Zaloguj się, aby obserwować  
szczepan222

Pługi obracane Kvernlanda EM100 4 korpusy

Polecane posty

szczepan222    0

witam, Fajne te pługi ale cena też trzeba za nie zapłaci 61,500brutto, ale to jednak światowa firma.

 

 

 

Czy lepsze są krajowe np.uni grup to jakie wybraci z tej firmy (zabespieszenia non stop)?

 

A może jakieś zagraniczne to jakie?

 

Proszę o ceny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martinezo    41

po pierwsze temat nie jest umieszczony w odpowiednim dziale,

po drugie podobne tematy już istnieją, wystarczy poszukać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JDKamil    0

Powiem tak mieliśmy Unia IBIS 4 korpusy, pług fatalny do orki co jakiś czas je*ał się siłownik od obracania pługów, co prawda serwis wymienił lecz nowy też za długo nie pochodził, koło podporowe o d*pę strzelić, też były problemy! resory tak amortyzowały że jeden wygiął się na stałe na nie wielkim kamieniu (aż się zdziwiłem)Jakiś fatum, Zakupiony został Pług Kverneland EM100 Jak ręką odjął 5lat i żadnych wydatków oprócz oczywiście lemieszy, dłut, odkładnic itp. Oczywiście swoją pracę zrobią. Bardzo polecam te pługi.


Trzeba mieć wytrwałość i wiarę w siebie.
Trzeba wierzyć,
że człowiek jest do czegoś zdolny
i osiągnąć to za wszelką cenę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JDKamil    0

Oczywiście to żadna tajemnica "BIS" Sławomir Małolepszy


Trzeba mieć wytrwałość i wiarę w siebie.
Trzeba wierzyć,
że człowiek jest do czegoś zdolny
i osiągnąć to za wszelką cenę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pedro    16

To ile masz km do bisa bo ja mam około 60 km i gdzie tak dokładniej mieszkasz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ja osobiście bym Kvernelanda nie kupił, ponieważ:

-pług drogi w stosunku do tego co oferuje;

-ma zabezpieczenie resorowe wraz z upływem hektarów traci swoje właściwości;

-części są drogie np. belka zaczepowa nowa 5 tys. zł, opona 700 złotych;

-istnieje możliwość montażu zintegrowanego wału;

- w zeszłym roku obcięła nam się belka zaczepowa(dobrze, że stało się to na polu, nie zaś na drodze publicznej).

 

Jeżeli miałbym wybierać pług to marki Kuhn ponieważ:

-ma przemyślana budowa głowicy;

-ma zabezpieczenie hydrauliczne z grubszym siłownikiem przy pierwszej skibie;

-istnieje możliwość dobrania pługa wg. swoich potrzeb;

 

Mamy Kvernelanda EM85 czeteroskibowego od 2001, pług kupiony jako nowy, zaorał w swej karierze ponad 1200 ha. Póki co nie rozstajemy się z nim, jakiś czas temu został przebudowany na pług pięcioskibowy. Jestem ciekaw jak głowica 200 wytrzyma pięć skib i Packomat, fabryka przewidziała taki zestaw, więc zobaczymy czy inżynierowie z Norwegii wiedzieli co poświadczają. smile.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prometeusz    3

W krajowe się lepiej nie ładuj :rolleyes: chyba że dysponujesz mniejszą kasą.

Wujek kupił rok temu nowego Overuma i jest zadowolony. Jeśli chcesz coś tańszego zagranicznego to spójrz na pługi Vogel & Nott http://otomoto.pl/vogel-not-xm-950-st-A24724.html

ja również polecam Vogel&Noota

mam takiego czteroskibowego, na zabezpieczeniu kołkowym, sprawuje się bardzo dobrze, lekko pracuje, przy ustawieniu na 176 cm ciągnę go zetorem 12245 i na ziemiach średnich nie ma z nim problemów, w glinie trochę ciężko, części zamienne w cenie kvernelanda, może kapinkę droższe, zależy gdzie pojedziesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JDKamil    0

To ile masz km do bisa bo ja mam około 60 km i gdzie tak dokładniej mieszkasz

28km. Mieszkam w Mykanowie


Trzeba mieć wytrwałość i wiarę w siebie.
Trzeba wierzyć,
że człowiek jest do czegoś zdolny
i osiągnąć to za wszelką cenę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pedro    16

No to niedaleko ja mieszkam koło Krzepic, jesteś zadowolony ze wspólpracy z bisem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Polecam kvernelanda bo mam AB100 i orze super i chcę zmienić na obrotówkę też kverneland ED100


Chce kupić windę (przekładnie łańcuchową) do podnoszenia, o udźwigu powyżej jednej tony. Proszę o kontakt na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro11    0

Powiem tak mieliśmy Unia IBIS 4 korpusy, pług fatalny do orki co jakiś czas je*ał się siłownik od obracania pługów, co prawda serwis wymienił lecz nowy też za długo nie pochodził, koło podporowe o d*pę strzelić, też były problemy! resory tak amortyzowały że jeden wygiął się na stałe na nie wielkim kamieniu (aż się zdziwiłem)Jakiś fatum, Zakupiony został Pług Kverneland EM100 Jak ręką odjął 5lat i żadnych wydatków oprócz oczywiście lemieszy, dłut, odkładnic itp. Oczywiście swoją pracę zrobią. Bardzo polecam te pługi.

 

Ile ha rocznie orzesz????

 

Ja osobiście bym Kvernelanda nie kupił, ponieważ:

-pług drogi w stosunku do tego co oferuje;

-ma zabezpieczenie resorowe wraz z upływem hektarów traci swoje właściwości;

-części są drogie np. belka zaczepowa nowa 5 tys. zł, opona 700 złotych;

-istnieje możliwość montażu zintegrowanego wału;

- w zeszłym roku obcięła nam się belka zaczepowa(dobrze, że stało się to na polu, nie zaś na drodze publicznej).

 

Jeżeli miałbym wybierać pług to marki Kuhn ponieważ:

-ma przemyślana budowa głowicy;

-ma zabezpieczenie hydrauliczne z grubszym siłownikiem przy pierwszej skibie;

-istnieje możliwość dobrania pługa wg. swoich potrzeb;

 

Mamy Kvernelanda EM85 czeteroskibowego od 2001, pług kupiony jako nowy, zaorał w swej karierze ponad 1200 ha. Póki co nie rozstajemy się z nim, jakiś czas temu został przebudowany na pług pięcioskibowy. Jestem ciekaw jak głowica 200 wytrzyma pięć skib i Packomat, fabryka przewidziała taki zestaw, więc zobaczymy czy inżynierowie z Norwegii wiedzieli co poświadczają. smile.gif

 

Kuhn od kv dużo drorzsze cześci ma :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freeq28    0

HEJ

ma mf 6180, 120 jaki plug byście polecili obrabiam ok 40 ha do tej pory jezdzilem na uni 4 skiboej, masakra cos z obracanych interesuje mnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Rama jest sztywna, natomiast poprzez regulację szerokości pierwszej skiby oraz kąta nachylenia można wpływać na punkt ciągu. smile.gif

 

@freeq28 napisz czego oczekujesz od pługa oraz jakie warunki polowe u Ciebie występują. wink.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patrykDF    4

Pytam bo mam em - a i wyciera mi końcówki płoz robią się jak żyletki po zaoraniu 50ha wyglądają jak na zdjęciu plus jednego użytkownika forum chyba heniu91. Plug nie idzie na środku ciągnika ściąga go do niezaoranego. Próbowałem go ustawiać w każdy możliwy sposób ale to nic nie daje

Edytowano przez patrykDF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jak idzie w stronę zaoranego to albo poszerz pierwszą skibę albo pochyl pług w stronę zaoranego. Też mieliśmy takie przeboje, teraz jak pług ma 5 korpusów trzyma się lepiej. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patrykDF    4

Właśnie ze on idzie w stronę niezaoranego pochylam go do calizny ale i tak go ściąga, dół płozy robi się ostry jak żyleta.

Edytowano przez patrykDF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateusz1995    3
Napisano (edytowany)

A jak się reguluje pochylenie w LD? Tą nakrętką na siłowniku? I jakie śruby jako bezpieczniki sie zakłada? Jakieś specjalne i jak twarde?

Edytowano przez mateusz1995

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam pytanie jaki pług byłby najlepszy do ciągnika mtz 892.2? (Trochę gliny,torfu i piachu)
      PS.Tylko nie ażurowy
    • Przez krzysiek323i
      Witam. Przychodzę z pytaniem czy tą wierzyczkę można jakoś ustawic "pochylić" żeby pług bardziej wchodził dłutami? Obecnie podczas orki jest bardzo pochylony na odkładnie. 

    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
    • Przez MaTi1020
      Witam, niedawno kupiłem używany pług Gregoire Besson RB41 i mam taki problem z siłownikiem liniowania, że po obrocie pług się sam nie składa tylko trzeba pchnąć wajchę od hydrauliki w drugą stronę, żeby siłownik się schował, ale przy obrocie normalnie się wysuwa i obraca bez problemu tylko się sam nie chowa, co może być przyczyną, któraś kostka obrotu? Bo są dwie, jedna przy siłowniku od obrotu a druga na wieżyczce.
    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj