Robben

Modernizacja dla gospodarstw mlecznych

Polecane posty

Robben    0

Witam wszystkich forumowiczów! Założyłem ten temat ponieważ od 3 Stycznia 2011 roku można składać wnioski na Modernizację Gospodarstw zajmujących się produkcją Mleka.Początkowo podobno wystarczyło że posiada się kwotę mleczną minimum 20 tysięcy kg i od co najmniej 12 miesięcy prowadzi produkcję mleka oraz hodowlę krów mlecznych.Wczoraj w Agrobiznesie było że na tą Modernizację można składać wnioski na urządzenia przeznaczone do produkcji mleka takich jak:dojarki,zbiorniki itd.Czy gdy ktoś z nas mleczarzy złoży wniosek na ciągniki i maszyny rolnicze takie jak w klasycznym działaniu MGR to nie otrzyma dofinansowania na nie a wniosek przepadnie i trafi "do kosza" czy też jak na tą modernizacje takie osoby się nie zakwalifikują to ich wnioski automatycznie zostaną przeniesione do Modernizacji Gospodarstw Rolnych dla wszystkich gospodarstw których nabór ma się rozpocząć od 17 Stycznia?.

 

Osobiście uważam że ciągniki i maszyny w tym naborze powinny być brane pod uwagę ponieważ dzięki nim niejako my mleczarze prowadzimy hodowlę bydła mlecznego i zarazem produkcję mleka.Jedno jest niejako zależne od drugiego.

Proszę o wypowiedzi osób które mają hodowlę krów mlecznych i składali bądż złożą wniosek na tego rodzaju Modernizacje.Jakie maszyny planują w nim ująć i co uważają o tym o czym mówili we wczorajszym Agrobiznesie.

Edytowano przez Robben

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elemer    20

Bzdura, można kupić np zbiornik do mleka ale i można kupować maszyny.


Sprzedam Siarczan wapnia wraz z transportem. Najtańsza forma siarki i wapnia. Zapraszam chętnych do kontaktu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirek767    46

Oczywiście że można składać na maszyny jak również na budowę i wyposarzenie obór dla bydła mlecznego.

Ja składam na ciągnik z ładowaczem, tylko że u nas na podlasiu jest mnóstwo chętnych więc zobaczymy czy coś wyjdzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebau1212    21

To tak przy naborze dla gospodarstw prowadzących produkcję mleczną można zkładac tylko na modernizację budynków budowę nowych dojarki maszyny do obory krowy czy coś w tym rodzaju lub można składac na likwidację produkcji mlecznej ale nie można kupowac maszyn na tą modernizację przy wnioskach pojedynczych. W przypadku wniosków wspólnych można składac tylko na maszyny ciągniki kombajny itp. nie można nawet kupic TMRa ani dojarki ani nic do produkcji mleka tylko maszyny do uprawy i inne :) I to by było na tyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Robben    0

a więc jeżeli ktoś z rolników prowadzących produkcję mleka złoży wniosek na ciągniki i maszyny rolnicze w tym naborze "mlecznym" i nie zostanie ujęty w tej modernizacji to jego wniosek ląduje w koszu czy też przechodzi do klasycznego MGR dla wszystkich gospodarstw rolnych w którym to można składać wnioski na ciągniki i maszyny.Proszę o odpowiedż

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebau1212    21

Dokładnie tak tylko chyba nie przechodzi do następnego naboru od 17 stycznia tylko idzie do kosza :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer40    0

Można jak najbardziej składać na ciągnik jak i na inne maszyny rolnicze, ja sam też złożyłem na ciągnik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebau1212    21

Na maszyny rolnicze i ciągniki można składać w wnioskach wspólnych a w wnioskach pojedynczych to tylko na modernizację lub na likwidację sektora mleczarskiego ;) Jeżeli składałeś pojedynczo to pójdzie do kosza :mellow:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

na 100% jeśli indywidualny beneficjent składa przed 17 na maszyny nie bezpośrednio związane z produkcją mleka jego wniosek idzie do kosza... :(

mam najnowszy dokument dotyczący owej sytuacji jeśli ktoś chce się zapoznać z interpretacją agencji to niech pisze swój e-mail na PW to prześlę skan....

PS ja sam czekam do poniedziałku... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jak ja złożyłem na prase,silosy na zboże,przyczepe,beczke,zgrabiarke,śrutownik i mieszalnik 7.01.2011 to wniąsek idzie do kosza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A oni czasami nie przeżucą wniasku na mgr bo tak słyszałem?Nam ten gościo co robił wniąsek to powiedział,że spokojnie można składać na ciągnik prase itd?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pestus123    4

To najprawdopodobniej pójdzie do kosza ;)

 

chyba chory jesteś... prasa jest potrzebna do produkcji mleka!!! Zresztą reszta też. Ktoś coś usłyszał i plotki się roznoszą ;[

To większość wniosków ląduje w koszu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebau1212    21

Jeżeli ktoś jest tutaj chory to ty ;[ No to weź im to wytłumacz moja wina , że taki warunki są ;) Jest na modernizację to na modernizację a nie na maszyny :mellow: Napisałem że przy wspólnych jest na maszyny <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel20    49

Na maszyny rolnicze i ciągniki można składać w wnioskach wspólnych a w wnioskach pojedynczych to tylko na modernizację lub na likwidację sektora mleczarskiego ;) Jeżeli składałeś pojedynczo to pójdzie do kosza :mellow:

 

kolego jak rozumiesz pojęcie modernizacja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebau1212    21

Według mnie modernizacja to unowocześnienie, uwspółcześnienie, trwałe ulepszenie, projektu budowlanego prowadzące do zwiększenia jego wartości użytkowej.;) To tak jak już wcześniej wytłumaczyłem że ja na to nie poradzę że oni mają tak tam ustalone że dają tylko na odnawianie obory lub na likwidację krów a odnawianie to odnawianie i nie można kupowac maszyn przynajmniej mi tak wytłumaczyli w agencji ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

czyli sektor nie mleczarski też na maszyny składać nie może, bo jak sama nazwa działania wskazuje jest to MODERNIZACJA gospodarstw rolnych, czyli jak mniemem to to o czym pisałeś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebau1212    21

Czyli teraz od 3 do 17 stycznia mogą te osoby składac co mają kotę mleczną i tylko na madernizację w kierunku mleczarskim nie można np. jak ktoś ma krowy i swinie to można kase wziąc tylko nie mozna ją przeznaczyc na budowę chlewni tylko na budowę obory na krowy :) Dopiero od 17 tam do 28 chyba można na wszystko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

ale teraz też można przeznaczyć dofinansowanie na budowę chlewni na świnie z programu mleczarskiego, wystarczy że we wniosku zadeklarujemy rezygnacje z produkcji mleka i przestawiamy się na inna produkcję

Edytowano przez qazi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebau1212    21

No chyba że tak bo tam jest tez na likwidację sektora mleczarskiego to też można ale to zależy ile masz kwoty mlecznej bo np. przy 50 tys kg to mało prawdopodobne że dadzą ci kasę na likwidację na jak byś miał 200 tys kg to już tak :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomsky    0

W naborze 3-17 styczeń można składać wnioski na wszystkie niemal maszyny i urządzenia pod warunkiem że rolnik może bezsprzecznie udowodnić że bedzie ona służyc tylko rozwojowi produkcji mleczarskiej. I wszystko wydaje sie proste pod warunkiem że rolnik nie prowadzi innej hodowli np. świń bo jak udowodnić ze traktorem który chce kupić będzie obrabiał pole z uprawami dla bydła ale dla trzody to już nie... I wniosek do kosza . Przy produkcji mieszanej lepiej drugi termin

Edytowano przez Tomsky

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel20    49

A po co likwidować krowy mleczne jak się ma 200 tyś kg kwoty? W tym wypadku to raczej tylko dalszy rozwój. Jak dla mnie masz dziwny tok rozumowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pestus123    4

Jeżeli ktoś jest tutaj chory to ty ;[ No to weź im to wytłumacz moja wina , że taki warunki są ;) Jest na modernizację to na modernizację a nie na maszyny :mellow: Napisałem że przy wspólnych jest na maszyny <_<

 

Mało wiesz... kolega potwierdził http://www.agrofoto.pl/forum/topic/32677-prow-2007-13-modernizacja-gospodarstw-rolnych-2011/page__st__1600

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
foka71    1

A kolega Sebau,to tylko"wniosek do kosza i wniosek do kosza"Ktoś Ci udzielił złych informacji.Jak się ma krowy,to się sieje kukurydzę na kiszonkę,a jak się sieje kukurydzę to pole trzeba nawieżć obornikiem,gnojowicą,zorać,uprawić,dać nawozy,zasiać i opryskać.Więc jak widzisz prawie każda maszyna u nas w Podlaskiem jest powiązana z mleczarstwem.Ale u Was może być inaczej.Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez rolnik22
      Czy już coś wiadomo jak będą wyglądały nabory na PROW 2014-20? Na jakich zasadach będą przyjmowane wnioski o dofinansowanie z UE? Co z Młodym Rolnikiem i Rentami Strukturalnymi na kolejne lata?
    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj