Polecane posty

Maniek11001    3

nie na kosiarce jest właśnie naklejka 540... z obrotami i sie wydaje ze jest ok bo nawet jak szedłem 2 gaz do oporu to i tak kosiło tak samo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
morfi81    30

to że były takie założone jak kupiłeś to nie znaczy że były dobre, najlepiej sprawdzić w instrukcji obsługi,serwisie lub może na stronie kuhna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015
Napisano (edytowany)

Zrób zdjęcie, jak to wygląda w realu - to "nie docinanie".

Tak, jak pisze "morfi81" niekoniecznie te, które obecnie masz założone są odpowiednie.

Edytowano przez AlaCapone

"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
K-PAX    194

Może to być wina nożyków,że są za krótkie.Przerabiałem to Pottingerze,przy długości nożyka 100mm działo się podobnie jak u Ciebie.

Po zmianie na 112 mm. przyczyna ustąpiła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arkadi    8

a czy nożyki prawe/lewe można zakładać odwrotnie, dodam że posiadają strzałki na obu stronach nożyka i są zgodne z ruchem dysku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
morfi81    30

@Arkadi przecież jak masz strzałki po obu stronach to chyba logiczne że musi chodzić zgodnie z tą strzałką

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arkadi    8

teoretycznie tak, tylko na internecie spotkałem się ze są prawe i lewe (chciałem kupić), jutro przełożę i zobaczymy co to będzie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wieslaw16    79

Witam,jeśli zostawia te siepy jak to nazywasz takim pasem między bębnami to świadczy o tym że są za krótkie noże :huh: Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drewienko    0

Odświeżam temat. Kupiłem kosiarkę dyskową Kuhn FC 202 i nie wiem jak sprawdzić olej w listwie. Na środku listwy od góry są jakieś śruby, ale one są lekko schowane pod dyskiem i bez zdjęcia dysku nie da się ich odkręcić. Za wszelką pomoc będę wdzięczny, szczególnie w postaci zdjęcia lub schematu.

 

Pozdrawiam

 

Po kolejnym skrobaniu listwy znalazłem korek między dyskami.

Edytowano przez drewienko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam duży problem!! Kupiłem niedawno kosiarkę KUHN 702 GMD i posiada ona ukrytą wadę. Grzeje się wałek napędowy (od ciągnika) i to dosyć ostro. Nie wiem w czym jest problem. Wałek został specjalnie dopasowany pod kosiarkę, poza tym model z wyższej półki zatem szkoda byłoby mi go spalić. Sprawdzałem dyski czy się nie grzeją. Zimne...  Ustawiłem kosiarkę by wałek szedł prosto i dalej nic. Co ciekawe mam jeszcze jedną dokładnie tę samą kosiarkę i ta pierwsza absolutnie nie ma tego problemu. Wygląda na to, że zębatki również wszystkie chodzą jak trzeba. Co może być tego przyczyną?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiki868    2

Witajcie,  chce wymienić oleje w kosiarce KUHN GMD 66. NIe wiem które śruby są jako wlew i zlew w przekładni i listwie koszącej.  jakie ilości oleju kupić do przekladni i listwy

 

https://zapodaj.net/05bb03f7615b1.jpg.html 

przekładnia

 

https://zapodaj.net/db47f6a5d08b8.jpg.html    

listwa z dyskami 

 

https://zapodaj.net/d214bcce056c7.jpg.html   

rodzaje olei, proszę o podanie ilości do kosiarki gmd 66  2,4m

post-25771-0-57032500-1503604829_thumb.jpg

post-25771-0-20370400-1503604860_thumb.jpg

post-25771-0-91036700-1503604891_thumb.jpg

Edytowano przez wiki868

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiki868    2

super dzięki,  to jeszcze mi powiedz który gdzie idzie,  do przekładni kątowej Retinax a do listwy Spirax ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiki868    2

Mam jeszcze inny problem. Gdy odkręciłem dyski żeby wyciągnąć trawę z pod nich, wszystko z nakrętkami było w porządku. Kiedy zaczołem je zakrecać  5 weszło ok na gwint i dyski ładnie siadły na ten frez  a jeden frez się schował do środka listwy i mało wystaje go. w rezultacie nie da się nakręcic całej nakrętki. co mogło być powodem ? czy muszę rozbierac cała listwę ?

 


jak dokręcę nakrętke dość mocno, nie da się obrócić żadnym dyskiem,  tak jak by zostało coś mocno ściśnięte. 

post-25771-0-75989500-1503948814_thumb.jpg

post-25771-0-29210900-1503948835_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Powodem jest luz na łożysku i oś wpadła do środka.


"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
petroszz    4

Witam.

Zastanawiam się nad zakupem kosiarki dyskowej do 2,4m.

Wybór padnie chyba na firme kuhn.

Powiedzcie mi na co zwrócić uwagę przy oględzinach tych kosiarek.  Mowa oczywiście o serii GMD 6 lub 7 dysków

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Tak, jak wszystkie kosiarki dyskowe podstawowe testy dotyczą luzu między sąsiadującymi dyskami i luzu osiowego poszczególnych dysków - obydwa luzy powinny być jak najmniejsze. Dyski w listwie powinny obracać się płynnie, bez oporów. Podczas pracy (po rozgrzaniu oleju) nie powinna wydawać głośniejszych dźwięków niż przy zimnym. Zwróć uwagę także czy po 10 minutowej pracy łożysko jakiegoś dysku nie rozgrzewa się.

Podobnie sprawdza się przekładnie. Nie powinna zbytnio rozgrzać się po 10-15 minutach pracy.

Sprawdza się stan, kolor i konsystencję oleju w przekładniach i listwie oraz stan krzyżaków w wałkach przekaźnika mocy.

Wszystko co jest ma działać, także kondycjoner.

Kosiarkę sprawdza się podczas pracy NIGDY na postoju! - bo to drugie nazywa się kupowaniem "kota w worku"!


"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plati    105

Poszukuję katalogi części do kosiarki fc  202.  Ma ktoś coś na stanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SamaPrawda    412

Ile oleju powinno być w kuhn gmd 802? Jest jakiś przelew czy coś? Mógłby ktoś wyjaśnić lub podesłać instrukcję?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Ibrahim
      Mam problem w doborze zgrabiarki. Chcę kupić „kołową” do C 330, a w ostateczności do Zetora 7011. Czy Kuhn GM 3501 to dobre rozwiązanie do ciapka? 
    • Przez Marecki2922
      Przedni TUZ  zrobić w ciągniku to właściwie niewielki problem , trudniej jest z przednim WOM który w moim przypadku najbardziej przydałby się do kosiarki czołowej i tu mój pomysł ażeby zamontować na takiej kosiarce odpowiedni silnik spalinowy do jej napędzania .
      Co o tym myślicie , jakieś sugestie a może już gdzieś widzieliście takie rozwiązanie ?
    • Przez grabaz
      Witam wszystkich,
      Poszukuje rozsiewacza Rauch, Kuhn MDS o ładowności 600 kg czyli modele z serii 60, a mianowicie modele 61,62 czy 65. Na stronach internetowych ciężko znaleźć a szukam już dłuższy czas. Może ktoś posiada taki na sprzedaż lub ewentualnie posiada namiary gdzie można dostać.  W grę wchodzą województwa mazowieckie, podlaskie i lubelskie. Najlepiej coś blisko Siedlec, Białej Podlaskiej.
      Chyba napisałem w nie dobrym wątku Temat przenoszę na Giełdę rolną.
       
    • Przez grabaz
      Witam wszystkich,
      Poszukuje rozsiewacza Rauch, Kuhn MDS który będzie współpracował z c-330 a w przyszłym roku z zetorem 8011  np.modele z serii 60 do 900. Na stronach internetowych ciężko znaleźć a szukam już dłuższy czas. Może ktoś posiada taki na sprzedaż lub ewentualnie posiada namiary gdzie można dostać.  W grę wchodzą województwa mazowieckie, podlaskie i lubelskie. 
    • Przez Psajdak009
      Posiada ktoś tabelę ustawień dawkowania nawozu dla tego rozsiewacza ? Będę wdzięczny za pomoc 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj