witek

Jakie macie budynki??

Polecane posty

kubaguzik    321

marecki1 fajne

ja mam przechowalnie zrobiona z obory 4 garaze i maly kurnik


Nie zezwalam na umieszczanie moich zdjęć na różnego rodzaju blogach lub galeriach i używania w celach komercyjnych bez mojej zgody! Wszelkie prawa zastrzeżone!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75

Ja mam oborę wolnostanowiskową na 120 sztuk bydła (70 mlecznych) o wymiarach 20,5 m na 46 m. Mam jeszcze starą oborę uwięziową na 22 sztuki, teraz trzymam tam małe cielęta i krowy zasuszone. W przyszłości chce tam postawić bydło opasowe jak troche doprowadze budynek do kultury

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlo16    0

Moja obora wygląda tak...:

-cztery kojce na maciory

-na korytarzu porodówka

-6 kojców na +- 10 tuczników

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arni    1

Chlewnia:

4 kojce na tuczniki

1 kojec na maciore

 

Obora

Mam tam 2 krowy i 1 byka i jałoszkę :(:)


17 lutego 2007r - 17 lutego 2012 pięć lata na af!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karuś    5

Chlew 35m x 12m, użytkowane dla świń jest 17m x 12m

Stodoła 40m x 16m, użytkowane dla świń jest 10m x 16m

Świnie tylko i wyłącznie głęboka ściółka, kojce od 50 do 150 szt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MichalR    34

Ja mam 2 chlewnie.

jedna 16x32 m, a w niej 16 wypraszalników, miejsce na ponad 30 macior oczekujących i 150warchlaków po odsadzeniu, jest też miejsce na 2 knury.

Druga 12x36 m na ponad 250 tuczników


Jeżeli pomogłem, kliknij zieloną strzałkę ------->

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Raczo    20

No wiec my posiadamy takie budynki:

- Obora (stara)

50 stanowisk dla krów mlecznych i byków

2 kojce dla cieląt

50 stanowisk dla cieląt

- Chlewnia

6 kojców dla tuczników (dokładnych wymiarów nie pamiętam ale gdzieś tak 4x4m )

3 kojce dla macior

- Obora ( nowa jeszcze 0% obsady )

wolnostanowiskowa, głęboka ściółka (dokładnie taka o jakiej pisał Zorak czyli przy ścianie jest korytarz paszowy dalej korytarz spacerowy na rusztach, schodki ( 1,2m w dół ) i legowisko ) na 40-60 sztuk krów mlecznych.


Park: NH T6.155, NH TL100, Zetor Proxima 8441 + TL 220SL, Zetor 7211, Ursus 3512, Ursus C-330, Manitou MLT 633, Bizon Z056 Super, Bizon Z058 Rekord...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
versus    27

@Raczo bardzo podobną oborę do twojej ma mój sąsiad, z jednej strony ma praktycznie idento jak ty, a z drugiej ma kojec(dzielony na 2)dla jałowizny na takiej samej zasadzie jak dla krów tylko że dla jałowizny ma węższe legowisko .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Raczo    20
@Raczo bardzo podobną oborę do twojej ma mój sąsiad, z jednej strony ma praktycznie idento jak ty, a z drugiej ma kojec(dzielony na 2)dla jałowizny na takiej samej zasadzie jak dla krów tylko że dla jałowizny ma węższe legowisko .

 

I jak ta obora mu się sprawuje? Chwali sobie? Mi sie podobało to że w tego typu oborze nie śmierdzi :) .


Park: NH T6.155, NH TL100, Zetor Proxima 8441 + TL 220SL, Zetor 7211, Ursus 3512, Ursus C-330, Manitou MLT 633, Bizon Z056 Super, Bizon Z058 Rekord...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
versus    27

Ale jak obornik usuwa to hohoho.........Najlepiej maskę zakładać :) :) . Nawet sobie chwali, tylko z początku trzymał obornik do maksimum i później nie mógł dać rady zerwać tego NH TL100, później jakiś deutz ok.125km i musiał brać fadromę(bydło stało na tym ok.pół roku) Teraz usuwa co mniej więcej 3 miesiące i daje radę deutz'em 80km. I to chyba taki jedyny problem jaki miał, więcej to nie narzeka. Ma ok. 30 dojnych i doi je ok.20-30min z płukaniem :) , to jest najlepsze w tych oborach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Raczo    20

A jaką ma hale? U nas instalują DeLaval AutoTandem 2x3.


Park: NH T6.155, NH TL100, Zetor Proxima 8441 + TL 220SL, Zetor 7211, Ursus 3512, Ursus C-330, Manitou MLT 633, Bizon Z056 Super, Bizon Z058 Rekord...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Raczo    20

Moja też jest połączona ze starą, ale hala jest w nowej :) . Co do hali to chodziło mi o typ a nie o cała nazwę :) :) (tandem/rybia ość) .


Park: NH T6.155, NH TL100, Zetor Proxima 8441 + TL 220SL, Zetor 7211, Ursus 3512, Ursus C-330, Manitou MLT 633, Bizon Z056 Super, Bizon Z058 Rekord...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ja mam jedną wiekszą oborę na krowy, trzy stajenki na byki i cielaki. W tej chwili trwa budowa dużej obory na 50 krów...... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kon23    0

Ja mam 2 chlewnie jedne o wymiarach 32m*9m jest w niej porodówka odchowalnia kojce dla knurów i cześć legowiskowa dla loch luźnych . Druga jest o wymiarach 32*6 jest w niej tuczarnia na 150szt , posiadam również stodołę o wymiarach 25*12 przeznaczoną głównie na słomę i maszyny . W moim obejściu znajdują się garaże , kurnik i wiata na drzewo ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel93    1

Chlewnia na 500 tuczników

2 garaże

2 wiaty na słome

Garaż na nawozy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
halun20    2

1)jedna obora wymiary 30 x 14 obsada 40 krówek

2)druga obora 8 x 12 część jest zagospodarowana jako pomieszczenie na hale udojowa a druga część jako cielętniki 2 kojce po 7 sztuk i jeden indywidualnie na 4 sztuki zaraz po urodzeniu.

3)kiedys stodoła a teraz kojec na 24 sztuki jałowek i byków.

w pierwszym i trzecim przypadku wszystko robione maszynami (obornik usuwany ciagnik+tur, pasza zadawana paszowozem), zaś w drugim usuwanie obornika odbywa sie po uprzednim złapaniu wideł w ręce, pasza również widełkami.

 

W stodole znajduje sie równiez warsztat ,garaz i magazynek na części np. przekazniki , przewody itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Karol12
      Czy zastanawialiście się kiedyś nad hodowlą tego typu zwierząt??
      Ja myśle że może być to nasza przyszłość co wy na to??
      Z moich obliczeń do mojej obory wejdzie taki kózek ok. 25sztuk :rolleyes:
      Co dawać kozom??
      Jak użądzić dla nich obore?? i miejsce do dojenia??
       
       
      Pozdrawiam Karol12!!!
    • Przez LukasSch
      Witam mam pytanie około 5 dni temu kupiłem kury nioski wszystko z nimi ok tylko niechcą wyjść z kurnika na wybieg i tu pytanie czy dać im czas czy wyciągnąć je samemu na zewnątrz ? 
    • Przez Szejmuś
      Ma ktoś namiary na handlarza końmi na mięso?
      I przy okazji ile za kilogram. Ogierki, klacze, ale dorosłe nie źrebaki.
    • Przez Lupek
      Czy ktoś zajmował się tym, co o tym sądzicie?
    • Przez elektrotech
      Ciekawe czy u kogoś pracuje jeszcze koń....tak tak u mnie dziadek ma i śmiga bronami ) takie drobne prace
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj