Polecane posty

Adammmmm    0

Pompa nie podnosi gdy daje dźwignie do tyłu  . Podnośniki dopiero jak ruszę rączka od kipra .  Ściągałem plecak ostatnio bo zmieniłem pierścienie na tłoku . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adammmmm    0

Koledzy nie mam nic żadnego tura ani nie planuje nic zakładać poprostu pompa przestała działać . I ostatnio zauważyłem e działa tylko w tedy gdy ruszę dźwignia od kipra . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Za_q    15

Ale tak się stało po wymianie uszczelnień tłoka?, bo może przez przypadek coś Ci się przestawiło (rozpięło). Sprawdź dźwigienki przy rozdzielaczu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adammmmm    0

Nie już przed zmianą pierścieni stało się tak  a dokładnie brat robił siedzenie i opuścił na dół tylko nie wiem co zrobili i wtedy przestało podnosić .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alamo    1514

Wielce prawdopodobne że pękło żeliwne cięgło od dzwigni siłowej.Sprawdz dźwignię siłową,jak rusza się lekko cięgło urwane

Dalej,dzwigienka od podnoszenia odpieła się.Nie ma co się zastanawiać,plecak zdejmuj

Edytowano przez Alamo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alamo    1514

Tak,odpieła się dźwignia mechanizmu rozdzielacza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artbi    0

Mam pytanie odnośnie rozdzielacza w 360.
Mianowicie zapchał się: olej z zasilania nie idzie na cylinder podnośnika. Działa zaś hydraulika zewnętrzna.
Po podaniu powietrza od strony cylindra podnośnika - działa sterowanie utrzymania wysokości czy też opuszczania.

Podpowiedzcie co rozebrać w rozdzielaczu?
Szukam w necie i nie bardzo znalazłem...

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomas318    1

Proponuję przeczyscic rozdzielacz A czym Tak zapchane jak by co regeneruje to mogę przeczyscic kolego pozdrawiam 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artbi    0

Ciągnik ma 40 lat, plecak zdejmowany pewnie 15razy, więc domniemam, że i nakiś sylikon czy coś innego mógł pociągnąć.
Filtr jaki jest każdy wie...
Regeneracja rozdzielacza co do zasady nie jest potrzebna, bo ten rozdzielacz był montowany 2 lata temu kupiony jako nowy tucholski... suwaki poler

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alamo    1514

Żadnej bryły sylikonu przy pompie Sitko nie puści,chyba że ma dziurę.

Może wystarczy przeczyścić Sitko w plecaku,albo odpieła się dźwignia z mechanizmu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artbi    0
7 godzin temu, Alamo napisał:

Żadnej bryły sylikonu przy pompie Sitko nie puści,chyba że ma dziurę.

Może wystarczy przeczyścić Sitko w plecaku,albo odpieła się dźwignia z mechanizmu

Wiesz mi, że w 360 wszystko jest możliwe w zakresie zaciągnięcia syfu. Stąd domniemam i wskazuję potencjalną przyczynę.
Nie wykluczam, że może pękła jakaś sprężynka lub coś się zablokowało.

Rozdzielacz mam w ręce - testuję powietrzem i z zasilania nie idzie na wyjście podnośnika przy wciśnięciu suwaka 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alamo    1514

W 60 olej do układu hydraulicznego jest pobierany przez smok pompy hydraulicznej,nie ma innej drogi pobierania oleju.Jeżeli uważasz że bryła sylikonu zablokowała kanał w rozdzielaczu to musiała być odpowiednich rozmiarów,co świadczyło by o dziurawym smoku, dla jasności należało by sprawdzić jego stan.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artbi    0
Sprawa wyjaśniona. W rozdzielaczu był malutki kawalek metalu i zablokował zawor prostopadły na amen. Próbowało dwóch warsztatowców przeprowadzajacy regenerację i nie dali rady. Rozdzielacz trafił do Hydrotoru do Tucholi. Zrobili na miejscu w 3h. Koszt wymiany potrzebnych części (tylny zawór) i robocizny - 200zl. Skąd metal? Albo z nowej pompy - bo zaraz po zalozeniu zablokowalo albo z łącznika mogło coś się ukruszyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamalo25    9
@darekchmiel1991 będę zabierał się za taką samą przeróbke jak ty w niedługim czasie i mógłbyś powiedzieć w jaki sposób przeszedłes przez pokrywę podnośnika żeby zasilić siłownik? Wiem że przez stare wyjście hydrauliczne i od środka użyłes kolanka 90stopni a od zewnątrz wkreciles złączke, tylko jak tam od środka przykreciles to kolanko? Byłbym bardzo wdzięczny za pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam wyjścia przez pokrywę podnośnika tylko przez pokrywę pompy od spodu ciągnika u mnie była wkręcona zaślepka ale nie we wszystkich tak jest sprawdź u siebie tam dobrałem nypel chyba M160potem kolanko 90 stopni i wąż do rozdzielacza i od środka dorobiłem zaślepke żeby nie pompowalo do góry oleju tylko ja mam pominięty oryginalny cylinder i rozdzielacz

Edytowano przez darekchmiel1991

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmtrac8244    441

Witam mam pytanie odnośnie działania hydraulik dokładniej mówiąc kipru w 360. Problem jest taki ,że na 1 wyjściu przyczepę podnosi czyli jest dobrze. Natomiast na 2 już nie podniesie. Pracę pompy słychać po przestawieniu dźwigni zarówno w górę jak i w dół. Gdzie jest problem. Czy może czegoś brakować? Wiem , że gniazdo 2 było dokładane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon09875    9908
Dnia 28.11.2017 o 22:14, adam4441 napisał:

Witam, mam problem, pękła mi rurka łącząca pompę hydrauliczną z rozdzielaczem.Jak ją wymienić?

Proszę o natychmiastową pomoc, z góry dziękuję ;)

Panowie ktoś to juz wymieniał i da jakaś wskazowke jak sie do tego zabrac żeby udalo sie w miare sprawnie ją wymienić? Będę próbował spawac na ciągniku ale myślę ze to za wiele nie pomoże bo dojście praktycznie zerowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kizak    2197
Dnia 30.05.2019 o 13:03, farmtrac8244 napisał:

Witam mam pytanie odnośnie działania hydraulik dokładniej mówiąc kipru w 360. Problem jest taki ,że na 1 wyjściu przyczepę podnosi czyli jest dobrze. Natomiast na 2 już nie podniesie. Pracę pompy słychać po przestawieniu dźwigni zarówno w górę jak i w dół. Gdzie jest problem. Czy może czegoś brakować? Wiem , że gniazdo 2 było dokładane.

pierwsze wyjście [na podstawie prasy] wypycha siłowo siłownik klapy wypuszczania beli, drugie      zamyka klapę z dociskiem siłowym, to jest powrót nie z wolnego spływu oleju ,lecz wymuszony.

 

9 godzin temu, szymon09875 napisał:

Panowie ktoś to juz wymieniał i da jakaś wskazowke jak sie do tego zabrac żeby udalo sie w miare sprawnie ją wymienić? Będę próbował spawac na ciągniku ale myślę ze to za wiele nie pomoże bo dojście praktycznie zerowe.

 Zdaje się że trzeba od spodu wykręcić ten dekiel z pompą pod zaczepem kilkunastoma śrubami przykręcony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon09875    9908

Tyle to wiem, chodzi mi jak ja wyciągnąć, a potem wlozyc tak żeby nie było przecieków, skoro ona jest tylko wciskana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmtrac8244    441
5 godzin temu, kizak napisał:

pierwsze wyjście [na podstawie prasy] wypycha siłowo siłownik klapy wypuszczania beli, drugie      zamyka klapę z dociskiem siłowym, to jest powrót nie z wolnego spływu oleju ,lecz wymuszony.

 

 

No ale w jaki sposób użytokwać drugie gniazdo w takim razie aby na nim podnieść 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kizak    2197

 Drugie jest do wciągania a nie wypychu,. Dodaj do pierwszego dzielnik oleju . Zamontuj go na początku gdzieś na wyjściu z plecaka,i mając to pod ręką nie wychodząc z ciągnika błyskawicznie skierujesz na dowolne wyjście,. Prościej bez drugiego rozdzielacza się nie da,no chyba że zamienić przewody na siłowniku,o i podpowiedż   ta,[to mi przyszło do głowy.

1 godzinę temu, szymon09875 napisał:

A szybkozłącze masz sprawne? W ktora strone dziala do góry czy na dół?

2 godziny temu, szymon09875 napisał:

Tyle to wiem, chodzi mi jak ja wyciągnąć, a potem wlozyc tak żeby nie było przecieków, skoro ona jest tylko wciskana.

 Bo to jest wciskane na oringach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446

Tam nie ma żadnych oringów. Najlepiej zrobić to palnikiem gazowym.Zagrzać rurkę do czerwoności na zgięciui i wygiagnąć.Zamontować w odwrotej kolejności, rozgrzaną rurkę wygiąć na zgięciu a później jeszcze czerwoną wyprostować na ciągniku i ostudzić.Nową można kupić coś 20 pln kosztuje.

Co do złączy to w prawym jest ciśnienie jak wajcha jest na dole, lewe jak wajcha idzie do góry. Dodatkowo gdy w lewym jest ciśnienie to w prawym jest swobodny przepływ.


Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez Bubul
      Witam szukam jakiegoś ciągnika który będzie głównym ciagnikiem na gospodarstwie, ma zastąpić wydłużona 60-tke jednak najbardziej interesują mnie gabaryty i zwrotnosc traktora. Nie musi posiadać napędu ale chciałbym podłączyć tura. Cenowo w granicach do 35tys.
      Nad zetorami myślałem ale chce rozważyć inne propozycje. Kolega namawia mnie na Renault 651 4s lecz nigdy nie miałem styczności z tym ciagnikiem nawet na obrazku... 
       
    • Przez farmer78lbl
      witam szukam tylny most z dokumentami na c 360 c355 4011 z wojewodztwa lubelskiego w rozsadnej cenie
       
    • Przez Jontek
      Pilnie kupię do TURa do c 4011, C360 łyżkę, wysięgnik, hydraulikę. Mocowanie mam własne. Do 100 km od 63 - 500.
      Cena jak najniższa.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj