witek

Jakie macie budynki??

Polecane posty

witek    2

hej chce sie dowiedziec jak kto z was ma budyki gdzie trzymane sa zwierzeta...??


2-08-2007 3400gram 52cm to mój Kacperek

12-07-2008 2831gram 43cm to moja Oliwia

2008-04-01 Firma Wit-Rol rozpoczyna działalności

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luk2782    19

porodówka, odchowalnia tuczarnia i lochy prośne i luzne razem


Nie ma piękniejszego dzwięku niz ryk 7,1 litrowego Deutza - muzyka dla moich uszu:)

szacunek dla NH ale respekt uznanie i oddanie dla DEUTZ-FAHR-a:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtii    9

zwykły kurnik 1000m, sprzęt w miare dobry ,przydało by się kupić zraszacze, w planach budowa następnego,lub coś na świnki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pavel    12

ja mam 10mx23m jeden porodówke i maciory niskoprosne a tuczniki w 2 przybudówka (wszystko przerabiane z krów) o wymiarach 6,5 i 3,5m x18 całosc tworzu kompleks prostokatny o wymiarach 10mx41

 

Cyli mało:(

 

ale w planach tuczarnia 11mx32m:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witek    2

hehe widze ze na agro dominuja hodowcy świni :) ale to i dobrze nie wszyscy musza miec to samo...a jak u was w budynakchu wygląda sprawa zmechanizowania ??


2-08-2007 3400gram 52cm to mój Kacperek

12-07-2008 2831gram 43cm to moja Oliwia

2008-04-01 Firma Wit-Rol rozpoczyna działalności

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sztafek#8482;    249

a ja narazie nie mam nic specjalnego ale już buduje sie obora na jakies 40 szuk bydła, oczywiście mlecznego...ale o tym już Witek gadaliśmy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simel    0

a ja mam jeda porodowke na ok 20 macior (niestety nie znam dokladnej obietosci),jedną obore na ok. 200 tuczników i w drugiej ok 360 tucznikow,w planach jest wybudowa cos większego ale to czas pokaże...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luk2782    19

obora jest na krowy bydło a na swinie jest chlenwnia:) ale moja mama mówi zawsze "byłes w stajni?" a przeciez ja mam tylko swinie a konie to tam kiedys były ale za niemca:)


Nie ma piękniejszego dzwięku niz ryk 7,1 litrowego Deutza - muzyka dla moich uszu:)

szacunek dla NH ale respekt uznanie i oddanie dla DEUTZ-FAHR-a:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
abuk14    1

Tuczarnia

5 kojcow dla tucznikow

4 kojce dla warchlakow

1 kojec dla odsadzonych prosiakow

 

Chlewnia dla macior

4 kojce dla loch po 2 sztuki

2 kojce dla loch po 1 sztuce

2 kojce dla loch z prosiakami

2 kojce porodowe

Planuje zainstalowac lepsza wentylacje

 

1 kojec dla knura

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U1224    3

Chlewnia I:

10 stanowisk dla loch luznych

15 stanowisk porodowych

4 kojce dla loch z prosietami (przeganiane 2 tygodnie po oproszeniu )

5 kojcow dla loch (po 2-3 szt)

 

3 Kojce odsadzeniowe na 45 szt kazdy

1 kojec dla uszkodzonych itp sztuk

Stanowisko dla knura :D (oczywiscie w oddzielnym pomieszczeniu)

 

Tuczarnia

 

4 kojce dla swin poodsadzeniowych (ok 3 tyg po odsadzeniu) w ktorych zostaja az do odstawy

2 z nich na 65 szt i 2 na 50 szt Tu wentylacja juz 2gi rok jest i co ciekawe ani jednej muchy nie ma chociaz to gleboka sciolka a w chlewni gdzie lochy szykuje sie nowa wentylacja i wymiana okien.


c330, 5120, 155.54 MLT626T & E514

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JarekWLKP   
Gość JarekWLKP

Kurnik dla brojlerów składający się z dwóch części, część stara przerobiona jest z chlewni w 1994 roku, a wcześniej z owczarni. Nad tą częścią kurnika mieszczącą 6 tyś, szt. znajduje się spichlerz zbożowy na ok. 200 ton oraz zbiornik paliwa, obok znajduje się tzw. paszarnia, takie pomieszczenie przejściowe z zapleczem, w którym znajduje się komputer do sterowania. Druga część kurnika została dobudowana w 1997 roku z siporeksu. Przykryty blachą kurnik ma teraz wymiary bodajże 125x15m i mieści łącznie 14 tyś. sztuk. Cały osprzęt pochodzi z holenderskiej firmy, ogrzewanie HollandHeaten gazowe, 3 linie paszowe, 4 linie poidłowe, 6 wentylatorów średnich i 3 duże (w ścianie), zraszacze wodne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LEX    1

Obora na 60 krow mlecznych. wybudowana w 2003r. jak na razie wszystko sie pieknie sprawuje ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalek    1

Siemka ja w :) :) tym roku wybudowałem chlewnie na 55 loch w cyklu zamkniętym.      Budyneczek jest zgrabny 14 x 60m :D. 48 kojców samoblokujących dla loch prośnych, 15 porodówek jedna komora na warchlaki i 6 komór na tuczniki. Na płytkiej ściółce. Kończe wyposażac. I pod koniec miesiąca wpuszczam panienki ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113

Obora na 23 sztuki :( . Ale zawsze jeszcze jakaś jałowizna stoi.

Stary dom przerobiony na stanowiska dla byków i cielętnik ;D . Ale jeszcze jesteśmy w trakcie przeróbek aby trzymać jeszcze kilka byków luzem w budynku i na okulniku  ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TomMak    1

hoduje trzode chlewną mam matecznik z odchowalnią (razem ze względu na temperature jaka powanna być zapewniona prosiaką po odsadzeniu od lochy) wymiary 25x11, warchlakarnia 15x8, tuczarnia 25x10

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorak    2

czy posiada ktoś lub może gdzieś widzieliście oborę w której utrzymuje się krowy mleczne na głębokiej ściółce - tak jak mięsne, że obornik się usuwa 2-3 razy do roku, do stołu paszowego podchodzą po kilku stopniach. Gdzieś widziałem fotki takiej obory ale nie mogę załapać gdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pavel    12

przed korytarzem robi z regóły taki korytarz spacerowy z rysztowa posadzką z regóły ruszt i z regóły krowy se tam kopyta scieraja w gazetach jest duzo zdjec np top agrze czy ci chodzi o posiadacza takiej obory?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorak    2

Pavel nie wiem czy odp mi na pytanie ale mi chodzi o obore na głębokiej ściólce w hodowli mlecznych. W takim systemie jak się hoduje mięsne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pavel    12

no to ja ci mówie ze z regóły jest przy jednej ze scian korytarz paszowy, dalej korytarz spacerowy z betonowym rusztem i od niego poprowadzone schodki na czesc sciołowo i chyba w takim nie mozna wydzielic miejsca na jałowizne ale sie do konca nie znam w kazdym bądz arzie nie trzeba wtedy budowac płyty obornikowej :unsure:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
versus    27
czy posiada ktoś lub może gdzieś widzieliście oborę w której utrzymuje się krowy mleczne na głębokiej ściółce - tak jak mięsne, że obornik się usuwa 2-3 razy do roku, do stołu paszowego podchodzą po kilku stopniach. Gdzieś widziałem fotki takiej obory ale nie mogę załapać gdzie.

 

mój sąsiad ma taką, trzyma tam jałowiznę i krowy,jak dokładnie ma to nie wiem,ale zeby bydło w czystosci utrzymac to sporo wysilku brak,ruszta sa drogie,(musi być na rusztachbo mogą cie czepiać z weterynarii)ale wychodzi duzo taniej niz ze zgarniakiem,a i nie ma zadnych legowisk,poprostu prostokątny kojec a bydło sie kładzie gdzie chce, orytarz paszowy przez srodek,spacerowych nie ma,jest kojec;i saisad ma kojce (o ile pamietam)ok 6-8 metrów dlugie, i na stronie kilka;przy wyworzeniu sie przegrody wyjmuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Również znam kolesia który posiada oborę w systemie głęboko sciółkowym

Wygląda to tak, że przez środek biegnie stół paszowy, do niego z obu storon przylegały korytarze gnojowo spacerowe, a dalej legowiska na głebokiej ściółce z jednej strony dla krów z drugiej dla jałowizny, krów zasuszonych i porodówka

a żeby całość utrzymać w czystości (60 krów i 30 reszty) to 3 baloty co dziennie <_<


Praca wymagająca zaangażowania więcej niż jednej osoby jest pracą źle zorganizowaną!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrkram    0

Ja mam chlewnie przerobiona z obory na krowy w 2005 roku zrobiłem tam 12 porodówek na rusztach (Bardzo dobra sprawa) oraz odchowalnie na ok 90 sztuk. I jeszcze tuczarnia w stodole.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotr1614    0

Ja posiadam stodołe przerobioną (czyli na głęboką ściulke) trzymam tam 100 sztuk trzody ale jest już przygotowana druga połowa i wpuszcze tam 50 sztuk trzody pozatym to w tym roku wybudowaliśmy paszarnie 9x12m dwu piętrową

a tak pozatym to mamy stajnie w której trzymamy 100szt i do tego dochodzi jeszcze stajnia w której mamy poroduwki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez LukasSch
      Witam mam pytanie około 5 dni temu kupiłem kury nioski wszystko z nimi ok tylko niechcą wyjść z kurnika na wybieg i tu pytanie czy dać im czas czy wyciągnąć je samemu na zewnątrz ? 
    • Przez Szejmuś
      Ma ktoś namiary na handlarza końmi na mięso?
      I przy okazji ile za kilogram. Ogierki, klacze, ale dorosłe nie źrebaki.
    • Przez Lupek
      Czy ktoś zajmował się tym, co o tym sądzicie?
    • Przez elektrotech
      Ciekawe czy u kogoś pracuje jeszcze koń....tak tak u mnie dziadek ma i śmiga bronami ) takie drobne prace
    • Przez burtek
      Witam serdecznie,
      w swoim nabytym nie dawno gospodarstwie posiadam 3 duże psy (dwa bernardyny i jeden owczarek niemiecki). Psiaki karmie resztkami z jedzenia, chlebem oraz kupuje im kości z mięsem z masarni. Chciałbym jeszcze kupić im karmę, aby poprawić ich wygląd. Jaką dobrą i tanią karmę polecacie dla psiaków? Jak Wy karmicie swoje psy?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj