Zaloguj się, aby obserwować  
southbull

Siew QQ a Poznaniak??

Polecane posty

southbull    1

Busted; wiesz co powiem Ci tak, % ludzi którzy myślą w moich stronach o rolnictwie teraz maleje tak jak teraz śnieg przy odwilży:P..nie mam co liczyć na takie bajery..u mnie w okolicy jest tylko jeden gościu który ma jednorzędówkę i liczę że on mi przyjedzie na usługę i skosi (sądzę po tym iż to kolega dziadka:P)..ja chciałbym się rozwijać ale niestety jestem blokowany a rolnictwo wszyscy chcą mi wybić z głowy..ale się nie daję:P!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BUSTED    63

to nie ja tylko mój znajomy co u niego woziłem QQ dosiewał po meprozecie wiem że trochę rzadziej to lepirj ale nie bez przesady że po 20-30 cm ziarno od ziarna tak jak u niego było

 

southbull jesteś w takiej samej sytuacji jak ja każdy mówi Łukasz nie pchaj się w tą gospodarkę bo to naj gorsza robota jaka jest ale ja i tak myślę odwrotnie

Edytowano przez BUSTED

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
southbull    1

no to fajnie że przynajmniej są ludzie którzy myślą tak jak ja..mam taki mały plan że jak u mnie wszyscy przestaną się tym interesować wtedy wezmę się ja ostro do roboty i stanę się konkurencyjny i będę mógł zacząć hodować bydełko na jakimś poziomie a nie to co teraz...;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BUSTED    63

no to u ciebie jeszcze ktoś gospodarzy a u mnie już sam na wsi zostałem i każdy leci do mnie z każdym kawałkiem łąki czy pola ale mi starczy swojego jak narazie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
southbull    1

heh powiem Ci że u mnie to samo...jakbym chciał tak łąki wziąć od wszystkich to miałbym ze 15 ha więcej:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomusgigant    1

Koledzy nie wiem jak sial ten meprozet ale wiem z doświadczenia ze jak punktowy siewnik jest wysłużony i np powietrza nie 3ma to są duże braki i moze sieje co 30 w rzędzie :) ale jak jest dobry to nie ma leszcza na niego :) i lepszej kukurydzy nie ma na gęsto napewno :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BUSTED    63

ja koło 50ha bym miał ale co z tego jak mleko jest po 80 gr a ropa 5zł jak by ropa była po tyle co mleko to bym wszystko brał co leci

Edytowano przez BUSTED

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
southbull    1

tomusgigant; to mówisz żeby ustawić go tak aby ziarna nie były gęsto obok siebie bo to później skutkuje gorszymi wschodami i plon jest również mniejszy??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BUSTED    63

no lepiej rzadziej jak gęsto bo później nie ma miejsca na rozwiniecie się bo jest za gęsto

 

ale te braki spowodowane były tym że taki koleś idiota zresztą zaprawiał kukurydzę w tym siewniku i od tamtej pory tak mu się pierdzieli ten siewnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomusgigant    1

tak kolego ale jeszcze jedno nie oszczędzaj na nasionach i czasem nie dawaj skubanych z kolby bo jak nie popada po siewie to wogole nie wyjdą :) kup taką jak trzeba za okolo 130 zl kupisz jednostkę 100 tys nasion jakąś smolicką odmianę jeśli nie chcesz inwestować z droższe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
southbull    1

wiesz co do odmiany to się jeszcze muszę zastanowić..na razie chodzi mi o wszystkie aspekty siewu tak jak mam w temacie bo co do odmian to już tutaj czytałem na forum:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
david85    3

Próbował ktoś z kolegów siać kukurydzę siewnikiem gama bo właśnie zastanawiam się czy nie dokupić odpowiednich tarczek chodziarz każdy mi odradza mówiąc że za płytko nasiona pójdą do tej pory siałem zwykłym amazone D7 ale trochę nierównomiernie nasiona rozmieszcza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez yanek_113
      Zastanawiam się który zestaw wybrać… 
      sn300 agromasz 
      Fm 400/3 Unia 
      sn agrotom 3 m
      kazdy ma być na aparacie uprawowym biernym,redlice talerzowe, koła kopiujące. Ma to być ciągane DF agrotron 110… 
      sieje głównie facelie, grykę, łubin, groch i czasami jakieś zboże.
      skłaniam się ku Uni bo jest najlżejszy - coś podpowiecie? A może macie jakieś inne swoje typy? Fajny jest gaspardo dama ale na agregacie talerzowym i jest za ciężki 
    • Przez wesley
      czy ktoś z was ma taki siewnik,proszę o opinie na jego temat...
    • Przez Szymi195
      Witam mam pytanie do posiadaczy siewnikow pneumatycznych ciąganych 3metrowych, ciekawi mnie realna wydajnosc siewu zboż siewnikami takiego typu, jaka srednia wydajnosc na godzine lub dziennie moze udac sie wykrecic i jakim koniem?
    • Przez waldemar2401
      Witam. Szukam do Kupienia Siewnika jak ze zdjęcia lub nowszy. Kutnowiak S068/1 Rolmasz. Może ktoś z Koleżanek/Kolegów z Forum wiedzą pocztą pantoflową, bądź mają do sprzedania. Zdjęcie poglądowe. Z góry dziękuję. Pozdrawiam

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj