Zaloguj się, aby obserwować  
zetor7745

Jaki ciagnik 110KM

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Piotrus89    3

Ale wiekszy traktor=wiekszy komfort, ja do swoich 20ha orania(28 wszystkiego z dzierzawą) 100konny ciagnik planuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

To samo mogę powiedzieć równierz o moim 4514- pracuje jako ciągnik główny na 30ha.

Pracuje z pługiem obrotowym 3x40cm, agregatem 3,75cm, gruberem 2,1m. i przyczepami od 4-6T.

 

Jednak nie miałbym nic przeciwko jeśli byłby u mnie ciągnik o mocy nawet 300KM- jeśli miałbym sprzęt do niego.

Z drugiej strony większy ciągnik to większe koszty eksploatacji, co przy małym gospodarstwie może stanowić zbyt duże obciążenie finansowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13
wiekszy traktor=wiekszy komfort

większy traktor=większe wydatki :rolleyes:

Na 50ha mam główny 95KM i wystarcza aż zanadto... robi całe 250mth na rok :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

N121 HiTech ok. 200tys zł netto.

Mniejsze modele są tańsze, ale zależy też od wyposażenia, bo przecież każda Valtra jest składana na inwidualne zamówienie :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol22    1

mój sąsiad ma ok 35 ha i ma mf255, c360, mtz 82ts i teraz kupił nowego mf 6475 i wcale nie ma ich za duzo. dzięki takim ciągnikom ma czas zając sie innymi sprawami niz praca w polu. Kazdy kupuje ciagnik na jaki go stac i nie na raok tylko minimum 10 lub nawet 20. Na 35 ha musi byc jeden ciągnik min 100km.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katator    473
mój sąsiad ma ok 35 ha i ma mf255, c360, mtz 82ts i teraz kupił nowego mf 6475 i wcale nie ma ich za duzo

no to ładnie. na 35 ha ciągnik o mocy 135 km. to ten ciągnik chyba żadko z garażu wyjeżdża. no ale u mnie w okolicy jest gospodaż który na niecałe 20 ha zafundował sobie jd 6420.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kserkses    2

Chyba że lata po usługach bo jeśli nie to głupota kupować tyle sprzętu, bo ile godzin można zaoszczędzić na 35 ha.


<b>"Do biznesu idzie się dla pieniędzy, a do polityki dla naprawdę dużych pieniędzy" </b> G.Schetyna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Doszedłem do wniosku, że nie ma co wmawiać @zetor'owi7745 że ciągnik o mocy ok. 110KM nie będzie wykorzystany itd.

Jeśli ma pieniądze na ten cel to niech robi co chce- poprosił nas tylko o pomoc w wyborze ciągnika o mocy 110KM za 150tys. zł netto i nic więcej od nas nie chciał. :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55

ja znam kolesia ktory kupil MF okolo 100 koni a ma uwaga cale 16 ha to jest dopiero glupota i wplacil na niego tylko 10 procent ceny a reszta do splaty to teraz bedzie likwidowal swinie bo nie ma za co go splacic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kserkses    2

Zwróć uwagę na skrzynię i udźwig podnośnika bo na tylu ha to się ciągnik nie narobi i nawet niech będzie słabszy byle mógł współpracować ze sprzętem jaki będziesz chciał, jeśli mało mocy to można jechać wolniej, a udźwigu podnośnika czy ilości biegów nie przeskoczysz.

Może prędzej da sobie radę 90km z dobrą skrzynią - duża liczbą biegów i stopni przełączanych pod obciążeniem - i podnośnikiem niż 110 ze słabym podnośnikiem i malą liczbą biegów.


<b>"Do biznesu idzie się dla pieniędzy, a do polityki dla naprawdę dużych pieniędzy" </b> G.Schetyna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chota    12

ja bym za taką kase na tyle ha wzią jakąłs VALTRE 80km

ale decyzja nalezy do ciebie i ty zdecydujesz ile km wezmiesz my mozemy tylko doradzić


URSUS-Moc i Potęga
IHC-Jeszcze więcej mocy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol22    1

za tego mf 6475 dał niecałe 250 tych zł brutto ze skrzynią dayna 6 , klimą, rewersem elektrochydraulicznym i radiem na mp3:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13
min 110km ciagnik nie wiecie ile do deutz-fahra i john deera kosztuje przedni tuz i wom

Do MF'a 4 lata temu kosztował ca. 15k pln i myśle że gdzieś w tych granicach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13
k - masz na myśli kilo? :rolleyes: 15 000zł?

Coś w ten deseń, k= x1000 :lol: Kosztował w granicach tej kwoty i gdy sie dowiedziałem, stwierdziłem że wole jednak standardowe obciążniki z przodu ;) Nie wiem czy to dużo, dlatego też jestem ciekaw ile trzeba dorzucić za przedni TUZ i WOM do innych ciągników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez TomZet
      Dzień dobry,
      posiadam Zetor 5245  4x4 z 1989 roku, chcialbym wymienić na cos nowego w budżecie 130-160k brutto.
      Chciałbym żeby był 4x4 w okolicach 50kM, Zatory Major chodzą w okolicach 200k, chciałbym cos 40-50k taniej.
      Co mi polecicie sprawdzonego? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj