlarzowi czy na wbc, w jakiej cenie itd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

.

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon09875    9886

Po pierwsze nie kupisz mięsnych cieląt do 1 msc

Na 10 sztuk 40 ton marchewki do tego wyslodki i siano to ja bym nie sial kukurydzy już. Poza tym takich tematów jest milion.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
filip02    0

witam panowie moje pytanie jest tez podobne ile byków dam rade wyhodować  . posiadam 6.5 ha ziemi ornej nie posiadam łąk . planuje założyć hodowle bydła opasowego.  

do dyspozycji miał bym kiszonkę z liści  buraków wysłodki  słomę z pszenicy i śrutę. Z sianem bym coś kupił,

mogę coś zmienić co zasiać zęby to miało sens . jeśli i możecie to pomóżcie.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dużo tu pytań ile byków na ile ha, to opiszę moją sytuację. Posiadam 20ha ornej, 5ha łąk, obecnie mam równe 45 sztuk bydła, planuję do końca tego roku mieć obsadę ponad 50 sztuk, do końca 2019 75 sztuk, a w 2020 dobić do granicy 100 sztuk. Myślę, że dam radę na tym areale utrzymać taki inwentarz, oczywiście będę musiał dokupić słomę oraz ziarno ze zbóż. Planuję także siać łubin na ziarno aby zrezygnować z koncentratów białkowych co znacznie obniży koszty produkcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piszczu    1
Napisano (edytowany)

Tak jak w wyżej.Posiadam na tą chwilę 45 ha w tym 35 ornych oraz 10 łąk.Póki co nie mam żadnego żywca,ale się zastanawiam czy to by było opłacalne.Myślę nad instensywnym "wykorzystaniem" ziemi tzn zyto na kiszonke przed kukurydzą,poplony itp.

Edytowano przez Piszczu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez dziku
      Jakie są ceny bydła w waszych rejonach?
       
      Dyskusja o najbardziej aktualnych cenach bydła przeniesiona tu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72443-ceny-bydla-rzeznego-2014//page__view__getlastpost
       
      Wątek o cenach w 2013 i dyskusja z tym związana dostępna tu: http://www.agrofoto....-rzeznego-2013/
       
       
       
       
      Witam. Mam do sprzedania 3 byki i juz po nie przyjechali i oferowali mi 4,60zł za kg. ale mówili zebym sie wstrzymał jeszcze tydzien bo prawdopodobnie troche cena podskoczy. To nie szprzedałem ich i czekam. A u Was jaka jest cena ??. I piszcie o jakim regionie piszecie. Pozdrawiam.
    • Przez SIEWCA
      Jak u Was z tym problemem? Czy obsługujący waszą oborę weterynarz radzi sobie ze zdiagnozowaniem i leczeniem operacyjnym?
      Czy leczy skutecznie? W mojej oborze były 4 takie przypadki i wszystkie interwencje chirurgiczne były trafne i skuteczne.
      Jak macie pytania to chętnie odpowiem.
    • Przez dex
      po czym opasy najszybciej przybierają na wadze?
    • Przez koma666
      Witam jak w temacie
      zastanawiam sie nad tym ile musiałbym miec słomy aby utrzymac stado 20 byków w oborze wolnostanowiskowej na głebokiej sciółce, stado podzielone by było na 2 kojce a w kazdym po 10 szt i powiedzmy 10 byłoby z jednego roku powiedzmy 2013 a pozostałe powiedzmy o rok starsze czyli 2012 po to zeby 10 sztuk sprzedac co roku.
    • Przez fioletowy
      Witam wszystkich, od jakiegoś czasu zastanawiam się nad rozpoczęciem hodowli byków opasowych. W tej chwili trzymamy kilka krów i po kilka jałówek i byków, ale ja rozmyślam nad poważnym podejściem do hodowli, więc te kilka krów nie wystarczy, żeby się utrzymać. Na krowy nie ma zbytnio warunków (żadnych pastwisk blisko obory)
      mamy stodołę o wymiarach 12.5 x 10 metrów przebudowaną w 2003r. (wcześniej była to starodawna stodoła) i oborę uwięzieniową ze sklepieniem o wymiarach 8.40 x 10 metrów. Jest to w zasadzie jeden budynek oddzielony od siebie ścianą. Wydaje mi się, że przebudowa stodoły na oborę wolnostanowiskową nie będzie kosztowna, ale jest kilka kwestii o które muszę spytać.
      Przede wszystkim ile byków da radę trzymać w takim budynku? Dodam tylko, że zakładam dobudowanie niewielkiego wybiegu ( mniej więcej 4x12.5 metra)
      Niektóre ściany w stodole są z drewna, czy dla hodowli byków trzeba będzie to zmienić i zrobić normalne murowane albo blaszane ściany?
      Czy bykom w takiej stodole nie będzie trochę zimno w zimę?
      Czy przebudowanie obory uwięzieniowej na wolnostanowiskową będzie zgodne z warunkami ue ? Chodzi o to, czy nikt nie będzie robił problemów, że najpierw zwierzęta w tej samej oborze były uwiązane, a ja miałbym je teraz trzymać wolno?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj