maxreif

Który z prostowników wybrać?

Polecane posty

maxreif    0

Witam wszystkich i proszę o poradę.

Jestem zmuszony do zakupu prostownika z rozruchem i tu jest problem, ponieważ nie wiem jaki to ma być sprzęt.

Rozruch będzie wykorzystywany do odpalania C 360 3P. Ciągnik ma zamonowane nówka sztuki akumulatory firmy Centra czyli 2*6 V 165 Ah. W granicach 0 stopni pali nienagannie ale jak jest -5 to trzeba czasami kręcić do padnięcia aku a i tak nie chce odpalić pomimo zatankowania ON Verva.

Mam na myśli trzy modele rozruchów:

1. http://www.elsin.pl/index.php?prostowniki=pr_roz&nr=3

2. http://allegro.pl/prostownik-z-rozruchem-class-630-fv-mar-pol-i1390465294.html

3. HERKULES 300 firmy Bester

Ten ostatni sprzęt to trochę drogi.

Proszę o podpowiedź, który z nich wybrać. A może macie inną propozycję.

Dodam jeszcze, że ciągnik jest z 87r i ma zamontowany rozrusznik R11h 3KW.

Pozdrawiam

maxreif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JEDREK    22

ja polecam ci sie zaopatrzyc w grene sam mam od nich taki prostownik juz 3 lata i jest ok ;)


ursus 360 ursus 385 i Fortschritt 323A górą!!!!!!!!!!:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315
...Jestem zmuszony do zakupu prostownika z rozruchem i tu jest problem, ponieważ nie wiem jaki to ma być sprzęt.

Rozruch będzie wykorzystywany do odpalania C 360 3P. Ciągnik ma zamonowane nówka sztuki akumulatory firmy Centra czyli 2*6 V 165 Ah. W granicach 0 stopni pali nienagannie ale jak jest -5 to trzeba czasami kręcić do padnięcia aku a i tak nie chce odpalić pomimo zatankowania ON Verva....

Nie prostownik a prostownik z funckją rozruchu/startera (w temacie ująleś sam prostownik).

Ja mam Bester Herkules 501, tak trochę kosztował ale jak ostatnio bizona paliłem do padnięcia akku to na samym prawie starterze go uruchomiłem (akku prawie doszczętnie rozładowałem bo nie chciało mi się iść po besterka).

Sprawdz inne rzeczy w ciągniku bo jeżeli paliwo OK, filtry OK, wtryski+pompa OK, zero sposobności rozładowania akuu (zwarcie), dobre kable od akku do masy i rozrusznika a także porządek w stacyjce to sam nie wiem ale coś masz nie tak. Dlaczego tak myślę? Z10145 (1989) przy -10st pali po zalaniu gorącą wodą. Belarusa (2010) paliłem przy -15 i odpalił za pierwszym razem bez kręcenia a jest na płynie, ciapek też zapali przy -10st ale dłużej będzie kręcił (po zalaniu gorącą wodą pali od razu ale mam go na płynie i jak namarznie to musi parę obrotów zrobić). Tak więc coś masz nie tak i rozwiązaniem nie będzie starter.

 

PS: starter bierz większy - moc zawsze się przyda a może użyjesz go do palenia czegoś większego.

Edytowano przez Nikita_Bennet

pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxreif    0

Dięki za wszystkie odpowiedzi.

Jeśli chodzi o rozrusznik to narazie nie będę wymieniał ponieważ przy temp. w granicach 0 stopni ciągnik pali od tzw pół obrotu.

Ciągnik zakupiłem w listopadzie 2010 i jest to mój pierwszy sprzęt raczej do lekkich prac a że zamierzam go nie sprzedawać to powymieniałem w nim wszystkie filtry, oleje, akumulatory, instalację założyłem nową (kompletną) wraz ze wszystkimi lampami, zalany jest płynem i jak wcześniej pisałem tankuję dobry ON.

Ciągnik ma problem z odpalaniem w mróz po nocnym postoju. Bo jeśli odpalę go rano (jak mi się uda go odpalić)to np. po południu już nie ma problemu żeby zapalił.

Myślę o prostowniku z rozruchem ponieważ mam też chryslera 2,5 TD i czasami w mrozy w granicach -20 stopni też ma problem z uruchomieniem.

Panowie a co sądzicie o tych dwóch pierwszych prostownikach z mojego pierwszego postu? Wiem że bester byłby najlepszy ale mam kasę bliżej 1000zł a on kosztuje blisko 2 tys zł.

Pozdrawiam

maxreif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dominik1882    1

też miałem taki dylemat jaki prostownik zanim kupisz to się dowiec gdzie to naprawisz czy nie jest to jedno razówka ostatnio pytałem się w sklepie o piły spalinowe te do 1000 zł czy jest do nich serwis pogwarancyjny sprzedawca odpowiedział że na produkty nie markowe po okresie gwarancyjnym niema wyrzuca się do kosza byłem w zakładzie gdzie naprawiają prostowniki i facet mówił że te nowe to szajs nawinięte aluminium [china] i najlepiej kupić bez elektroniki nawinięte miedzią i taki kupiłem dałem 650zł waga 24kg przy ciągniku 80 koni dobrze kręci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxreif    0

Kolego dominik1882 możesz podać więcej szczegółów Twojego zakupu? Gdzie kupiłeś, jaka nazwa urządzenia, czy specyfikacja dostępna w internecie, żeby można poczytać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dominik1882    1

w allegro jest nie dostępny ale są podobne robił mi taki pan w Karsznicach ale czy robi i wysyła to nie wiem bo miał pełno zamówień danych prostownika nie mam bo pan zadał mi jedno pytanie co chce odpalić ja mu nato od c-330 do c-385 odpowiedź to odpalisz parę lat temu kupiłem prostownik z rozruchem u sklepie jak się okazało rozruch to fikcja przełącznik dioda i nalepka +duża obudowa a w niej mała zawartość

post-10959-0-00428600-1294858863_thumb.jpg

post-10959-0-08205600-1294858923_thumb.jpg

Edytowano przez dominik1882

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kazoo    5

Jaki prostownik kupić, czy taki będzie dobry? http://allegro.pl/solidny-mocny-prostownik-z-rozruchem-6v-12v-bass-i1689306925.html

Tylko że większość nie ma wyboru natężenia prądu, ten ma akurat 2A 6A 12A. Czyli w praktyce najlepiej ładować wolniej i 2A?

 

A taki ma tylko przełącznik min max i jak tutaj dostosować natężenie? http://allegro.pl/prostownik-akumulator-gzl-30-szybkie-ladowanie-i1690188006.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel14011    0

Witam.

Te 2A 6A 12A to wartości maksymalnego prądu ładowania, i tak: jeśli chcesz naładować akumulator np 72Ah to ustawiasz na 6A żeby nie przekroczyć prądu 1/10 C akumulatora.

W praktyce rzeczywiście lepiej ładować dłużej mniejszym prądem a dzieląc pojemność akumulatora przez 10 wyznacza się maksymalny prąd ładowania, którego przekroczenie może spowodować awarię akumulatora.

Przy ładowaniu akumulatora nie ma minimalnego prądu ładowania, możesz naładować akumulator np. 160Ah prądem 0,5A, tylko trwało by to trochę.

Pozdrawiam.

PS

Rozruch 75A... śmieszne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel14011    0

No cóż powiem tak. Jak masz sprawną instalację to akumulatora wogóle nie musisz doładowywać prostownikiem, no chyba, że pojazd ma dłuższe przestoje.

Nawet w zimie nie zawsze jest winien akumulator, może być winien rozrusznik lub niesprawna instalacja paliwowa.

Myślę, że ten prostownik będzie dobry do domowych zastosowań, co do ceny się nie wypowiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prorok    2050

Witam odswieżę temat ;)

 

Stoję właśnie prze wyborem prostownika chciałbym go używać do ładowania akumulatorów w moim ursusie c-360...akumulatory już mają 6 lat i już młodsze nie będą.Przy małych mrozach nie ma problemu ale teraz jak dobrze mrozi i jeszcze ciągnik parę dni postoi to później są problemy ;)

.Pojeździłem po okolicznych skleapach i za nie za specjalny prostownik trzeba dać ok 250zł.Przeglądałem właśnie allegro i zainteresowały mnie te większe prostowniki z rozruchem.Może warto było by dołożyć tak do góra 500zł i kupić coś lepszego ;) Funkcja rozruchu była by dodatkowym udogodnieniem bo by nie trzeba było czekać aż aku by się naładowały.Narazie mam zwykły rozrusznik ale szybkoobrotowy to tylko kwestia czasu.

 

Który z tych prostowników byście polecili.Warte tych pieniędzy? Spełnią moje oczekiwania?

 

http://allegro.pl/prostownik-12-24v-30a-rozruch-180a-powermat-cd-320-i2087640961.html

 

http://allegro.pl/prostownik-12-24v-40a-rozruch-240a-powermat-cd-400-i2087640975.html

 

http://allegro.pl/rozruch-class-430-z-prostownikiem-fv-prostownik-i2089330296.html

 

http://allegro.pl/prostownik-z-rozruchem-rozruch-class-230-sherman-i2094121265.html

 

http://allegro.pl/prostownik-rozruchem-rozruch-12v-24v-240a-2xgratis-i2094730475.html

 

Podaję kilka linków poglądowych.Która firma najbardziej jest warta uwagi? Jeśli macie jeszcze jakieś ciekawe propozycje to proszę o linki ^^

 

Z góry dziękuję

Pozdrawiam @prorok


Ci Prorocy co chleb jedzą g**no wiedzą!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartek2800    0

Polecam markę Telwin. Mam taką kilka czy juz może kilkanaście i działa ok. ładowanie 12v i 24v z funkcją rozruchu. w modelu ma coś "420", budowa podobna do pierwszej z linku :P

Sprzęt godny uwagi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Heniekii    2

koledzy bardzo dobry na silniki ktore slabo kreca w mrozy jest samostart,ja kiedys mialem walnieta pompe paliwowa i w pracy niebylo tego czuc ale ponizej 0 niechcial palic to goraca woda psiknolem mu samostarta w filtr i odrazu odpalal bez problemu.

 

No rozladowane akulumatory tez jest to dobre bo wystarczy zeby tylko rozrusznik lekko zakrecil i samostart robi swoje mialem firmy K2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin91    286

Samostart jest dobry na raz, a nie na stosowanie przez całą zimę.

 

Też myślałem, żeby kupić sobie rozruch tylko coś większego. Również polecam markę Telwin. Byłem świadkiem jak przez takie urządzenie odpalano ciągnik, wspomaga to niesamowicie tylko ten o którym mówię był odpowiednio duży http://allegro.pl/okruch-rozruch-starter-dynamic-620-telwin-torun-i2047573136.html

 

Zastanawiałem się jeszcze jak to urządzenie się sprawuje http://allegro.pl/prostownik-z-rozruchem-540a-12-24v-bass-polska-gw-i2091722107.html


Mój kanał YouTube ----> MarcinExplorer

Mój fanpage na Facebooku ----> MarcinExplorer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vladoo1    9

Posiadam 3 sezony Telwin 420 i nie ma problemu z zapalaniem jestem bardzo zadowolony z niego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155

bester herkules 300 nie ma lepszego mam już z 15 lat sam nie wiem ile


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kakus19
      witam chcialbym kupic klucz udarowy na baterie i mam pytanie do uzytkowników jaka moc musi miec taki klucz zeby odkrecic np. dluta od pluga czy elementy robocze od grubera?
      https://domitech.pl/product-pol-20466-Klucz-udarowy-DeWALT-DCF892P2T.html?gad_source=1&gclid=EAIaIQobChMIlZXS05rMhAMVF6hoCR16sgcOEAQYBCABEgK9tvD_BwE
      czy takie cos jest za duze/za male?
    • Przez Ziemas
      Jakie buty ocieplane polecacie do pracy w gospodarstwie. Chodzi mi o buty do pracy w zimie i w oborze. któe wg was są nacieplejsze. mam problem z krążeniem i marzną mi stopy.
    • Przez kingway
      Witam , w racji tego , że mam parę rzeczy pordzewiałych maszyn i wypadało by  je odświeżyć wpadłem na pomysł , żeby je wypiaskować . I tutaj właśnie myślę czy nie zaopatrzyć się właśnie w takie urządzenie albo coś takiego zrobić . Nie  mam o tym pojęcia żadnego także liczę na wasze odpowiedzi . Jedyne co posiadam to sprężarka Van - kompresor i ciekawe czy ciśnienie nie będzie za mało do piaskowania jak coś ? . Widzę , że można kupić sam pistolet do sprężarki , ale czy warto ?  Mam też karchera na zimną wodę , ciśnienie 230 bar. - może dokupić pistolet do tego ?   Dzięki za odpowiedzi .
    • Przez majes
      Witam
      Jak rozebrać lewarek hydrauliczny ze zdjęcia (skamet 16T)? Odkręciłem 6 śrub od odołu ale podstawa nie chce zejść coś ją jeszcze trzyma.


    • Przez Nikkallo
      Jaki polecacie KLUCZ dynamometryczny 1/4" i 1/2"
      do amatorskiego mechanikowania, czasem jakiś rozrząd itp.
      Coś żeby działało i nie zabiło ceną...
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj