muoodyy

Jaki ciągnik do obecnego sprzętu?

Polecane posty

muoodyy    2

witam. mam taki dylemat gdyż przymierzam sie do kupna nowego ciagnika. tylko niewiem jaki by był odpowiedni dla mojego sprzętu. obecnie mam Ursusa 3512 i C-360 ale teraz wziąłem dotacje na młodego rolnika i troche sprzetu kupiłem i te ciągniki mogą nie dac rady. Zamierzam dokupić jeszcze ścierniskowiec oraz agregat z hydropakiem 3m. A maszyny mam takie: 2x rozrzutnik 3,5 T, agregat uprawowy 2,6 m, pług zagonowy 4 skibowy 35 szer.odkł, siewnik poznaniak 3m, 2x przyczepa 4 T, cyklop, beczkowóz 4,600 L, rozsiewacz nawozów bąk. Mam 21 ha i 150 tysiecy moge wydac na ciagnik. Co tu kupić??? Gospodarstwo jest nastawione na produkcje bydła opasowego i trzody chlewnej. Z góry dzieki za odp. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZUCH1234    93

proponował bym jakis ciagnik o mocy 90 km i tura napewno ci sie przyda moim zdanien chyba najlepszy byłby farmtrac tylko nie wiem czy sie z kasa zmiescisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kup belarusa a do tego jakaś nową prasę zwijająca na taki obszar 820- 920 w sam raz a do tego masz do pomocy 2 ursusiki wiec wystarczy a prasa zawsze się przyda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacekbee    2

z tego co widzę potrzebujesz ciągnika uniwersalnego.

 

jeżeli nie chcesz szaleć z kasą proponuję BELARUS 952 a nie pożałujesz 1025. uwież lepiej mieć więcej pod maską. żadnych pronarowskich wynalazków, zwykly prosty MTZ. wół roboczy. tylko nie mozesz wymagac od niego cudów jeżeli chodzi o awaryjność. po 3-4 latach zaczną wyskakiwać drobne usterki. ale za te pieniadze można sobie na to pozwolić

 

drugim, lepszym rozwiazaniem byłby zetor Proxima plus 90-105KM, jest to już wyzsza klasa, ciągnik bardziej rozwojowy. tańszy w utrzymaniu od zachodich odpowiednikow. za 140 netto bedziesz miał świetne wyposażenie. wiem bo znajomy kupywał i konsultowal ze mną zakup. ciągnik nie kupujesz na jeden sezon, a ten ciągnik na pewno sprawdzi się w tak zróżnicowanych pracach w twoim gospodarstwie.

 

sprawdz cenę Masseya Fergusona w przedziale 90-100KM

 

jeżeli planujesz rozwój gospodarstwa po względem ziemi w przeciągu 5-8 lat do ok 50ha proponuję:

(inne marki które mogą juz wybiegnąć ceną)

sprawdz cenę: Deutz Fahr, ewentualnie ten MF

odradzam Case i NH w takich mocach - to nie wypały, wiem z praktyki

Edytowano przez jacekbee

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheMaly95    0

Tak jak powieszał kolega @ jacekbee potrzebujesz ciągnika uniwersalnego a więc moje propozycje to:

 

1.URSUS 8024 Mido-[Cena Detaliczna 130.350 zł netto-więc się zmieścisz i coś tam ci zostanie na piwo xD]-ma 110KM napęd 4x4 i maksymalną prędkość 40 km/h z opinii użytkowników to dobry ciągnik mocy mu starcza , wygodny ogólnie jest ok

2.URSUS 8034 Mido [jak ci się nie śpieszy- jeszcze nie wprowadzony do sprzedaży]-praktycznie to samo co w ursusie 8024 tyle żę ma już większe wyposażenie rewers elektrohydrauliczny i parę bajerów.

3.ZETOR PROXIMA POWER 105 [101 KM][ok. 147 800,00 zł] - [osobiście o nim za dużo nie wiem] fajny ciągniczek niezawodny itp.

4.Belarus 1221 [132 km] [ok. 118 800,00 zł stara wersja (metalowa maska) ok.125 000,00 zł nowa wersja (plastikowa maska) belarus to belarus tam nie ma co się zepsuć :lol: a jak nawet to są sprawy groszowe (100zł-50zł) osobiście mam Belarus 820 i nie narzekam z tym pewnie będzie podobnie. B)


Ursus jest bogiem, orka nałogiem,sienie zabawą,a ropa podstawą !!! :D
Melioranta zawód wielki!! Suszy pola i butelki.
BIZON - KOSI , MŁÓCI , I CHŁOPA PRZEWRÓCI xD
___________________________________________________________________

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

No przesadzasz stanowczo. Na tyle ziemi ciągniki od 100 do 130KM? 90 KM spokojnie wystarczy, dlatego np Farmterac załapie się. Ursusa 8024 to nei ma sensu, po 1 za duży, po 2 fatalna skrzynia(12 biegów bez rewersu na taka moc to nic). Z taka kasa to taki ciągnik ok 90KM można już bardzo dobry kupić, osobiście na Twoim miejscu Belarusa bym nie brał. Sporo użytkowników skarży się na słaby wałek.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
muoodyy    2

hmmm... przeglądając ciągniki z waszych propozycji, najbardziej byłbym za zetorem proximą. kumpel ma belarusa 820 i narzeka bardzo na niego. duzo częsci juz wymieniał. a taki np.zetor proxima 85 poradziłby sobie z tym moim pługiem 4 skibowym (35 szer) i z agregatem uprawowo siewnym 3 m? ziemie mam bardzo różne. ze 2 ha sama glina, 10 ha takiej dobrej cięższej ziemi a reszta piachy. co mówicie???

 

a co do ładowacza to mam przy URSUSIE 3512 i to mi szczerze mówiąc narazie wystarczy. to jeszcze takie pytanie o ścierniskowca do tego zetora proximy 85. jaki szeroki mógłby być na te moje ziemie???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorek1607    1

ja mogę ci polecić NH TD5040, te serie to bardzo dobre ciągniki jak na mniejsze gospodarstwa i nie są aż takie drogie, a wykorzystasz go do wszystkiego, cena TD5040 to coś ok 140tys zł, więc jeszcze trochę ci się zostanie, są to ciągniki zwrotne, co jest potrzebne w małych pomieszczeniach, spalą nie tak dużo, no i masz skrzynię 12x12 z rewersem co jest bardzo przydatne, jeśli nie NH to Case, JX90 jest prawie identycznym ciągnikiem :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalkom555    13

Jakiś 80-90km, z up.siewnym z uciągiem nie powinien mieć problemu(pewnie agregat bierny) co do ścierniskowaca to na 80-90km jakiś 2,5-2,7metra B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZUCH1234    93

jesli mowa o gruberach to te 2,7 chyba z gorki do 80km mam srednie ziemie i 80 km ma co robic z gruberem 2,1 no chyba ze chcesz talerzówkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
muoodyy    2

hmmm... czyli gruber będzie dość mały... to lepiej chyba większą talerzówke co nie???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BARABUS    6

hm... Zetor Proxima, mam 7441, teraz pewnie są inne modele, mój ma 72 KM, więc może lepszy by był taki koło 90 KM, uważam ze to naprawde dobre ciagniki, w moim to się jeszcze nic nie popsuło... no akumulator padł na początku, a mam go prawie 5 lat. Jedynie co to troche dużo pali przy cięzkiej pracy, ale ponoć tak musi być :rolleyes: druga sprawa to troche za lekki przód, nie wyobrażam go sobie z agregatem uprawowo siewnym 3m, raz zaczepilismy to stanął dęba, no ale to 72KM... taki 90-100 Km bylby chyba OK

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
muoodyy    2

ogólnie mówiąc skusze sie jednak na zetora proxime 95. myśle że będzie odpowiedni ;). dzięki za podpowiedzi:). pozdrawiam wszystkich użytkowników AF ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
muoodyy    2

jedno pytanko jeszcze mam odnośnie pługa. jakie szerokie odkładnie moge wziąść do ciągnika o mocy 100 koni. pług 4 skibowy zagonowy a ziemie bardzo zróżnicowane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorek1607    1

no najlepszy to chyba byłby 4*45cm albo coś trochę większego 4*48cm, w takim zestawie ciągnik powinien dać radę;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lenovo    0

Oglądałem niedawno zetora proxime i forterre, bardzo przypadły mi do gustu, ale jedyne co mnie odpycha to praca silnika, strasznie mi się nie podoba :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
muoodyy    2

no zetor ma taki swój charakterystyczny głos silnika. ale nie jest z nim tak źle ;). niema to jak głos silnika johna. nie do podrobienia ;). pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MichalR    34

Jak masz 150 tysięcy to proponuję Masseya 5435 (moc to chyba coś koło 85 KM), mocniejszy ci raczej nie potrzebny. Moim zdaniem w zupełności wystarczy, bez problemu dźwignie zestaw upr.-siewny 3m, pług też powinien pasować. Komfort pracy na pewno cię do niego przekona. Zetory pod względem komfortu pracy i jakości zastosowanych materiałów wymiękają przy nim (przekonałem się osobiście). Oczywiście znajdziesz dużo innych zachodnich ciągników w tej cenie. Ja proponuję MF-a bo mam jednego i przekonał mnie tak bardzo, że drugi prawdopodobnie też będzie tej marki (biorę jeszcze JD pod uwagę). Co do ceny części, to możesz założyć, że przez wiele lat nie będą potrzebne. W moim z 2004 (MF 5465, 1900 mth) nie naprawialiśmy jeszcze nic (był jeden drobny wyciek ze zwolnicy z przodu, prawdopodobnie uszczelka przymarzła po jeździe przez zaspy, ale wyciek zatrzymał się sam).

Edytowano przez MichalR

Jeżeli pomogłem, kliknij zieloną strzałkę ------->

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
muoodyy    2

no może i nie do zajechania ale u mnie w gre wchodzi tylko nowy ciągnik. wszystkiego sie dowiem dopiero jak pojeżdze po dealerach za maszynami co musze kupic za MR wiec przy okazji potestuje kilka ciągniczków ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Murphys    152

Może Ursus 5714 - koszt. ok 80tyś agregat powinien dźwignąć i do 4 pługów spokojnie chyba że 3 obrotową z wałkiem kupisz to lepsza 3 by była:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marrus    0

Ja bym kupił Ursus 6824 ma 92KM (130tyś kosztuje) W sam raz do twojego gospodarstwa i masz jeszcze coś pod nogą . Z częściami nie będzie problemu i tańsze będą od zagranicznych . Komfort też będzie . Ciągnik ma skrzynię 12/4 , udźwig 3,8t . Zresztą co ja ci będę pisał tu masz link do ogłoszenia

http://allegro.pl/ciagnik-ciagniki-ursus-6824-perkins-92-km-promocja-i1477545681.html

a tu do ursusa

http://www.ursus.com.pl/ciagnik.php?mnu=1&id=6

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez katopo
      Jaki nowy tani ciągnik polecacie w mocy około 35km?
    • Przez molibden01
      Witajcie.
      Na wstępie chciałbym się przywitać z Wami. Odnoszę się z problemem wyboru traktoru (zaznaczam, że nowego, ponieważ sytuacja na rynku używanych ciągników mnie do tego zmusiła). Stoję przed wyborem modelu. W pierwszej kolejności od czego to się zaczęło to promocja na serię 5D i 4E w Deutz Fahre: 5080d w cenie 158 tys. zł netto.  Traktorem miałem przyjemność jeździć, fajny, zwrotny, nie głupi. Macie jakieś opinie na jego temat bo już jest kilka lat po premierze a w poprzednich postach żadnych opinii z użytkowania.
      Tylko co jak co, ma tylko 3 cylindry i turbo. Dlatego w głowie chodzi, a może wybrać co innego. Myślę o Kubocie serii M4-073. Moc podobna, ale 4 cylindry i wyższa pojemność. Jeżeli znacie obecnie ceny Kuboty (z dilerem w tym wypadku sie jeszcze nie kontaktowalem) lub polecacie inne ciagniki w podobnej mocy to będę wdzięczny za pomoc.
       
      Dodam że ciagnik ma głównie pracować w gospodarstwie przy opryskiwaczu ciąganym z nadmuchem, sadzarką karuzelowa, do jakiś prac pomocniczych ale zapewne czasem i jakiś pług 3 skibowy się zapnie lub mniejszy agregat.
       
      Pozdrawiam serdecznie.
    • Gość murtek
      Przez Gość murtek
      Witam szanownych kolegów.
      Z racji faktu, iż zbliża się nieubłaganie kolejny nabór PROW, chciałbym zasięgnąć opinii (TYLKO) użytkowników kilku marek i wersji ciągników rolniczych. Interesują mnie tylko trzy firmy, tj. John Deere, Deutz Fahr oraz ewentualnie Fendt. Mam dylemat również jakiej mocy ciągnik wybrać.
       
      W sumie 120 czy 160 KM i tak będzie raczej ciągnął 4 skibowy pług obrotowy (chyba że się mylę). Skłaniam się raczej do kupna trochę większego ze względu na moją bronę talerzową, która ma nie małe zapotrzebowanie mocy (obecnie współpracuje z Ursusem 1634 i niekiedy brakuje mocy, a raczej tej talerzówki nie sprzedam tak szybko).
       
      Ciągnik ma być z przednim TUZem wraz z obciążnikiem, raczej z resorowaną osią i kabiną. Zastanawiam się również nad TURem.
       
      Co do JD to jaką wersję proponujecie: classic, comfort czy może premium. Jakie są między nimi różnicę (oprócz oczywiście ceny)
       
      Aha jeśli ktoś się orientuje i dostał świeżą ofertę to proszę się nią pochwalić (mam co prawda cennik lecz bodajże z zeszłego roku). Dużo droższy jest JD od DF ?
       
      Dlatego proszę użytkowników tych maszyn o poradę. Proszę również o wypowiedzenie się w sprawie awaryjności, serwisowania, spalania, komfortu jazdy itp.
    • Przez bortys2001
      Witam. 
      Ktoś się pokusi o porównanie,np Deutz 5080keyline, new Holland T4/t4s
    • Przez Krzyszt0f
      Witam planuje podnieś moc w moim massey ferguson 5445 dyna 4 i teraz pytanie co sądzicie o tym podnoszeniu mocy i czy jest to bezpieczne czy nie za bardzo?
      ciągnik ma niby 90km a chce podnieś tak do 110/115km 
      a i jaka firmę polecacie do podniesienia mocy? 
      -agrotronic
      v-tuning
      -Agroecopower
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj