Polecane posty

prometeusz    3

Witam ponownie.

Mam jeszcze jedno pytanie:

Jeżeli skręce rozdzielacz i on mimo to bedzie ciekł to znaczy że nadaje się tylko na złom??? Bo on jest podobno spasowany metel metal i nie ma tam zadnych oringów no znalazłem tylko dwa ale z boku rozdzielacza.

Bo jezeli bedzie ciekł to nic juz sie z nim nie zrobi?? A moz e cos można poradzić ??

kolego

po pierwsze nie pisz posta pod postem, bo zaraz dostaniesz procenty, to taka kara za przewinienia

po drugie to oringi mogą być w rozdzielaczu ale jak kolega pisał na uszczelnieniu suwaka przy wyjściu na zewnątrz oraz jak rozdzielacz składa się z wielu sekcji to między sekcjami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszekd    110

Kolego nic nie wypatrzyłem w katalogu od DT po prostu jest za słabo rozrysowany ten rozdzielacz. Wydaje się jednak że gdyby tam były jakieś oringi to może by gdzieś jakiś pozostał-jednak nie jestem tego pewien. A wizualnie po rozmontowaniu nie widać miejsc w których mogły by być??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damian1014    45

Miejsc tam żadnych nie znalazłem, nawet jak się ten cały srodek wyjmie to trudno go spowrotem włożyć wiec jest tak jak pisałeś spasowany metal-metal.Dzięki za dobre chęci Leszku. Narazie nie mogę skończyć skręcania rozdzielacza bo mi się ferie skończyły niestety :( ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rufik2    1

Zapewne chodzi koledze o tą gajgę jak to kolega nazwał. Tym przełącznikiem zmienia się regulacje podnośnika w zależności od potrzeb z siłowej na pozycyjną i pływającą (przydatne podczas orki) w niektórych podnośnikach występują tylko 2 z tych opcji a w niektórych 3. mam nadzieję że kolega coś z tego zrozumiał.

Edytowano przez rufik2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damix    2

Ta wajcha służy do regulacji siły hydrauliki wewnętrznej.A tak dokaładniej to się dowiesz czytając instrukcje obsługi C-360.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek14    218

mam zamiar zrobić sobie na zime przedni tuz ,chce kupić siłownik i rozdzielacz , pod co mam ten rozdzielacz podłączyć ?? , po dwa wyjścia tylnie mam już zajęte przez kacpra


Droga do przyszłości jest zawsze w budowie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziomal89    0

daj trójniki i puść przewody na przód i rozdziel je elektrozawrem 3ciej sekcji np http://allegro.pl/dz...1665169454.html i już masz 2 pary wyjść na przodzie ciągnika, 2dla tuza 2 dla kacpra i teoretycznie wolne gniazda z tyłu napisz na pw to wyjaśnie co i jak

Edytowano przez ziomal89

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szubinska    26

Witam, mam pytanie odnośnie rozdzielacza hydrauliki do C-4011 / C-360.

1. Na czym polega jego regeneracja ? czy jedynie na wymianie uszczelnień (widziałem kiedyś na allegro - cena 20zł/komplet)

2. Czy da radę zrobić to samemu mając podstawowe narzedzia warsztatowe (nigdy nie rozbierałem rozdzielacza ale potrafię dużo rzeczy naprawić samemu) jak myślicie ?

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja w mojej 40-stce wymieniłem wszystkie oringi samemu i jak narazie nic się nie dzieje na niekorzyść to ja mówie a niech każdy inny robi jak uważa

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

W rozdzielaczu głównymi elementami roboczymi są dwa tłoczki współpracujące z tulejami w których są odpowiednio nacięte kanały olejowe. Jedna sekcja jest od podnośnika, druga od hydrauliki zew. Tłoczki z tulejami są spasowane bez żadnych uszczelnień tj;pierścieni oringów itp, jeżeli zrobi się zbyt duży luz olej zacznie przeciekać.Naprawa polega na niewielkim "rozwierceniu" tuleji i wstawieniu nowego większego tłoczka, zrobić to można jedynie mając specjalny sprzęt czyli w zakładzie hydraulicznym. Polecam HYDROTOR Tuchola, robią naprawde dobrze i uważam że w dobrej cenie, można kurierem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianbizon    37

Ja również polecam oddać rozdzielacz do regeneracji. Ja w swoim c-360 oddałem cały podnośnik tzn. pokrywe razem z rozdzielaczem, tłokiem. Polecam oddać to w całości ;) Cena to chyba ok 800 zł


Pozdrawiam wszystkich użytkowników af.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

Ja kupiłem parę lat temu kupiłem podnośnik po regeneracji do 60.Stamtąd gdzie regenerują.To tak zregenerowali że teraz jedna sekcja w rozdzielaczu jak się kipruje to nie można puścić wajchy bo opuszcza przyczepę.A podnośnik na zgaszonym tak opuszcza że masakra...

 

Tak samo było w 904,rok czasu i opuszcza,jak opuści to nie podniesie.Dwa lata temu zrobiliśmy sami i chodzi do tej pory.A maszyn tez nie wiadomo jakich nie podnosi bo tylko pług czteroskibowy i ewentualnie agregat 3m.

 

Jak ktoś ma sprawdzonych ludzi co regenerują to podnośnik będzie dobry.


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simson2812    423

no tu są duże cisnienia i musi być szcelne żeby wszystko było ok wiec możesz wymienic te żeczy które sa w tym zestawie


W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

Koledzy chciałbym zwrócić uwagę że @szubinskiej chodzi o rozdzielacz a nie podnośnik, co do podnośnika a konkretnie tłoczyska to jak najbardziej można naprawić go samodzielnie a części można dostać prawie w każdym sklepie rolniczym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Do rozdzielacza można kupiś spasowana tuleję suwaka i sam suwak elegancko spasowany do podnośnika i do hydr. zew. , parę oringów i zrobisz samemu to co robi warsztat za pare stówek. Tam nie ma żadnej filozofi trzeba tylko pomyśleć.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Robiłem sam w zetorze 7211 i w ursusie1224 i jest bardzo dobrze już parę lat . Jak masz pojęcie i cierpliwość to śmiało ;)


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

Dokładnie cierpliwość, mało kto ma rozwiertaki, a jeszcze mniej osób umie "nimi się obsługiwać"... jak sa rysy lub luziki delikatne to głupiego robota, nowe jest nowe, pochodzi 5 lat, ale lepszego niestety niema...

Jak nie ma rys, zatarć, luzów to uszczelki za 20 zł co 2 lata wystarczą.


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukejro   
Gość lukejro

20zł. za uszczelki to nie dużo i warto samemu je wymienić. Ja u siebie wymieniałem 2lata temu i do dzisiaj chodzi elegancko. Jeśli to nie pomoże to niestety zaboli po portfelu... Jeśli dobrze pamiętam 2 lata temu facet za regenerację rodzielacza chciał 600zł a za cały podnośnik 800zł....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

Zimą 2011r za regenerację rozdzielacza do U-912 płaciłem 460zł tzn;stary oddałem a dostałem drugi po naprawie z roczną gwarancją w HYDROTORZE Tuchola, myślę że do C-360 jest taniej.@seweryn20 nie wiem gdzie można kupić tuleje z tłoczkiem bo w moim terenie w sklepach z częściami do ciągników takiego szegoś niema, a do wymiany potrzebna będzie prasa hydrauliczna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez Bubul
      Witam szukam jakiegoś ciągnika który będzie głównym ciagnikiem na gospodarstwie, ma zastąpić wydłużona 60-tke jednak najbardziej interesują mnie gabaryty i zwrotnosc traktora. Nie musi posiadać napędu ale chciałbym podłączyć tura. Cenowo w granicach do 35tys.
      Nad zetorami myślałem ale chce rozważyć inne propozycje. Kolega namawia mnie na Renault 651 4s lecz nigdy nie miałem styczności z tym ciagnikiem nawet na obrazku... 
       
    • Przez farmer78lbl
      witam szukam tylny most z dokumentami na c 360 c355 4011 z wojewodztwa lubelskiego w rozsadnej cenie
       
    • Przez Jontek
      Pilnie kupię do TURa do c 4011, C360 łyżkę, wysięgnik, hydraulikę. Mocowanie mam własne. Do 100 km od 63 - 500.
      Cena jak najniższa.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj