Skocz do zawartości
duszekl

massey ferguson czy zetor 160 km ?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Zetor
duszekl    0

massey ferguson czy zetor 160 km ????

otuż z której stajni byście polecili,interesował by mnie m-f 8140 lub zetor 16145 miały by obrobić ponad 60 hektarów dotychczas robił to ursus 1224 tereny sa dosć gurzyste,ziemia głównie III klasa ciągnik szedł by z pługiem (narazie) phx 5 i agregatem uprawowo-siewnym zawieszanym 3 metry

co by mnie interesowało to czy m-f jest awaryjny i koszty utrzymania

cena massego a ursusa to spora róznia suma na to przeznaczona to około 60-70 tys

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

MF

Zetor

Wg mnie nie ma co się długo zastanawiać, 4 półbiegi w MF lepiej poradzą sobie z górzystym terenem. Na kołach MF ma prawie 20 kW więcej niż Zetor, ma też mniejsze spalanie jednostkowe, mocniejszy podnośnik, rewers itd.

Bartek72511    41

Bierz kolego Mfa i nawet się nie zastanawiaj, nie wiem czy każdy wychodził z dynashift ale jeśli nie to szukaj z dynashift bo to znacznie poprawia komfort pracy. W kabinie lepszy komfort. O Tej serii cięzko usłyszeć jakieś złe słowo, raczej uzytkownicy chwalą. A co do spalania to też trzeba zwrócić uwagę na spalanie bo paliwko wiadomo po ile jest, a mf na pewno dużo mniej spali i pewnie lepiej bedzie sobie radził od zetora;)

Wiadomość z agroFakt.pl

hodowca94    168

Nom ja też wybrał bym mf po pod górzyste tereny to ssie. A zetory to naprawdę sporo palą nawet te nowe. <_<

rjurczyk    5

Moim zdaniem zmiana pewnego 1224 na niepewny egzemplarz 16145 to jak z "papucia na lać" :)

Przecież to praktycznie te same maszyny, wolałbym dołożyć to turbo do 1224...

MF to zupełnie inna bajka jeżeli chodzi o komfort pracy. Jeżeli w ogóle można mówić o komforcie w dużym ursusie... Nie wiem jak z awaryjnością bo nie miałem z tym styczności, ale na twoim miejscu bym się nie zastanawiał... Sam sie przymierzam do 3635 lub 3645.

dawid2795x    0

Ja też jestem za MF gdyż posiada silnik Siusu i skrzynie dynashift(32x32), która na górzystym terenie bardzo się przyda(szkoda ze nie ma elektro-hydraulicznego rewersu ale mechaniczny tez nie jest zły ;) . Za Zetorem jedynie co przemawia to cena cześć zamiennych i łatwość naprawy. Nie ma co porównywać te dwa ciągniki ze względu na komfort pracy, wiadomo na kogo korzyść ;)

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Rolnik_Szuka
      Program, dzięki któremu dość dokładnie można się przyjrzeć konkretnemu modelowi traktora

https://www.youtube.com/watch?v=MY8s-zLXEos Kubota
      https://www.youtube.com/watch?v=OC4i2Okeycw Zetor
      https://www.youtube.com/watch?v=3iYQ3XwXo_c Belarus

Zobaczcie

• Przez happymisiek
      Witam. chciałbym kupić ciągnik ok 80 km koniecznie z turem.ciągnik ma głównie pracować przy turze.Rozważam Ursusa 5714 lub 5524 . Co o tym myślicie o tym wyborze słyszałem że są oszczędne i nie ma problemu z ewentualnymi naprawami.
    • Przez kat
      Witam!!! Po nowym roku mamy zamiar zmienić główny ciągnik w gospodarstwie (orka, agregat, talerzówka, transport). I tu moje pierwsze pytanie czy opłaca się kupować ciągnik kilku letni taki jak DF Agrotron 120, czy lepej kupić nowy (zetor, same)???
      Jeśli ktoś z was polecał by inną markę to takrze proszę o opinie

Pozdro dla całego AF ;D
    • Przez Sunf
      Witam, szukam opinii na temat kupna ciagnika 6 cylindrowego nowego glownie do orki siewu( również zasprzegniecie na przednim tuzie maszyn doprawiajacych) i do transportu. Głownie biore pod uwage marki Nh Jd Zetor Case Valtra MF 140 km do 160 km. Licze na wiarygodne opinie oraz podpowiedzi dotyczace tych marek. 60ha
    • Przez pierniczek
      Witam,

Chciałbym kupić ciągnik o mocy 80 KM, max 90KM. Niestety kwota jaką w chwili obecnej dysponuję to 40 - 50 tys. Za te pieniążki można znaleźć ciągnik o tej mocy, ale nie można też wybierać za bardzo.

W związku z tym proszę was o pomoc w podjęciu decyzji jakiej maszyny szukać? Można za taką kwotę kupić MTZę, albo jakiś zagraniczny ciągnik np. MF - choć będzie dużo starszy.

Zakupiony ciągnik będzie pracował głownie przy gnieceniu pryzmy z kukurydzy, transporcie, być może przy sianokiszonce po założeniu ładowacza czołowego.

Pozdrawiam